Oświetlenie LED?

Jak w tytule, nic dodać nic ująć :]
lukaso
Guru
Guru
Posty: 107
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 22:06

Re: Oświetlenie LED?

Post autor: lukaso »

za ciemno od ledów w łazience?! co to za bzdury?!
mam łazienkę około 4,6m^2 i tylko 4 halogeny LEDowe 4,5 Watta, barwy zimnej. jest bardzo jasno.

Pozdrawiam
asterka
VIP
VIP
Posty: 878
Rejestracja: 6 grudnia 2012, 22:26

Re: Oświetlenie LED?

Post autor: asterka »

za ciemno od ledów ?? człowieku zarówka ledowa 7 W -duży gwint można główkę szpilki znależć na podłodze . jest tylko jeden warunek do oświetlenia ledowego 12V odpowiedni transformator !! na dawnych transformatorach pod zwykłe halogeny popalicie ledy -uwaga.
kowallo
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 30 września 2014, 11:15

Re: Oświetlenie LED?

Post autor: kowallo »

Oświetlenie Led w łazience jak najbardziej tak.
przemko
Debiutant
Debiutant
Posty: 6
Rejestracja: 6 października 2014, 21:58

Re: Oświetlenie LED?

Post autor: przemko »

Jak wyżej, ja mam tylko w łazience:)
Czarni1910Jasło_INFO
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 385
Rejestracja: 23 lipca 2014, 10:49
Lokalizacja: Śniadeckich 15

Re: Oświetlenie LED?

Post autor: Czarni1910Jasło_INFO »

Może kogoś zainteresuje ale LEDy równie dobrze można sobie zainstalować w akwarium jak ktoś ma.
Tylko muszą spełniać wymóg Ip 67 i IP 68 (chodzi o wilgoć).
Roślinki bardzo dobrze rosną mając odpowiednie światło, rachunek dużo mniejszy.
clep
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 9 października 2014, 15:12

Re: Oświetlenie LED?

Post autor: clep »

Ledy to przede wszystkim oszczędność, u siebie w domu wymieniłem zwykłe żarówki na ledy, jak przyszło mi wyrównanie za prąd to przez 3 miesiące nie musiałem nic płacić bo taka wzwyżka była :P
Witex
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 13 stycznia 2015, 08:55

Re: Oświetlenie LED?

Post autor: Witex »

Dokładnie, ja u siebie zarówki ledowe mam praktycznie wszędzie, a w kuchni pod szafkami taśmę ledową. Oświetlenie ledowe to super sprawa.
Jaslanin2010
Guru
Guru
Posty: 174
Rejestracja: 18 grudnia 2011, 20:29

Re: Oświetlenie LED?

Post autor: Jaslanin2010 »

Również stosuję Ledy i jestem bardzo zadowolony :) Zdecydowanie lepsze niż przereklamowane tzw. żarówki "energooszczędne", które psują się po kilku miesiącach.
Awatar użytkownika
rjarek
VIP
VIP
Posty: 579
Rejestracja: 23 sierpnia 2009, 09:18

Re: Oświetlenie LED?

Post autor: rjarek »

Ci co mają, zauważyliście spadek kosztów na rachunku za prąd? Ja założyłem prawie wszędzie w domu ale jeszcze rachunek nie przyszedł :).
mikel45
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 9 lutego 2015, 15:59

Re: Oświetlenie LED?

Post autor: mikel45 »

Ledy świecą mocniej i bardziej intensywnie więc zgadzam się że najbardziej do łazienki się nadają.
janek_33
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 10 lutego 2015, 08:45

Re: Oświetlenie LED?

Post autor: janek_33 »

Mi zaczęły przychodzić niższe rachunki, ale mam duży dom (150 m2). Jak to jest w przypadku mniejszych mieszkań? Macie z tym jakieś doświadczenia? Zastanawiam się, czy wtedy jest to w ogóle opłacalne.
Czarni1910Jasło_INFO
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 385
Rejestracja: 23 lipca 2014, 10:49
Lokalizacja: Śniadeckich 15

Re: Oświetlenie LED?

Post autor: Czarni1910Jasło_INFO »

Jak nie będzie opłacalne jak będzie.
Kwestią czasu jest jedynie aby Ci się inwestycja w LEDy zwróciła.
A najważniejsze LEDy są bardziej wytrzymałe od zwykłych żarówek i nie trzeba się przejmować że się szybko wypalą.
awion
Ekspert
Ekspert
Posty: 85
Rejestracja: 28 maja 2012, 18:58

Re: Oświetlenie LED?

Post autor: awion »

Ledy w porównaniu ze zwykłymi żarówkami dają dużo więcej światła! :cisza: Chodzi tylko o to, że producenci Ledów w żarówce LED 10W chwalą się że świeci jak zwykła żarówka 100W, a to nie jest prawda! Żarówka 10W LED świeci tak jak żarówka zwykła 70-80W. Żarówka LED 15W świeci jak mniej więcej żarówka 100W. Jedyny sklep jaki znalazłem co pisze prawdziwe odpowiedniki zwykłych żarówek to swiatledow.pl i na dodatek możliwy jest odbiór osobisty w Jaśle.
Ja już wymieniłem wszystkie żarówki na Ledowe w cąłym domu, fakt że zapłaciłem za nie dość dużo, ale różnica na rachunku za prąd jest bardzo duża!
Dacja
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 21
Rejestracja: 15 października 2014, 10:14

Re: Oświetlenie LED?

Post autor: Dacja »

Ja też mam u siebie, nie tylko w łazience, ale w całym domu żarówki ledowe. Kupowałam przez internet, w Perfektmarket, jest nie tylko taniej, ale też chyba lepszej jakości niż takie z supermarketów, przynajmniej do takich wniosków doszłam, jak czytam komentarze na forach.
Też mam niższe rachunki, chociaż mam mieszkanie malutkie. Może to nie są nie wiadomo jakie oszczędności, ale zawsze coś. I nigdy nie miałam z tym światłem problemów, jest bardzo ładne, nie męczy oczu.
W łazience mam jaśniejsze i w kuchni, a w pokoju trochę słabsze, ale wolę, jak tam jest półmrok, bo nie męczy to oczu, gdy trzeba nagle w nocy zaświecić światło
Onyks
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 20
Rejestracja: 16 lipca 2015, 10:04

Re: Oświetlenie LED?

Post autor: Onyks »

Ledy są droższe w kupnie, ale potem widać różnice w rachunkach.
ODPOWIEDZ