Młodzieżowa Rada miasta Jasła

Wydarzenia i komentarze z Jasła
luqas12
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 20
Rejestracja: 20 lutego 2010, 16:10
Lokalizacja: Jasło

Młodzieżowa Rada miasta Jasła

Post autor: luqas12 »

co myslicie o tym aby powstala taka rada w Jaśle ?? :)
malberg
Guru
Guru
Posty: 144
Rejestracja: 12 lipca 2009, 20:15

Re: Młodzieżowa Rada miasta Jasła

Post autor: malberg »

Takowa rada istnieje np w Krośnie i dobrze funkcjonuje. w Jaśle jak narazie istnieje powiatowa rada młodzieży czy jakoś tak.
Awatar użytkownika
Pemek94
VIP
VIP
Posty: 1137
Rejestracja: 24 kwietnia 2008, 22:30
Lokalizacja: Jasło

Re: Młodzieżowa Rada miasta Jasła

Post autor: Pemek94 »

Ja mam pytanie na jakiej zasadzie młodzież dostaje się do młodzieżowej rady powiatu? Są jakieś wybory, czy tylko Ci "najlepsi" są dopuszczani?
Awatar użytkownika
after
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 310
Rejestracja: 16 października 2010, 19:16
Lokalizacja: Jasło

Re: Młodzieżowa Rada miasta Jasła

Post autor: after »

Istnieje w Jaśle Młodzieżowa Rada Powiatu, do której należę. Nie wiem na jakiej zasadzie, po prostu w szkole wydane zostało polecenie że tego dnia i tego, przewodniczący i zastępca jadą z opiekunem do Starostwa na Młodzieżową Radę Powiatu. Zostały wtedy złożone ślubowania. Takie spotkania odbywają się raz co miesiąc. A Radnymi są uczniowie ze szkół naszego Powiatu.
luqas12
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 20
Rejestracja: 20 lutego 2010, 16:10
Lokalizacja: Jasło

Re: Młodzieżowa Rada miasta Jasła

Post autor: luqas12 »

no to chyba to jest jakaś nie formalna Rada Powiatu, na stronie powiatu nic nie ma na temat Rady. a co do wyborów to sa przeprowadzane, w szkolach organizuje sie wybory, ze szkol wybiera sie przewaznie po 2 radnych. no tak w innych miastach funkconuja ... tak jak podano wyżej w Krośnie, Rzeszowie itd.
Awatar użytkownika
after
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 310
Rejestracja: 16 października 2010, 19:16
Lokalizacja: Jasło

Re: Młodzieżowa Rada miasta Jasła

Post autor: after »

Starosta na ostatnim spotkaniu mówił, że na stronie internetowej pojawi się zakładka, no ale najwidoczniej się nie pojawiła.
luqas12
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 20
Rejestracja: 20 lutego 2010, 16:10
Lokalizacja: Jasło

Re: Młodzieżowa Rada miasta Jasła

Post autor: luqas12 »

a kiedy odbędzie się kolejna sesja ?
luqas12
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 20
Rejestracja: 20 lutego 2010, 16:10
Lokalizacja: Jasło

Re: Młodzieżowa Rada miasta Jasła

Post autor: luqas12 »

Jeśli ktos jest chętny do takiej Rady to proszę pisac na PW . We wtorek prawdopodobnie mam spotkanie z P. Burmistrzem który bardzo ucieszyl sie taka inicjatywa. Jeśli ktoś by chcial sie spotkac ze mna ,z P. Burmi to proszę pisać tez pisać na PW do mnie.
Sama Rada Powiaty na tak duzym terenie sama nic nie zrobi a przy wspolpracy z M. Rada miasta Jasła to bedzie lepiej wygladalo.. promowanie samorządności, postaw obywatelskich itd.
malberg
Guru
Guru
Posty: 144
Rejestracja: 12 lipca 2009, 20:15

Re: Młodzieżowa Rada miasta Jasła

Post autor: malberg »

heh wreszcie jakaś dobra inicjatywa młodych. mój wiek na to już nie pozwala (24) hehe ale zawsze można służyć jako ciało:d doradcze heh. Tego brakowało właśnie takiej rady.
Seba Kotlina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 291
Rejestracja: 11 lipca 2006, 16:43
Lokalizacja: Jasło

Re: Młodzieżowa Rada miasta Jasła

Post autor: Seba Kotlina »

Luqas a kim Ty jesteś jeśli można wiedzieć (może być PW)? Temat Młodzieżowej Rady Miasta pojawił się podczas kampanii wyborczej. Jestem pomysłodawcą koncepcji wprowadzenia takiego organu do naszego miasta. Mój pomysł spotkał się z przychylnością zarówno burmistrza jak i KWW Jaślanie i został wpisany do programu wyborczego. Statut jest generalnie przygotowany i projekt wejdzie w faze reazlizacji najprawdopodobniej w nowym roku szkolnym. Dlatego proszę o ewentualny kontakt, aby nie dublować pomysłów ale współpracować.
ODPOWIEDZ