Opinie na temat ginekologów na terenie Jasła

Jak w tytule, nic dodać nic ująć :]
Awatar użytkownika
paulo06
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 373
Rejestracja: 4 października 2012, 13:54

Re: Opinie na temat ginekologów na terenie Jasła

Post autor: paulo06 »

fascynatka pisze:Mnie zakładała wkładkę wewnątrzmaciczną dr Sebastianka a usuwała dr Kulon. Zakładałam w przychodni i płaciłam doktorce, nie pamiętam dokładnie ale coś około 300zł.Ja nie kupowałam wtedy wkadki tylko ona miała swoje. Ale było to pięc lat temu. Usuwałam prywatnie więc to koszt wizyty.
Moja rada, idź do swojego ginekologa, powiedz że chciałabyś wkładkę. Ona/on doradzi Ci coś na pewno, da receptę i sobie kupisz. Umówisz się na zakładanie i tyle. Ja kolejną wkładkę będę zakładała w przedostatnim/ostatnim dniu miesiączki. Sam zabieg trwa dosłownie chwilę, trochę boli- to fakt, ale da się wytrzymać. ;)

a na ile jest taka wkładka?
fascynatka
Bywalec
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 1 czerwca 2013, 11:24

Re: Opinie na temat ginekologów na terenie Jasła

Post autor: fascynatka »

Pierwszą wkładkę miałam 5-letnią, kolejną też mam taką. Podobno są wkładki o dłuższym okresie ważności ale o to już trzeba zapytać lekarza. Sprawdzonych informacji nie mam.
wiolka666
VIP
VIP
Posty: 512
Rejestracja: 8 grudnia 2010, 11:34

Re: Opinie na temat ginekologów na terenie Jasła

Post autor: wiolka666 »

czuć tą wkładke?
tess
Obyty
Obyty
Posty: 56
Rejestracja: 10 czerwca 2013, 20:07

Re: Opinie na temat ginekologów na terenie Jasła

Post autor: tess »

wiolka666 pisze:czuć tą wkładke?
nie, tylko zakładanie i wyciąganie czuć, ale nie ma tragedii ;)
fascynatka
Bywalec
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 1 czerwca 2013, 11:24

Re: Opinie na temat ginekologów na terenie Jasła

Post autor: fascynatka »

tess pisze:
wiolka666 pisze:czuć tą wkładke?
nie, tylko zakładanie i wyciąganie czuć, ale nie ma tragedii ;)
Tak, dokładnie- wkładkę w ogóle się nie czuje.Co do zakładania czy wyciągania to zakładanie jest trochę gorsze. Mimo że nie miałam niteczek tak jak powinno być i moja ginekolog trochę się napracowała by usunąć to o wiele lepiej będę wspominać to niż zakładanie. :P
megic135
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 18 kwietnia 2012, 18:04

Re: Opinie na temat ginekologów na terenie Jasła

Post autor: megic135 »

Działanie wkładki czy spirali jako metody antykoncepcyjnej jest jak dla mnie nie do przyjęcia, gdyz nie wiem czy osoby ją stosujące są świadome, że tutaj dochodzi do zapłodnienia tylko zarodek nie może się zagnieździć i w ten sposób obumiera!!! czyli w zasadzie to pewien rodzaj świadomej aborcji... :mur:
fascynatka
Bywalec
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 1 czerwca 2013, 11:24

Re: Opinie na temat ginekologów na terenie Jasła

Post autor: fascynatka »

Dla zainteresowanych tematem....
Głównym mechanizmem działania wkładki wewnątrzmacicznej jest uniemożliwienie zapłodnienia w wyniku współdziałania kilku czynników. Po pierwsze następuje wzrost gęstości śluzu szyjkowego wywołany nie tylko drażniącym działaniem samej wkładki, ale również jonów miedzi na gruczoły szyjki macicy produkujące śluz. Ponad to, w śluzie pojawiają się leukocyty jako reakcja na ciało obce, których zadaniem jest niszczenie bakterii i wirusów, a w tym przypadku plemników. Kolejną barierą jest upośledzenie ruchliwości plemników w wyniku plemnikobójczego działania jonów miedzi oraz uniemożliwienie plemnikom wejścia do jajowodów, gdyż poprzeczne ramiona wkładki stanowią w tym wypadku barierę mechaniczną. Wkładka wewnątrzmaciczna powoduje też zmiany w endometrium przypominające stan zapalny utrudniające zagnieżdżenie zarodka.
I co najważniejsze :|
Wkładka wewnątrzmaciczna wykazuje złożony mechanizm antykoncepcyjny, jednak NIE istnieją potwierdzone badania o wczesnoporonnym działaniu wkładek wewnątrzmacicznych.

Każdy wybiera taką formę antykoncepcji, jaką uważa za stosowne. Każdy ma też prawo do wyrażenia swojej opinii.
milena_86
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 28 stycznia 2013, 19:23

Re: Opinie na temat ginekologów na terenie Jasła

Post autor: milena_86 »

Dziewczyny w którym tygodniu można poznać płeć dziecka??Jeśli ktoś chodził do dr Słowińskiego może coś podpowie w jakim tyg był w stanie określić płeć ??
wiolka666
VIP
VIP
Posty: 512
Rejestracja: 8 grudnia 2010, 11:34

Re: Opinie na temat ginekologów na terenie Jasła

Post autor: wiolka666 »

najwczesniej 16 tydzień chyba ja pytałam w 20 tyg ale mały zakrył sie nóżką :)
goja
Bywalec
Bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 23 kwietnia 2013, 15:37

Re: Opinie na temat ginekologów na terenie Jasła

Post autor: goja »

U mnie w 18 tygodniu.
Awatar użytkownika
paulo06
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 373
Rejestracja: 4 października 2012, 13:54

Re: Opinie na temat ginekologów na terenie Jasła

Post autor: paulo06 »

rozmawiałam z mama znajomej, bo chodziła do dr pierza i powiedziała mi o pewnych niescislosciAch ze strony lekarza takze pytajcie o wszystko ;-)
banny
Bywalec
Bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 10 czerwca 2012, 13:37

Re: Opinie na temat ginekologów na terenie Jasła

Post autor: banny »

hej dziewczyny mam pilną prośbę , podajcie mi jeśli wiecie jaki ginekolog przjmuje jutro w Jaśle potrzeba mi pilnej wizyty obojętne mi czy prywtanie czy na fundusz potrzeba mi poprostu żeby mnie ktoś przyjoł bez wcześniejszej rejestracji. Wogóle jacy lekrze są tacy łaskawi ,że przyjmą cie bez zapisu? a może szpital i na dyżur. Myslicie, że jak zadzownie do szpitla podadza mi kto jest na dyżurze? proszę o szybką odpowiedz z góry wam dziewczyny dziękuje buzka
kasiag11
Weteran
Weteran
Posty: 74
Rejestracja: 9 listopada 2011, 19:52

Re: Opinie na temat ginekologów na terenie Jasła

Post autor: kasiag11 »

podjedz sobie do przychodni na szopena albo do centrum masteja i tam zapytaj pielegniarki w rejestracji czy nie przyjąłby cię lekarz
Awatar użytkownika
paulo06
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 373
Rejestracja: 4 października 2012, 13:54

Re: Opinie na temat ginekologów na terenie Jasła

Post autor: paulo06 »

prywatnie od razu przyjmie
lolka86
Obyty
Obyty
Posty: 50
Rejestracja: 22 marca 2013, 16:26

Re: Opinie na temat ginekologów na terenie Jasła

Post autor: lolka86 »

Dziewczyny a jak to wygląda u dr Kulon z ktg bo wiem że w przychodni gemini robią na miejscu natomiast jak to wygląda u dr Kulon daje skierowanie do szpitala czy jak?? no i chyba wychodzi na to że dr Kulon nie ma dyżurów w szpitalu jasielkim
ODPOWIEDZ