Czarna Lista pracodawców w Jaśle i okolicach

Wydarzenia i komentarze z Jasła
ala
Guru
Guru
Posty: 131
Rejestracja: 11 października 2011, 10:06

Re: Czarna Lista pracodawców w Jaśle i okolicach

Post autor: ala »

Baltic Wood ul Fabryczna 6 w Jaśle .Pracownicy poniżani na każdym kroku przez Mistrzów .Ludzie pracują na trzy cztery zmiany za 900 zl :mur: :krzeslem: Najlepszy obóz pracy w Jaśle
mycha189
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 3 marca 2010, 11:53

Re: Czarna Lista pracodawców w Jaśle i okolicach

Post autor: mycha189 »

Astra w Krajowicach tam to dopiero obóz pracy
adu28
Mistrz
Mistrz
Posty: 93
Rejestracja: 17 stycznia 2011, 11:50

Re: Czarna Lista pracodawców w Jaśle i okolicach

Post autor: adu28 »

wychodzi na to ze wszedzie obozy pracy i nigdzie nie warto sie zatrudniac:/ehh to bezrobocie.....
[email protected]
Weteran
Weteran
Posty: 75
Rejestracja: 8 sierpnia 2011, 13:00

Re: Czarna Lista pracodawców w Jaśle i okolicach

Post autor: [email protected] »

niech sobie to nawet Tusk poczyta zanim kompletnie pograzy ten juz zgnojony kraj ;/;/;/ a galeria jaslo tam jest dopiero masakra!! ;/
Awatar użytkownika
Laura Diaz
VIP
VIP
Posty: 500
Rejestracja: 10 października 2007, 11:45
Lokalizacja: Jasło

Re: Czarna Lista pracodawców w Jaśle i okolicach

Post autor: Laura Diaz »

No dobra. A nie przyszło wam do głowy, że takie firmy istnieją i tak traktują ludzi dlatego, że ci sami na to pozwalają?
Żalenie się na forum nic nie da.
Są przepisy prawa pracy i jeżeli ktos ich nie przestrzega, trzeba o tym poinformować kogo trzeba, a przynajmniej spróbować, zamiast dawać sobie wchodzić na głowę.

A teraz czekam na atak :ok:
oliwia44
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 11 października 2011, 11:44

Re: Czarna Lista pracodawców w Jaśle i okolicach

Post autor: oliwia44 »

oj tak, zgadzam się z micho - nigdy nie pracujcie u tego wykorzystywacza!!!! MASAKRA!!! W Zajezdzie pod s "pan menadżer" traktuje swoich pracowników jak zło konieczne, zapominając o tym, że to właśnie ludzie przyczynili się do jego sukcesu!!! :wstyd: I nie prawdą jest, że wszędzie jest źle i że każdy pracodawca jest tyranem! Są w Jaśle szefowie, którzy potrafią docenić pracownika, a praca u nich jest przyjemnością!!! A przeciwieństwem ich jest pan S.!!!! :D Wszędzie byle nie tam :mur:
Parasol
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 303
Rejestracja: 2 lutego 2007, 19:51
Lokalizacja: Jasło

Re: Czarna Lista pracodawców w Jaśle i okolicach

Post autor: Parasol »

Laura Diaz pisze: ....
A teraz czekam na atak :ok:
Dlaczego zaraz atak, skoro dobrze mówisz.

Państwowa Inspekcja Pracy w Krośnie, tel. 13 43 689 54
Tam można się pożalić, anonimowo. Nawet donosik złożyć. Tylko trzeba trochę uważać podczas kontroli, bo pracownik też bywa ukarany przez inspektorów za nie przestrzeganie prawa pracy.
Co do opryskliwych kierowników, managerów itp - jeśli zatruwają bezpodstawnie życie w pracy, to się nazywa mobbing i jest karalne (trzeba się pewnie z tym udać na policję albo do prokuratury - sam nie wiem).
T135
VIP
VIP
Posty: 1176
Rejestracja: 7 czerwca 2010, 17:33

Re: Czarna Lista pracodawców w Jaśle i okolicach

Post autor: T135 »

Merkury M. - Jeżeli ktoś ma słabe nerwy, jest słaby psychicznie to niech się tam nie zatrudnia bo popadnie w depresje, znam wiele osób które sobie zniszczyły psychikę przez pracę w tej firmie. Właściciel sklepu, mieszkaniec Krosna, oraz jego prawa ręka - mieszkaniec Jasła (wolę nie podawać nazwisk) nie zna pojęcia "człowiek", jego pracownicy są dla niego "murzynami", na kazdym kroku udowadnia się im że są NIKIM, ZEREM jeżeli tylko ma okazję to wyzywa ich od najgorszych, przeklina, jest bardzo wulgarny, nieludzki, bezwzględny, nie ma żadnego współczucia, dla niego nie liczą się ani trochę ludzie tylko pieniądze. Zarobki może i są przyzwoite, ale atmosfera jaka tam panuje nie jest tego warta. Przymusowe urlopy, jeżeli chce się dostać dłuższy urlop 3-5 dni to nie ma szans. Do tego sprzedawcy muszą rozładowywać tiry, nie raz po kilkanaście godzin... W sklepie praca po 11 godzin, wyciskają pracownika do spodu, tygodniowo 48 godzin pracy, czasem i więcej. Jeżeli chodzi o atmosfere między pracownikami - donosicielstwo, obgadywania to norma. Kasjerzy nie mają chwili przerwy, kierownicy stoisk muszą donosić na pracowników, nie ważne co, ważne żeby donosili. Nie ma mowy o chorowaniu, jeżeli pójdziesz na kilka dni chorobowego, to przez najbliższe kilka miesięcy dostajesz tylko wypłatę podstawową, bez żadnej premii, lub po powrocie z chorobowego dostajesz wypowiedzenie - za karę, za to, że było się chorym... Nie można się sprzeciwiać, mieć własnego zdania, prezes jest najważniejszy, ma prawo przeklinać, poniżać, upokarzać, rozkazywać, ktoś się spróbuje sprzeciwić dostaje wypowiedzenie pod jakimś pretekstem. I nie piszcie mi tutaj o PiP, bo to jest śmieszne... W małych miastach istnieją duże układy, wszystko się zamiata pod dywan i jest ok. W sklepie nie ma kamer, bramek, jeżeli jakiś złodziej coś ukradnie, oczywiście sprzedawcy są tym obciążani, bez względu na to czy było się wtedy w pracy czy nie. Do tego logowanie i wylogowywanie się odciskiem palca. Nikt się nie wyrywa, nie sprzeciwia, bo wiadomo jak jest z pracą u nas na podkarpaciu..każdy się trzyma czego może, pracownicy są w ciągłym strachu, siedzą cicho i harują... Tutaj możecie poczytać opinie pracowników obecnych jak i byłych na dowód że to nie są jakieś wymysły tylko fakty, różne rzeczy widziałem ale to co się tam wyrabia to...:
http://www.krosno24.pl/opinie.php?podst ... picid=1932
http://www.gowork.pl/opinie_czytaj2,81258,0,0

Cytaty z innych forów:

"Pracowałem w wielu firmach i wielu ludzi poznałem. Poznałem też kilku wyjątkowych chciwców ale właściciel merkurego bije ich na głowę. I potwierdza to wielu podkarpackich przedsiębiorców. Człowiek, którego zaślepiły pieniądze nie jest wrażliwy na nic innego i jeżeli płaci to tylko dlatego, że musi.
Czasem tak was potraktuje, że te pieniądze bokiem wyją, możecie mi wierzyć. "

"Firma Merkury Sp.z o.o. w Krośnie to typowy obóz pracy, pracodawca wyzywa ludzi, obraża, awanturuje się, stosuje rożne formy nacisku i inne taktyki, psychomanipulacji itp., itd. Odradzam komukolwiek kto chce pracować z normalnymi ludźmi podjęcia tam zatrudnienia. Dla pracodawcy ważny jest tylko jego cel i nic więcej a jego chciwość nie zna granic. Pracownicy są ogólnie zastraszeni przez co często nie podejmują działań nawet wg swoich kompetencji, a jeżeli ktoś zmuszony jest się ubiegać o podwyżkę musi liczyć się z późniejszym nękaniem i udowadnianiem nieprzydatności do pracy co wiąże się z ostatecznym cofnięciem podwyżki lub odejściem z pracy. Podsumowując pracują tam albo łotry albo ludzie którzy nie mają innego wyjścia. Kilkuosobowa rotacja pracowników w tygodniu jest czymś naturalnym."

"-kierownicy: "oderwani od pługa" aby się wybić improwizują i wymyślają głupoty zazwyczaj na sprzedawców nie mając o tym zielonego pojęcia, konsekwencją czego dobrzy pracownicy są zwalniani lub sami rezygnują.

-sprzedawcy: zestresowani, zastraszani co odbija się na traktowaniu klientów,mało przeszkoleni, z krótkim stażem (bo kier d.p. wymyślił że starsi pracownicy nie są wydajni itp.),i "liży" [...] robiący tylko dobre wrażenie. Ale nadal są jeszcze bardzo dobrzy lecz liczba ich ciągle maleje"


"W merkurym jak pracujesz jestes wszystkim mnie rzucali gdzie popadnie, nawet wyrzucac smieci z piewnicy folie tektury itd, lub na magazyn do rozładunku jak by nie było ludzi od tej roboty co są na magazynie smiech."

Tym się powinny jakieś media zająć, bo coraz więcej powstaje takich legalnych obozów pracy..
Ostatnio zmieniony 11 października 2011, 14:19 przez T135, łącznie zmieniany 2 razy.
Jester
Guru
Guru
Posty: 113
Rejestracja: 25 marca 2008, 12:10

Re: Czarna Lista pracodawców w Jaśle i okolicach

Post autor: Jester »

Zawsze mi się wydawało, że w tym Merkurym to jest nie za wesoło, bo bardzo często ogłaszają, że poszukują pracowników i często powtarzają się nazwy stanowisk. Właściwie Merkury rekrutuje bez ustanku, nazwy wakatów powtarzają się co jakieś pół roku. To dowodzi, że pracownicy nieszczególnie wytrzymują. Jeśli już w takim grajdołku jak Jasło, gdzie pracy jest bardzo mało ludzie decydują się odejść z pracy, to może znaczyć, że nie da się tam wytrzymać.
Awatar użytkownika
m.g
Guru
Guru
Posty: 113
Rejestracja: 4 marca 2011, 16:50

Re: Czarna Lista pracodawców w Jaśle i okolicach

Post autor: m.g »

Szczerze mówiąc, to jak pracownicy źle pracują to się nie dziwię. Tam sa tak okropne sprzedawczynie, że chyba 3 razy obiecałam sobie, że tam nie pójdę, ale są fajne artykuły, promocje. Tyle, że personel do [...]. Może im się udziela od pracodawcy. :cool:
T135
VIP
VIP
Posty: 1176
Rejestracja: 7 czerwca 2010, 17:33

Re: Czarna Lista pracodawców w Jaśle i okolicach

Post autor: T135 »

m.g pisze:Szczerze mówiąc, to jak pracownicy źle pracują to się nie dziwię. Tam sa tak okropne sprzedawczynie, że chyba 3 razy obiecałam sobie, że tam nie pójdę, ale są fajne artykuły, promocje. Tyle, że personel do du*y. Może im się udziela od pracodawcy. :cool:
Gdybyś pracowała dzień w dzień po 11 godzin bez chwili przerwy, pod ogromną presją, do tego była poniżana za to robisz. Zgadza się pracowników jest za mało, czasami jest 1 pracownik na stoisku, ale to nie jest wina bogu ducha winnych pracowników, tylko właściciela sklepu który oszczędza na czym się da, także na ilości pracowników...co tam ludzie postoją, sprzeklinają pracownika i po sprawie. Atmosfera jaka tam jest woła o pomstę do nieba, porponuję pośledzić inne fora do których podałem linki.
Awatar użytkownika
kasiulkah
Bywalec
Bywalec
Posty: 36
Rejestracja: 3 października 2011, 17:18

Re: Czarna Lista pracodawców w Jaśle i okolicach

Post autor: kasiulkah »

Widze ze Merkury przchodzi samego siebie to jest karalne, powinniscie zlozyc grupowy pozew, wiem ze po odejsciu nie chce sie do tego wracac ale milo byloby gdyby zostal ukarany B.U.C. Swoja droga ze pracownicy tez potrafia pokazywac swoje humory zapominajac o pewnych zasadach ale o tym nie teraz, wracajac do firmy Dagmara, ktokolwiek bylby na miejscu wlascicielki tez wyliczalby zeby najwiecej dla niego bylo, przeciez zaden przedsiebiorca nie bedzie sie dzielil po rowno a zyskac chce jak najwiecej i poki pracownikow ma to nic sie nie zmieni, tak nie jest tylko w Polsce, biznes rzadzi sie innymi prawami tak bylo jest i bedzie. nic nie jest FAIR.
tomas923a
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 10 października 2011, 07:55

Re: Czarna Lista pracodawców w Jaśle i okolicach

Post autor: tomas923a »

MASONITE PL nie polecam chyba ze ktoś chce się urobić jak dziki za marne grosze 1000 zł pracownik maja za śmiecia nie ty będzie następny
Awatar użytkownika
Zralka
Mistrz
Mistrz
Posty: 96
Rejestracja: 16 listopada 2010, 19:56

Re: Czarna Lista pracodawców w Jaśle i okolicach

Post autor: Zralka »

jaslanka4321 pisze:ja powiem cos na temat mpmu przy ulicy jana pawla w jasle tm jest dopiero oboz pracy mlode slabe kobietki dzwigaja ciezkie palety towarem nie ma czasu w ciagu 8h prcy spokojnie zjesc sniadania wszystko w biegu pracownik nie ma zadnej przerwy nie powiem placa 10kazdego miesiaca co z tego ze wyplata na konto wpływa trzeba isc po pasek..a tam siedza trzy kierowniczki w pokoju i mowis ci co w tym miesiacu zrobiles zle ze pomalu sie ruszasz i rozne takie nie ciekawe rzeczy poprostu ponizaja pracownikow..niektorzy tam pracuja pare lat i naprawde dla nich kazdy grosz sie liczy przyjdzie 10i wszyscy pracownicy stoja w kolejce po poski z tymi marnymi groszami i jeszcze ukorzyc sie musza przed paniusiami kierowniczkami a one ponizaja ....szok
Jaslanka4321:Piszesz takie bzdety , trzeba sobie umieć zorganizaowac czas i wystarczy Ci czasu na przerwę i śniadanie. Powiedz mi a co w tym dziwnego ze kierowniczki razem siedzą ???przecież im wolno wiec nie wiem skąd to oburzenie. Zobacz ile kobiet tam pracuje a ile chciałoby. A szoku to ja dostałem jak przeczytałem twój post
kazekjanka
Guru
Guru
Posty: 153
Rejestracja: 7 maja 2011, 18:34

Re: Czarna Lista pracodawców w Jaśle i okolicach

Post autor: kazekjanka »

może coś o wspaniałym argusie powiecie bo tam też jest super atmosfera
ODPOWIEDZ