Praca w wigilie w sklepach?

Wydarzenia i komentarze z Jasła
N2N
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 442
Rejestracja: 2 marca 2010, 10:09

Praca w wigilie w sklepach?

Post autor: N2N »

Witam, pracujecie w wigilię? Czy macie jakiś skrócony czas pracy? Większość sklepów jest czynna do 13-14, a niektóre do nawet 16 i 17, dla mnie to już jest chamstwo i brak jakiegokolwiek szacunku od pracodawcy dla pracowników. Piszcie co Wy myślicie o pracy w wigilię, gdzie ile się pracuje?
Awatar użytkownika
a-tatutek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 289
Rejestracja: 28 czerwca 2010, 15:51

Re: Praca w wigilie w sklepach?

Post autor: a-tatutek »

W momencie gdy szefowa wymuszała na mnie pracę w wigilię do 17+1,5h na zamknięcie całego majdanu, wiedząc że jestem uczennicą i mieszkanką internatu, od domu dzieliło mnie 300km bezpośrednio do Jasła tylko jeden autobus(wtedy o PKP nie było mowy-zasypane tory itd) a mimo to starała się jak tylko mogła mnie zatrzymać, prośbą, groźbą i szantażem.Zabrałam swoje rzeczy i tyle mnie widziała.
Niestety swoim zachowaniem, które nie obeszło się bez echa straciła sporą liczbę klientów, czyli mieszkańców internatu, którzy robili tam codziennie zakupy i to nie małe.
No ale to było już lat temu kilka.
Ja rozumiem, liczy się zysk itd ale bez przesady.Rozumiem również, że my sami o czymś zapomnimy i wtedy biegniemy tego dnia do sklepu.Dlatego myślę, że supermarkety nie powinny być dłużej otwarte jak właśnie do 13, powinno się dać ludziom szansę na spokojne dotarcie do domu i przygotowanie kolacji, spędzenia czasu z rodziną a nie trzymania ich jak najdłużej w miejscu pracy, bo to już jak powiedział/ła N2N chamstwo i brak szacunku!
Awatar użytkownika
Homo Sapiens
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 317
Rejestracja: 13 października 2010, 17:44

Re: Praca w wigilie w sklepach?

Post autor: Homo Sapiens »

Dla mnie to bez znaczenia, nie obchodzę świąt zapożyczonych z pogańskiego obrządku więc ten dzień jest dla mnie dniem takim jak ponad 300 poprzednich.
Awatar użytkownika
pocachontas84
Guru
Guru
Posty: 133
Rejestracja: 8 października 2010, 15:56

Re: Praca w wigilie w sklepach?

Post autor: pocachontas84 »

Oczywiście praca w Wigilie w sklepach powinna być do przyzwoitych godzin czyli jak dla mnie do 13 max.Wiadomo,że jak sklepy będą otwarte dłużej to przypomnimy sobie zawsze o czymś i będziemy szli do tego sklepu choćby po jakieś głupoty.Tacy juz jesteśmy niestety :kwasny: a patrząc na to z drugiej strony to jest bardzo duzo ludzi ,którzy przed świętami nie mają szans na żadne urlopy i dlatego czasem zostaje im naprawdę parę godzin na zrobienie zakupów świątecznych.Ja na przykład nie mam niestety takiej możliwości :zalamany: na szczęscie nie przygotowuje wigili tylko zawsze udaję się do rodziców lub teściów.Pracodawcy szanujcie pracownika ,bo przecież od tego zależy dobro waszej Firmy!!!!
Awatar użytkownika
michal85
Mistrz
Mistrz
Posty: 97
Rejestracja: 20 grudnia 2010, 17:14

Re: Praca w wigilie w sklepach?

Post autor: michal85 »

Wigilia to nie święto, nie widzę powodu żeby pracownicy mieli wolne. Jak się komuś nie podoba organizacja jego firmy - droga wolna. Można założyć własną i ustalić godziny swoim pracownikom. Skoro zaś się pracuje u kogoś to zaciska się grzecznie zęby i pracuje.

A zakaz handlu w święta to już w ogóle szaleństwo niezgodne zresztą z nauką społeczną Kościoła.
kasiuńcia
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 721
Rejestracja: 17 listopada 2008, 08:21

Re: Praca w wigilie w sklepach?

Post autor: kasiuńcia »

michal85- Ostatniego akapitu nie rozumiem w ogóle. Chyba coś ci się pomieszało, ale mniejsza z tym, ogólnie rzecz biorąc piszesz głupoty.
Może dla Ciebie Wigilia to żadne święto, nie wnikam jakiego wyznania jesteś, ale jeśli nawet jesteś innego niż większość Polaków, czyli katolickiego, to masz obowiązek szanować kulturę innych. Jak dla mnie to albo nigdy nie zhańbiłeś się pracą, albo uważasz, że pracownik to śmieć, którym powinno się orać 24 godziny na dobę, bo łaskawie rzucisz mu 1200 zł jako wypłatę tak zwaną.
Zastanów się co piszesz, bo aż człowieka zatyka, jak się czyta takie posty.
Awatar użytkownika
pocachontas84
Guru
Guru
Posty: 133
Rejestracja: 8 października 2010, 15:56

Re: Praca w wigilie w sklepach?

Post autor: pocachontas84 »

michal85 pisze:Wigilia to nie święto, nie widzę powodu żeby pracownicy mieli wolne. Jak się komuś nie podoba organizacja jego firmy - droga wolna. Można założyć własną i ustalić godziny swoim pracownikom. Skoro zaś się pracuje u kogoś to zaciska się grzecznie zęby i pracuje.

A zakaz handlu w święta to już w ogóle szaleństwo niezgodne zresztą z nauką społeczną Kościoła.
kolejny post po ktorym mozna jednoznacznie stwierdzić ,że dzisiejsi pracodawcy dorabiają sie na krzywdzie zwykłego człowieka a niestety inteligencą nie grzeszą co można przeczytac wyżej :rotfl:
Awatar użytkownika
xyz123
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 224
Rejestracja: 10 listopada 2010, 15:56

Re: Praca w wigilie w sklepach?

Post autor: xyz123 »

michal85 pisze:Wigilia to nie święto, nie widzę powodu żeby pracownicy mieli wolne. Jak się komuś nie podoba organizacja jego firmy - droga wolna. Można założyć własną i ustalić godziny swoim pracownikom. Skoro zaś się pracuje u kogoś to zaciska się grzecznie zęby i pracuje.

A zakaz handlu w święta to już w ogóle szaleństwo niezgodne zresztą z nauką społeczną Kościoła.
no tak kolejny Pan i Władca :padam: :padam: :padam: :padam:
jakby każdy zakładał własne firmy to nie miałby kto pracować u właśnie takich wyzyskiwaczy
czarny2962
Guru
Guru
Posty: 179
Rejestracja: 23 kwietnia 2010, 16:35

Re: Praca w wigilie w sklepach?

Post autor: czarny2962 »

wg mnie wszystkie sklepy powinny byc zamkniete w kazda niedziele i sw lacznie z wigilia
Awatar użytkownika
mironrak
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 305
Rejestracja: 18 maja 2009, 17:02
Lokalizacja: Okolice Jasła

Re: Praca w wigilie w sklepach?

Post autor: mironrak »

Ktoś mi kiedyś powiedział, że Wigilia jest to czas spotkania z rodziną jedyny taki w roku,świętowaniu swojej tradycji. Jestem ciekawy jak pracodawca(spędzający wieczór z rodziną) czuł by się na miejscu pracownika, który pracuje :| Jest to żałosne. Uważam tak jak kasiuńcia napisała że masz obowiązek szanowania kultury i poglądów innego człowieka :(
Awatar użytkownika
Łysy
VIP
VIP
Posty: 789
Rejestracja: 10 sierpnia 2009, 21:06
Lokalizacja: Jasło

Re: Praca w wigilie w sklepach?

Post autor: Łysy »

michal85 pisze:Wigilia to nie święto, nie widzę powodu żeby pracownicy mieli wolne. Jak się komuś nie podoba organizacja jego firmy - droga wolna. Można założyć własną i ustalić godziny swoim pracownikom. Skoro zaś się pracuje u kogoś to zaciska się grzecznie zęby i pracuje.

A zakaz handlu w święta to już w ogóle szaleństwo niezgodne zresztą z nauką społeczną Kościoła.
haha chyba cie poje.... wigilia powinna być wolna od pracy, no ale jak już pracować to góra do 12-13...
Ja na szczęście mam wolną wigilie no ale nie pracuje w sklepie...
N2N
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 442
Rejestracja: 2 marca 2010, 10:09

Re: Praca w wigilie w sklepach?

Post autor: N2N »

Rozumiem sklepy spożywcze, fakt ludzie może nie mają urlopów i zwlekają z zakupami do ostatniej chwili, no to spożywcze niech będą nawet do 14.00, ale sklepy budowlane? Typu mrówka, merkury? Do godziny 16.00? obłęd jak dla mnie, takie sklepy powinny być wogóle zamknięte w wigilie, albo przynajmniej do 12-13 a nie do wieczora.
Awatar użytkownika
michal85
Mistrz
Mistrz
Posty: 97
Rejestracja: 20 grudnia 2010, 17:14

Re: Praca w wigilie w sklepach?

Post autor: michal85 »

Wigilia nie jest ani świętem ani dniem ustawowo wolnym od pracy,
edaa10
Guru
Guru
Posty: 178
Rejestracja: 31 grudnia 2009, 15:20
Lokalizacja: Jasło

Re: Praca w wigilie w sklepach?

Post autor: edaa10 »

michal85 pisze:Wigilia nie jest ani świętem ani dniem ustawowo wolnym od pracy,
Powtarzasz się. Napisałeś co myślisz, jak nie masz innego sensownego argumentu to nie wypowiadaj się w temacie bo denerwujesz tylko innych.
Awatar użytkownika
michal85
Mistrz
Mistrz
Posty: 97
Rejestracja: 20 grudnia 2010, 17:14

Re: Praca w wigilie w sklepach?

Post autor: michal85 »

edaa10 pisze:
michal85 pisze:Wigilia nie jest ani świętem ani dniem ustawowo wolnym od pracy,
Powtarzasz się. Napisałeś co myślisz, jak nie masz innego sensownego argumentu to nie wypowiadaj się w temacie bo denerwujesz tylko innych.
Czekam na kontrargumenty.
ODPOWIEDZ