Praca w wigilie w sklepach?

Wydarzenia i komentarze z Jasła
Awatar użytkownika
czarny_lud
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 22
Rejestracja: 14 maja 2006, 18:31
Lokalizacja: Tel Awiw

Re: Praca w wigilie w sklepach?

Post autor: czarny_lud »

N2N pisze: ale sklepy budowlane? Typu mrówka, merkury? Do godziny 16.00? obłęd jak dla mnie, takie sklepy powinny być wogóle zamknięte w wigilie, albo przynajmniej do 12-13 a nie do wieczora.

a jakby Ci tak rure w kiblu wywalilo, to gdzie bys pojechal na zakupy? do piekarni pyszotka? chcialbys siedziec przez swieta w domu w ktorym bije szambem pod sufit?
Parasol
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 303
Rejestracja: 2 lutego 2007, 19:51
Lokalizacja: Jasło

Re: Praca w wigilie w sklepach?

Post autor: Parasol »

To proste: ci co nie pracują w sklepach chętnie jeszcze sobie coś dokupią w Wigilię BR i są w większości. W innych zakładach pracy też ten dzień nie jest standardowo wolny, tylko trzeba albo wziąć sobie urlop, albo jest to dodatkowy dzień wolny za np. jakieś święto w sobotę (i w tym roku jest tak z sobotnim Bożym Narodzeniem). W przyszłym roku nie będzie takich dni dodatkowych wolnych....
Pozostaje tylko kwestia do której godziny. Też każdy sądzi po sobie.
A co z innymi grupami zawodowymi: kolejarze (jeszcze mają pracę), policjanci, lekarze, pielęgniarki, pracownicy stacji benzynowych?
Święta Bożego Narodzenia już dawno straciły swój urok więc nie ma co demonizować. A stało się to chyba dzięki zmianie ustroju. Teraz wszyscy gdzieś pędzą i tak pewnie zostanie. Nie ma czasu na tygodniowe pieczenie ciast w towarzystwie rodziny (bo po co), nie ma podróży koleją do rodziny, podczas których można było poczytać książkę lub porozmawiać z innymi.
To są już inne czasy - "o take polske walczyliśmy"!

Jak dla mnie to śmieszne jest ustawowe wolne od pracy w sklepie w np. "Święto Trzech Króli" które będzie w czwartek, ale za to w następną niedzielę już sklepy mogą pracować. Zwykła obłuda, fałsz i zakłamanie. Mówię o społeczeństwie, a nie o sklepikarzach!
Awatar użytkownika
jędza
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 273
Rejestracja: 5 listopada 2010, 15:13

Re: Praca w wigilie w sklepach?

Post autor: jędza »

Gandhi powiedział " Lubię waszego Chrystusa, ale nie lubię waszych chrześcijan.Wasi chrześcijanie są tak niepodobni do waszego chrystusa." No i tu się można z chłopem zgodzić w 100% Polacy co potrafią udowadniają na każdym kroku, przez jeden dzień majątku się nikt nie dorobi chyba,że jest się Bilem albo Oprah winfrey, ale im taki grosze nie są już potrzene
zgodzę się z tym, że czasem ciężko jest znaleźć czas na zakupy, jednak sama nie jestem w łatwej sytuacji, ponieważ mój mąż pracuje 150 km stąd, mam małe dziecko, prowadzę firmę szyjącą odzież za granicę (moi pracownicy mają wolne), udało mi się w międzyczasie skończyć 2 kierunek studiów i jeszcze jestem wolontariuszem Pomorskiej Fundacji ROTTKA, więc jak się chce to można.
Awatar użytkownika
JURT
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 462
Rejestracja: 28 stycznia 2010, 15:20
Lokalizacja: CENTRUM EUROPY

Re: Praca w wigilie w sklepach?

Post autor: JURT »

jędza pisze:...zgodzę się z tym, że czasem ciężko jest znaleźć czas na zakupy, jednak sama nie jestem w łatwej sytuacji, ponieważ mój mąż pracuje 150 km stąd, mam małe dziecko, prowadzę firmę szyjącą odzież za granicę (moi pracownicy mają wolne)... jak się chce to można.
Popieram. Najważniejsze żeby nie traktować ludzi jak śmieci! Ale ktoś kto nie dostał od życia choć z trochę po [...] nie zrozumie tego i nie będzie miał do innych szacunku.
Przykład:
michal85 pisze:Wigilia to nie święto, nie widzę powodu żeby pracownicy mieli wolne. Jak się komuś nie podoba organizacja jego firmy - droga wolna. Można założyć własną i ustalić godziny swoim pracownikom. Skoro zaś się pracuje u kogoś to zaciska się grzecznie zęby i pracuje.

A zakaz handlu w święta to już w ogóle szaleństwo niezgodne zresztą z nauką społeczną Kościoła.
Awatar użytkownika
xyz123
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 224
Rejestracja: 10 listopada 2010, 15:56

Re: Praca w wigilie w sklepach?

Post autor: xyz123 »

jędza pisze:Gandhi powiedział " Lubię waszego Chrystusa, ale nie lubię waszych chrześcijan.Wasi chrześcijanie są tak niepodobni do waszego chrystusa." No i tu się można z chłopem zgodzić w 100% Polacy co potrafią udowadniają na każdym kroku, przez jeden dzień majątku się nikt nie dorobi chyba,że jest się Bilem albo Oprah winfrey, ale im taki grosze nie są już potrzene
zgodzę się z tym, że czasem ciężko jest znaleźć czas na zakupy, jednak sama nie jestem w łatwej sytuacji, ponieważ mój mąż pracuje 150 km stąd, mam małe dziecko, prowadzę firmę szyjącą odzież za granicę (moi pracownicy mają wolne), udało mi się w międzyczasie skończyć 2 kierunek studiów i jeszcze jestem wolontariuszem Pomorskiej Fundacji ROTTKA, więc jak się chce to można.

Wystarczy dobrze zorganizować siebie i otoczenie i wtedy wszystko wydaje się do wykonania :ok:
Awatar użytkownika
Homo Sapiens
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 317
Rejestracja: 13 października 2010, 17:44

Re: Praca w wigilie w sklepach?

Post autor: Homo Sapiens »

Kabaret z moderatorem na czele - "MASZ OBOWIĄZEK szanować kulturę i ZDANIE innych więc się nie odzywaj bo w święta się nie pracuje". Jeszcze chwila i chłopaka ukamienujecie albo na stosie spalicie. On ma inne zdanie a wy inne, po co się tak bulwersować? Poszanujcie jego zdanie i tyle, no chyba, że ten obowiązek poszanowania jest jak to zawsze bywa z wierzącymi - jednostronny.

Jeśli ktoś chce pracować w wigilię czy inne święto, niech pracuje - nie wasza sprawa i pieniądze.

Poza tym, boże narodzenie i wigilia to nie chrześcijańskie święto tylko zapożyczone święto pogańskie, z obrządku bożka Mitry. KK wprowadził to święto jako oficjalne żeby nie stresować ludności rzymskiej, która nie chciała się z tym świętem rozstawać.
Awatar użytkownika
jędza
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 273
Rejestracja: 5 listopada 2010, 15:13

Re: Praca w wigilie w sklepach?

Post autor: jędza »

Homo Sapiens pisze:Kabaret z moderatorem na czele - "MASZ OBOWIĄZEK szanować kulturę i ZDANIE innych więc się nie odzywaj bo w święta się nie pracuje". Jeszcze chwila i chłopaka ukamienujecie albo na stosie spalicie. On ma inne zdanie a wy inne, po co się tak bulwersować? Poszanujcie jego zdanie i tyle, no chyba, że ten obowiązek poszanowania jest jak to zawsze bywa z wierzącymi - jednostronny.

Jeśli ktoś chce pracować w wigilię czy inne święto, niech pracuje - nie wasza sprawa i pieniądze.

Poza tym, boże narodzenie i wigilia to nie chrześcijańskie święto tylko zapożyczone święto pogańskie, z obrządku bożka Mitry. KK wprowadził to święto jako oficjalne żeby nie stresować ludności rzymskiej, która nie chciała się z tym świętem rozstawać.
nikt tu nie ma zamiaru nikogo kamieniować a przynajmniej nie ja, mam raczej pokojową naturę co nie znaczy że nie bronie swojego zdania, katolik też za mnie raczej marny ale moim zdaniem tu nie o to chodzi.A to że święto jest pogańskie to co??? znaczy że mamy pozbyć się wszelkich świat bo to jest pogańskie, walentynki przyszły ze Stanów a Swięto kobiet to wogóle jest komunistyczne, pozatym obrazy Matki Boskiej też powinny zostać wyniesione z kościołów dlatego, że np obraz Matki Boskiej z dzieciątkiem jest odwzorowaniem bogini słońca Ra. Nie bądźmy śmieszni nie jesteśmy pierwszym i najstarszym narodem na świecie więc nie tworzymy a zapożyczamy.
Awatar użytkownika
michal85
Mistrz
Mistrz
Posty: 97
Rejestracja: 20 grudnia 2010, 17:14

Re: Praca w wigilie w sklepach?

Post autor: michal85 »

Akurat jeśli idzie o święto kobiet, z racji komunistycznego rodowodu, jak najbardziej powinno zostać zapomniane.
Marcinek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 364
Rejestracja: 1 lipca 2010, 10:19

Re: Praca w wigilie w sklepach?

Post autor: Marcinek »

sklepy budowlane typu merkury powinny być całkowicie zamknięte w wigilie, a spożywcze typu mpm, kaufland, maksymalnie do godziny 13-tej. Każdy ma swój dom, rodzine i ten dzień chce spędzić w gronie rodziny..a nie za ladą sklepu
Awatar użytkownika
Homo Sapiens
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 317
Rejestracja: 13 października 2010, 17:44

Re: Praca w wigilie w sklepach?

Post autor: Homo Sapiens »

No i tak jest. MPMy, Galerie i Kauflandy są otwarte w wigilię do 13-14 a w sobotę i niedzielę są nieczynne. Więc w czym problem? :niepewny:
Marcinek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 364
Rejestracja: 1 lipca 2010, 10:19

Re: Praca w wigilie w sklepach?

Post autor: Marcinek »

a sklepy budowlane typu merkury itd do 16.00, troche przesada
Awatar użytkownika
Homo Sapiens
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 317
Rejestracja: 13 października 2010, 17:44

Re: Praca w wigilie w sklepach?

Post autor: Homo Sapiens »

Flagę Polski na ramię weź i protestuj pod tym sklepem. Takie życie i taki kapitalizm. Poza tym nie mają związków zawodowych w tych sklepach? Jeśli mają i nic nie robią to widocznie im to nie przeszkadza, jeśli nie mają to winnym nie jest nikt inny jak oni sami bo jeśli sami o swoje nie zadbają to nikt inny tego nie zrobi, pomijając forumowiczów którzy mają rozwiązanie na wszystko i którym wszystko wszędzie przeszkadza.

Po to Bolek się trudził, żebyście mogli sobie założyć związek zawodowy i domagać się tego i tamtego. Oni tego nie robią więc im to pasuje, Ty ( ani nikt z rozmówców w tym temacie ) nie masz w tym żadnego interesu więc wciąż pytam : o co chodzi?
Awatar użytkownika
ziarnko_piasku
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 231
Rejestracja: 25 września 2010, 14:15
Lokalizacja: Pomiędzy niebem a piekłem

Re: Praca w wigilie w sklepach?

Post autor: ziarnko_piasku »

Kaufland w wigilie do godz. 16 a tak to w okresie świątecznym do 24:00
abrakadabra2
Debiutant
Debiutant
Posty: 9
Rejestracja: 27 sierpnia 2010, 21:27

Re: Praca w wigilie w sklepach?

Post autor: abrakadabra2 »

"Nie rób zakupów 24 i 31 grudnia. Tu też pracują ludzie mający swoje rodziny, z którymi chcą spędzić święta".

I tak powinno być....
forumowicz
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 7 grudnia 2010, 22:40

Re: Praca w wigilie w sklepach?

Post autor: forumowicz »

a zastanówmy się. Kiedy mają zrobić zakpuy osoby które pracują wlasnie w tych supermarketach lub galeriach sokoro mają pracowac non stop?
ODPOWIEDZ