Ślub w Bazylice w Dębowcu

Jak w tytule, nic dodać nic ująć :]
yogi
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 29
Rejestracja: 7 grudnia 2011, 08:08

Ślub w Bazylice w Dębowcu

Post autor: yogi »

Jak w temacie, ile ,,kosztuje" tam ślub, czyli słynne ,,co łaska"? :hyhy: pytam tych, którzy już brali tam ślub.. liczę na szczere odpowiedzi :)
magnesik19
Guru
Guru
Posty: 164
Rejestracja: 29 lipca 2009, 20:16

Re: Ślub w Bazylice w Dębowcu

Post autor: magnesik19 »

ja nie wiem ile tam księża "biorą", aczkolwiek chciałam zwrócić uwagę, że to jest teraz Bazylika, a osoby które zawierały tam sakrament małżeństwa płaciły jeszcze w "Sanktuarium" stąd myślę że cena może teraz wzrosnąć... :)
paulina9110
Bywalec
Bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 18 lutego 2011, 23:57

Re: Ślub w Bazylice w Dębowcu

Post autor: paulina9110 »

Dla mnie ślub w Sanktuarium czy Bazylice to jedno i według mnie nie powinna cena wzrastać... chyba że komuś woda sodowa do głowy uderzyła :hyhy:
yogi
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 29
Rejestracja: 7 grudnia 2011, 08:08

Re: Ślub w Bazylice w Dębowcu

Post autor: yogi »

czyżby nikt nie brał ślubu w ówczesnym Sanktuarium w Dębowcu? :szok:
czekoczekolada
Obyty
Obyty
Posty: 56
Rejestracja: 9 maja 2012, 22:04

Re: Ślub w Bazylice w Dębowcu

Post autor: czekoczekolada »

też bym chciała się dowiedzieć ;)
A poza tym, czy można właśnie w Dębowcu ślubować, kiedy należę do innej parafii?
Jak myślicie, nie będzie problemu robił proboszcz? Bo to chyba od nas zależy, gdzie chcemy ślubować i nie
ma zasady, że w parafii?
jjaa18+
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 326
Rejestracja: 22 października 2011, 15:32

Re: Ślub w Bazylice w Dębowcu

Post autor: jjaa18+ »

jezeli do innej parafii nalezysz a chcesz slubowac w debowcu to tylko twoj probosz moze miec wąty bo go kaska ominie ..
Awatar użytkownika
pomelo
Guru
Guru
Posty: 116
Rejestracja: 8 sierpnia 2011, 18:47

Re: Ślub w Bazylice w Dębowcu

Post autor: pomelo »

niezależnie od ceny warto!!! :)
czekoczekolada
Obyty
Obyty
Posty: 56
Rejestracja: 9 maja 2012, 22:04

Re: Ślub w Bazylice w Dębowcu

Post autor: czekoczekolada »

Wiem właśnie, że może być problem z proboszczem, ale no przecież nie jest powiedziane, ze muszę w parafii ślubować ;/
Zrobię wszystko, by było w Dębowcu! ;) O! ;)
Awatar użytkownika
avicularia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 464
Rejestracja: 17 sierpnia 2011, 18:02
Lokalizacja: Dżasło

Re: Ślub w Bazylice w Dębowcu

Post autor: avicularia »

czekoczekolada pisze:też bym chciała się dowiedzieć ;)
A poza tym, czy można właśnie w Dębowcu ślubować, kiedy należę do innej parafii?
Jak myślicie, nie będzie problemu robił proboszcz? Bo to chyba od nas zależy, gdzie chcemy ślubować i nie
ma zasady, że w parafii?
Ślub bierze się zwyczajowo w parafii narzeczonej, albo narzeczonego. Nasza parafia to ta, w której mieszkamy, a nie w której jesteśmy zameldowani. Jeżeli np. mieszkamy i studiujemy w Rzeszowie to nasza parafią jest dana parafia rzeszowska a nie przykładowo jasielscy Franciszkanie. Jeśli chcemy wziąć ślub w innej parafii, to najpierw idziemy do proboszcza tej parafii i prosimy o zgodę, następnie musimy przynieść tzw. pozwolenie na ślub poza macierzystymi parafiami od własnego proboszcza. Wystarczy od jednego, więc idziemy do tego, który jest bardziej ludzki i nie wydaje mu się ,ze jest Bogiem :D czyli np do proboszcza z parafii narzeczonej, Na takim pozwoleniu są dane obojga narzeczonych. Zanosimy to do proboszcza wybranej przez nas parafii i już :D dalej dalsze zwyczajowe formalności.
czekoczekolada
Obyty
Obyty
Posty: 56
Rejestracja: 9 maja 2012, 22:04

Re: Ślub w Bazylice w Dębowcu

Post autor: czekoczekolada »

jej nawet nie wiesz jak mnie pocieszyłaś :))
Jutro jedziemy więc zapytać o wolne terminy ;) mam nadzieje, że obejdzie się na razie bez zaświadczenia z parafii :))
Awatar użytkownika
avicularia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 464
Rejestracja: 17 sierpnia 2011, 18:02
Lokalizacja: Dżasło

Re: Ślub w Bazylice w Dębowcu

Post autor: avicularia »

czekoczekolada pisze:Jutro jedziemy więc zapytać o wolne terminy ;) mam nadzieje, że obejdzie się na razie bez zaświadczenia z parafii :))
No niestety to zaświadczenie (licencja) jest konieczne, ma swoją nazwę bardzo oficjalną, ale nie pamiętam jak ono dokładnie brzmi. Znajdują się na nim, imina , nazwiska, adresy i parafie z których pochodzą narzeczeni, oraz nazwa parafii w której chce się wziąć ślub.
czekoczekolada
Obyty
Obyty
Posty: 56
Rejestracja: 9 maja 2012, 22:04

Re: Ślub w Bazylice w Dębowcu

Post autor: czekoczekolada »

Date mamy już zaklepaną ;) Ale co do zaświadczenia - owszem będzie potrzebne ;) Można wszystkie formalności załatwić w swojej parafi ( młodego lub młodej) i z kompletem dokumentów udać się do Bazyliki :D
lovemeamore
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 24
Rejestracja: 3 listopada 2011, 19:08

Re: Ślub w Bazylice w Dębowcu

Post autor: lovemeamore »

Szczerze polecam ;) Byłam już na wielu ślubach tam :) Kościół przepiękny a co do ceny to nie wiem dokładnie ale wydaje mi się że cena nie wzrosła ;)
ODPOWIEDZ