Pierwsza ciąża?

Jak w tytule, nic dodać nic ująć :]
emilia
Mistrz
Mistrz
Posty: 96
Rejestracja: 1 stycznia 2012, 21:29

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: emilia »

O, to ja też dołączam. Co prawda miałam ogólne znieczulenie ze względu na ciśnienie, ale śmiało mogę powiedzieć, że jasielskim lekarzom zawdzięczam życie moje i mojej córci. Pobyt też wspominam nie najgorzej. Jakby nie było to wróciłam zdrowa, ze zdrowym maluszkiem, a wesoło nie było. Trzymam kciuki za przyszłe mamusie. Będzie dobrze.
magda17191
Guru
Guru
Posty: 148
Rejestracja: 12 października 2011, 22:41

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: magda17191 »

A ja tak się czasem zastanawiam co było by lepsze poród silami natury czy cc....niewiem pewnie to ze względu na to że to moja pierwsza ciąza :) i mam pełno obaw...ehh
no dodra dziewczyny moze troche z innej beczki...chodzi o rozstępy,a dokładnie mówiąc jakich kremów używacie/używałyście zapobiegających rozstepom i od którego miesiąca zaczęłyście....??
Ja jestem w 20 tygodniu ciąży i kupilam jakis krem w aptece ale niewiem może macie jakieś takie 100 % sprawdzone kremy :)

Pozdrawiam
Jeny85
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 28
Rejestracja: 28 lutego 2014, 21:40

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: Jeny85 »

Ciężko powiedzieć co lepsze. Przy porodzie siłami natury męczysz się w trakcie porodu za to potem jest ok, po cc dopiero po porodzie zaczyna się ból chociaż to zależy jak jesteś wytrzymała i jak szybko dojdziesz do siebie. Dla mnie najważniejsze było zdrowie dziecka a to w jaki sposób przyjdzie na świat to jakby drugorzędna sprawa. Rana po cc jest teraz tak mała i niewidoczna że wcale jej nie widać to nie to co dawniej, ale jeśli miałabym wybierać to wolałabym siłami natury rodzić i przy drugim dziecku na pewno będę próbować.
Ja używałam oliwki w żelu johnson's baby świetnie natłuszcza skórę tylko trzeba chwilę poczekać aż się wchłonie bo ubrania się brudzą, ale na brzuchu nie mam ani jednego rozstępu:)
magda17191
Guru
Guru
Posty: 148
Rejestracja: 12 października 2011, 22:41

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: magda17191 »

No dokładnie tak wszystko zależy od wytrzymałości na ból...ja przed ciążą miałam bardzo bolesne miesiączki może dlatego ta obawa z tego względu że ból był tak silny że uniemożliwial normalne funkcjonowanie , bo zdarzało się ze nawet mdlałam...dlatego teraz zastanawiam sie jak sobie poradze....
Jeny85
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 28
Rejestracja: 28 lutego 2014, 21:40

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: Jeny85 »

Ja przed ciążą też miałam bardzo bolesne miesiączki i do tego bardzo obfite, a po porodzie jak ręką odjął, w ogóle nie czuje że mam miesiączkę:) W czasie porodu są takie emocje potęgowane bólem że o mdleniu(przynajmniej w moim przypadku) nie było mowy. A po cc bardzo szybko doszłam do siebie, ale tak jak mówie to jest indywidualna sprawa bo dziewczyny różnie znoszą znieczulenie no i potem pionizacje.
asia92
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 62
Rejestracja: 9 października 2012, 10:28

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: asia92 »

Moja pierwsza ciąża zakończyła się cesarką ze względu na złe ułożeniu dzidziusia. Hehe stresować się nie miałam zbytnio kiedy bo wylądowałam na stole tydzień przed planowaną cesarką bo dzidziuś sie bardzo spieszył. Cesarkę miałam o 8 rano, gdzieś o 17 było pierwsze wstanie. Faktem jest, że bolało, ale Panie pielęgniarki są cały czas przy tobie i nawet jak zrobi się słabo to pomogą. Ja wtedy doszłam tylko do łazienki żeby się trochę odświeżyć. W nocy z biedą ale też wstawałam do łazienki. o 5 rano przywieźli mi maluszka i myślę, że to jest prawdziwy powod do mobilizacji do wstania. Co prawda maluszek jadł i spał więc nie był wybredny. ALe chcący się zobaczyć z męzem, rodziną i pokazać maluszka trzeba było wstać i iść. :)Bolało mnie najbardziej przez pierwszy dzień, ale się nie poddałam, a na drugi dzień już nie zwracałam uwagi, że boli. a po powrocie do domu to już latałam po całym domu nie patrząc na schody. Bardzo szybko doszłam do siebie.

Z doświadczenia wiem, że lepiej jest odrazu wstać, wyprostować się i iść. Dziewczyna która nie chciała wstać bo ją bolało to miała więcej kłopotów z dojściem do siebie.

Trzymam za Was i za siebie kciuki ( mnie prawdopodobnie czeka kolejne cc )

A dziewczyny, napiszcie jeszcze po jakim czasie od cc miałyście kolejne dzieciątko, jaki miałyscie poród i jak przebiegała ciąża. :)
makatka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 270
Rejestracja: 18 października 2012, 19:53

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: makatka »

magda17191 pisze:A ja tak się czasem zastanawiam co było by lepsze poród silami natury czy cc....niewiem pewnie to ze względu na to że to moja pierwsza ciąza :) i mam pełno obaw...ehh
no dodra dziewczyny moze troche z innej beczki...chodzi o rozstępy,a dokładnie mówiąc jakich kremów używacie/używałyście zapobiegających rozstepom i od którego miesiąca zaczęłyście....??
Ja jestem w 20 tygodniu ciąży i kupilam jakis krem w aptece ale niewiem może macie jakieś takie 100 % sprawdzone kremy :)

Pozdrawiam
Przeczytałam kiedyś na jakimś forum, że czy krem drogi czy tani to bez znaczenia, byleby dobrze nawilżał skórę. Więc kupiłam najtańszy balsam nawilżający za 6 zł i smarowałam codziennie brzuch po kąpieli i nie mam ani jednego rozstępu po ciąży, a brzuch miałam na prawdę duży i pod koniec 9 miesiąca skóra była tak naciągnięta że myślałam że wybuchnę ;D Dodam, że mam skłonności do rozstępów, bo jak przytyłam w pewnym okresie życia to od razu się pojawiły, ale wtedy nie stosowałam nic i slady zostały do teraz.
Awatar użytkownika
smerfetka1718
Guru
Guru
Posty: 192
Rejestracja: 22 maja 2010, 19:48

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: smerfetka1718 »

a czy u nas w szpitalu, jest możliwość otrzymania znieczulenia przy porodzie naturalnym ??
Flowerekk
Guru
Guru
Posty: 158
Rejestracja: 21 maja 2009, 18:00

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: Flowerekk »

ja już wielokrotnie pisałam o różnicach i skutkach pomiędzy porodem naturalnym a cesarką, wskazując zdecydowanie na poród naturalny. Dla mnie w tej kwestii nie była najważniejsza sprawa ewentualnego mojego bólu i skutków jakie oba te porody niosą dla mnie, ale to co każdy z tych rodzajów porodów niesie ze sobą dla dziecka... Tym sposobem decyzja była prosta- poród naturalny, o ile oczywiście ze względu na wskazania medyczne nie byłaby konieczna cesarka. Polecam skupić się własnie na kwestii skutków obu tych porodów dla dziecka..

smerfetka- w Jaśle nie ma możliwości otrzymania znieczulenia..
słoneczko
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 269
Rejestracja: 10 czerwca 2011, 17:03

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: słoneczko »

Witam, Czy bierzecie jakieś witaminy oprócz oczywiście kwasu foliowego? Bo mi lekarz powiedział, że nie muszę nic innego brać, a kolezanki które są bardziej doswiadczone ode mnie mówią żeby brać witaminy bo dzidziuś zabiera nam wszystko co potrzebne. Jakie jest wasze zdanie?
banny
Bywalec
Bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 10 czerwca 2012, 13:37

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: banny »

Powiem Ci tak mój lekarz mówił że jeśli wyniki są w porządku to nie ma potrzeby brać witamin żeby nie przesadzić bo dzidzia może za szybko rosnąć, a witaminki pozyskuj z odpowiedniego jedzenia. :super:
kasiag11
Weteran
Weteran
Posty: 74
Rejestracja: 9 listopada 2011, 19:52

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: kasiag11 »

mi lekarz powiedział dokładnie to samo co banny, wyniki miałam dobre i dopiero pod koniec brałam żelazo, w między czasie też prenatal ale to co dwa dni, żeby nie przesadzić
Awatar użytkownika
smerfetka1718
Guru
Guru
Posty: 192
Rejestracja: 22 maja 2010, 19:48

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: smerfetka1718 »

ja od samego poczatku biore Pregna Plus, a pod koniec dodatkowo lekarz zalecil zelazo
Jeny85
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 28
Rejestracja: 28 lutego 2014, 21:40

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: Jeny85 »

Dokładnie w owocach i warzywach jest tyle witamin że po co faszerować się tabletkami??? Od czasu do czasu zjadłam wątróbkę która jest źródłem żelaza i wyniki miałam super. Oprócz kwasu foliowego ŻADNYCH TABLETEK! A dzidziuś zdrowy jak rydz:)
magda17191
Guru
Guru
Posty: 148
Rejestracja: 12 października 2011, 22:41

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: magda17191 »

A powiedzcie mi jakich wy proszków i plynów do prania uzywałyscie do swoich maluszków po urodzeniu?? :)
ODPOWIEDZ