Pierwsza ciąża?

Jak w tytule, nic dodać nic ująć :]
Rita
Guru
Guru
Posty: 122
Rejestracja: 6 marca 2011, 11:50

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: Rita »

stokrotka2010 pisze:Witam.Dzięki za odzew :)Jak na razie to dokucza mi tylko ból piersi. A mam pytanie czy te nudności to Wam bardzo dokuczały i kiedy się pojawiają?
U mnie to było tak, że najbardziej dokuczały mi rano do momentu zjedzenia śniadania. Można trochę temu zaradzić zanim wstaniesz z łóżka zjedz jakiegoś sucharka, np. parę chrupek kukurdzianych jak pisała koleżanka wcześniej. Ja miałam też problem z myciem zębów właśnie rano, bo miałam odruchy wymiotne, ale tylko kilka razy zwymiotowałam. Kilka razy również miałam wzdęcia, gdy zjadłam coć ciężkostrawnego, ale wszystkie te objawy u mnie ustąpiły w momencie zakończenia 3 miesiąca ciąży.

Później pod koniec ciąży miałam zgagę, przechodziła gdy napiłam się wody gazowanej.

Co do witamin to ja nie brałam żadnych oprócz kwasu foliowego i później magne B6 na skurcze nóg. Czytałam, że nie jest potrzebne przyjmowanie wwitamin multi, jeśli lekarz nie zaleci. Oczywiście odstawiłam kawę, napoje gazowane (m.in.) coca-cole. Przed samym porodem piłam trochę Sprite bo miałam straszną ochotę właśnie na ten napój :)

Pamiętaj, że każda kobieta inaczej znosi ciąże, ma inne objawy i inaczej reaguje na wszelkie dolegliwości i ból.

Pozdrawiam serdecznie wszystkie przyszłe i obecne mamy :)
Awatar użytkownika
Laura Diaz
VIP
VIP
Posty: 500
Rejestracja: 10 października 2007, 11:45
Lokalizacja: Jasło

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: Laura Diaz »

ooo, to ja brałam właśnie ten Feminatal, do tego żelazo i magnez - tak mi polecił lekarz. A przed ciążą jeszcze kwas foliowy. Taki zestaw zdecydowania poprawiał mi samopoczucie :rotfl:


Mnie mdłości męczyły przez pierwsze 3 miesiące, również w nocy i wieczorem, a nie wymiotowałam ani razu. Miałam też etap "mdlenia", zwłaszcza w kościele :P A w ostatnim trymestrze zgaga wieczorna, pomagało Rennie. No z tym że ja nie odmawiałam sobie gazowanych napojów, słodyczy i takich tam :hyhy:
ewela1591
Ekspert
Ekspert
Posty: 87
Rejestracja: 17 marca 2009, 16:10
Lokalizacja: Jasło

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: ewela1591 »

Co do mdłości to nie sprawiały mi dużo kłopotu. Pojawiały się ale czasami. Za to nie mogłam wręcz patrzeć na początku na słodycze przez co schudłam 3 kg ale teraz nadrabiam ten stracony czas bez słodyczy:) Podobnie jak Laure Diaz mnie również w kościele dopadały "duszności" i trzeba było się ewakuować:) Wszystkie używki poszły w odstawkę... nie paliłam, nie piłam kawy więc z tym problemu nie było. Teraz mam straszną ochotę na pepsi i niestety ulegam czasami tej pokusie.
kbolek194
Guru
Guru
Posty: 198
Rejestracja: 15 lutego 2010, 17:16

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: kbolek194 »

A ja miałam całkiem odwrotnie. Ciągle było mi niedobrze (do 3 miesiąca), ale wieczorem, nigdy rano :)
Awatar użytkownika
Laura Diaz
VIP
VIP
Posty: 500
Rejestracja: 10 października 2007, 11:45
Lokalizacja: Jasło

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: Laura Diaz »

W ogóle to mi się wydaje że ta ciąża to była jakby 100 lat temu, tak dawno i tyle się wydarzyło od tej pory :P

A oto 16to tygodniowy rezultat mojej ciąży:
Załączniki
DSC05881.JPG
DSC05881.JPG (69.67 KiB) Przejrzano 6475 razy
jjaa18+
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 326
Rejestracja: 22 października 2011, 15:32

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: jjaa18+ »

ja moja pierwsza ciaze i jak narazie jedyna wspominam bardzo dobrze choc od tego czasu minelo juz 9lat w maju moja corka idzie do komunii..strasznie czas leci w ciazy nie mialam zadnych objawow nic oprocz tego oczywiscie ze okresu nie mialam oprocz tego czulam sie super nie przejmujcie sie wymiotami czy zgaga jak dzidzius pojawi sie na swiecie wszystko bedzie niewazne to cudowny moment wszystko pamietam choc to bylo tak dawno zycze zdrowia mamom i ich dzieciaczkom zarowno tym w brzuszku jak i tym na swiecie ps laura cudowy dzieciaczek zdrowia zycze
Ptaszek6
Obyty
Obyty
Posty: 50
Rejestracja: 23 września 2010, 09:58

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: Ptaszek6 »

A wiek 31 lat to dobry pomysł na pierwsze dziecko? :szok:
Awatar użytkownika
Laura Diaz
VIP
VIP
Posty: 500
Rejestracja: 10 października 2007, 11:45
Lokalizacja: Jasło

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: Laura Diaz »

Ptaszek6 pisze:A wiek 31 lat to dobry pomysł na pierwsze dziecko? :szok:
Na własnym przykładzie mogę powiedzieć, że tak :P Na porodówce byłam chyba najstarsza, która rodziła 1sze dziecko :rotfl:
Anuskaaa18
VIP
VIP
Posty: 502
Rejestracja: 27 maja 2009, 19:39
Lokalizacja: Trzeci wymiar

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: Anuskaaa18 »

Laura, ale śliczności :)
Ja przy okazji może spytam.. Czy któraś z Was rodziła juz po remoncie na jasielskiej porodówce? Ciekawi mnie głownie to czy maluszki cały cas są z mamusiami i po ile osób leży się na sali, no i jakie są łazienki?
Ja miałam trochę problemów z ciążą na początku i miałam nieprzyjemność spędzenia kilku dni na ginekologii i to był po prostu koszmar, skrzypiące, stare wyra, oślizgła pościel i zgrzybiałe łazienki, przy okazji zero prywatnośći, bo biorąc prysznic nawet nie można się zamknąć.. :wstyd:
Mam nadzieję, że porodówka tak nie wygląda, bo wizja spędzenia tam tych kilku dni po porodzie już przyprawia mnie o mdłości.. :zakrecony:
kasiak
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 24
Rejestracja: 22 stycznia 2011, 16:30

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: kasiak »

Czy ktoś orientuje może do kiedy zamknięty ma być oddział położniczy w Jaśle? Czekam na maleństwo i obawiam się, że mogę wylądować na oddziale w Krośnie.
ewela1591
Ekspert
Ekspert
Posty: 87
Rejestracja: 17 marca 2009, 16:10
Lokalizacja: Jasło

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: ewela1591 »

A ja mam pytanie odnośnie rzeczy które trzeba zabrać do szpitala ze sobą. Gdyby któraś z Was mogła napisać co trzeba wziąść dla siebie i dla maluszka:)
Awatar użytkownika
COCONUT
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 246
Rejestracja: 20 kwietnia 2010, 09:10

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: COCONUT »

Dla mamy: 2 lub 3 koszule nocne, wygodne do karmienia, podpaski w rozmiarze maxi, albo specjalne podkłady poporodowe, szlafrok, pantofle, bielizna np jednorazowa kupisz w aptece i woda do picia.Poza tym dowód osobisty, książeczka ciąży, legitymacja ubezpieczeniowa i oryginalny dokument o grupie krwi. Po porodzie do mycia rany
w szpitalu jest tantum rosa i kup sobie tez do domu <mozesz kupic na sztuki w aptece i potem to sie rozciencza> lub kup octenisept jest lepszy ale tez drozdzy a dla bobasa na wyjscie podstawa to wyprawka, którą możesz kupić w sklepie z odzieżą dla niemowląt( kaftanik,spioszki itd). Ja miałam dodatkowo rożek, kocyk i dziecko wkładałam do nosidełka. Oprócz tego pieluszka tetrowa na buzię i 2 czapeczki, jedna cienka (z wyprawki), a druga cieplejsza .To moze ci mąz przywiesc jak bedzie po was jechał:)ale przygotuj to wczesniej chyba ze masz bardzo zaradnego meza:) no i tak samo ubrania dla siebie na wyjscie ze szpitala bo ja pamietam ze moj zapomnial mi kurtki wziac :):):) Nie wiem co ci jeszcze napisac jak cos to pytaj:) pisze jak było w krosnie ale w jasle chyba tak samo:)
girlorwoman33
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 2 stycznia 2012, 11:51

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: girlorwoman33 »

Hej! Rodzilam na nowym oddziale kilka miesiecy temu i tez mialam tą "przyjemność" lezec na ginekologii - tragedia, ale oddział polożniczy to zupełnie co innego. Sale są 4-osobowe z łazienką, wszystko nowiutkie i schludne, w pokoju jest tez czajnik bezprzewodowy. Dzidzi jest cały czas z mamą, przywożą jakiś czas po porodzie, wiec jest czas sie ogarnąć(prysznic itp). Uzupełniłabym istę kolezanki o pieluszki jednorazowe dla maluszka, i ewentualnie jakis podklad do przewijania), chusteczki nawilzane potrzebne nie tylko przy przewijaniu ale do mycia maluszka przez polozne wiec szybko idą, no i krem na odparzenia ale uzywa sie go tlko w przypadku odparzenia. Aha i jakies kaftaniki lub body(tylko trzeba ich pilnować) bo niby są szpitalne, ale mi cos niechętnie polozne dawaly, zawsze twierdzily ze mają malo bo w praniu;/
Aha i ja nie mialam tych jednorazowych majtek tylko wielorazowe siateczkowe, kupione w sklepie medzycznym na Jagiełłly, i polecam bardzo praktyczne.
No i jeszcze trzeba wziąć duzo pozytywnego nastawienia i na pewno bedzie dobrze:) Powodzenia i pozdrowienia.
Awatar użytkownika
madellina
Guru
Guru
Posty: 128
Rejestracja: 20 grudnia 2011, 16:27

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: madellina »

Przeraża mnie to wszystko :orany:
Awatar użytkownika
COCONUT
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 246
Rejestracja: 20 kwietnia 2010, 09:10

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: COCONUT »

no ale da sie przezyc:) to dopiero poczatek jak maluszek bedzie z Toba to wtedy sie zacznie przewijanie karmienie i tak wkoło:) miedzy czasie szczepienia lekarze i td:) powodzenia przyszłe Mamuśki:)
ODPOWIEDZ