Domowe sposoby na wypadające włosy..

Jak w tytule, nic dodać nic ująć :]
Awatar użytkownika
dax
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 292
Rejestracja: 25 listopada 2010, 07:24

Re: Domowe sposoby na wypadające włosy..

Post autor: dax »

Aby zacząć zwalczać wypadanie włosów, trzeba po pierwsze ustalić przyczynę ich wypadania, a przyczyn może być naprawdę sporo.
dziewczynazjasla
Guru
Guru
Posty: 101
Rejestracja: 12 maja 2009, 20:15

Re: Domowe sposoby na wypadające włosy..

Post autor: dziewczynazjasla »

ja piłam herbatę z żelatyną. Ma się po niej nieprzyjemnie lepiące usta, ale pomaga, codziennie szklanka herbaty z żelatyną przez ok tydzień i problem z głowy. Mnie pomogło:)
Awatar użytkownika
paulo06
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 373
Rejestracja: 4 października 2012, 13:54

Re: Domowe sposoby na wypadające włosy..

Post autor: paulo06 »

polecam odzywke wax
assasin20creed
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 60
Rejestracja: 21 stycznia 2013, 20:25

Re: Domowe sposoby na wypadające włosy..

Post autor: assasin20creed »

ja tak jak inni wcześniej również polecam olejek rycynowy :) przy czym ja go mieszam z innymi rzadszymi bo olejek sam nałożony może wyrywać włosy... ja wmasowuję i śpię z ręcznikiem na głowie, rano zmywam bez problemu.
Pomaga też masaż głowy tym pająkiem czy jak to się zwie ;)
Awatar użytkownika
IceQueeen
Bywalec
Bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 8 maja 2012, 19:34

Re: Domowe sposoby na wypadające włosy..

Post autor: IceQueeen »

Na wypadanie polecam picie drożdży ;)
Mi pomogło, a przy okazji pojawiły się nowe włosy.
mija
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 460
Rejestracja: 3 października 2011, 13:34

Re: Domowe sposoby na wypadające włosy..

Post autor: mija »

Picie herbaty z pokrzywy ;)
julia1978
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 259
Rejestracja: 12 listopada 2009, 21:40

Re: Domowe sposoby na wypadające włosy..

Post autor: julia1978 »

assasin20creed pisze:ja tak jak inni wcześniej również polecam olejek rycynowy :) przy czym ja go mieszam z innymi rzadszymi bo olejek sam nałożony może wyrywać włosy... ja wmasowuję i śpię z ręcznikiem na głowie, rano zmywam bez problemu.
Pomaga też masaż głowy tym pająkiem czy jak to się zwie ;)
A z czym mieszasz ten olejek? ja mieszam go z naftą, miodem i żółtkiem, ale też po tym strasznie lecą przy zmywaniu. :zly:
Awatar użytkownika
IceQueeen
Bywalec
Bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 8 maja 2012, 19:34

Re: Domowe sposoby na wypadające włosy..

Post autor: IceQueeen »

julia1978 pisze:
assasin20creed pisze:ja tak jak inni wcześniej również polecam olejek rycynowy :) przy czym ja go mieszam z innymi rzadszymi bo olejek sam nałożony może wyrywać włosy... ja wmasowuję i śpię z ręcznikiem na głowie, rano zmywam bez problemu.
Pomaga też masaż głowy tym pająkiem czy jak to się zwie ;)
A z czym mieszasz ten olejek? ja mieszam go z naftą, miodem i żółtkiem, ale też po tym strasznie lecą przy zmywaniu. :zly:
Może zamiast oleju rycynowego spróbuj olejków łopianowych Green Pharmacy. Bardzo dobrze łączą się z wymienionymi przez Ciebie składnikami :)
beti
Guru
Guru
Posty: 177
Rejestracja: 1 marca 2012, 17:06

Re: Domowe sposoby na wypadające włosy..

Post autor: beti »

w tych czasach to juz malo dziala domowy sposob,ja juz lata temu bralam h-pantoten i skrzyp,wynik byl ok,ale to co jakis czas powraca i nie biore nic,faktem jest,ze wiosna i jesien to najgorszy czas dla wlosow i wogole organizmu,ale jak ktos ma problemy od lat ze skora i wlosami to nic cudow nie zrobi,szkoda sie wysilac bo przewaznie wraca problem.....
julia1978
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 259
Rejestracja: 12 listopada 2009, 21:40

Re: Domowe sposoby na wypadające włosy..

Post autor: julia1978 »

IceQueeen pisze:
julia1978 pisze:
assasin20creed pisze:ja tak jak inni wcześniej również polecam olejek rycynowy :) przy czym ja go mieszam z innymi rzadszymi bo olejek sam nałożony może wyrywać włosy... ja wmasowuję i śpię z ręcznikiem na głowie, rano zmywam bez problemu.
Pomaga też masaż głowy tym pająkiem czy jak to się zwie ;)
A z czym mieszasz ten olejek? ja mieszam go z naftą, miodem i żółtkiem, ale też po tym strasznie lecą przy zmywaniu. :zly:
Może zamiast oleju rycynowego spróbuj olejków łopianowych Green Pharmacy. Bardzo dobrze łączą się z wymienionymi przez Ciebie składnikami :)
Właśnie ostatnio jeden sobie kupiłam, ten z chili. :) Jak używasz, to są w promocji w Wispolu w galerii. Odzywki i szampony też. Ale nie wpadłam na to, żeby go z czymś mieszać. Dzięki za radę :) Jak masz przepisy na jakieś fajne mikstury do włosów, to chętnie poczytam :)
Awatar użytkownika
IceQueeen
Bywalec
Bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 8 maja 2012, 19:34

Re: Domowe sposoby na wypadające włosy..

Post autor: IceQueeen »

julia1978 pisze: Właśnie ostatnio jeden sobie kupiłam, ten z chili. :) Jak używasz, to są w promocji w Wispolu w galerii. Odzywki i szampony też.
W tym miesiącu systematycznie robiłam zapasy olejków, bo trzeba przyznać, że ich cena zacna :rotfl:
julia1978 pisze:Ale nie wpadłam na to, żeby go z czymś mieszać. Dzięki za radę :) Jak masz przepisy na jakieś fajne mikstury do włosów, to chętnie poczytam :)
Ja łopianek wlewam do kubeczka, podgrzewam i aplikuję na skalp. Do tego co zostaje, dolewam olej kokosowy/migdałowy/amlę (to zależy od dnia :) ) i wmasowuję na resztę włosów. Moim kudełkom to służy, więc polecam ;) .
Ostatnio też sprawdza się u mnie maseczka z siemienia lnianego. Doskonale nawilża, jest prosta do zrobienia i tania (250 gram ziaren kosztuje 4 zł). :hyhy: Tutaj przepis http://beautyhairandfashion.blogspot.co ... -moje.html
julia1978
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 259
Rejestracja: 12 listopada 2009, 21:40

Re: Domowe sposoby na wypadające włosy..

Post autor: julia1978 »

IceQueeen pisze: Ja łopianek wlewam do kubeczka, podgrzewam i aplikuję na skalp. Do tego co zostaje, dolewam olej kokosowy/migdałowy/amlę (to zależy od dnia :) ) i wmasowuję na resztę włosów. Moim kudełkom to służy, więc polecam ;) .
Ostatnio też sprawdza się u mnie maseczka z siemienia lnianego. Doskonale nawilża, jest prosta do zrobienia i tania (250 gram ziaren kosztuje 4 zł). :hyhy: Tutaj przepis http://beautyhairandfashion.blogspot.co ... -moje.html
To jeszcze napisz mi, jak możesz, gdzie i za ile te olejki kupujesz. Ja jeszcze jantaru używam i kosmetyków bezsilikonowych z alterry ( chyba tak to się pisze?). Ale moje wypadanie ma chyba podłoże hormonalne i większość sposobów na ten typ nie działa :( Próbuję przebrnąć przez ten temat na Wizażu, swoją drogą mnóstwo tam świetnych rad. Bardzo polecają do pielęgnacji olej arganowy, ale chyba jest dosyć drogi...
czarna30
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 221
Rejestracja: 3 grudnia 2012, 10:06

Re: Domowe sposoby na wypadające włosy..

Post autor: czarna30 »

Tak jak ktoś wspomniał wcześniej to przyczyna wypadania włosów jest wiele np stres , to jak się odżywiamy, źle dobrane hormony, to jak je pielęgnujemy, to tak ogólnie. Ja jakiś czas temu straciłam dużo włosów pod wpływem stresu, który był ze mną każdego dnia przez długi czas ale to nie o tym...poszłam do lekarza dostałam jakiś tam szampon i witaminy, czułam ze dostałam receptę i odprawa.Nie pomogło. Postanowiłam wziąść się za siebie , dużo czytałam przeróżnych artykułów na temat włosów itp itd po przestudiowaniu tematu kupiłam szampon Dermena do tego tab Regital i płyn Loxon 2% do tego nawilżałam włosy maseczka Wax od czasu do czasu olejek migdałowy, rycynowy i tak na zmianę z tymi domowymi sposobami ,ale nie oszukujmy się zanim zacznie to działać to dużo czasu musi upłynąć a kiedy widzimy ze włosy lecą coraz bardziej to nie ma na to czasu i przyznam ze Dermena i ta reszta pomogła mi bardzo,włosy nie wypadają jak kiedyś,owszem kilka wypadnie ale nie garść a teraz włosów malutkich mam od groma, kuracje stosuje jednak długo i nie rezygnuje z niej ale było warto...Szkoda ze u Nas nie ma badania trichogramen ono podpowiada w jakiej fazie wzrostu mamy włosy i jakie zastosować leczenie. Podsumowując temat: włosy już mi tak bardzo nie wypadają a domowe sposoby są dobre jeśli robimy to dodatkowo aby zapobiegać i dla dbałości o nie, ale cudów nie będzie.
Awatar użytkownika
IceQueeen
Bywalec
Bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 8 maja 2012, 19:34

Re: Domowe sposoby na wypadające włosy..

Post autor: IceQueeen »

julia1978 pisze:To jeszcze napisz mi, jak możesz, gdzie i za ile te olejki kupujesz.
Kupuję u sprawdzonej allegrowiczki, bo w Jaśle o takie produkty trudno :( http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=25969772 .
julia1978 pisze: Ja jeszcze jantaru używam i kosmetyków bezsilikonowych z alterry ( chyba tak to się pisze?).
Właśnie robię drugą turę kuracji Jantarem, jednak prócz uniesienia włosów, nie zauważyłam spektakularnych efektów... A dobre są kosmetyki Alterra? Często się zastanawiam nad ich kupnem, będąc w Rossmanie ale boję się, że będę miała takie siano jak po Babydreamie :zalamany: .
julia1978 pisze:Ale moje wypadanie ma chyba podłoże hormonalne i większość sposobów na ten typ nie działa :( Próbuję przebrnąć przez ten temat na Wizażu, swoją drogą mnóstwo tam świetnych rad. Bardzo polecają do pielęgnacji olej arganowy, ale chyba jest dosyć drogi...
Warto poradzić się DOBREGO lekarza, jeśli chodzi o kwestię hormonów. Ale uważaj, bo mi pan "doktor" powiedział (bez badań), abym zażywała skrzypovitę co sprawiło, że włosy wypadały mi garściami. Na początku myślałam, że to normalne, bo słabsze włosy robią miejsce nowym, silniejszym... Ale taki stan trwał dwa miesiące, ja już byłam prawie łysa. Okazało się, że mam uczulenie na jeden ze składników tabletek :wstyd: .
Po tych ekscesach rady z Wizażu uratowały moją czuprynę. Zaczęłam stosować oleje, pić drożdże i moim oczom coraz częściej ukazywał się widok poniżej- nowe włosy :)
Co do arganu to też słyszałam, że jest bardzo dobry. Mimo wszystko cena odstrasza :/ a póki jestem zadowolona z innych olejów to nie chcę przepłacać. No może kiedyś ;) .
Załączniki
baby hair 2.jpg
julia1978
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 259
Rejestracja: 12 listopada 2009, 21:40

Re: Domowe sposoby na wypadające włosy..

Post autor: julia1978 »

IceQueeen pisze: A dobre są kosmetyki Alterra? Często się zastanawiam nad ich kupnem, będąc w Rossmanie ale boję się, że będę miała takie siano jak po Babydreamie :zalamany: .
.
Moim włosom te kosmetyki odpowiadają, choć na początku tez się bałam, że będzie siano. Używam szamponu z kofeiną z tej serii oraz odżywek do wypadających. Kiedyś kupiłam też balsam do ciała z tej serii, ale on mi totalnie nie odpowiada. Jeżeli chodzi o jasielskich dermatologów, to mnie też jedna z nich zaserwowała "świetną" kuracje do włosów, która idealnie oczyszczająco zadziałała na mój portfel :mur: i to mimo moich wyraźnych sugestii, jaki może być powód... Teraz mam zamiar zacząć naturalną kurację polecaną na mój typ łysienia i będę czekać na efekty.
ODPOWIEDZ