Pierwsza ciąża?

Jak w tytule, nic dodać nic ująć :]
magda17191
Guru
Guru
Posty: 148
Rejestracja: 12 października 2011, 22:41

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: magda17191 »

Tez tak myslalam ale ten bol podbrzusza mam pierwszy raz stad mysl o ciazy...testu jeszcze nie robilam
wiolka666
VIP
VIP
Posty: 512
Rejestracja: 8 grudnia 2010, 11:34

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: wiolka666 »

magda17191 pisze:Tez tak myslalam ale ten bol podbrzusza mam pierwszy raz stad mysl o ciazy...testu jeszcze nie robilam

zrób test
kasiag11
Weteran
Weteran
Posty: 74
Rejestracja: 9 listopada 2011, 19:52

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: kasiag11 »

ale jeśli jest dwa tygodnie przed planowaną miesiączką to test raczej nic nie wykaże bo to za wcześnie, najlepsze jest badanie krwi i wtedy masz pewność, mi test wyszedł negatywnie chociaż robiłam go po planowanej dacie miesiączki także polecam albo poczekać albo wybrać się na badanie krwi, nie trzeba być nawet na czczo
ewelinaj103
Obyty
Obyty
Posty: 51
Rejestracja: 18 lutego 2013, 11:35

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: ewelinaj103 »

a ja mam takie pytanie ,czy przy planowanym cc można sobie wybrać jakie sie chce znieczulenie bo słyszałam że teraz jest tylko w kręgosłup .
asiu91
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 63
Rejestracja: 16 marca 2009, 17:04
Lokalizacja: Jasło

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: asiu91 »

ewelinaj103 pisze:a ja mam takie pytanie ,czy przy planowanym cc można sobie wybrać jakie sie chce znieczulenie bo słyszałam że teraz jest tylko w kręgosłup .
przy planowanym jest tylko w kręgosłup, przynajmniej tak jest w jasielskim szpitalu
ewelinaj103
Obyty
Obyty
Posty: 51
Rejestracja: 18 lutego 2013, 11:35

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: ewelinaj103 »

a boli to jak sie wbija w kregoslup,i czy zakladany jest cewnik bo przy normalnym znieczuleniu zakladaja
Anuskaaa18
VIP
VIP
Posty: 502
Rejestracja: 27 maja 2009, 19:39
Lokalizacja: Trzeci wymiar

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: Anuskaaa18 »

ewelinaj103 pisze:a ja mam takie pytanie ,czy przy planowanym cc można sobie wybrać jakie sie chce znieczulenie bo słyszałam że teraz jest tylko w kręgosłup .
Znieczulenie jest sprawą indywidualną i o jego rodzaju decyduje lekarz anestezjolog. Niemniej jednak znieczulenie w kręgosłup jest bardziej popularne, bo i lepiej znoszone przez pacjentów i na pewno mniej obciążające organizm niż narkoza.
Cewnik jest zakładany, a samo wkłucie odczuwalne, ale nie powiedziałabym, że bolesne.
Twoja_Stara
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 18 sierpnia 2011, 15:55

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: Twoja_Stara »

Zakładanie cewnika to moment i nie boli ale ma się uczucie jakby się chciało siku pomimo pustego pęcherza -taki dyskomfort, natomiast wkłucie porównałabym do ukąszenia przez komara. Sama cesarka i to wszystko co przed nią to nic w porównaniu z tym co po niej - uruchamianie- koszmar. Ale na pocieczenie- szybko się zapomina ;)
ewelinaj103
Obyty
Obyty
Posty: 51
Rejestracja: 18 lutego 2013, 11:35

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: ewelinaj103 »

a ile się przebywa w szpitalu po cc ...
Flowerekk
Guru
Guru
Posty: 158
Rejestracja: 21 maja 2009, 18:00

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: Flowerekk »

co najmniej 3 doby
Awatar użytkownika
Laura Diaz
VIP
VIP
Posty: 500
Rejestracja: 10 października 2007, 11:45
Lokalizacja: Jasło

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: Laura Diaz »

ewelinaj103 pisze:a ile się przebywa w szpitalu po cc ...


wychodzi się na 3cią dobę po cc, nie licząc dnia zrobienia operacji - jest to tzw doba zerowa.
mija
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 460
Rejestracja: 3 października 2011, 13:34

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: mija »

Ale jeśli będzie się utrzymywała tem to na pewno po 3 dobie nie wypuszczą :)
Awatar użytkownika
Laura Diaz
VIP
VIP
Posty: 500
Rejestracja: 10 października 2007, 11:45
Lokalizacja: Jasło

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: Laura Diaz »

mija pisze:Ale jeśli będzie się utrzymywała tem to na pewno po 3 dobie nie wypuszczą :)

temperatura, żółtaczka u dziecka, czy tam inne nieprawidłowe wyniki badań jak wyjdą tobie czy maluchowi - mogą zatrzymać was dłużej. Mnie też nie bardzo chcieli wypuścić, a to ze względu na upiorny ból głowy, który dopadł mnie po znieczuleniu w kręgosłup (ze zwykłym bólem głowy toto się nijak nie porównuje), i trzymał mnie 2 dni... ale jakoś się dogadaliśmy i w 3ciej dobie poszłam do domu :P
kasiag11
Weteran
Weteran
Posty: 74
Rejestracja: 9 listopada 2011, 19:52

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: kasiag11 »

dziewczyny mam pytanie odnośnie testu obciążenia glukozą, czy robiąc to badanie w szpitalnym laboratorium sama kupuje glukoze czy dają mi na miejscu do wypicia?
wiolka666
VIP
VIP
Posty: 512
Rejestracja: 8 grudnia 2010, 11:34

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: wiolka666 »

kasiag11 pisze:dziewczyny mam pytanie odnośnie testu obciążenia glukozą, czy robiąc to badanie w szpitalnym laboratorium sama kupuje glukoze czy dają mi na miejscu do wypicia?
ja chodze do pzrychodni mastej i kupowałam sama
ODPOWIEDZ