Pierwsza ciąża?

Jak w tytule, nic dodać nic ująć :]
magda17191
Guru
Guru
Posty: 148
Rejestracja: 12 października 2011, 22:41

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: magda17191 »

słoneczko pisze:Witam. Czy i jeśli tak to jakie bralyscie preparaty witaminowe w drugim trymestrze? Na ostatniej wizycie lekarz przepisał mi Prenatal Dha bo mówił że kwasy omega i jod są obowiązkowe w drugim trymestrze i że jeśli stosuje się zróżnicowana dietę to innych witamin nie potrzeba. Nie przepisał mi jodu w tabletkach bo powiedzialam że pije Ustronianke z jodie m, ale teraz mam wątpliwości bo nie wupijam tej wody na tyle aby pokryć dzienne zapotrzebowanie no i moja dieta nie jest zawsze za bardzo urozmaicona. Boję się że nie daje dzidzi wszystkiego czego potrzeba.

Słyszałam że przez witaminy można za bardzo przytyc i że dzieci rodzą się duże. Czy to prawda? Poradzicie
Też słyszałam że branie witamin w ciąży sprzyja szybszemu przybieraniu na wadze mamy jak i urodzenie potem większego dziecka,ale mimo to uważam że jesli lekarz zaleci branie takich witamin to trzeba brac bo wiadomo chyba każda z nas chce żeby malenstwo było zdrowe i silne. Ja biore witaminy ''centrum materna+dha'' biore je od 4 miesiąca i mam brać je jeszcze przez kilka tygodni . I musze powiedzieć że nie tyję jakoś nie wiadomo jak dużo pomimo tego że apetyt mam :D jest to waga w normie....także sama niewiem czy rzeczywiście tak sie po witaminach przybiera na wadze czy to tylko mity :) :) :)
słoneczko
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 269
Rejestracja: 10 czerwca 2011, 17:03

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: słoneczko »

A w jakiej cenie jest to centrum materna? Prenatal DHA 30 tabl kosztuje 36zł. Dużo, szczególnie że starcza na 15dni bo bierze się 2tabl dziennie.
magda17191
Guru
Guru
Posty: 148
Rejestracja: 12 października 2011, 22:41

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: magda17191 »

Centrum materna też kosztuje ok 40 zł z tym ze pije sie to raz dziennie i w tym są 2 tabletki . Możesz je również pić co drugi dzien...
Awatar użytkownika
Laura Diaz
VIP
VIP
Posty: 500
Rejestracja: 10 października 2007, 11:45
Lokalizacja: Jasło

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: Laura Diaz »

słoneczko pisze:Witam. Czy i jeśli tak to jakie bralyscie preparaty witaminowe w drugim trymestrze? Na ostatniej wizycie lekarz przepisał mi Prenatal Dha bo mówił że kwasy omega i jod są obowiązkowe w drugim trymestrze i że jeśli stosuje się zróżnicowana dietę to innych witamin nie potrzeba. Nie przepisał mi jodu w tabletkach bo powiedzialam że pije Ustronianke z jodie m, ale teraz mam wątpliwości bo nie wupijam tej wody na tyle aby pokryć dzienne zapotrzebowanie no i moja dieta nie jest zawsze za bardzo urozmaicona. Boję się że nie daje dzidzi wszystkiego czego potrzeba.

Słyszałam że przez witaminy można za bardzo przytyc i że dzieci rodzą się duże. Czy to prawda? Poradzicie

Przytyć to można od obżerania się i "jedzenia za dwoje", nie od witamin. :]
W obydwu ciążach brałam witaminy, bodajże Prenatal, dzieci wagę miały w normie (3200 g), a ja dużo nie przytyłam jakoś specjalnie, bo w granicach 12 kg.
słoneczko
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 269
Rejestracja: 10 czerwca 2011, 17:03

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: słoneczko »

A czy któraś brała Prenatal DHA? bo mi lekarz przepisał w dawce 500mg ale nie powiedział jak mam stosować a panie w aptece tez mi nie powiedziały. Jedna tabletka zawiera 300mg a dwie 600mg, i nie wiem czy brać od razu dwie tabletki czy np jedną rano a drugą wieczorem?
słoneczko
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 269
Rejestracja: 10 czerwca 2011, 17:03

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: słoneczko »

Drogie Panie,może któraś wie czy do dr Źrebca można iść na usg mimo iż się nie jest jego pacjentka żeby dokładnie obejrzał dzidzia? Jaki rodzaj usg ma? Bo tam gdzie ja chodze na Nfz jest słabej jakości usg a chciałabym dokładnie widzieć moja kruszynke. W jakim tyg poznalyscie płeć dziecka?
mar7741
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 24 stycznia 2013, 09:07

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: mar7741 »

Ja chodze do dr. Żrebca i juz w 12 tyg powiedzial ze cos mu miglo na usg miedzy nozkami teraz bylam w 16 tyg i potwierdzil ze to synus.
only me
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 12 lipca 2013, 12:04

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: only me »

Sloneczko musisz przedzwonić i spytać, myślę, że nie powinno być problemu, choć zdarzało się i tak, że doktor z nadmiaru pacjentek po prostu nowych już nie przyjmował. Ale wcale nie musi tak być teraz.
Co do płci, to i u mnie określił ją prawidłowo, w bardzo wczesnej ciąży, bo już pod koniec 12 tygodnia :) Kolejne wizyty to potwierdzały.
Odnośnie rodzaju sprzętu, posiada on USG 3d i 4D (z możliwością nagrania filmiku na płytkę). Polecam każdemu, pamiątka w postaci zdjęcia z wyraźną buźką dzidziusia w brzuszku do dziś mnie wzrusza. A sam doktor kompetentny, rzeczowy, naprawdę zna się na swojej robocie. Polecam, polecam, polecam!
słoneczko
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 269
Rejestracja: 10 czerwca 2011, 17:03

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: słoneczko »

only me pisze:Sloneczko musisz przedzwonić i spytać, myślę, że nie powinno być problemu, choć zdarzało się i tak, że doktor z nadmiaru pacjentek po prostu nowych już nie przyjmował. Ale wcale nie musi tak być teraz.
Co do płci, to i u mnie określił ją prawidłowo, w bardzo wczesnej ciąży, bo już pod koniec 12 tygodnia :) Kolejne wizyty to potwierdzały.
Odnośnie rodzaju sprzętu, posiada on USG 3d i 4D (z możliwością nagrania filmiku na płytkę). Polecam każdemu, pamiątka w postaci zdjęcia z wyraźną buźką dzidziusia w brzuszku do dziś mnie wzrusza. A sam doktor kompetentny, rzeczowy, naprawdę zna się na swojej robocie. Polecam, polecam, polecam!
A ile kosztuje u niego taka usługa USG?
only me
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 12 lipca 2013, 12:04

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: only me »

Ja prowadziłam ciążę, więc cennik był inny, lecz koleżanka która była na samym USG zapłaciła albo 120, albo 130 zł wraz z badaniem, no i dokładniutkie usg ze wszystkimi pomiarami :) Warto.
mar7741
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 24 stycznia 2013, 09:07

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: mar7741 »

Dr.Żrebiec bierze 80 zl chyba ze chcesz usg piersi to 120
klaudia20
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 48
Rejestracja: 23 lipca 2012, 09:56

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: klaudia20 »

można nagrać filmik na płytkę u dr.Słowińskiego:)??
dron
Guru
Guru
Posty: 136
Rejestracja: 3 kwietnia 2014, 16:02

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: dron »

Można. Niestety nie dopilnowałem i zostałem tylko ze zdjeciem 3d, ale jest taka opcja

PS. ups , zapomniałem że planeta kobiet ale mysle ze info sie przyda;)
Awatar użytkownika
smerfetka1718
Guru
Guru
Posty: 192
Rejestracja: 22 maja 2010, 19:48

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: smerfetka1718 »

Wiem, że na fundusz znieczulenia przy porodzie u nas nie ma, a czy jest możliwość wykupienia sobie takiego znieczulenia w naszym szpitalu ?
magda17191
Guru
Guru
Posty: 148
Rejestracja: 12 października 2011, 22:41

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: magda17191 »

Dziewczyny a czy do dr Słowińskego trzeba mieć swoją płytkę jak się chce miec nagrane usg czy on je posiada??
ODPOWIEDZ