Pierwsza ciąża?

Jak w tytule, nic dodać nic ująć :]
Awatar użytkownika
Jagoda Fioletowa
VIP
VIP
Posty: 635
Rejestracja: 10 lutego 2009, 13:06
Lokalizacja: RJS/RZE

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: Jagoda Fioletowa »

Kasiag11 W szpitalu dają glukozę, nie musisz kupować.

Laura, a ten ból głowy to nie przypadkiem przez podnoszenie głowy? Po cc trzeba leżeć plackiem dopóki Cię nie uruchomią. Inaczej ból głowy gwarantowany.
Ostatnio zmieniony 4 lipca 2013, 20:46 przez Jagoda Fioletowa, łącznie zmieniany 1 raz.
Tenshi
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 337
Rejestracja: 9 lutego 2012, 13:37

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: Tenshi »

Ja także kupowalam, w aptece obok pepco :-) wypilam bez problemu, bez dodatku cytryny w zeszły piątek :-)
kotek222
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 29
Rejestracja: 22 maja 2013, 17:28

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: kotek222 »

Dziewczyny, a w którym tygodniu/miesiącu miałyscie robione to badanie z glukozą ?
kasiag11
Weteran
Weteran
Posty: 74
Rejestracja: 9 listopada 2011, 19:52

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: kasiag11 »

ja to badanie robie w 25 tygodniu ciąży, no właśnie słyszałam o tej cytrynie, ze nie wpływa na wynik i pomaga to jakoś przełknąć, mnie w ciąży po słodkich mdli więc obawiam się źe może być ciężko,a potem jak sie czeka te 2 godziny to mozna gdzieś wyjść czy trzeba siedzieć?
LIl
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 5 lipca 2013, 08:22

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: LIl »

Witam :) Nie wiem, w którym wątku mogłabym zamieścić pytanie, więc próbuję tutaj. Otóż jestem w 33 tygodniu prawie skończonym, mam lekki stan zapalny i lekarz przepisał mi jednorazowy krem do aplikacji gynazol i moje pytanie, czy jest on bezpieczny? czy któraś może go stosowała w ciąży? w ulotce pisze oczywiście " w ciąży stosować gdy korzyść..." i nie przeprowadzono badań na kobietach w ciąży. Mam obawy czy go zastosować..
Awatar użytkownika
Jagoda Fioletowa
VIP
VIP
Posty: 635
Rejestracja: 10 lutego 2009, 13:06
Lokalizacja: RJS/RZE

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: Jagoda Fioletowa »

kasiag11 pisze:ja to badanie robie w 25 tygodniu ciąży, no właśnie słyszałam o tej cytrynie, ze nie wpływa na wynik i pomaga to jakoś przełknąć, mnie w ciąży po słodkich mdli więc obawiam się źe może być ciężko,a potem jak sie czeka te 2 godziny to mozna gdzieś wyjść czy trzeba siedzieć?
Jak byłam na tym badaniu w szpitalu to podawano drugi kubeczek z czystą wodą, żeby sobie przepijać. Powiem szczerze, że bardzo mi to pomogło, bo z każdym łykiem ten słodki ulepek grzązł mi w gardle. A na te 2 godziny poszłam sobie do domu ;) Po co miałam tam sterczeć, albo kimać na jakiejś ławeczce? Do domu mam blisko, więc nie był to problem, drzemnęłam się i wróciłam na drugi pobór krwi. Oczywiście cały czas trzeba być na czczo (oprócz tej wypitej glukozy).
LIl pisze:Witam :) Nie wiem, w którym wątku mogłabym zamieścić pytanie, więc próbuję tutaj. Otóż jestem w 33 tygodniu prawie skończonym, mam lekki stan zapalny i lekarz przepisał mi jednorazowy krem do aplikacji gynazol i moje pytanie, czy jest on bezpieczny? czy któraś może go stosowała w ciąży? w ulotce pisze oczywiście " w ciąży stosować gdy korzyść..." i nie przeprowadzono badań na kobietach w ciąży. Mam obawy czy go zastosować..
Jeśli lekarz zapisał Ci ten lek i pozwolił wziąć to nie powinnaś mieć żadnych wątpliwości. Praktycznie na każdym leku pisze, że kobiety w ciąży i karmiące nie powinny ich brać. W dużej mierze wynika to z tego, że koncerny boją się prowadzić badań nad ciężarnymi (powód wiadomy) i dlatego dla bezpieczeństwa (żeby potem nie było...) wolą napisać, żeby skonsultować się z lekarzem.
Tenshi
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 337
Rejestracja: 9 lutego 2012, 13:37

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: Tenshi »

Ja robiłam w 23 tygodniu, pielęgniarka powiedziała, że cytryna może zafałszować wynik, więc pozostało mi tylko na nią patrzeć ;-) W pierwszej ciąży, kiedy robiłam to badanie w Medyku, pielęgniarka sama wycisnęła mi cytrynę do kubeczka, bo jakiejś pani akurat zostało... Nie wiem, jak to do końca jest, posłuchałam, przełknęłam i dało się wytrzymać. Co do wyjścia czy siedzenie, zarówno w pierwszej, jak i drugiej ciąży siedziałam sobie pod gabinetem, 2 godziny to nie koniec świata, poczytałam trochę gazet, przewidziałam sytuację i książkę także zabrałam ze sobą. Tutaj także pielęgniarki zaleciły, by usiąść i po prostu nie robić nic ;) Tak też zrobiłam :)
Magladenka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 286
Rejestracja: 21 maja 2013, 19:21

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: Magladenka »

A dziewczyny, powiedzcie, może zauważyłyście taką rzecz: ponoć te dzieci, któych mamy dużo śpią w ciąży są na ogół spokojniejsze i same też llepiej śpią. Jak obserwuję po swoich to trudno powiedzieć: nie spałam jakoś za bardzo w ciąży, ale za to moi synowie mogliby teraz spać i spać. Ale z kolei mam dwie koleżanki, które tak spały i teraz ich dzieci spokojnie przesypiają noce, a z kolei inna koleżanka nie mogła spać i była w ogóle niespokojna i dziecko tez jest takie nerwowe i pobudzone.
Julitta
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 27
Rejestracja: 21 września 2012, 17:13

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: Julitta »

Ja właśnie nie mogę spać (
Awatar użytkownika
Strange Love
Guru
Guru
Posty: 102
Rejestracja: 31 maja 2010, 15:35

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: Strange Love »

Ja będąc w ciąży przesypiałam całe noce i teraz dziecko też praktycznie całą noc śpi, jedynie przebudza się na karmienie. Nie wiem czy to ma jakiś związek, ale znajoma w ciąży bardzo późno chodziła spać i mało spała, a jej śynek ma tak samo. A może to tylko przypadek ;)
jaslanka86
Weteran
Weteran
Posty: 72
Rejestracja: 14 lipca 2013, 06:46

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: jaslanka86 »

dziewczyny chcialam sie zapytac czy wszystkie zaraz po porodzie byly na kontroli u ginekologa ?czy dopiero po dłuższym czasie i czy ginekolog sie pyta ,czy sie było na badaniu po porodzie ,albo moze jak przebada to bedzie wiedzial czy sie było na kontroli.....
Awatar użytkownika
Laura Diaz
VIP
VIP
Posty: 500
Rejestracja: 10 października 2007, 11:45
Lokalizacja: Jasło

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: Laura Diaz »

jaslanka86 pisze:dziewczyny chcialam sie zapytac czy wszystkie zaraz po porodzie byly na kontroli u ginekologa ?czy dopiero po dłuższym czasie i czy ginekolog sie pyta ,czy sie było na badaniu po porodzie ,albo moze jak przebada to bedzie wiedzial czy sie było na kontroli.....

Po urodzenoi 1szego dziecka oczywiście byłam na kontroli, przepisowe 6 tygodni po porodzie. Teraz też się wybieram, jako że mały ma dopiero 4 tygodnie, to za 2 tygodnie idę na wizytę :) Nie rozumiem głupoty dziewczyn/kobiet, które olewają sprawę, to jest ważne i nie należy tego zaniedbywać :szok:
Awatar użytkownika
paulo06
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 373
Rejestracja: 4 października 2012, 13:54

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: paulo06 »

ja również byłam po 6 tygodniach :)
kasiag11
Weteran
Weteran
Posty: 74
Rejestracja: 9 listopada 2011, 19:52

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: kasiag11 »

dziewczyny mam pytanie odnośnie w sklepu w którym można kupić wyprawkę dla niemowlaka, dobrą jakościowo i w miarę dobrej cenie, bo nie bardzo orientuje się w tego typu sklepach
ania28
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 20
Rejestracja: 22 czerwca 2012, 20:48

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: ania28 »

W "Mama i Ja" na Rejtana mają wszystko dla niemowlaka i dla Ciebie do szpitala wszystkie potrzebne rzeczy też (podkłady jednorazowe, majtki jednorazowe itp). To jest ten sklep obok tej nowej naleśnikarni.
ODPOWIEDZ