Ciekawe miejsca w okolicy

Tematy związane z gminami z okolic Jasła
Awatar użytkownika
Czarna Rhian
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 25
Rejestracja: 18 lipca 2006, 11:37
Lokalizacja: zza proga

Ciekawe miejsca w okolicy

Post autor: Czarna Rhian »

Ave...
Za dwa tygodnie mają przyjachać do mnie znajomi z Warszawy. Mam im pokazać uroki naszego regionu. Chciałam zapytać jakie miejsca polecacie do zwiedzenia. Myślę, że oczywiście Folusz..no i Krempna.
weronikoslawa
Guru
Guru
Posty: 156
Rejestracja: 6 czerwca 2006, 20:24

Re: Ciekawe miejsca w okolicy

Post autor: weronikoslawa »

Witaj w "klubie oprowadzaczy po Jaśle":p Do mnie na dniach przyjeżdżają Krakowiaki i też se tak myślę...Pewnie zabiorę ich na basen odkryty, by sobie mogli zobaczyć jak to płytki w nim odpadają, tylko oby nie natrafili sobie na jakiegoś ochoda, albo pływającą podpaskę..jak to się ostatnio nam przytrafiło... :]
Oczywiscie Folusz, bo to ładne miejsce, ciche i przyjemne:)
Krempna-ble, nie lubię tego miejsca, wiec nie polecam :) (ale wiadomo, co kto lubi)
I wiadomo, że trzeba pokazać nasze miasto, nasz rynek, nasz park w budowie (ale trzeba uważać na bezczelne wrony, którym nie wybudowano toalet..)
Można isć na Liwocz, na krzyż, pooglądać widoki, a przy dobrej widocznosci..nawet i Tatry:)
Albo bardziej ekstremalnie- krzyż w Kątach:) Moje miejsce ulubione- zwłaszcza w czasie zachodu słońca:) Po prostu cuuuudnie...Można sobie wyjśc na samą górę i pohusiać się na wietrze (bo jak zawieje to hooo, aż strach, ze krzyż porwie..ale oczywiscie to tylko takie złudzenie:)).Polecam ;)
bitelz
Guru
Guru
Posty: 119
Rejestracja: 6 maja 2006, 19:38
Lokalizacja: zza rogu

Re: Ciekawe miejsca w okolicy

Post autor: bitelz »

Skalki, gadki, obwodnice :P
bobsley
Ekspert
Ekspert
Posty: 80
Rejestracja: 18 maja 2006, 22:31
Lokalizacja: Jasło

Re: Ciekawe miejsca w okolicy

Post autor: bobsley »

hankowke ,czelusnice i warzyce :D
Awatar użytkownika
wojnarjaslo
VIP
VIP
Posty: 166
Rejestracja: 22 maja 2006, 21:19
Lokalizacja: jasło

Re: Ciekawe miejsca w okolicy

Post autor: wojnarjaslo »

heheh kaczorowy :D :D :D
Awatar użytkownika
anka
Redaktor
Redaktor
Posty: 356
Rejestracja: 10 maja 2006, 14:19
Lokalizacja: z nienacka ;)

Re: Ciekawe miejsca w okolicy

Post autor: anka »

bobsley pisze:hankowke ,czelusnice i warzyce :D
Warzyce fajne są... i już! ;)
Awatar użytkownika
Ataman
Ekspert
Ekspert
Posty: 81
Rejestracja: 18 lipca 2006, 17:12
Lokalizacja: z nikąd

Re: Ciekawe miejsca w okolicy

Post autor: Ataman »

"Przecież w Jaśle nie ma nic" tak im najlepiej powiedzieć niż ciągnąc ich po jakiś zapyziałych miejscach :)

edit by bitelz:
Dodalem cudzyslow bo na poczatku trudno bylo zrozumiec o co ci chodzi. :P
Nastepnym razem pisz bardziej zrozumiale.

dzięki a tak co tu jest do rozumienia?
Jak chcesz sobie ze mna o tym podyskutowac to na pw.
Ostatnio zmieniony 20 lipca 2006, 19:53 przez Ataman, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
Ferr
Guru
Guru
Posty: 102
Rejestracja: 8 maja 2006, 19:18
Lokalizacja: Jasło

Re: Ciekawe miejsca w okolicy

Post autor: Ferr »

Czarna Rhian pisze:Ave...
Za dwa tygodnie mają przyjachać do mnie znajomi z Warszawy. Mam im pokazać uroki naszego regionu. Chciałam zapytać jakie miejsca polecacie do zwiedzenia. Myślę, że oczywiście Folusz..no i Krempna.
Jak chcesz się znajomych pozbyć z Jasła raz na zawsze to słusznie, pokaż im Folusz i Krempną.
Awatar użytkownika
mLoDa
Mistrz
Mistrz
Posty: 99
Rejestracja: 8 maja 2006, 17:15
Lokalizacja: ]:->

Re: Ciekawe miejsca w okolicy

Post autor: mLoDa »

no tak... Krempna dla "przejezdnych" sie nie nadaję. to juz raczej dla ludzi którzy lubią wędrować ( i bawić jak juz gdzieś pisałam). Może jakies miasteczka uzdrowiskowe? Iwonicz Zdrój, Rymanów Zdrój?
Awatar użytkownika
wuju
VIP
VIP
Posty: 620
Rejestracja: 22 czerwca 2006, 03:54
Lokalizacja: Jasło, Lublin

Re: Ciekawe miejsca w okolicy

Post autor: wuju »

Proponuje pokazać im nasze 3 rzeki:). Chyba nie ma zbyt wiele miast , przez które płyną aż trzy rzeki:)
Awatar użytkownika
Ferr
Guru
Guru
Posty: 102
Rejestracja: 8 maja 2006, 19:18
Lokalizacja: Jasło

Re: Ciekawe miejsca w okolicy

Post autor: Ferr »

A ja proponuję zabrać warszawiactwo do Dukli i pokazać [w zależności od zainteresowań] klasztor i przyległości albo muzeum broni [m. in. z armatą z Placu Żwirki - a wyleźć na czołg to frajda ;-)], a potem przegonić towarzystwo szlakiem do Nowego Żmigrodu z Łysą Górą i Grzywacką po drodze - to najładniejszy widokowo szlak w pobliżu Jasła.
Awatar użytkownika
milenka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 226
Rejestracja: 25 maja 2006, 20:38
Lokalizacja: WielkaHarklowa

Re: Ciekawe miejsca w okolicy

Post autor: milenka »

Ja bym ich zabrała na okoliczne cmentarze wojskowe. Jest ich mnóstwo, czasem są całkowicie zapomniane....
Awatar użytkownika
Ferr
Guru
Guru
Posty: 102
Rejestracja: 8 maja 2006, 19:18
Lokalizacja: Jasło

Re: Ciekawe miejsca w okolicy

Post autor: Ferr »

milenka pisze:Ja bym ich zabrała na okoliczne cmentarze wojskowe. Jest ich mnóstwo, czasem są całkowicie zapomniane....
Pomysł świetny [uwielbiam odwiedzać cmentarzyki, zwłaszcza że odrobinkę siedzę w tej tematyce], ale:

1. Mozna pokazać kilka, przy okazji. Kogoś, kto nie jest znawcą tematu, można zanudzić jeżdżeniem z cmentarza na cmentarz, nawet jeżeli są one wyjątkowej urody.
2. Środek lata to nie jest dobra pora na cmentarzyki. Do wielu z nich [jak np. w Twojej Harklowej] bez maczety w lipcu czy sierpniu nie da się dotrzeć ;-)
Awatar użytkownika
milenka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 226
Rejestracja: 25 maja 2006, 20:38
Lokalizacja: WielkaHarklowa

Re: Ciekawe miejsca w okolicy

Post autor: milenka »

Mylisz sie, Ferr. Aktualnie ten w Harklowej jest pięknie wykoszony i jakby nieco bardziej zadbany niż ostatnio.

A jeśli chodzi o "kurorty" typu Folusz - jest Wapienne. Znacznie bardziej zaciszne, miło jedzie się na rowerze, a jest tam i basen i miejsce na posiedzenie i szlaki. Super. I mało ludzi. :)
Awatar użytkownika
Ferr
Guru
Guru
Posty: 102
Rejestracja: 8 maja 2006, 19:18
Lokalizacja: Jasło

Re: Ciekawe miejsca w okolicy

Post autor: Ferr »

milenka pisze:Mylisz sie, Ferr. Aktualnie ten w Harklowej jest pięknie wykoszony
Pewnie ktoś się zlitował. Gdy tam byłem w jesieni zeszłego roku musiałem przedzierać się przez dżunglę żeby do niego dojść.
ODPOWIEDZ