Pierwsza ciąża?

Jak w tytule, nic dodać nic ująć :]
magda17191
Guru
Guru
Posty: 148
Rejestracja: 12 października 2011, 22:41

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: magda17191 »

mnie tez dopadło kilka tygodni temu...był to dopiero poczatek 9 tygodnia dlatego lekarz zalecil mi naturalne sposoby,
fakt ze bylo to tylko przeziebienie wiec mleko z miodem, herbata z cytryną i sokiem jak również czosnek czy cebula pomogły....
Ale sam lekarz powiedział,ze pierwszy trymestr jest najbardziej niewiadomy i jesli nie ma bardzo duzej potrzeby brania silnych leków czy antybiotyków.
magda17191
Guru
Guru
Posty: 148
Rejestracja: 12 października 2011, 22:41

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: magda17191 »

Dziewczyny a czy brała któraś z was witaminy Centrum Materna+ dha ??
magda17191
Guru
Guru
Posty: 148
Rejestracja: 12 października 2011, 22:41

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: magda17191 »

Halo dziewczyny?????????????? :D
Mysia84
Guru
Guru
Posty: 101
Rejestracja: 4 lipca 2011, 10:12

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: Mysia84 »

Ja niestety nie moge pomoc biore zestaw witamin i mineralow z innej firmy...
makatka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 270
Rejestracja: 18 października 2012, 19:53

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: makatka »

Ja brałam Omegę dha dla kobiet w ciąży więc też nie pomogę :)
magda17191
Guru
Guru
Posty: 148
Rejestracja: 12 października 2011, 22:41

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: magda17191 »

No rozumiem. Czytałam kilka informacji na internecie no ale wiadomo lepiej dowiedzieć sie od kogoś kto te witaminy brał,chociaz wiadomo kazdy organizm inaczej na nie reaguje :) Pozdrawiam was:)
słoneczko
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 269
Rejestracja: 10 czerwca 2011, 17:03

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: słoneczko »

Czy w 6 tygodniu ciąży opłaca się juz iść do lekarza czy lepiej poczekać jeszcze chwilkę? W którym tygodniu lekarz zakłada kartę ciąży?
victoria87
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 29 października 2012, 20:27

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: victoria87 »

Ja byłam w 5 tygodniu i wtedy też założył mi kartę ciaży :-)
Awatar użytkownika
Strange Love
Guru
Guru
Posty: 102
Rejestracja: 31 maja 2010, 15:35

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: Strange Love »

Ja także byłam w 5 tygodniu i także założono mi kartę ciąży. Lepiej nie przegapić i zdążyć przed 10 tygodniem, bo liczy się taka wizyta do becikowego.
Co do witamin to brałam Prenatal i wszystkie wyniki dobrze. Antybiotyk też zażywałam w 8 miesiącu to był Amoksilav bodajże.
makatka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 270
Rejestracja: 18 października 2012, 19:53

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: makatka »

słoneczko pisze:Czy w 6 tygodniu ciąży opłaca się juz iść do lekarza czy lepiej poczekać jeszcze chwilkę? W którym tygodniu lekarz zakłada kartę ciąży?
Nie rozumiem... Jak to czy się opłaca iść do lekarza? Nie interesuje Cię co z Twoim dzieckiem? Czy wszystko w porządku, czy Ty masz dobre wyniki badań, bo to wpływa na dziecko, itd??? Dziewczyny myślcie trochę :kwasny:
magda17191
Guru
Guru
Posty: 148
Rejestracja: 12 października 2011, 22:41

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: magda17191 »

Witajcie. Ja już tam wczesniej pisałam w którym tygodniou bylam ...tylko tam zamiast tygonia umieściłam słowo miesiąć przez pomyłkę. A więc ja byłam już w 5 tygodniu ciąży i w tym też tygodniu założyli mi książeczkę ciąży. Do lekarza należy iść jak najwcześniej dla dobra maluszka...:)
only me
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 12 lipca 2013, 12:04

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: only me »

makatka pisze: Nie rozumiem... Jak to czy się opłaca iść do lekarza? Nie interesuje Cię co z Twoim dzieckiem? Czy wszystko w porządku, czy Ty masz dobre wyniki badań, bo to wpływa na dziecko, itd??? Dziewczyny myślcie trochę :kwasny:
Wielu lekarzy mówi, żeby przyjść dopiero w okolicy 8 tygodnia, gdy widać już, że zarodek zagnieździł się w macicy i jajeczko nie jest puste, czy słychać już bicie blaszki sercowej. Myślę, że słoneczku chodziło właśnie o to, czy w 5 tygodniu będzie już coś widać, czy lepiej poczekać jeszcze chwilę - lepiej poczekać, takie moje zdanie. A co do badań, to robi się je dopiero po stwierdzeniu, że ciąża jest. Pozdrawiam i powodzenia! ;)
słoneczko
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 269
Rejestracja: 10 czerwca 2011, 17:03

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: słoneczko »

Dokładnie o to mi chodziło, czy lekarz nie wyśle mnie z kwitkiem i powie ze jeszcze trzeba czekać. Mam jeszcze jedno pytanie, martwi mnie ta sprawa ponieważ wczoraj pojawiło się u mnie takie delikatne plamienie w kolorze jasno brązowym ze śluzem no i oczywiście pierwsze co zrobiłam to zaczęłam czytać na forach i bardzo mnie zmartwiło bo może to oznaczać problemy i poronienie. Czy któraś z Pań może mnie uświadomić w tej kwestii?
only me
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 12 lipca 2013, 12:04

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: only me »

Czasem takie plamienie we wczesnej fazie ciazy moze oznaczac zagniezdzenie sie zarodka w scianie macicy, jednak moze tez byc wlasnie poczatkiem problemow prowadzacych do poronienia. W takiej sytuacji lepiej udaj sie do lekarza, a jak nie to do szpitala po 18 i pewno dostaniesz leki na podtrzymanie ciazy - o ile taka juz jest widoczna. Pewnie zleca Ci badanie krwi na poziom hormonu beta hcg- pozwalajacego stwierdzic u kobiety bardzo wczesna ciaze. Nie zwlekaj, lepiej to sprawdzic. Trzymam kciuki!
makatka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 270
Rejestracja: 18 października 2012, 19:53

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: makatka »

słoneczko pisze:Dokładnie o to mi chodziło, czy lekarz nie wyśle mnie z kwitkiem i powie ze jeszcze trzeba czekać. Mam jeszcze jedno pytanie, martwi mnie ta sprawa ponieważ wczoraj pojawiło się u mnie takie delikatne plamienie w kolorze jasno brązowym ze śluzem no i oczywiście pierwsze co zrobiłam to zaczęłam czytać na forach i bardzo mnie zmartwiło bo może to oznaczać problemy i poronienie. Czy któraś z Pań może mnie uświadomić w tej kwestii?
No i widzisz, dziewczyno powinnaś jechać do szpitala jak tylko pojawiło się plamienie , a nie czekać aż któraś na forum napisze Ci "tak powinnaś jechać do lekarza".
Przecież mogło się coś stać, w 6 tygodniu już takie plamienia raczej nie występują.
ODPOWIEDZ