Odchudzanie - co robić, aby być w formie?

Faceci zakaz wstępu :]

Moderatorzy: hanka, paul_proteus, President

misia29
Debiutant
Debiutant

Re: Odchudzanie - co robić, aby być w formie?

Post autor: misia29 » 13 listopada 2015, 12:52

Dwie skuteczne formy, które należy łączyć to ćwiczenia i dieta! Na samym początku zacznij jeść 5 zdrowych posiłków dziennie, co 3-4 godziny. Przez to nie będziesz miała napadów głodu! I oczywiście zrezygnuj z fast-foodów i słodyczy. Co do ćwiczeń, na początek polecam codzienne spacery, bieg, jazdę na rowerze, to co lubisz. Gdy nabierzesz trochę formy to polecam trening crossfit, a w nim codziennie inny zestaw ćwiczeń, tak zwany
WOD lub ćwiczenia fitness na sali. Z pewnością znajdziesz coś dla siebie! Powodzenia :)

bibliotekarka11
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Post autor: bibliotekarka11 » 14 grudnia 2015, 15:35

Może skonsultuj to z dietetykiem? Jakoś nie ufam tym wszystkim dietom polecanym przez kogoś.

Awatar użytkownika
mjyntki_mjetek
Mistrz
Mistrz

Post autor: mjyntki_mjetek » 14 grudnia 2015, 15:43

Siedząc przed kompem ,wszamając pizze ,kebaba i inne badziewie ,popijając colą , to wy świnki nie schudniecie. Trzeba ruszyć grube zady ,pobiegać ,popływać ,rowerem pojeździć i efekty będą odrazu bez żadnych durnych diet dla naiwniaków :D

kamel222
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się

Post autor: kamel222 » 26 stycznia 2016, 15:44

no widze nie które metamorfozy są super !! Nie mam odwagi iść na siłkę przeglądałem te narzędzia sportowe na avans.pl, ale wszystko wydaje mi się duże a mam mieszkanie 54 metry tylko o dwoje dzieci co byście na początek małogabarytowego polecili by zacząć?

bibliotekarka11
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Post autor: bibliotekarka11 » 29 stycznia 2016, 11:45

mjyntki_mjetek pisze:Siedząc przed kompem ,wszamając pizze ,kebaba i inne badziewie ,popijając colą , to wy świnki nie schudniecie. Trzeba ruszyć grube zady ,pobiegać ,popływać ,rowerem pojeździć i efekty będą odrazu bez żadnych durnych diet dla naiwniaków :D
To też prawda. Choć wiem, że niektóre dziewczyny znajdują motywację na różnych forach czy tematycznych portalach.

Gabusia
Guru
Guru

Post autor: Gabusia » 29 stycznia 2016, 13:27

jesli ktos nie ma zapalu od razu do cwiczen, to na poczatek proponuje odstawic napoje gazowane ( typu pepsi, sprite itp.) bo maja w sobie tyle cukru, ze masakra... no i alkohol- zarowno wodka ( 1 kieliszek~ 50kcal) jak i piwo. Dodatkowo mozna na poczatek ograniczyc spozywanie słodyczy ( nie kazdy jest w stanie zrezygnowac z czekolady:D) i spozywac wiecej warzyw i owocow... Bez zadnej diety, stosujac sie tylko i wylacznie do tego co sobie postanowilam- zero napojów gazowanych, alkolohu a wiecej warzyw np do obiadu udało mi się zrzucic 5 kg. Odchudzanie to nie tylko katowanie sie na silowni, ale tez odpowiednie odzywanie sie. Nie musisz miec specjalnej diety zeby schudnac... na poczatek wystarczy zrezygnowac z kilku rzeczy a efekty juz po 2 miesiacach beda gwarantowane. Natomiast jesli chodzi o cwiczenia- kazdy powinien miec odpowiednia dawke ruchu, nie tylko ten kto chce schudnac... i nie mowie tutaj o chodzeniu na silownie, wyciskaniu po 50 kg na klate- nawet zwykly codzienny spacer wplywa korzystnie na nasze zdrowie, na nasza kondycje, na sprawnosc ukladu krazenia. Wiele osob proponuje bieganie- zgadzam sie, fajna forma aktywnosci fizycznej, jednak dla osob starszych, badz dla tych, ktorzy maja problemy ze stawami kd bieganie nie jest do konca dobre, poniewaz bardzo obciaza stawy. Małymi krokami powoli do przodu ;)

km_1981
Guru
Guru

Post autor: km_1981 » 1 lutego 2016, 14:08

witam
czy ktoś wie gdzie w Jaśle można kupić wodę kokosową?

Krystian76
Debiutant
Debiutant

Post autor: Krystian76 » 1 lutego 2016, 15:55

Carrefour, tam widziałem. Puszka 330 ml oraz 520 ml.

bibliotekarka11
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Post autor: bibliotekarka11 » 2 lutego 2016, 13:00

km_1981 pisze:witam
czy ktoś wie gdzie w Jaśle można kupić wodę kokosową?
Ja zazwyczaj zamawiam w internecie, wtedy też robię zapas mleka kokosowego.

Maniutek
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się

Post autor: Maniutek » 14 lutego 2016, 00:56

Ja swoja dietę oraz treningi dobrałem poprzez badanie DNA genetic lab.Dodatkowym plusem badania jest raport,z którego dowiadujemy się również o predyspozycjach organizmu na wysiłek fizyczny,sposób odżywiania czy nawet ryzyko zachorowań m,in. na raka.Najważniejsze informacje na temat badania sa na stronie geneticlab.com

Mars1024
Guru
Guru

Post autor: Mars1024 » 14 lutego 2016, 08:56

Recepta jest PROSTA :cwaniak:
JEŚĆ TRZEBA MNIEJ >>>>>NIGDY NA NAC I PO 18 stej >>>>>TO SZKLANKA WODY :orany:
ŚNIADANIE jedz NORMALNIE >>>>OBIAD JEDZ PIERWSZE I DRUGIE DANIE >>>>A KOLACJĄ PODZIEL SIĘ :wsciekly: NIC PROSTRZEGO , A EFEKT JEST >>>>PEWNY :cisza:
POWODZONKA :hurra: >>>>> chemia zbędna :krzeslem:

Krystian76
Debiutant
Debiutant

Post autor: Krystian76 » 16 lutego 2016, 12:41

Mars1024 pisze:Recepta jest PROSTA :cwaniak:
JEŚĆ TRZEBA MNIEJ >>>>>NIGDY NA NAC I PO 18 stej >>>>>TO SZKLANKA WODY :orany:
ŚNIADANIE jedz NORMALNIE >>>>OBIAD JEDZ PIERWSZE I DRUGIE DANIE >>>>A KOLACJĄ PODZIEL SIĘ :wsciekly: NIC PROSTRZEGO , A EFEKT JEST >>>>PEWNY :cisza:
POWODZONKA :hurra: >>>>> chemia zbędna :krzeslem:
Brednie jakich mało. Wytłumacz mi dlaczego nie powinno jeść się po 18?? Ostatni posiłek powinno zjeść się 3 godziny przed snem. Nie każdy chodzi spać o 21 :rotfl:

michnik643
Debiutant
Debiutant

Post autor: michnik643 » 16 lutego 2016, 12:58

jedzenie, jedzenie, jedzenie, same ćwiczenia efektów nie dadzą (wiem, bo widzę po sobie).
ale jedzenie regularne, nie głodówka czy odstawianie wszystkiego, co się lubi z dnia na dzień, ale stopniowe wprowadzanie zmian w jadłospisie. przede wszystkim rozłożyć ilość posiłków na 5 dziennie max., bzdurą jest, że nie można jeść po 18-tej, bo można jeść do 2-3 godzin przed snem. więcej owoców, warzyw, grillowanego mięsa, mniej czekolady.

co do ruchu to tyle jest dyscyplin sportu, które można uprawiać, teraz to już nie trzeba zapisywać się na siłownię czy do klubu fitness, aby wykonywać samemu niektóre rzeczy typu bieganie. ale wiadomo, że też z głową i umiarem.

ohiacynta
Początkujący
Początkujący

Post autor: ohiacynta » 1 marca 2016, 22:39

Przede wszystkim trzeba zdrowo się odżywiać ! Dużo się ruszać. Niby każdy o tym wie, ale gorzej już wytrwać w tym, sama coś o tym wiem. Chyba nie udałoby mi się schudnąć gdybym nie zaczęła od wczasów odchudzających w Primavera. Dopiero tam się zmotywowałam, zobaczyłam co robię źle i dlaczego nigdy szybciej nie udało mi się zgubić kilogramów. Teraz to jest ich coraz to mniej , ale jeszcze troszkę mi zostało ;)

bibliotekarka11
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Post autor: bibliotekarka11 » 2 marca 2016, 11:35

Zdrowe odżywianie jest podstawą. A do tego warto byłoby zacząć biegać.

ODPOWIEDZ