Gdzie i ile przed ślubem kupić suknie ślubną??

Jak w tytule, nic dodać nic ująć :]
Awatar użytkownika
avicularia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 464
Rejestracja: 17 sierpnia 2011, 18:02
Lokalizacja: Dżasło

Re: Gdzie i ile przed ślubem kupić suknie ślubną??

Post autor: avicularia »

A ja jako ,,Bridezilla" swoją wymarzoną suknię ślubną mam w głowie, w marzeniach widzę każdy jej detal..ale gdzie tu teraz znaleźć czarodzieja, który jest jaznowidzem i mi wyczaruje to , o czym myślę, w dodatku tanio , szybko i bez zbędnych przymiarek ;) :D :D :D :D ;)
zuzaa
Mistrz
Mistrz
Posty: 92
Rejestracja: 14 lutego 2011, 12:34

Re: Gdzie i ile przed ślubem kupić suknie ślubną??

Post autor: zuzaa »

Jak ja się orientowałam to wypożyczenie sukni wahało się mniej więcej od 700-1200 zł, ale każdy salon ma swoje ceny. Cena za wypożyczenie zależy chyba od ceny za kupno, od modelu, roku itp. W Krośnie w VivienVigo <full market> można wypożyczać, i tak dla porównania moja suknia kosztowała bodajże 1990zł a wypożyczenie ok 900zł. Tylko nie zawsze mają daną suknie do wypożyczenia.
Awatar użytkownika
Jagoda Fioletowa
VIP
VIP
Posty: 635
Rejestracja: 10 lutego 2009, 13:06
Lokalizacja: RJS/RZE

Re: Gdzie i ile przed ślubem kupić suknie ślubną??

Post autor: Jagoda Fioletowa »

zuzaa pisze:Jak ja się orientowałam to wypożyczenie sukni wahało się mniej więcej od 700-1200 zł, ale każdy salon ma swoje ceny. Cena za wypożyczenie zależy chyba od ceny za kupno, od modelu, roku itp. W Krośnie w VivienVigo <full market> można wypożyczać, i tak dla porównania moja suknia kosztowała bodajże 1990zł a wypożyczenie ok 900zł. Tylko nie zawsze mają daną suknie do wypożyczenia.
Ja także wypożyczałam suknię ślubną w Vivien Vigo. Koszt zakupu wyniósłby mnie 1800 zł, a tak to zapłaciłam tylko 900 zł + 100 zł za wypożyczenie bolerka.
Można wypożyczyć każdą suknię, która jest w salonie lub wybrać z katalogu, o ile nie jest zajęta przez inną pannę młodą. Panie tam sprzedające są bardzo miłe i dobrze doradzą.
agnes_cz
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 7 grudnia 2010, 15:26

Re: Gdzie i ile przed ślubem kupić suknie ślubną??

Post autor: agnes_cz »

Ja szyłam swoją suknie w Pracowni Artystycznej Sukien ślubnych w Krakowie i ze szczerego serca polecam. Za SUKIENKĘ, HALKĘ Z KOŁEM, BOLERKO I WELON zapłaciłam jedynie 900zł. Cena ta jest zawsze stała niezależnie od projektu. Swoją suknie akurat wybrałam w salonie sukien na przeciwko tej pracowni i zrobiłam zdjęcie. w tym salonie kosztowała 2000zł (sama suknia), wiec wyszło mnie dużo taniej. Przymiarek miałam 2. pierwsza 2 miesiące przed ślubem, a druga przymiarka niecały miesiąc przed ślubem i wtedy miałam już suknie do odbioru. Oczywiście w pracowni tej mają również swoje projekty sukien i można coś wybrać z nich. Ponadto krawcowa - projektantka, omawia z klientką każdy detal i projektuje suknie indywidualnie dla każdego. Wiem że do Krakowa jest kawałek, ale wydaje mi sie że i tak bardziej sie opłaca podjechać dwa razy do krakowa i zapłacić za suknie tyle co w Jaśle za wypożyczenie. Zawsze sukienkę można sprzedać. W razie czego mogę podać namiary :)
Szeherezada
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 220
Rejestracja: 15 lipca 2011, 15:05

Re: Gdzie i ile przed ślubem kupić suknie ślubną??

Post autor: Szeherezada »

agnes_cz pisze:Ja szyłam swoją suknie w Pracowni Artystycznej Sukien ślubnych w Krakowie i ze szczerego serca polecam. Za SUKIENKĘ, HALKĘ Z KOŁEM, BOLERKO I WELON zapłaciłam jedynie 900zł. Cena ta jest zawsze stała niezależnie od projektu. Swoją suknie akurat wybrałam w salonie sukien na przeciwko tej pracowni i zrobiłam zdjęcie. w tym salonie kosztowała 2000zł (sama suknia), wiec wyszło mnie dużo taniej. Przymiarek miałam 2. pierwsza 2 miesiące przed ślubem, a druga przymiarka niecały miesiąc przed ślubem i wtedy miałam już suknie do odbioru. Oczywiście w pracowni tej mają również swoje projekty sukien i można coś wybrać z nich. Ponadto krawcowa - projektantka, omawia z klientką każdy detal i projektuje suknie indywidualnie dla każdego. Wiem że do Krakowa jest kawałek, ale wydaje mi sie że i tak bardziej sie opłaca podjechać dwa razy do krakowa i zapłacić za suknie tyle co w Jaśle za wypożyczenie. Zawsze sukienkę można sprzedać. W razie czego mogę podać namiary :)
Chodzi Ci o tę pracownię? http://www.sukniemaja.pl/
agnes_cz
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 7 grudnia 2010, 15:26

Re: Gdzie i ile przed ślubem kupić suknie ślubną??

Post autor: agnes_cz »

tak. dokładnie o tą.

choć widze ze chyba o 50zł sie podrożyli od wakacji
Elżunia
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 7 października 2011, 09:29

Re: Gdzie i ile przed ślubem kupić suknie ślubną??

Post autor: Elżunia »

Witam,
jeżeli chodzi o tę pracownię sukien cóż mogę powiedzieć miałyśmy wiele poprawek po tym salonie szyją owszem tanio suknie -jednak są to tylko kopie projektów
kompletnie nie te wykończenia ,koronki jednej z klientek suknia zaczęła się pruć już w kościele, wydaje się że warto się zastanowić czy jakość jest nie istotna ,oszczędzają na wszystkim czym tylko się da -fiszbiny wszyte do sukien już po uklęknięciu w kościele są wyłamane i nadają się do wyrzucenia -na cóż wybór jest wasz..
Pozdrawiam
agnes_cz
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 7 grudnia 2010, 15:26

Re: Gdzie i ile przed ślubem kupić suknie ślubną??

Post autor: agnes_cz »

No cóż... ja nie mam zastrzeżeń do mojej sukni. W tym roku byłam na wielu ślubach i widziałam dramaty dziewczyn które wypożyczyły suknie i już po pierwszym tańcu płakały w toalecie bo coś sie popruło, ktoś przydeptał, itp. Inne koleżanki kupiły suknie za ponad 2tys. i równiez na każdym kroku uważały by nic się z nią nie stało. Ja mogłam się cieszyć ślubem i weselem. mogłam pozwolić sobie na tańczenie bez butów, kiedy sukienka dobre 5cm zamiatała całą sale. Na sesji ślubnej przewracałam się po trawie, siadałam na kładce nad zalewem, po prostu dobrze się bawiłam.... A i moja suknia miała jeszcze jedną zaletę....była lekka, na czym mi bardzo zależało, bo ślub był w upalny dzień. W jasielskich salonach mierzyłam kilka sukien i czułam się jakby założono na mnie obciążniki 10kg, owszem może to były ładne suknie...ale dla mnie nie wygodne. W krakowskich najlepszych salonach również mierzyłam, ale żadna do gustu mi nie przypadła. Lekkie były te które kompletnie mi sie nie podobały. Ta suknia którą skopiowano dla mnie w salonie również była ciężka i ciepła ponieważ miała wszytą na stałe halkę z kołem. A w moja sukienka... dosłownie piórko.. I powiem szczerze wolałam zaoszczędzić troszkę kasy i nie żałuję tego. Kilka moich znajomych też szyło w tym salonie i były zadowolone. Ale to tylko moje skromne zdanie...
Awatar użytkownika
avicularia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 464
Rejestracja: 17 sierpnia 2011, 18:02
Lokalizacja: Dżasło

Re: Gdzie i ile przed ślubem kupić suknie ślubną??

Post autor: avicularia »

Śledzę ostatnio używane suknie ślubne, bo za cenę wypożyczenia można kupic używaną, ale chyba jeszcze takicj sukni nie wyprodukowano ,żeby mi sie podobała. Szukam sukni w stylu greckim, niestety nigdzie nie znalazłam takiej oferty w moim rozmiarze:( w salonach do wypożyczenia tez nie ma, wszędzie koronki, koła, falbany, tiule..dla mnie zgroza. Jeżli któraś z Was, gdzieś taakową widziała, to dajcie znać:)
Awatar użytkownika
jędza
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 273
Rejestracja: 5 listopada 2010, 15:13

Re: Gdzie i ile przed ślubem kupić suknie ślubną??

Post autor: jędza »

widziałam coś w tym stylu ostatnio w tym nowym salonie przy bodajże Floriańskiej.
Jest tam nowy sklep zaraz naprzeciw skrzyżowania, wystawa bardzo obiecująca,
proste fasony, bez zbędnych falban i dodatków tylko nie wiem czy tam można wypożyczyć.
Awatar użytkownika
Jagoda Fioletowa
VIP
VIP
Posty: 635
Rejestracja: 10 lutego 2009, 13:06
Lokalizacja: RJS/RZE

Re: Gdzie i ile przed ślubem kupić suknie ślubną??

Post autor: Jagoda Fioletowa »

avicularia pisze:Śledzę ostatnio używane suknie ślubne, bo za cenę wypożyczenia można kupic używaną, ale chyba jeszcze takicj sukni nie wyprodukowano ,żeby mi sie podobała. Szukam sukni w stylu greckim, niestety nigdzie nie znalazłam takiej oferty w moim rozmiarze:( w salonach do wypożyczenia tez nie ma, wszędzie koronki, koła, falbany, tiule..dla mnie zgroza. Jeżli któraś z Was, gdzieś taakową widziała, to dajcie znać:)

Polecałam już wcześniej salon Vivien Vigo i podawałam link do mojej sukni, która była bardzo prosta. Jeśli chcesz, to możesz wysłać mi na pv adres mail to podeślę Ci zdjęcia sukni jak leżała na mnie.
Awatar użytkownika
avicularia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 464
Rejestracja: 17 sierpnia 2011, 18:02
Lokalizacja: Dżasło

Re: Gdzie i ile przed ślubem kupić suknie ślubną??

Post autor: avicularia »

Faktycznie bardzo ładna :) ale u mnie wykrojony dekolt niestety nie przejdzie :D
poppy
Mistrz
Mistrz
Posty: 90
Rejestracja: 15 października 2010, 11:26

Re: Gdzie i ile przed ślubem kupić suknie ślubną??

Post autor: poppy »

Kupując swoją suknię ponad rok temu w Impresji w Rzeszowie widziałam bardzo dużo sukien właśnie w greckim stylu. Możesz poszukać na stronie Impresji czy mają coś w Twoim stylu. W tamtym roku były dość drogie ale po roku mogą być przecenione albo można je wypożyczyć :)
zuzaa
Mistrz
Mistrz
Posty: 92
Rejestracja: 14 lutego 2011, 12:34

Re: Gdzie i ile przed ślubem kupić suknie ślubną??

Post autor: zuzaa »

Ja wczoraj odebrałam swoją suknię:). Jest ona właśnie w stylu greckim. skromna, zwiewna, z delikatnymi szelkami. Za 3 tyg będzie na sprzedaż ;) (rozm 36/38 długość na wzrost 165 + obcasy). Za jakiś czas mogę przesłac zdjęcia, chociaż to i tak nie to samo co na żywo :))))
a jeśli chcesz to jedź do krosna Vivien Vigo tam jest kilka sukien w tym stylu:)
Awatar użytkownika
Jagoda Fioletowa
VIP
VIP
Posty: 635
Rejestracja: 10 lutego 2009, 13:06
Lokalizacja: RJS/RZE

Re: Gdzie i ile przed ślubem kupić suknie ślubną??

Post autor: Jagoda Fioletowa »

avicularia pisze:Faktycznie bardzo ładna :) ale u mnie wykrojony dekolt niestety nie przejdzie :D

:) W takim razie polecam obejrzeć inne suknie na stronie Vivien Vigo. Jest ich mnóstwo! A dzisiaj przejeżdżając obok salonu na floriańskiej widziałam suknię właśnie w greckim stylu. Stoi na wystawie; chyba 1 od lewej. Wyglądała na bardzo ładną i skromną.
ODPOWIEDZ