Armata z Placu Żwirki

Wydarzenia i komentarze z Jasła
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18464
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Armata z Placu Żwirki

Post autor: dragoness »

Dekomunizacja nie polega na bezmyślnym niszczeniu wszystkich pozostałości poprzedniej epoki. "Dekomunizacja – postulat zgłaszany przez antykomunistyczne ugrupowania polityczne w różnych krajach postkomunistycznych (Polska, Czechy, Węgry).

Jednym z elementów dekomunizacji miałoby być systemowe zerwanie z komunistyczną przeszłością poprzez rozliczenie polityczne, historyczne i prawne dawnych przywódców, czy ustawowy zakaz sprawowania funkcji publicznych (posłów, sędziów itp.) przez członków, a najczęściej działaczy wysokiego szczebla partii komunistycznych.

Innym elementem jest ustawowa regulacja dotycząca likwidacji nazw i symboli komunistycznych z przestrzeni publicznej, tzw. dekomunizacja ulic i placów." Armata nie była komunistyczna, tylko żołnierska i tak należy ją traktować. Na cmentarzach też leżą żołnierze, a nie komuniści.
Awatar użytkownika
Bandit
Guru
Guru
Posty: 120
Rejestracja: 30 listopada 2010, 22:27
Lokalizacja: włączam GPS......

Re: Armata z Placu Żwirki

Post autor: Bandit »

michal85 pisze:Nie rozumiecie pojęcia dekomunizacji.
Ty za to nie rozumiesz słowa Historia, i to że nas Rosjanie wyzwalali, niestety nie zmienisz, anie się od tego nie odetniesz.
Czasy były takie, a nie inne.Haubica była pomnikiem, i dzisiaj nie jeden przyjeżdżający do Jasła, chciałby sobie przy niej zdjęcie zrobić.Gdzie dzisiaj potencjalny podróżnik odwiedzający Jasło może sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie? Chyba przy dworcu PKS, przynajmniej napis Jasło będzie widoczny :wstyd:
Awatar użytkownika
szara eminencja
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 331
Rejestracja: 27 kwietnia 2007, 22:29
Lokalizacja: Niewidomsko

Re: Armata z Placu Żwirki

Post autor: szara eminencja »

Nie ma co mówić że wyzwoliciele z pod znaku czerwonej gwiazdy to były spoko chłopaki, co to nie chcieli ale musieli walczyć, a w wolnych chwilach grali na harmonii i tęsknili do matki, bo nieśli nam na bagnetach zbrodniczy komunizm i kolejną niewole. Ale tragiczną historię Jasła należy pamiętać, jego zniszczenie w 97% i mieszkańców którzy podnieśli je z powrotem dosłownie z gruzów. Dla mnie fajnie by było gdyby armata wróciła i upamiętniała tamte zdarzenia.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18464
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Armata z Placu Żwirki

Post autor: dragoness »

A czy wiecie, że Jasło nie miało być odbudowywane? Miało zostać pomnikiem wojennym, a jego nazwę miało otrzymać jakieś miasteczko na Ziemiach Odzyskanych. Trzeba szanować historię i jej pomniki, a armata jest jednym z nich, bez względu na to, od kogo to prezent.
czarny2962
Guru
Guru
Posty: 179
Rejestracja: 23 kwietnia 2010, 16:35

Re: Armata z Placu Żwirki

Post autor: czarny2962 »

dragoness napisz cos wiecej o tym jesli wiesz badzo ciekawy temat
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18464
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Armata z Placu Żwirki

Post autor: dragoness »

Dowiedziałam się o tym od męża, kiedyś w podstawówce pisał pracę o historii Jasła, zapytam, może wie coś więcej.
Awatar użytkownika
czarny_lud
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 22
Rejestracja: 14 maja 2006, 18:31
Lokalizacja: Tel Awiw

Re: Armata z Placu Żwirki

Post autor: czarny_lud »

Bandit pisze: Ty za to nie rozumiesz słowa Historia, i to że nas Rosjanie wyzwalali,
co trzeba mieć w głowie, żeby nazwać przeganianie niedobitków niemieckich przez armię czerwoną z Polski 'wyzwalaniem'? Kim Ty w ogóle jesteś? Po co się wypowiadasz? Czasem lepiej milczeć i wydawać się być idiotą, niż odezwać gębę i rozwiać wszelkie wątpliwości. Pamiętaj o tym, mogłoby Cię to jeszcze pewnie dużo razy w życiu uchronić od śmieszności.
Dla mnie fajnie by było gdyby armata wróciła i upamiętniała tamte zdarzenia.
Dla mnie wszystkie radzieckie symbole powinno się spakować na pociąg i wywieźć za Bug niczym Jagnę na furze z gnojem. Inaczej jeszcze dłuuuugo będziemy Priwislanskim Krajem
kociamberek
VIP
VIP
Posty: 737
Rejestracja: 8 sierpnia 2010, 18:48

Re: Armata z Placu Żwirki

Post autor: kociamberek »

czarny_lud pisze:
Bandit pisze: Ty za to nie rozumiesz słowa Historia, i to że nas Rosjanie wyzwalali,
co trzeba mieć w głowie, żeby nazwać przeganianie niedobitków niemieckich przez armię czerwoną z Polski 'wyzwalaniem'? Kim Ty w ogóle jesteś? Po co się wypowiadasz? Czasem lepiej milczeć i wydawać się być idiotą, niż odezwać gębę i rozwiać wszelkie wątpliwości. Pamiętaj o tym, mogłoby Cię to jeszcze pewnie dużo razy w życiu uchronić od śmieszności.
Dla mnie fajnie by było gdyby armata wróciła i upamiętniała tamte zdarzenia.
Dla mnie wszystkie radzieckie symbole powinno się spakować na pociąg i wywieźć za Bug niczym Jagnę na furze z gnojem. Inaczej jeszcze dłuuuugo będziemy Priwislanskim Krajem
Różne bzdury czytałem ale wybacz Twoja wypowiedz jest tak samo płytka jak wypowiedzi Yarka
Haubica nie była radziecka a CZECHOSŁOWACKA a to jest taka różnica jak pomiędzy siekierką a kijem
To czy Rosjanie wyzwalali czy przeganiali Niemców sprawdź w źródłach historycznych które jasno i wyraźnie mówią o WYZWOLENIU Jasła.
Masz może kogoś w rodzinie kto żyje i był wysiedlony ????
byku89
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 262
Rejestracja: 11 kwietnia 2010, 21:08

Re: Armata z Placu Żwirki

Post autor: byku89 »

To ja proponuję aby zniszczyć wszystkie pamiątki systemów totalitarnych, tj:
-Na dzień dobry wysadzić w powietrze pałac kultury i nauki
-Przywrócić Polskę do stanu z 1945
_wyzłomować wszystkie audi, vw, bmw itp (potomkowie nazistów!)
-zamknąć pizzerie (regionalne danie potomków faszystów)
-oddać Niemcom Śląsk (byłe niemieckie terytorium)
-zamordować wszystkich urodzonych przed 1989(przyszli na świat dzięki komunistycznej służbie zdrowia)

Jak jesteście "anty" to idźcie tą drogą ;];];]

Co by wam przeszkadzała ta armata? Strzelała by do Was?
Czy Wasza logika Wam zabrania szanowania pamiątek historycznych?
Awatar użytkownika
czarny_lud
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 22
Rejestracja: 14 maja 2006, 18:31
Lokalizacja: Tel Awiw

Re: Armata z Placu Żwirki

Post autor: czarny_lud »

takich ludzi nie ma...
Awatar użytkownika
michal85
Mistrz
Mistrz
Posty: 97
Rejestracja: 20 grudnia 2010, 17:14

Re: Armata z Placu Żwirki

Post autor: michal85 »

Kociamberku, przeczytaj swój post na spokojnie jeszcze raz. Mam nadzieję, że sam poprawisz te głupoty które w nim nawypisywałeś w swojej, bądź co bądź, krótkiej wypowiedzi. Punktowanie braków w elementarnym wykształceniu mógłbyś uznać za złośliwość.

Natomiast:
byku89 pisze:To ja proponuję aby zniszczyć wszystkie pamiątki systemów totalitarnych, tj:
-Na dzień dobry wysadzić w powietrze pałac kultury i nauki
-Przywrócić Polskę do stanu z 1945
_wyzłomować wszystkie audi, vw, bmw itp (potomkowie nazistów!)
-zamknąć pizzerie (regionalne danie potomków faszystów)
-oddać Niemcom Śląsk (byłe niemieckie terytorium)
-zamordować wszystkich urodzonych przed 1989(przyszli na świat dzięki komunistycznej służbie zdrowia)

Jak jesteście "anty" to idźcie tą drogą ;];];]

Co by wam przeszkadzała ta armata? Strzelała by do Was?
Czy Wasza logika Wam zabrania szanowania pamiątek historycznych?
Próbujesz nieudolnie sprowadzić pewną idee do absurdu. Niestety brak umiejętności dyskusji na jako takim poziomie jest w Twojej wypowiedzi uderzający. Starasz się to ukryć erystyką ale nawet tak prostackie metody muszą być odpowiednio wykorzystane. Słowem, nie wnosisz nic do tego co zostało napisane wcześniej, wpisujesz się tylko w ogólnie kloaczny poziom tego tematu. To obraża moje człowieczeństwo, nie chcę w tym uczestniczyć.
LESSER
Guru
Guru
Posty: 116
Rejestracja: 10 października 2008, 18:24

Re: Armata z Placu Żwirki

Post autor: LESSER »

Możę się mylę ...ale jeśli jakaś rzecz miała by mi się kojarzyć z pamiątką na przyszłość z Jasła to już zdecydowanie wolę tą armatę a właściwie haubicę niż np.fantastyczną fontannę z rynku!!!!! Rzeszów ma też pseudo komunistyczną Ci....ę i to w całej Polsce jest rozpoznawalne.Armara nie jest wg.mnie jakimś symbolem komuny tylko wspomnieniem z młodych lat. ps. żeby nie wywoływać niepotrzebnych komentarzy nie jestem jakimś starym betonem....choć już 30-ka minęłła....pozdrawiam wszystkich.
Awatar użytkownika
czarny_lud
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 22
Rejestracja: 14 maja 2006, 18:31
Lokalizacja: Tel Awiw

Re: Armata z Placu Żwirki

Post autor: czarny_lud »

to sobie ją kupcie na spółkę i postawcie w ogródku
Awatar użytkownika
michal85
Mistrz
Mistrz
Posty: 97
Rejestracja: 20 grudnia 2010, 17:14

Re: Armata z Placu Żwirki

Post autor: michal85 »

Najlepiej ten komunistyczny złom przetopić, odlać krzyż i formie wotum wdzięczności zawieźć na Jasną Górę, skoro dla części jest to symbol "wyzwolenia" (skrajnie lewicowy reżym Adolfa Hitlera został zastąpiony przez skrajnie lewicowy reżym sowiecki).
Awatar użytkownika
carmeloo
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 26
Rejestracja: 22 listopada 2010, 19:47

Re: Armata z Placu Żwirki

Post autor: carmeloo »

moje 1000 słów w gorącej dyskusji: ;)

Obrazek

Obrazek

Odpowiedz na pytanie dlaczego wyzwolenie Krosna nastąpiło 11 września 1944 r. Dukli 20 września 1944, a wyzwolenie naszego miasta oddalonego o "kilka chwil jazdy czołgiem" dopiero 17 stycznia 1945 r. całe 4 MIESIĄCE. a mogło nastąpić jeszcze w sierpniu /wrześniu, powinna przekonać chwalących zasługi Armii Czerwonej w wyzwalaniu Jasła.
ODPOWIEDZ