Strona 1 z 1

Praktyki zawodowe - salon kosmetyczny

: 25 marca 2014, 17:12
autor: dziewczyna19
Witam, jestem studentką kosmetologii i w tym roku na wakacjach musze odbyć praktyki w salonie kosmetycznym lub kosmetologicznym. Szukam kogoś kto jest właścicielem salonu lub zna kogoś takiego kto mógłby mi wystawić zaświadczenie że takie praktyki odbyłam. Z doświadczenia starszych koleżanek wiem, że i tak się nic w salonie nie nauczę bo po pierwszym roku nie mam żadnej wiedzy wystarczającej na pracę w salonie. Jestem biedną studentką dlatego chciałabym przez te 3 miesiące zarobić sobie pieniądze na studia a nie sprzątać za darmo czyjegoś salonu :) Jestem w stanie zapłacić za wystawienie takiego papieru byle bym tylko nie musiała odbywać tych praktyk. Mam na 2 miesiące zaplanowany wyjazd do pracy za granicę a jak wrócę to mam mieć operacje w szpitalu więc nie mam jako tako szans na odbycie tych praktyk. Jest to 160 godzin. Proszę pomóżcie. Jeżeli ktoś ma dobre serce i będzie w stanie mi pomóc to proszę o wiadomość prywatną jeżeli nie chce pisać o tym na forum.
A i uprzedzając hejterów NA PRAWDĘ na praktykach nauczę się tylko sprzątać - co już potrafię bo właściciele salonu nie chcą swoich klientów narażać na pierwszoroczną studentkę :) i w sumie się nie dziwie bo biorą za nią odpowiedzialność. Pozdrawiam i czekam na jakas wiadomość :)

Re: Praktyki zawodowe - salon kosmetyczny

: 23 kwietnia 2014, 18:09
autor: dziewczynazjasla
Również jestem studentką kosmetologii, obecnie 3 rok, ale odbyłam praktyki w Jaśle po pierwszym i drugim roku i uważam, że błędem jest nie uczęszczanie na nie. Podczas praktyki nie tylko się sprząta, owszem to też należy do obowiązków, ale np ja zostałam dopuszczona do klientek niejednokrotnie. Jeśli nie boisz się "robić" przy kliencie, jesteś chętna i masz pojęcie o tym co robisz to sądzę, że została byś dopuszczona do klienta. Po 1 roku na którym są laboratoria ćwiczycie rózne rzeczy, więc dała byś rade. Jeśli nie została byś dopuszczona do pracy z jakiegoś tam powodu, to i tak możesz przyglądać się pracownicom jak wykonują różne zabiegi, zobaczyć jak to wszystko funkcjonuje i wg. Koleżanki, które miały tylko papierek, na egzaminie zaliczającym praktyki, który miałyśmy na uczelni nie umiały wykonać masażu twarzy ani nawet henny , co to jest podstawa. Ciężko Ci będzie później o pracę bez żadnego doświadczenia, będziesz się bała cokolwiek robić, bo nie będziesz wiedziała jak to ma być, ponieważ nie ćwiczyłaś. W naszym zawodzie to praktyka i doświadczenie ponad wszystko. Jeśli mogę Ci coś doradzić, to jeżeli nie możesz odbyć tych praktyk w okresie wakacyjnym z powodu pracy zarobkowej, to przejdź się po salonach i dogadaj się, że np po wakacjach na weekendach lub w dniach wolnych od uczelni będziesz przychodziła. Myślę, że będzie to z korzyścią i dla Ciebie i pracodawcy. :)

Re: Praktyki zawodowe - salon kosmetyczny

: 23 kwietnia 2014, 18:53
autor: rpg3d
Idź na praktyki, dość ściemniania.

Re: Praktyki zawodowe - salon kosmetyczny

: 28 kwietnia 2014, 20:26
autor: fonia
Po coś w końcu te praktyki są. Nie warto się migać.

Re: Praktyki zawodowe - salon kosmetyczny

: 5 września 2014, 10:49
autor: czekoladka88
Też mi się wydaje, że takie praktyki dużo Ci dadzą. A jeśli wyjeżdżasz za granicę, może tam poszukaj salonu? Możesz jednocześnie pracować i w wolnym czasie kilka godzin spędzać na praktyce ;)