Pierwsza ciąża?

Jak w tytule, nic dodać nic ująć :]
Aokiga6
Obyty
Obyty
Posty: 54
Rejestracja: 1 czerwca 2012, 22:05

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: Aokiga6 »

w sklepach dla dzieci jest drogo.. najlepiej kupic w internecie albo w komisie rzeczy dzieciecych kolo stacji PKP , jest o wiele taniej :P
Awatar użytkownika
sylwula13
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 458
Rejestracja: 21 listopada 2009, 20:06
Lokalizacja: Jasło

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: sylwula13 »

Duduś :)
ewela1591
Ekspert
Ekspert
Posty: 87
Rejestracja: 17 marca 2009, 16:10
Lokalizacja: Jasło

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: ewela1591 »

Wiele rzeczy kupowałam w kauflandzie w textil market czy jakoś tak. Ubranka 100% bawełny i ceny przyzwoite.
A reszta na szmateksie.
Podkłady i cała reszta na allegro.
Julitta
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 27
Rejestracja: 21 września 2012, 17:13

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: Julitta »

Ja też dużo na allegro już kupiłam.
magda17191
Guru
Guru
Posty: 148
Rejestracja: 12 października 2011, 22:41

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: magda17191 »

Witam :)
Dziewczyny mam takie pytanie. otóż jestem w ciaży,to jest dopiero 1-szy trymestr ....a dopadło mnie jakby przeziębienie.. :( ..ból gardła i kaszel. Macie na to jakies swoje domowe sposoby?? Nie chce od pocztku faszerować siebie i maluszka lekami.
Pozdrawiam :)
only me
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 12 lipca 2013, 12:04

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: only me »

Przerabialam to samo, tyle ze w 16 tygodniu ciazy. Rozlozylo mnie totalnie. Co do specyfikow to powoedziano mi, ze mozna zazyc paracetamol dwa razy dziennie. Ja wtedy jadlam jedna tabletke rano, a druga wieczorem. Mozna tez jesc rutinoskorbin. Jesli sie zazyje nawet za duzo, to nadmiar jest wydalany z moczem. A co do paracetamolu jeszcze to po porodzie, karmiac piersia rowniez stosowalam, polozne mowily, ze mozna i zazywalam trzy razy dziennie po dwie tabletki.
Wracajac jednak do przeziebienia. Polecam syropek Prenalen z czosnkiem i malina. Sa rowniez pastylki do ssania z Prenalenu, takie malinowe bodaj. Dodatkowo maz mi robil mleko z czosnkiem i miodem i to bardzo pomagalo. W powietrzu czuc bylo miete, polecam krople Olbas. Przygotowywalam miske, stawialam w pokoju, lalam do niej wrzatek i potem pare kropli i to fajnie parowalo i pomagalo lepiej oddychac. Tak kilka razy dziennie. Jesli masz katar to aplikij sobie sol morska, fizjologiczna. Disnemar albo Quixx czy jak tam sie to pisze. Nie mozna niczego innego, gdyz takie leki obkurczaja sluzowke. Smarowac sie zadnymi Vickami tez nie zalecaja...
Ja robilam sobie jeszcze kompresy na bolaca glowe, zaciagniete rolety w pokoju tez pomagaly. Hm... to chyba tyle.
Aaaaa... no i oczywiscie polecam przy infekcji tlusty rosolek.
Zycze szybkiego poworotu do zdrowia! :)
makatka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 270
Rejestracja: 18 października 2012, 19:53

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: makatka »

Ja byłam 3 razy chora, w 3 miesiącu, w 5 i w 7. Przy pierwszej chorobie nie bardzo wiedziałam co mogę i stosowałam krople do nosa, brałam paracetamol i tyle. Gorączkę zbijałam zimnymi okładami na czoło. Przy drugiej tylko paracetamol, a przy trzeciej duuuużo herbatki z cytryną, miód, zamiast rutinoskorbinu polecałabym bardziej witaminę C. Odnośnie kropli do nosa do chyba Acatar można stosować, piszę na nim że dozwolone dla kobiet w ciąży. A na ból gardła dostałam w aptece tabletki tantum verde cytrynowo miodowe i po drugiej ból minął.
Awatar użytkownika
smerfetka1718
Guru
Guru
Posty: 192
Rejestracja: 22 maja 2010, 19:48

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: smerfetka1718 »

ja podczas przeziebienia, bralam tylko rutinoscorbin raz dziennie, z apapu czy paracetamolu zrezygnowalam chociaz glowa mało mi nie pękła, wolalam sie przespać niż łykać tabletki. Piłam duzo herbaty z sokiem malinowym domowej roboty, cytryna, imbirem i miodem, herbatę z lipy, no i oczywiscie obowiązkowo wieczorem na kanapke czosnek. Na kaszel swieży syrop z cebuli, i tabletki tantum verde do ssania na bol gardla.
magda17191
Guru
Guru
Posty: 148
Rejestracja: 12 października 2011, 22:41

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: magda17191 »

Witajcie dziewczyny :) :)
Mam do was pytanie odnośnie problemów ze snem :(
Jestem w 4 miesiącu ciąży i mam okropne problemy ze snem...a mianowicie w nocy nie mogę zasnąć. Jak już obudzę sie tak mogę przeleżeć do samego rana.
Macie może na to jakieś sprawdzone sposoby :)
POzdrawiam :)
victoria87
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 29 października 2012, 20:27

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: victoria87 »

Bardzo wcześnie dopadła Cię ta dolegliwość ciężarnych ;) ja nie mogę narzekać bo mimo iż kończę już 9 miesiąc to dopiero teraz mam problem z wysypianiem się, bo najczęściej właśnie w nocy męczą mnie bóle przepowiadajace.Jednak przypomniało mi się , że jakoś do 3 miesiąca też budzilam się w nocy i nie mogłam spać,ale wtedy mialam jazdy, że coś się stanie z malenstwem, może ty też się czymś bardzo przejmujesz. Dosypiałam w dzień i koło się zamykało :) a przeszło samo jak trochę wyluzowałam :)
magda17191
Guru
Guru
Posty: 148
Rejestracja: 12 października 2011, 22:41

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: magda17191 »

no ja do 3 miesiąca mialam mdłości a teraz dopadła mnie ta bezsenność. No sama niewiem,wydaje mi się że przynajmniej narazie nie mam jakiegoś takiego stresu związanego z przyszłością...a może to jakaś taka podświadomość...:) sama już niewiem. Wcześniej miałam dość konkretny sen i nawet czasem zastanawialam sie jak to będzie jak maleństwo już bedzie z nami jak ja tak mocno w nocy śpię :)
victoria87
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 29 października 2012, 20:27

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: victoria87 »

Pewnie to marna pociecha, ale myślę, że samo przejdzie tak jak inne dolegliwości :) W zamian pojawią się nowe, żeby Ci się szybko nie znudzil ten wyjątkowy stan ;)
magda17191
Guru
Guru
Posty: 148
Rejestracja: 12 października 2011, 22:41

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: magda17191 »

Oj tak :) tak to już jest zawsze jest coś za coś:) Taki już nasz los... przyszłych mam :)
Mysia84
Guru
Guru
Posty: 101
Rejestracja: 4 lipca 2011, 10:12

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: Mysia84 »

Faktycznie dosc wczesnie dopadly Cie nieprzespane noce mnie sie dopiero zaczyna to przydarzac a to juz 8 miesiac wiec pewnie za duzo sie stresujesz i to dlatego....
magda17191
Guru
Guru
Posty: 148
Rejestracja: 12 października 2011, 22:41

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: magda17191 »

No wiesz jak to jest...pierwsza ciąża ,wiele niewiadomych itp...pewnie wszystko na siebie sie składa :( no to ty już praktycznie na finiszu...kilka tygodni i maluszek bedzie z tobą :) powodzenia :)
ODPOWIEDZ