Pierwsza ciąża?

Jak w tytule, nic dodać nic ująć :]
slimaczek
Mistrz
Mistrz
Posty: 93
Rejestracja: 23 sierpnia 2014, 10:51

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: slimaczek »

ja bralam kwas foliowy zwykly ,najzwyklejszy chyba Folik sie nazywal nie pamietam bo juz jestem prawie przed porodem ale nic mi sie nie dzialo ....taki mi lekarz zalecil i o witaminy tez sie spytalam jakie beda dla mnie lepsze i tez sie dobrze po nich czuje...
slimaczek
Mistrz
Mistrz
Posty: 93
Rejestracja: 23 sierpnia 2014, 10:51

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: slimaczek »

jestem w 7 miesiacu ciazy a pierwsza ciaze mialam 7 lat temu przez cc bo mi sie dziecko nie przekrecilo i mam takkie pytanie ,chodze do D slowinskiego i jeszcze mi nic nie mowil na temat porodu a nie wiecie czy bardziej bedzie na porod zwykly wysylal jak nie bedzie przeciwskazan czy znow cc..podzielcie sie swoimi doswiadczeniami...
kajcia
Mistrz
Mistrz
Posty: 94
Rejestracja: 25 stycznia 2013, 17:46

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: kajcia »

Ja tez rodziłam cc. I w przyszłości chciałabym sn. Lekarz mówi ze jedna cesarka nie oznacza automatycznie drugiej.
Musisz porozmawiać z lekarzem o wszystkich za i przeciw i zdecydować.
Kolezanka moja przy pierwszym miała cc a przy drugim dwa lata pózniej rodziła sn bo bardzo chciała była
Bardzo zadowilona z porodu.Decydujaca jest tu opinia lekarza i to jak Ty się czujesz.Jeśli nie ma przeciwskazań ze strony
Medycznej poród sn jest możliwy.
slimaczek
Mistrz
Mistrz
Posty: 93
Rejestracja: 23 sierpnia 2014, 10:51

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: slimaczek »

najlepiej sie nie przejmowac tym co pisza w internecie ,tylko robic po swojemu bo czasem glupoty pisza...ja jestem drugi raz w ciazy i nie czytam glupot i jak narazie jest wszystko w porzadku...np.przed kazda wizyta kapie sie we wannie a nie jak oni sugeruja brac prysznic .Najlepiej cieszyc sie z ciazy i dobrze sie odzywiac ,brac kwas foliowy i chodzic regularnie do doktora a jesli bedzie cos nie tak to napewno twoj doktor ci o tym powie...powodzenia
asia92
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 62
Rejestracja: 9 października 2012, 10:28

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: asia92 »

Aniu, ty najepiej znasz swoje ciało i swoje potrzeby. grunt to się nie przemeczac bez potrzeby i prawidłowo odżywiac. z tym kąpaniem tez wolalam w wannie bo pomagalo mi to na moje okropne bole kregoslupa. nie czytaj tych artykulow albo przynajmniej nie bierz ich calkowicie do siebie bo nie ma takich samych osob. ciąża to indywidualna sprawa kazdej kobiety. wazne by wybrac dobrego lekarza prowadzacego i o kazda dreczącą cię sprawe, problem poprostu pytac- niech wytlumaczy i rozwieje obawy. :0 powodzenia
marzenka24
Guru
Guru
Posty: 174
Rejestracja: 10 stycznia 2011, 01:08

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: marzenka24 »

Zgadzam się z przedmówczyniami :) można poczytać artykuł w necie, ale traktować je nie jako wyrocznię, lecz bardziej na luzie... W internecie jest masa bzdur.
Ja kwas foliowy też przyjmowałam najzwyklejszy - folik, nie odczuwałam żadnych skutków ubocznych.
anuk
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 11 sierpnia 2014, 10:53

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: anuk »

Jeżeli czujecie się na to gotowi, to dlaczego nie? Powodzenia! :)
asia92
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 62
Rejestracja: 9 października 2012, 10:28

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: asia92 »

PawelJur pisze:Myślicie, że rok po urodzeniu dziecka, to dobry czas na kolejne?



______
http://facebook-marketing.pl


między moimi Skarbami jest 13 miesięcy różnicy i uważam, że jest to świetna róznica wieku. :)
marzenka24
Guru
Guru
Posty: 174
Rejestracja: 10 stycznia 2011, 01:08

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: marzenka24 »

Mam pytanie do dziewczyn, które miały poród rodzinny. Czy Mąż aby być na sali porodowej musi mieć zakupiony specjalne ubranie??
słoneczko
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 269
Rejestracja: 10 czerwca 2011, 17:03

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: słoneczko »

marzenka24 pisze:Mam pytanie do dziewczyn, które miały poród rodzinny. Czy Mąż aby być na sali porodowej musi mieć zakupiony specjalne ubranie??
Tak. Musisz mieć dwuczesciowy strój zakupiony w aptece i pantofle.
marzenka24
Guru
Guru
Posty: 174
Rejestracja: 10 stycznia 2011, 01:08

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: marzenka24 »

dzięki za inf :)
slimaczek
Mistrz
Mistrz
Posty: 93
Rejestracja: 23 sierpnia 2014, 10:51

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: slimaczek »

ja bralam do 13 tygodnia FOLIK a potem witaminy PREGNE PLUS i SZELAZO mi kazal brac bo mi troche morfologia spadla
czeszka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 367
Rejestracja: 23 lutego 2014, 13:28

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: czeszka »

slimaczek pisze:ja bralam do 13 tygodnia FOLIK a potem witaminy PREGNE PLUS i SZELAZO mi kazal brac bo mi troche morfologia spadla
w okresie ciąży normy moga odbiegac dlatego trzeba tego pilnować
słoneczko
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 269
Rejestracja: 10 czerwca 2011, 17:03

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: słoneczko »

slimaczek pisze:ja bralam do 13 tygodnia FOLIK a potem witaminy PREGNE PLUS i SZELAZO mi kazal brac bo mi troche morfologia spadla
Ja również brałam pregne plus i szelazo, a także prenatal DHA a pod koniec ciąży magnez
Carmen
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 27 listopada 2014, 15:22

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: Carmen »

Wez sobie pieluchomajtki zwykla wkladka to zly pomysł dość duzo tego sie zużywa .Dają podkłady ale to jest szybko przemakalne ..kosmetyki takie jak uzywasz codziennie mozesz dodatkowo zabrac szare mydlo lub plyn do higieny intymnej .
ODPOWIEDZ