Gdzie i ile przed ślubem kupić suknie ślubną??

Jak w tytule, nic dodać nic ująć :]
myszazła
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 29
Rejestracja: 4 lipca 2011, 21:15

Re: Gdzie i ile przed ślubem kupić suknie ślubną??

Post autor: myszazła »

hej, a jaki rozmiar Cię interesuję i czy chcesz mieć nówkę, czy może być też suknia odkupiona?
Rita
Guru
Guru
Posty: 122
Rejestracja: 6 marca 2011, 11:50

Re: Gdzie i ile przed ślubem kupić suknie ślubną??

Post autor: Rita »

Jagoda Fioletowa pisze:Zdecydowalam się na wyporzyczenie sukni w Full Markecie w Krośnie. Na samej gorze jest salon Vivien Vigo. Bardzo ładne suknie i mila obsługa :) jak na razie współpraca układa się dobrze :)
Mam tylko jedno pytanie do dziewczyn, ktore mają już tan dzień za sobą. Czy w dzień ślubu, gdy jest np ponad 30 stopni koniecznie trzeba ubierać rajstopy?
Nie ubieraj rajstop, tylko pończochy uciskowe. Super sprawa, przewiewne, a w upalne dni napewno na pończochę lepiej ubiera się obuwie. Mało elegancko wygląda chyba bez pończoch czy rajstop. :)
Awatar użytkownika
Jagoda Fioletowa
VIP
VIP
Posty: 635
Rejestracja: 10 lutego 2009, 13:06
Lokalizacja: RJS/RZE

Re: Gdzie i ile przed ślubem kupić suknie ślubną??

Post autor: Jagoda Fioletowa »

Rita pisze:Nie ubieraj rajstop, tylko pończochy uciskowe. Super sprawa, przewiewne, a w upalne dni napewno na pończochę lepiej ubiera się obuwie. Mało elegancko wygląda chyba bez pończoch czy rajstop. :)
No właśnie bez rajstop będzie mało elegancko... Takie gołe nogi pod strojną sukienką. Chyba zdecyduję się na te pończochy. Nigdy ich nie nosiłam. Kupię sobie na próbę i jak wszystko będzie ok to założę je na ślub :]
wiolka666
VIP
VIP
Posty: 512
Rejestracja: 8 grudnia 2010, 11:34

Re: Gdzie i ile przed ślubem kupić suknie ślubną??

Post autor: wiolka666 »

ale samonośne nie spadna jej fajnie by wygladało pończony do tego pas fajny pod ta sukienke i wie że jej nie spadna:)
aigrene
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 4 marca 2011, 15:24

Re: Gdzie i ile przed ślubem kupić suknie ślubną??

Post autor: aigrene »

Z tym wypożyczaniem to przesadzacie. Jak dziewczyna pyta o to gdzie można kupic to nie o to, gdzie wypożyczyć.

Ja jestem bardzo wybredna i zeszłam sporo sklepów z sukniami ślubnymi.
Jedynie z czystym sercem moge polecić dwa salony - jeden i drugi w Krakowie. Po pierwsze - Maria i Magdalena na ul. Długiej w Pasażu Weneckim. Panie sa bardzo miłe i pomocne. Można mierzyc suknie do woli a one cierpliwie czekają i pomagają w wyborze. Suknie zamówiłam 4,5 miesiaca przed ślubem i to było dosłownie na styk.Sama sobie byłam winna bo czekałam na nową kolekcję :) Ale okazało się, że suknia przyszła o tydzień wcześniej niż miałam to zapisane w umowie. Więc odpadł mi dodatkowy stres związany z oczekiwaniem na sukienkę. Przymiarke miałam tylko jedną- od razu Panie zaproponowały małą poprawkę- i chwała im za to. Wspaniale doradzaiły jak podpiać suknię, co do niej dobrać. Ze sto razy u nich byłam, kiedy dobieraliśmy mężowi kamizelkę do sukni. Zawsze uśmiechnięte i pomocne.
A drugi salon to Nabla - Panie równie miłe, można przymierzyć wszystkie suknie jakie się chce. Panie szyją je według własnych projektów więc można pokombinować z jakimiś własnymi pomysłami. A znają się na rzeczy. Nie wybrałam jednak tego salonu, bo te suknie troche nie w moim stylu. Od początku wiedziałam czego szukam i znalazłam to w Marii i Magdalenie.

Całej reszty salonów w Krakowie nie ma sensu odwiedzać, bo baby łaske robią, że dają coś do przymiarki i dodatkowo wzrokiem zabijają. A o Madonnie to w ogóle zapomnij bo tam nie dość że drożyzna to jeszcze wredne baby i strasznie, potwornie wrecz, brudne suknie.

A w Jaśle...a szkoda gadać. W tym salonie ONA to kobieta nic nie doradzi, nie pomoze...jak mnie ubrała tak stałam. Ani nic nie podpięła, nie powiedziała, ze tu powinno leżec tak a tu inaczej. Masakra jakaś. Cała mreszta na jeszcze gorszym poziomie.

Jeśli chcesz zaoszczędzić czasu i nerwów przede wszystkim, to udaj się do tych dwóch salonów o których mówiłam. :D
Awatar użytkownika
Jagoda Fioletowa
VIP
VIP
Posty: 635
Rejestracja: 10 lutego 2009, 13:06
Lokalizacja: RJS/RZE

Re: Gdzie i ile przed ślubem kupić suknie ślubną??

Post autor: Jagoda Fioletowa »

aigrene pisze:Z tym wypożyczaniem to przesadzacie. Jak dziewczyna pyta o to gdzie można kupic to nie o to, gdzie wypożyczyć.

Ja jestem bardzo wybredna i zeszłam sporo sklepów z sukniami ślubnymi.
Jedynie z czystym sercem moge polecić dwa salony - jeden i drugi w Krakowie. Po pierwsze - Maria i Magdalena na ul. Długiej w Pasażu Weneckim. Panie sa bardzo miłe i pomocne. Można mierzyc suknie do woli a one cierpliwie czekają i pomagają w wyborze. Suknie zamówiłam 4,5 miesiaca przed ślubem i to było dosłownie na styk.Sama sobie byłam winna bo czekałam na nową kolekcję :) Ale okazało się, że suknia przyszła o tydzień wcześniej niż miałam to zapisane w umowie. Więc odpadł mi dodatkowy stres związany z oczekiwaniem na sukienkę. Przymiarke miałam tylko jedną- od razu Panie zaproponowały małą poprawkę- i chwała im za to. Wspaniale doradzaiły jak podpiać suknię, co do niej dobrać. Ze sto razy u nich byłam, kiedy dobieraliśmy mężowi kamizelkę do sukni. Zawsze uśmiechnięte i pomocne.
A drugi salon to Nabla - Panie równie miłe, można przymierzyć wszystkie suknie jakie się chce. Panie szyją je według własnych projektów więc można pokombinować z jakimiś własnymi pomysłami. A znają się na rzeczy. Nie wybrałam jednak tego salonu, bo te suknie troche nie w moim stylu. Od początku wiedziałam czego szukam i znalazłam to w Marii i Magdalenie.

Całej reszty salonów w Krakowie nie ma sensu odwiedzać, bo baby łaske robią, że dają coś do przymiarki i dodatkowo wzrokiem zabijają. A o Madonnie to w ogóle zapomnij bo tam nie dość że drożyzna to jeszcze wredne baby i strasznie, potwornie wrecz, brudne suknie.

A w Jaśle...a szkoda gadać. W tym salonie ONA to kobieta nic nie doradzi, nie pomoze...jak mnie ubrała tak stałam. Ani nic nie podpięła, nie powiedziała, ze tu powinno leżec tak a tu inaczej. Masakra jakaś. Cała mreszta na jeszcze gorszym poziomie.

Jeśli chcesz zaoszczędzić czasu i nerwów przede wszystkim, to udaj się do tych dwóch salonów o których mówiłam. :D

Dziękuję za podpowiedź. :) W salonie ONA byłam na samym początku i mam podobne wrażenie jak Ty. Powiedziałam kobiecie jakiej sukni szukam a ona wyciągała całkiem co innego... totalne nieporozumienie. Z grzeczności spróbowałam i tak jak mówisz, stałam przed lustrem a ona nic, zero porady, po prostu niezręczna cisza. Czekała chyba aż ja coś powiem. Przymierzyłam 2 suknie i wyszłam. Już tam nie wróciłam. A tak poza tym , jeśli kobieta (tak jak ja) szuka trochę innej sukni (nie w stylu princeski odcinanej pod pachami) to ma problem, bo większość modeli jest właśnie w takim stylu. Różnią się tylko ozdobami.

A w tym salonie w Krośnie upatrzyłam sobie taką właśnie suknię :) nie jest to suknia z moich marzeń, ale ujęła mnie prostotą a zarazem elegancją.
http://vivienvigo.pl/nida.htm
Zależało mi na sukni bez koła a to była jedna z nielicznych. Poza tym jest bardzo lekka.
Rita
Guru
Guru
Posty: 122
Rejestracja: 6 marca 2011, 11:50

Re: Gdzie i ile przed ślubem kupić suknie ślubną??

Post autor: Rita »

Jagoda Fioletowa ja kupowałam suknię w salonie Erica w Krośnie. Pani, która tam pracuje nie wygląda na taką, która zna się na rzeczy (jest cała w błyskotkach itd.), ale rzeczywiście umie super doradzić. Moim zdaniem Kraków to zbyt odległe miasto, aby kupować tam suknię ślubną. Pytam z ciekawości ile kosztowała ta sukienka, którą kupiłaś w Krakowie aigrene?
trus
Guru
Guru
Posty: 140
Rejestracja: 9 lipca 2010, 09:15

Re: Gdzie i ile przed ślubem kupić suknie ślubną??

Post autor: trus »

do Jagoda Filetowa, http://www.ona-moda.eu/ popatrz na suknie z gali-rosabelle
Awatar użytkownika
Jagoda Fioletowa
VIP
VIP
Posty: 635
Rejestracja: 10 lutego 2009, 13:06
Lokalizacja: RJS/RZE

Re: Gdzie i ile przed ślubem kupić suknie ślubną??

Post autor: Jagoda Fioletowa »

trus pisze:do Jagoda Filetowa, http://www.ona-moda.eu/ popatrz na suknie z gali-rosabelle

Bardzo ładna jest ta suknia. Oglądałam wszystkie te suknie, ale dopiero po wizycie w salonie. Teraz z perspektywy czasu myślę, że najlepiej poszukać konkretnej sukni na stronie salonu do którego się wybieramy, a dopiero później pójść i podać konkretną nazwę sukni. Bo nie wszystkie suknie, które są na stronie są też w salonie. Ja opisałam jedynie jaką chciałabym mięć, ale pani sprzedająca nie znalazła nic dla mnie :/
zuzaa
Mistrz
Mistrz
Posty: 92
Rejestracja: 14 lutego 2011, 12:34

Re: Gdzie i ile przed ślubem kupić suknie ślubną??

Post autor: zuzaa »

Ja niedawno byłam na etapie kupowania sukni ślubnej. Przed ślubem tak ok 3-4 mce trzeba zacząć szukać , bo tyle czasu potrzebują na ewentualne uszycie zamówionej sukni. Ja oglądałam suknie w salonach w Jaśle, Krośnie i Rzeszowie. Ostatecznie padło na Krosno, salon Vivien Vigo <w galerii full market,koło dworca>. Można tam kupować i wypożyczać <ale chyba nie wszystkie> suknie. Jeżeli przymierzasz się do zakupu to radzę nie tracić czasu na szukanie w internecie tylko jeździć po salonach, ponieważ sukienki na zdjęciach, całkiem inaczej wyglądają w rzeczywistości <niektóre ładniejsze, inne brzydsze>. Ja miałam mniej więcej wybrany typ sukienki (wg zdjęć z neta), a zakupiłam całkiem inny. I przykładowo, gdybym wcześniej zobaczyła tą suknie (którą wybrałam) w internecie, to pewnie bym nie zwróciła na niej większej uwagi..

Pozdrawiam i życzę znalezienia tej jedynej wymarzonej sukni:)
Rita
Guru
Guru
Posty: 122
Rejestracja: 6 marca 2011, 11:50

Re: Gdzie i ile przed ślubem kupić suknie ślubną??

Post autor: Rita »

Ja miałam tak samo. Kupiłam suknię całkiem inną niż na początku zakładałam. O niebo lepiej w niej wyglądałam. :hyhy:
szmitu3
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 227
Rejestracja: 26 maja 2010, 20:43

Re: Gdzie i ile przed ślubem kupić suknie ślubną??

Post autor: szmitu3 »

Kupowanie sukni slubnej na dlugo przed slubem , wg. mnie jest niezbyt dobrym rozwiazaniem , bo do slubu mozna jeszcze duzo przytyc , i brzuch tez sie moze powiekszyc. ;-)
minnieJB
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 6 września 2011, 15:47

Re: Gdzie i ile przed ślubem kupić suknie ślubną??

Post autor: minnieJB »

Ja kupilam suknie w salonie erika w KROSNIE. w jasle nie ma fajnych sklepow. w krosnie jest bardzo duzy wybor :P
Elżunia
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 7 października 2011, 09:29

Re: Gdzie i ile przed ślubem kupić suknie ślubną??

Post autor: Elżunia »

Witam serdecznie przyszłe Panny młode ,
przeczytałam kilka postów dot.sukni ślubnych nie jestem zainteresowana ani zakupem ani wypożyczeniem sukni (mam to już za sobą)
jednak chciałabym umieścić swój post na obronę wszystkich salonów ślubnych ,miałam przyjemność pracować w jednym z salonów ślubnych nie podam jakim ponieważ uznałybyście to za autopromocje -piszecie że sprzedawcy wyciągają i polecają "nie świeże suknie,pożółkłe wręcz brudne" zazwyczaj są to modele do miar !,wyobrazcie sobie jak jedną suknię różni klienci mierzą kilka razy dziennie ! po każdej z przymiarek suknia musiałaby iść do czyszczenia (jest to niemożliwe) i dodam że paradoksalnie te najbardziej zużyte są najbardziej trafionymi modelami ,
ponadto kiedyś zrobiłyśmy eksperyment aby nie dawać do mierzenia sukien ,dziewczyny przyjeżdżały z listą po kilkanaście modeli i..niestety mogły przymierzyć jedną lub dwie ( i znów był problem) :cenzura: więc co jest lepsze ? miejcie odrobinę zaufania do salonów jeżeli chcecie zakupić suknię zazwyczaj szytę są na wymiar więc model jest spod igły ,jeżeli wypożyczyć, te suknie też wychodzą z salonów w stanie idealnym .
ps.Nie słuchajcie też opinii na postach internetowych często salony nawzajem się krytykują i bluzgają -nie jest to miarodajne .
Jeszcze raz pozdrawiam i życzę udanych zakupów , i oczywiście wszystkiego dobrego na nowej drodze życia . :)
Mysia84
Guru
Guru
Posty: 101
Rejestracja: 4 lipca 2011, 10:12

Re: Gdzie i ile przed ślubem kupić suknie ślubną??

Post autor: Mysia84 »

Czy ktoś się orientuję jaki jest obecnie koszt wypożyczenia sukni ślubnej ??
ODPOWIEDZ