2 lub wiecej poronień

Jak w tytule, nic dodać nic ująć :]
lilka:)
Ekspert
Ekspert
Posty: 86
Rejestracja: 7 maja 2012, 12:46

2 lub wiecej poronień

Post autor: lilka:) »

hey dziewczyny jeżeli któraś z was przeżyła 2 lub więcej poronień wpisujcie się tutaj porozmawiamy i wzajemnie sobie doradzimy. Ja jestem właśnie świeżo po 2 poronieniu oba w 8 tc jestem załamana i nie wiem co robić a lekarz rozkłada ręce i mówi że tylko badania genetyczne dziewczyny ratujcie
lilka:)
Ekspert
Ekspert
Posty: 86
Rejestracja: 7 maja 2012, 12:46

Re: 2 lub wiecej poronień

Post autor: lilka:) »

halo nikt nie miał takich problemów wpisujcie sie dziewczyny pomóżcie coś a może jakieś wasze koleżanki czy ktoś w rodzinie miał taki problem
asia77
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 248
Rejestracja: 2 września 2011, 14:38

Re: 2 lub wiecej poronień

Post autor: asia77 »

Czyżby z tymi badaniami genetycznymi wyskoczyła dr Kulon?
lilka:)
Ekspert
Ekspert
Posty: 86
Rejestracja: 7 maja 2012, 12:46

Re: 2 lub wiecej poronień

Post autor: lilka:) »

nie dr Pierz tez masz podobny problem???nie wiem co robić czy to faktycznie jakieś problemy genetyczne czy może być coś innego
mija
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 460
Rejestracja: 3 października 2011, 13:34

Re: 2 lub wiecej poronień

Post autor: mija »

Jeśli pan doktor Pierz rozkłada ręce to zmień lekarza i skonsultuj to z innymi nie koniecznie jasielskimi lekarzami .Zawsze jeśli jest jakiś problem zdrowotny i dany lekarz nie wie co dalej robić trzeba koniecznie pójść do innego i wtedy porównać diagnozy .Może spróbuj do doktora Żrebca też w miare dobry fachowiec choć nie wszyscy go polecają.Nie wiem czy prywatnie przyjmuje jeszcze Niedermajer bo on dla mnie to jedyny rzetelny lekarz i na prawde mógłby pomóc:) :) pozdrawiam
angelterz
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 203
Rejestracja: 14 października 2011, 22:47
Lokalizacja: House of pain

Re: 2 lub wiecej poronień

Post autor: angelterz »

lilka:) pisze:hey dziewczyny jeżeli któraś z was przeżyła 2 lub więcej poronień wpisujcie się tutaj porozmawiamy i wzajemnie sobie doradzimy. Ja jestem właśnie świeżo po 2 poronieniu oba w 8 tc jestem załamana i nie wiem co robić a lekarz rozkłada ręce i mówi że tylko badania genetyczne dziewczyny ratujcie

Ja bym na Twoim miejscu wybrał się do dr. Węklara do Krosna.
Moja żona też 2 razy poroniła, a później pod jego nadzorem urodziła córke..
Polecam :)
kakakatalina
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 23 stycznia 2013, 17:44

Re: 2 lub wiecej poronień

Post autor: kakakatalina »

Jak słysze o dr Węklarze z Krosna to mi słabo....roniłam...wzieła mnie karatka...wydarł sie na mnie ze placze...dla niego to zaden problem...a dla nas Kobiet tak...natychmiast wyszłam i szybko do Jasła :) Panstwo Teleszynscy uratowali mi ciąze...dzidzi jest zdrowe, roznie i rozwija sie prawidłowo :) Idz do nich...porozmawiaj, zlecą badania hormonalne i napewno dobrze pokieruja, powodzenia
ewa10
Obyty
Obyty
Posty: 52
Rejestracja: 17 stycznia 2012, 13:26

Re: 2 lub wiecej poronień

Post autor: ewa10 »

Ja poroniłam dwa tygodnie temu i chodziłam do dr Pierza stwierdził że nie jest w stanie mi powiedzieć czemu tak się stało :niepewny:
Awatar użytkownika
dax
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 292
Rejestracja: 25 listopada 2010, 07:24

Re: 2 lub wiecej poronień

Post autor: dax »

Co prawda nie jestem kobietą :) ale słyszałem że zażywanie w trakcie ciąży kwasu foliowego w znacznym stopniu ogranicza występowanie poronień, ale ekspertem nie jestem.
lilka:)
Ekspert
Ekspert
Posty: 86
Rejestracja: 7 maja 2012, 12:46

Re: 2 lub wiecej poronień

Post autor: lilka:) »

aj porażka dziewczyny najbardziej boje się i myślę o tym że faktycznie może coś genetycznie jest nie tak bo 2 razy pod rząd to coś chyba musi być nie tak :( dziewczyny a czy któraś z was po min. 2 poronieniach znalazła przyczynę poronień i urodziła zdrowe dzieciątko??
lilka:)
Ekspert
Ekspert
Posty: 86
Rejestracja: 7 maja 2012, 12:46

Re: 2 lub wiecej poronień

Post autor: lilka:) »

a kwas foliowy brałam nawet 5 miesięcy przed i duphaston tez i nic :(
mirinda
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 45
Rejestracja: 12 stycznia 2013, 22:10

Re: 2 lub wiecej poronień

Post autor: mirinda »

mija pisze:Jeśli pan doktor Pierz rozkłada ręce to zmień lekarza i skonsultuj to z innymi nie koniecznie jasielskimi lekarzami .Zawsze jeśli jest jakiś problem zdrowotny i dany lekarz nie wie co dalej robić trzeba koniecznie pójść do innego i wtedy porównać diagnozy .Może spróbuj do doktora Żrebca też w miare dobry fachowiec choć nie wszyscy go polecają.Nie wiem czy prywatnie przyjmuje jeszcze Niedermajer bo on dla mnie to jedyny rzetelny lekarz i na prawde mógłby pomóc:) :) pozdrawiam
Niestety doktor Niedermajer jest już na emeryturze. Słyszałam, że bardzo dobry specjalista jest w Krosnie- dr Słowik(moje koleżanki go chwalą)
Jaślanka11
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 206
Rejestracja: 27 stycznia 2010, 22:14

Re: 2 lub wiecej poroni

Post autor: Jaślanka11 »

Dziewczyno, spokojnie!!!!. Gwarantuję Ci, że po dwóch poronieniach można spokojnie urodzić dwoje fantastycznych dzieciaków. A co niektórym udało się nawet więcej :). Zapytaj dr. Teleszyńskiej- poda Ci dziesiątki przykładów i nie będzie straszyć genetyką :)
asia77
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 248
Rejestracja: 2 września 2011, 14:38

Re: 2 lub wiecej poronień

Post autor: asia77 »

Kobieto zrób tak. Przede wszystkim zmień lekarza. Możesz zdecydować się na kogoś z Jasła lub innego. Jeżeli wybierzesz Jasło to ja widzę tu tylko dwóch. Teleszyński albo Źrebiec. Teleszyński często odsyła do żony i ma więcej pacjentów. Z badaniami genetycznymi odpuść sobie jak radzi ci Pierz bo to ci nic nie da. Szpital jest w Rzeszowie i się najeździsz tam i z powrotem i nic z tego nie wyniknie. Badania genetyczne przeprowadza się na istnienie prawdopodobieństwa wystąpienia jakiejś choroby genetycznej, np zespołu downa. Wyjdzie ci , że np jesteś w 30 % narażona na to, że twoje dziecko może mieć ten defekt i co? Decydujesz się czy nie? Nic z tego nie wyniknie. Jeżeli zdecydujesz się na Źrebca (bez prywatnego lekarza sobie nie poradzisz) to na dzień dobry da ci jakieś głupie badania z których nic nie wynika. Robi się je w przychodni dr Mastej i kosztują około 400zł. Chodzi o to, że w ten sposób daje tam komuś zarobić ale myślę, że bez tego się nie obejdzie. To, że poroniłaś to może być jakieś 10 przyczyn, których nikt nie zna bo trzeba by przeprowadzić szereg badań między innymi histopatologicznych płodu, których tutaj nikt nie przeprowadza.
lilka:)
Ekspert
Ekspert
Posty: 86
Rejestracja: 7 maja 2012, 12:46

Re: 2 lub wiecej poronień

Post autor: lilka:) »

dzięki za odpowiedzi czyli wychodzi na to że trzeba próbować i tyle ale powiem wam że faktycznie jestem w stanie myśleć tylko o tym badaniu genetycznym że faktycznie mam cos popierdzielone w kariotypie ale tak jak piszesz to że się o tym dowiem nic mi nie da bo tego nie naprawie i co 30 % szans itak bym próbowała. Jeśli są tu dziewczyny po kilku poronieniach to proszę napiszcie czy poznałyście przyczynę i czy udało wam sie w końcu donosić ciążę:)
ODPOWIEDZ