Gdzie i ile przed ślubem kupić suknie ślubną??

Jak w tytule, nic dodać nic ująć :]
Awatar użytkownika
avicularia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 464
Rejestracja: 17 sierpnia 2011, 18:02
Lokalizacja: Dżasło

Re: Gdzie i ile przed ślubem kupić suknie ślubną??

Post autor: avicularia »

Ja też nie wiem w czym problem, jak pytałam o wypozyczenie, to dowiedziałam się,ze mogę oddać brudą a nawet podartą, bo, jak pani stwierdziła, im bardziej zniszczona suknia, tym lepsze było wesele.
MAGDAS
Obyty
Obyty
Posty: 54
Rejestracja: 19 lutego 2009, 20:45

Re: Gdzie i ile przed ślubem kupić suknie ślubną??

Post autor: MAGDAS »

KATI pisze:
Jagoda Fioletowa pisze:
KATI pisze:Obejrzyj w Krośnie a kup w Jaśle, kolosalna różnica cen za tą samą suknie.
Bądź kup używaną, ja taką posiadam do sprzedania i polecam.
Możemy się umówić :D
Co do kupna ja kupiłam swoją jakieś 4 miesiące wcześniej :)


Pytanie nasuwa się samo? Dlaczego kupować, zamiast wypożyczyć NOWĄ suknię... ??
Później jest tylko problem z czyszczeniem, sprzedażą i to za śmieszne pieniądze... :/

Choćby dlatego, że wypożyczenie wcale nie wygląda tak fajnie, ponieważ trzeba bardzo uważać żeby jej nie uszkodzić bo później wcale nie jest tak do śmiechu jak trzeba ją oddać ale tego oczywiście nie wie ten kto się nie przekonał więc niech się też nie wypowiada :!:
Nie wiem jak to wygląda teraz, ale ja wypożyczałam suknię jakieś dwa lata temu na Słowackiego, i nie było żadnego kłopotu. Nawet bałam się bo w czasie wesela odpadła jedna koronka (róża) mąż schował ją sobie na pamiątkę, ale Pani prosiła żeby ją poszukać. Polecam wynajęcie, piękna suknia i potem nie masz zmartwienia co z nią zrobić. A tak przy okazji to ja miałam szczęście, że wypożyczono mi nowy model bo Pani się zagapiła a potem było za późno na zmiany. SUPER TRTAF!!
Awatar użytkownika
Tito
Obyty
Obyty
Posty: 57
Rejestracja: 5 września 2011, 20:32
Lokalizacja: Śląsk

Re: Gdzie i ile przed ślubem kupić suknie ślubną??

Post autor: Tito »

Sukni ślubnej szukałam przez dwa tygodnie, odwiedzając wszystkie salony w Jaśle. Szczerze mówiąc jestem trochę rozczarowana tym, co tutejsze salony mają do zaoferowania. Większość sukni na jedno kopyto. Znajoma poleciła mi odwiedzić kilka miejsc w Krośnie i tak też zrobiłam. Wybór o wiele większy, zwłaszcza, jeśli nie chce się mieć sukni typowej, "takie jak wszystkie " - ja szukałam sukni w fasonie rybki, syreny. Miałam zamiar wypożyczyć suknię, bo tak jest najwygodniej i zapewne taniej - nie musisz się martwić czyszczeniem, zniszczeniem itp. Jednakże zmieniłam zdanie, gdy weszłam do salonu Dorota na Piłsudskiego. Wybór mają naprawdę duży - wiele rodzajów, fasonów, kolorów i dodatków. Znalazłam tam kilka sukni w wymarzonym fasonie i to za taką cenę zakupu, że nie opłacałoby mi się jej wypożyczać. Obsługa naprawdę miła - panie chętnie pomagają, doradzają. Polecam wszystkim przyszłym pannom młodym :)
Awatar użytkownika
cynamon
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 60
Rejestracja: 31 października 2011, 16:29

Re: Gdzie i ile przed ślubem kupić suknie ślubną??

Post autor: cynamon »

Nie opłaca się kupować. Z tego co wiem większość osób właśnie z terenów jasielskich częściej korzysta z wypożyczalni. Taniej i praktyczniej.
Awatar użytkownika
Tito
Obyty
Obyty
Posty: 57
Rejestracja: 5 września 2011, 20:32
Lokalizacja: Śląsk

Re: Gdzie i ile przed ślubem kupić suknie ślubną??

Post autor: Tito »

Zajrzyj do Doroty, a sama się przekonasz. Można tam kupić naprawdę piękne suknie już od 590 zł.
Awatar użytkownika
Jagoda Fioletowa
VIP
VIP
Posty: 635
Rejestracja: 10 lutego 2009, 13:06
Lokalizacja: RJS/RZE

Re: Gdzie i ile przed ślubem kupić suknie ślubną??

Post autor: Jagoda Fioletowa »

Tito pisze:Zajrzyj do Doroty, a sama się przekonasz. Można tam kupić naprawdę piękne suknie już od 590 zł.
Gdybym wiedziała wcześniej o tym salonie, chętnie bym się tam wybrała ;)
Awatar użytkownika
Tito
Obyty
Obyty
Posty: 57
Rejestracja: 5 września 2011, 20:32
Lokalizacja: Śląsk

Re: Gdzie i ile przed ślubem kupić suknie ślubną??

Post autor: Tito »

Gdy widziałam salon z zewnątrz, nie myślałam, że jest tam aż taki wybór. Salon niewielki, a sukien naprawdę sporo ;)
aleksandra133
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 13 grudnia 2011, 08:54

Re: Gdzie i ile przed ślubem kupić suknie ślubną??

Post autor: aleksandra133 »

hej czy ktos wie gdzie można spotkać suknie firmy nemezis? pozdrawiam
ja osobiście wolę kupić suknie nową ponieważ myśl, że idę w tym wyjątkowym i jedynym dniu do ślubu w sukni używanej mnie odstrasza ;)ale nie wszystkim to przeszkadza ;)
Awatar użytkownika
Jagoda Fioletowa
VIP
VIP
Posty: 635
Rejestracja: 10 lutego 2009, 13:06
Lokalizacja: RJS/RZE

Re: Gdzie i ile przed ślubem kupić suknie ślubną??

Post autor: Jagoda Fioletowa »

aleksandra133 pisze:ja osobiście wolę kupić suknie nową ponieważ myśl, że idę w tym wyjątkowym i jedynym dniu do ślubu w sukni używanej mnie odstrasza ;)ale nie wszystkim to przeszkadza ;)
Przecież nie wypożyczasz jakiegoś 'flaka', chodzonego po sto razy. Nie wiem, czy wiesz, ale istnieje takie 'cuś' jak wypożyczanie nowej sukni... :suchy:

aleksandra133 pisze:hej czy ktos wie gdzie można spotkać suknie firmy nemezis? pozdrawiam
O firmie Nemezis nie słyszałam, ale o modelach (nazwach) sukni to tak.
Twoja_Stara
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 18 sierpnia 2011, 15:55

Re: Gdzie i ile przed ślubem kupić suknie ślubną??

Post autor: Twoja_Stara »

Ja kupowałam sukienkę na 4 miesiące przed ślubem, dwa tygodnie przed ślubem ostatnia przymiarka. W jednym z salonów sprzedawczyni powiedziała mi, że trzeba przymierzyć dużo sukni ale jak się w końcu trafi na tą wymarzoną to od razu to poczujesz; ] no i tak faktycznie było. Dla osób "wymagających" polecam salon sukien MADONNA w Krakowie. Suknie jak z bajki, ale cenowo trochę wysoka półka. Można zaglądnąć na stronę internetową, pozachwycać się ;] Tylko później szkoda jak się okazuje że coś się nam spodoba, a jest poza finansowym zasięgiem. Jeśli któraś z Was jest zainteresowana to mogę sprzedać suknię z Madonny w kształcie rybki, z koronki z kryształami Svarowskiego, rozmiar 38,40.
kasiuńcia
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 721
Rejestracja: 17 listopada 2008, 08:21

Re: Gdzie i ile przed ślubem kupić suknie ślubną??

Post autor: kasiuńcia »

Twoja_Stara - Dziękuję za podanie nazwy salonu Madonna. Sprawdziłam na stronie i jestem zachwycona prawie wszystkimi modelami. Ale pytanie, czy jakiekolwiek z prezentowanych wypożyczają? Ja nie mam obiekcji co do wypożyczania sukni :)

Aleksandra133 - Nie wiem, czy się orientujesz, ale każda suknia jest czyszczona chemicznie, więc nie jest to "po kimś" tak w zupełności. Wyobrażasz sobie jak by wyglądała suknia po paru weselach, gdyby nie była czyszczona? Słyszałaś kiedyś o takim procederze, żeby wypożyczyć brudną, nie czyszczoną suknie? No ale nie ma co dyskutować na ten temat. Ja też kiedyś chciałam koniecznie nową suknię, abym - jak wtedy myślałam-czuć się wyjątkowo, ale ze względów głownie praktycznych wyperswadowałam sobie to. Warto przejść się do wypożyczalni i oglądnąć modele. Wyglądają jak nowe z tą różnicą, że są tańsze ( o niebo!) i nie obchodzi nas kompletnie nic.
Twoja_Stara
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 18 sierpnia 2011, 15:55

Re: Gdzie i ile przed ślubem kupić suknie ślubną??

Post autor: Twoja_Stara »

Nie orientuję się niestety czy wypożyczają suknie bo nawet nie pytałam. Zawsze można zadzwonić. Ja wypożyczałam tam bolerko do sukni więc może akurat. To co mnie zastanowiło to to, że jak odebrałam suknię po praniu już po weselu, to Panie zaproponowały mi, że odkupią ją ode mnie za bodajże 30% wartości...ale przyznam szczerze nie wiem do jakiego celu...może właśnie do wypożyczania. Ale wtedy nie chciałam jej sprzedawać. Teraz są tam wyprzedaże sukien tzw. salonowych i naprawdę można sobie poszukać coś wyjątkowego w naprawdę dobrej cenie.
Awatar użytkownika
COCONUT
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 246
Rejestracja: 20 kwietnia 2010, 09:10

Re: Gdzie i ile przed ślubem kupić suknie ślubną??

Post autor: COCONUT »

ja kupiłam w salonie w krosnie jak sie na stacje jedzie nie pamietam jaka to była nazwa Sukienka była uzywana ale sliczna nie pamietam dokładnie chyb a cos koło 650 zł dalismy z tym ze pozniej mozna było odniesc i sprzedac z powrotem pozdrowka
antonka87
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 2 stycznia 2012, 13:31

Re: Gdzie i ile przed ślubem kupić suknie ślubną??

Post autor: antonka87 »

Ja mogę przeznaczyć tak do 1500 zł :) na suknie
Awatar użytkownika
COCONUT
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 246
Rejestracja: 20 kwietnia 2010, 09:10

Re: Gdzie i ile przed ślubem kupić suknie ślubną??

Post autor: COCONUT »

tak ale do sukni dochodzi ci welon rekawiczki jakies ozdoby do włosow to juz kupowałam osobno itd:)
ODPOWIEDZ