Pierwsza ciąża?

Jak w tytule, nic dodać nic ująć :]
mnk
Obyty
Obyty
Posty: 55
Rejestracja: 18 grudnia 2012, 09:51

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: mnk »

magda17191 pisze:A powiedzcie mi jakich wy proszków i plynów do prania uzywałyscie do swoich maluszków po urodzeniu?? :)
Ja używam od początku Loveli i jestem bardzo zadowolona, zero uczuleń, podrażnień itp.
Awatar użytkownika
Laura Diaz
VIP
VIP
Posty: 500
Rejestracja: 10 października 2007, 11:45
Lokalizacja: Jasło

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: Laura Diaz »

Ja używałam Dzidziusia, proszku i płynu do płukania, Lovela trochę droga, choć pewnie dobra :P
Dzieci nie miały żadnych problemów ze skórą, prałam wszystko normalnie w 40 stopniach, a bywało że użyłam 'dorosłego' proszku i też wszystko było OK :) Nie prasowałam, dopiero jak były starsze, i pojawiły się sukienki, koszule, itede :)
asia92
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 62
Rejestracja: 9 października 2012, 10:28

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: asia92 »

ja od początku używałam proszku Vizir lub E, a i tak mój maluszek nie ma żadnego uczulenia. :) ale wszystko od początku prasowałam.
Agaz
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 27
Rejestracja: 14 stycznia 2011, 16:52

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: Agaz »

Mam pytanie, czy w przychodni u Masteja jest usg 3D?
magda17191
Guru
Guru
Posty: 148
Rejestracja: 12 października 2011, 22:41

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: magda17191 »

A u Dr Słowińskiego w przychodni Gemini jest usg 3d ?? :)
magda17191
Guru
Guru
Posty: 148
Rejestracja: 12 października 2011, 22:41

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: magda17191 »

Agaz pisze:Mam pytanie, czy w przychodni u Masteja jest usg 3D?
Nie jestem pewna , ale jak szukałam kogoś kto wykonuje w Jaśle usg 3d to Pani z rejestracji mówiła ze mają ,tylko bardzo odległe wizyty nawet prywatnie :(
Awatar użytkownika
smerfetka1718
Guru
Guru
Posty: 192
Rejestracja: 22 maja 2010, 19:48

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: smerfetka1718 »

usg 3D u Masteja z tego co wiem nie ma, u Słowińskiego jest bo sama je tam robiłam.
słoneczko
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 269
Rejestracja: 10 czerwca 2011, 17:03

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: słoneczko »

Jakie balsamy lub kremy używałyście żeby zapobiec rozstępom? ja puki co używam oliwki dla dzieci ze wzgledu na to że to pierwszy trymestr, ale juz sie rozgladalam po aptekach w poszukiwaniu czegos specjalnego. Ceny co niektórych są ogromne :/
makatka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 270
Rejestracja: 18 października 2012, 19:53

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: makatka »

W pierwszym trymestrze oliwka raczej niepotrzebnie, skóra zacznie się rozciągać koło 5/6 miesiąca. Ja stosowałam zwykły najtańszy balsam nawilżający, codziennie po kąpieli, dzisiaj nie mam żadnego rozstępu a brzuch wygląda jak przed ciążą :)
Awatar użytkownika
Laura Diaz
VIP
VIP
Posty: 500
Rejestracja: 10 października 2007, 11:45
Lokalizacja: Jasło

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: Laura Diaz »

Ja stosowałam Mustelę, w pierwszej ciąży od 6go miesiąca, w drugiej chyba od początku, rozstępów nie mam ani jednego. Trafiłam na fajną promocję, więc jeśli wziąć pod uwagę koszty późniejszej ewentualnej walki z rozstępami, to się opłaciło :P
słoneczko
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 269
Rejestracja: 10 czerwca 2011, 17:03

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: słoneczko »

Pani w aptece polecała mi właśnie Mustelę cena coś ok 100zł, troche dużo ale chyba warto zainwestować.
mnk
Obyty
Obyty
Posty: 55
Rejestracja: 18 grudnia 2012, 09:51

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: mnk »

Ja stosowałam zwykły czerwony balsam z Garniera do skóry bardzo suchej i na szczęście obeszło się bez rozstępów:)
czekoladka88
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 26
Rejestracja: 26 marca 2014, 12:26

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: czekoladka88 »

My z mężem od kilku tygodni się staramy, ale na razie nic :(
LESSER
Guru
Guru
Posty: 116
Rejestracja: 10 października 2008, 18:24

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: LESSER »

czekoladka88 pisze:My z mężem od kilku tygodni się staramy, ale na razie nic :(
Wszyscy bardzo dziękujemy za tą cenną informację :mur:
słoneczko
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 269
Rejestracja: 10 czerwca 2011, 17:03

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: słoneczko »

Witam. Czy i jeśli tak to jakie bralyscie preparaty witaminowe w drugim trymestrze? Na ostatniej wizycie lekarz przepisał mi Prenatal Dha bo mówił że kwasy omega i jod są obowiązkowe w drugim trymestrze i że jeśli stosuje się zróżnicowana dietę to innych witamin nie potrzeba. Nie przepisał mi jodu w tabletkach bo powiedzialam że pije Ustronianke z jodie m, ale teraz mam wątpliwości bo nie wupijam tej wody na tyle aby pokryć dzienne zapotrzebowanie no i moja dieta nie jest zawsze za bardzo urozmaicona. Boję się że nie daje dzidzi wszystkiego czego potrzeba.

Słyszałam że przez witaminy można za bardzo przytyc i że dzieci rodzą się duże. Czy to prawda? Poradzicie
ODPOWIEDZ