cesarskie cięcie

Jak w tytule, nic dodać nic ująć :]
an1991ia
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 23 sierpnia 2016, 09:17

cesarskie cięcie

Post autor: an1991ia »

Wiem że już ten temat był poruszany na forum ale było to dawno. Chciała bym się dowiedzieć jak w Jaśle można mieć zrobiona cesarke na rządanie. Bardzo boje się porodu i nie dam rady urodzić naturalnie. :rozpacz: słyszałam że najlepiej udać się do dr Źrebca. Zastanawiam się czy tak jest nadal
krzysztof1
VIP
VIP
Posty: 2178
Rejestracja: 16 stycznia 2019, 15:45

Re: cesarskie cięcie

Post autor: krzysztof1 »

an1991ia pisze: 1 listopada 2019, 22:29 Wiem że już ten temat był poruszany na forum ale było to dawno. Chciała bym się dowiedzieć jak w Jaśle można mieć zrobiona cesarke na rządanie. Bardzo boje się porodu i nie dam rady urodzić naturalnie. :rozpacz: słyszałam że najlepiej udać się do dr Źrebca. Zastanawiam się czy tak jest nadal
To trzeba było się zabezpieczyć i nie musiałabyś rodzić. :rotfl: :rotfl:
eva88
Debiutant
Debiutant
Posty: 7
Rejestracja: 11 listopada 2016, 21:38

Re: cesarskie cięcie

Post autor: eva88 »

Do dr Szpaka
an1991ia
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 23 sierpnia 2016, 09:17

Re: cesarskie cięcie

Post autor: an1991ia »

Dr Szpak musi być moim lekarzem prowadzącym czy wystarczy jak później pójdę do niego na wizytę?
Jowita
Weteran
Weteran
Posty: 73
Rejestracja: 5 maja 2012, 12:11

Re: cesarskie cięcie

Post autor: Jowita »

Lekarza prowadzącego się wybiera, po prostu. Więc jeśli chcesz żeby on prowadził ciążę, to idzie się na wizytę i ewentualnie pyta czy ją poprowadzi. Co do cięcia cesarskiego, to... Ono nie jest bezbolesne. To znaczy samo cięcie jest, ale po cięciu już nie jest tak różowo. Wystarczy popatrzeć jak poruszają się mamy po porodzie siłami natury, a jak te po cięciu. A do tego dużo większe prawdopodobieństwo wystąpienia różnych powikłań. Ale... każdy decyduje o swoim życiu...
viktoria11
Guru
Guru
Posty: 174
Rejestracja: 28 sierpnia 2010, 12:40

Re: cesarskie cięcie

Post autor: viktoria11 »

Prowadzi ci lekarz ciaze to mu powiedz że panicznie boisz się porodu naturalnego i już. Ja chodzilam do dr zrebca syn długo był ułożony pośladkówo ale w 7 miesiącu się przekrecil i było ok i lekarz nie miał podstaw do cięcia zresztą ja córka urodziłam naturalnie choć jestem. Mega słaba osoba mleka na widok krwi itd ale własny poród to inna bajka naprawdę dostaje się takich mocy bo wiesz że od ciebie zależy jak szybko urodzisz musisz się opanować oddychac współpracować z położną że zapominasz o bólu itd chcesz tylko zobaczyć maleństwo a to że Ty to pierwsza widzisz i tulisz mówisz do niego a nie pielęgniarka po cesarce to jest chwila niezapomnia. Ja leżałam z 3 kobietami po cesarce i w życiu nigdy na własne życzenie nie chciałabym cesarski w życiu!! Jak one się męczyły ja im torby podawałam bo nie mogły podnieść przynosiłam obiady bo nie mogły dojść jedna miała komplikacje. Kolezance w profamili po cesarce zostało kawałek łożyska i mało nie skończyło się usunięciem macicy.... zastanów się każdy wiadomo robi jak chce ale ja 2 razy rodzilam naturalnie z bolami krzyzowymi kilka godzin i po urodzeniu już nie czujesz bólu wracasz do domu normalnie możesz się zająć dzieckiem a po cesarce ???....
Jowita
Weteran
Weteran
Posty: 73
Rejestracja: 5 maja 2012, 12:11

Re: cesarskie cięcie

Post autor: Jowita »

A po cesarce tygodniami trudno się wyprostować, wstać, położyć, obrócić itd. Wiem z doświadczenia. Dwa cesarskie cięcia, nie z wyboru. Z tego pierwsze z komplikacjami przy znieczuleniu, a drugie na szczęście wykonane w porę, bo gdybym dojechała do szpitala trochę później, to blizna po pierwszym cięciu zaczynała się rozchodzić.
an1991ia
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 23 sierpnia 2016, 09:17

Re: cesarskie cięcie

Post autor: an1991ia »

Nie pytam o za i przeciw cesarki tylko proszę o informację czy ktoś wie jak można załatwić cesarke na żądanie. Nie chce rodzić naturalnie bo się tego boje.
viktoria11
Guru
Guru
Posty: 174
Rejestracja: 28 sierpnia 2010, 12:40

Re: cesarskie cięcie

Post autor: viktoria11 »

To do lekarza prowadzącego pytaj niewiem czy jakiś lekarz jest taki gdzie chodzisz do innego a tylko po skierowanie na cesarce pójdziesz do innego tak się nieda. Koleżanka w Krośnie płaciła 1 tys za cesarce na żądanie ale to było 10 lat temu niewiem czy dalej tak jest...
mija
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 460
Rejestracja: 3 października 2011, 13:34

Re: cesarskie cięcie

Post autor: mija »

Wybierasz lekarza ktory bedzie prowadzil Twoją ciąze
potem obgadasz z nim szczegoly .Jesli co miesiąc bedziez chodzic na wizyty np prywatnie to potem smialo sie mozna umowic na cesarke tylko trzeba się trzymac jednego
viktoria11
Guru
Guru
Posty: 174
Rejestracja: 28 sierpnia 2010, 12:40

Re: cesarskie cięcie

Post autor: viktoria11 »

Dokładnie ja dwie ciąże do jednego i ja mówiłam też przy pierwszej ciąży że boję się naturalnego itd on spokojnie zobaczymy co będzie jeśli bym poprosiła że panicznie się boję itd myślę że zgodziłyby sie i tak sie fajnie zlozylo ze akurat byl przy moim porodzie nial dyzur i byl a jie ze raz zagladnal tylko interesowal sie jak postepuje a koleżanka chodziła do 3 różnych trochę prywatnie trochę potem kasy jej szkoda to na nfz do innego na usg do innego i przyszło do porodu pytaja kto jest lekarzem prowadzącym i co ?? I to rodziła w Krośnie a jeden lekarz w Jaśle kolejny gdzieś w Rzeszowie była bo dokładne usg i faktycznie do porodu wsumie nie miała lekarza prowadzącego od poczatku do końca jednego
ODPOWIEDZ