wmieszani w zabójstwo

Wydarzenia i komentarze z Jasła
Awatar użytkownika
slend
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 27
Rejestracja: 15 października 2010, 21:49

wmieszani w zabójstwo

Post autor: slend »

chcę dowiedzieć się wszystkiego co sądzicie na temat pawła l. i emila l. zamieszanych w sprawę zabójstwa bronisławy r. . ???

!!! pragnę podkreślić, że oni tylko pomagali przy ukryciu ciała ( które miało miejsce na drugi dzień po zabójstwie ) !!!

zastanówcie się nad tym i na serio napiszcie co o tym myślicie, najlepiej jakby odpowiedzi były przemyślane i z sensem !


ten post piszę dlatego że, wiele osób pragnie aby to paweł l. i emil l. (osoby które pomagały przy ukryciu ciał ) poniosły taką samą karę jak prawdziwi mordercy p.bronisławy r. ( tomasz n. i grzegorz s. ) ale czy tak naprawdę ma być ??
czy naprawdę trzeba być ( niesprawiedliwym ? ) i uznawać ich ( ich czyn ) jako zabójstwo ?
uznawać ich jako morderców ?

PS Uważam, że postąpili bardzo źle.Taka sytuacja w ogóle nie powinna mieć miejsca.Ale stało się jak stało i nikt nie cofnie czasu...
Pomyślcie co wy zrobilibyście gdybyście znaleźli się na ich miejscu ?!



/i zastanówcie się nad tym co piszecie, ten temat uznaję naprawdę serio i pragnę abyście też tak podchodzili /
konto usunięte

Re: WMIESZANI W ZABÓJSTWO

Post autor: konto usunięte »

Po co krzyczysz, nikt tu nie jest ślepy.

Jeżeli dwie osoby zamordowały tamtą osobę a drugie dwie pomagały ją zakopać to cała czwórka powinna ponieść karę, z tym że (według mnie) ci którzy tylko pomagali ukryć zwłok powinni ponieść dużo mniejszą. Pomoc w ukyciu ciała to nie morderstwo, a głupota. Oczywiście dla ludzi którzy boją się własnego cienia cała czwórka to mordercy, ale tacy już są społeczniaki.

A co ja bym zrobił gdyby wpadli do mnie kumple z trupem i poprosili o pomoc w zakopaniu? Powiedziałbym że nie maczam w tym swoich palców. Ale poniekąd rozumię myślenie tych młodych chłopaków - kumple wpakowali się w kłopoty to trzeba im pomóc. Na pewno nie zdawali sobie sprawy z tego jakie konsekwencje prawne mogą ponieść za to. Kara powinna być adekwatna to czynu, pomoc w ukryciu ciała to bardzo daleko od morderstwa. Należy to traktować jako pomoc w zatuszowaniu przestępstwa.
piotrek
VIP
VIP
Posty: 1458
Rejestracja: 30 września 2010, 10:54

Re: WMIESZANI W ZABÓJSTWO

Post autor: piotrek »

o to to! pewnie niewiniątka jak chcesz. Ukrycie to jeszcze bajka - dużo gorzej to milczenie o tym przez długi czas (sami się nie przyznali). Pomyśl co może czuć rodzina tak zmarłej osoby - już masz odpowiedź. Pewnie sąd podzieli tą opinię.
konto usunięte

Re: WMIESZANI W ZABÓJSTWO

Post autor: konto usunięte »

Ukrycie i milczenie oczywiście nie wpłyną na ich korzyść ale to też nie zmienia faktu że ci dwaj nikogo nie zabili i nie powinni za to odpowiadać. Po to jest sąd żeby ustalić kto ma za co odpowiadać i wymierzyć adekwatną karę. Gdyby to ode mnie zależało dałbym im po 2 latka odsiadki. Oczywiście pozostali dwaj powinni odpowiadać z całą surowością prawa, po tym jak już ustali się jaki to wszystko miało przebieg - być może tylko jedna osoba zabiła kobietę. Na pewno rodzina strasznie to przeżywa ale to że rodzina chciałaby dla całej czwórki krzesło elektryczne to nie ma żadnego znaczenia i sąd nie może się tym kierować.
slend pisze:TEN POST PISZĘ DLATEGO ŻE, WIELE OSÓB PRAGNIE ABY TO PAWEŁ L. I EMIL L. (OSOBY KTÓRE POMAGAŁY PRZY UKRYCIU CIAŁ ) PONIOSŁY TAKĄ SAMĄ KARĘ JAK PRAWDZIWI MORDERCY P.BRONISŁAWY R.?
Wiele osób w Jaśle najchętniej wsadziłoby do pierdla wszystkich młodych co piją piwo i palą papierosy i wznoszą o to modły do swoich politycznych czy radiowych bogów. Znam wielu wyznawców Jarka Kaczyńskiego którzy najchętniej by wszystkich młodych ludzi pozamykali w klasztorach.
kasiuńcia
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 721
Rejestracja: 17 listopada 2008, 08:21

Re: WMIESZANI W ZABÓJSTWO

Post autor: kasiuńcia »

Po pierwsze w netykiecie nie używa się wielkich liter. Dostaniesz za to ostrzeżenie.
Po drugie: "Tylko pomagali w ukryciu ciała" - Jak dla ciebie to "tylko", to przysięgam jak tu siedzę, obawiałabym się, czy nie będziesz następnym, który w nocy uderzy kogoś dla zabawy, a później zaprosi kolegów do akcji zakopania ciała w grobowcu w lesie. Myślisz tak jak oni i żal mi cię, bo to bardzo płytkie myślenie, rodem z gier komputerowych. Ona już nie żyje dochodzi to do ciebie? Została zamordowana z premedytacją, nie przez przypadek. A do tego tamci ukryli ciało, a doskonale wiedzieli, że nie jest to ciało kota, tylko martwego człowieka. Bzdury piszesz człowieku, bzdury.
Po trzecie: Ty się zastanów co piszesz. Brak w tym sensu i ludzkiego myślenia. Jeśli jesteś ich kolegą, to powinno być ci wstyd, że miałeś z kimś takim styczność, a nie teraz wylewać żale na forum, bronić ich i "TYLKO".
A i najważniejsze: ONI nie są "wmieszani" tylko uczestniczyli w popełnieniu przestępstwa jakim jest zabójstwo i ukrycie zwłok.Nazywajmy rzeczy po imieniu.
Spotykam się z różnymi ludźmi na co dzień, patologiami, marginesami, ale ciągle zaskakuje mnie ludzkie myślenie.
fakir
Weteran
Weteran
Posty: 70
Rejestracja: 14 czerwca 2007, 00:40
Lokalizacja: 49° 44'52'' N 21° 28'17'' E

Re: WMIESZANI W ZABÓJSTWO

Post autor: fakir »

Niestety ale takie jest zycie najpierw trzeba pomyslec za nim sie cos zrobi. Mysle ze po 15-20 lat powinni dostac jak nic. A gdyby obowiazywala kara smierci to zabojcy na pochybel a Ci (wspoludzial w zacieraniu sladow) - dozywocie, bo przeciez zaden z nich nie odwazyl sie zaprotestowac. Poza tym takich ludzi trzeba izolowac od spoleczenstwa bo skoro zrobili to raz juz to moga i drugi.
fakir
Weteran
Weteran
Posty: 70
Rejestracja: 14 czerwca 2007, 00:40
Lokalizacja: 49° 44'52'' N 21° 28'17'' E

Re: WMIESZANI W ZABÓJSTWO

Post autor: fakir »

slend pisze: Pomyślcie co wy zrobilibyście gdybyście znaleźli się na ich miejscu ?!
Wykrecilbym 997 i ratowal Bogu ducha winna kobiete?
fil13
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 62
Rejestracja: 19 stycznia 2007, 22:56
Lokalizacja: jasło

Re: WMIESZANI W ZABÓJSTWO

Post autor: fil13 »

Poza tym takich ludzi trzeba izolowac od spoleczenstwa bo skoro zrobili to raz juz to moga i drugi.
To wg ciebie każdy kto popelłnił przestępstwo powinieni byc izolowany bo może popełnić je drugi raz.
A co do ich kary to powinna byc adekwatna do czynu który popełnili. A że milczeli długi czas to sie nie dziwie bo pewnie bali sie kary za popełniony czyn.
Chyba prostak ma troche racji z tym ze kumple sie wpakowali to im bezmyslnie pomogli
fakir
Weteran
Weteran
Posty: 70
Rejestracja: 14 czerwca 2007, 00:40
Lokalizacja: 49° 44'52'' N 21° 28'17'' E

Re: WMIESZANI W ZABÓJSTWO

Post autor: fakir »

Jeszcze raz powtorze wszystkim tu zwolennikom tych oprawcow ze krzeslo elektryczne w sumie najlepsza by bylo kara ale ze mamy taki system jaki mamy to od 15-25 lat i przestancie juz chloptasie bronic swoich kolegow bo naprawde drogie dzieci cala 4-ka zamordowala kobiete - czlowieka, zrozumiano? za takie cos za ocenem dostali by po 200-400 lat w np wiezieniu stanowym St. Quentin
piotrek
VIP
VIP
Posty: 1458
Rejestracja: 30 września 2010, 10:54

Re: WMIESZANI W ZABÓJSTWO

Post autor: piotrek »

fakir pisze:Jeszcze raz powtorze wszystkim tu zwolennikom tych oprawcow ze krzeslo elektryczne w sumie najlepsza by bylo kara ale ze mamy taki system jaki mamy to od 15-25 lat i przestancie juz chloptasie bronic swoich kolegow bo naprawde drogie dzieci cala 4-ka zamordowala kobiete - czlowieka, zrozumiano? za takie cos za ocenem dostali by po 200-400 lat w np wiezieniu stanowym St. Quentin
Ale nie ma takiego drugiego kraju w którym Papież (z tej ziemi), znosi karę śmierci. Ale nie tu.
I nie chodzi o karę śmierci bo skazańcowi to rybka, ale MY jako społeczeństwo nie musimy utrzymywać śmiecia przez 35 lat za 2800/m-c który jak wyjdzie i tak będzie śmieciem albo bandytą - bez rodziny, ZUSu czegokolwiek na starość. Wtedy żebrak to i tak luxus.
No, ale ten rozmodlony kraj w życiu nie przyjmie standardu choćby USA gdzie ludki naprawdę mają szacun do innych i prawa. Nie, to jest Twój koniec.

Szacun fakir, w USA ludki mają wielki szacun do prawa, a Polak jest tak wychowany że to musi omijać "bo narzucone". I dlatego tu jest jak jest - wszystko leci na ryj, niestety.

A ten ów pisze: że "zostali wmieszani" i w zasadzie nie chcieli. Zadziwiające w tych młodych ludziach - jak mało emaptii. Jemu się wydaje że będzie nowe "play again" a oni w zasadzie są ofiarami losu - bo tak wyszło (a oni ponoć nie chcieli). Z takim człowiekiem pozostaje się zgodzić - ale, oby nikt tak nie potraktował jego rodziny bo wtedy niestety zapomni co mówił "że to tylko" itp. Co za kolo :|
9kasica2
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 223
Rejestracja: 10 kwietnia 2010, 19:17
Lokalizacja: Jasło

Re: WMIESZANI W ZABÓJSTWO

Post autor: 9kasica2 »

wy ... nie wiecie co przeżywała rodzina ! wnuczka Pani Bronisławy jest moją [...] tą koleżanką ile ona łez wylała przez tych .......
ja bym nie mogła żyć ze świadomością że kogoś zabiłam... że byłam świadkiem tego...znałam tylko trzech ( aż wstyd się przyznać ), w życiu bym nie pomyślała że mogą coś takiego zrobić...!



Opanuj emocje.Edytowano.Mod.
fil13
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 62
Rejestracja: 19 stycznia 2007, 22:56
Lokalizacja: jasło

Re: wmieszani w zabójstwo

Post autor: fil13 »

Tak mi sie demotywator troche skojarzył z tymi wydarzeniami. Zeby nie było to ich nie znam i nie bronie ale nie można stawiać na równo zabójstwa i ukrywania zwłok to tak jak by porównywać chodzenie z dziewczyną a małżeństwo.
Załączniki
przyjaciel.jpg
konto usunięte

Re: wmieszani w zabójstwo

Post autor: konto usunięte »

Nie wiem jak wy ale ja dorastałem w blokach i wszyscy moi kumple z biegiem czasu pakowali się w kłopoty. A potem wszyscy jakoś wyrośli z głupoty, pokończyli studia i teraz prowadzą normalne życie a niektórzy wybili się bardzo wysoko jak na jasielskie realia. Moim zdaniem ci dwaj już mają nauczkę do końca życia i zamykanie ich na 15 lat jest zupełnie bez sensu. Oczywiście rozmawiamy ciągle o tych dwóch którzy tylko pomagali w ukryciu zwłok. Jak kto dorastał takie ma poglądy na świat, jak dla mnie to nie przestępstwo tylko głupota. Mam nadzieję że sąd wyda sprawiedliwy wyrok dla całej czwórki i nie będzie się sugerował tym że niektórzy ludzie chcieliby dożywocie dla wszystkich.
piotrek pisze:No, ale ten rozmodlony kraj w życiu nie przyjmie standardu choćby USA gdzie ludki naprawdę mają szacun do innych i prawa. Nie, to jest Twój koniec.

Szacun fakir, w USA ludki mają wielki szacun do prawa, a Polak jest tak wychowany że to musi omijać "bo narzucone". I dlatego tu jest jak jest - wszystko leci na ryj, niestety.
Już nie mogłeś dać tutaj gorszego przykładu niż USA. Szacunek dla prawa w USA - skąd to wziąłeś, z filmów? W USA rozprawy sądowe wykonuje się taśmowo, sędziowie nawet nie mają czasu przyjrzeć się dokładnie jednej sprawie bo jest taki natłok przestępców że rozprawy muszą sprawnie i szybko się odbywać. Poza tym w dzielnicach murzyńskich, meksykańskich, portorykańskich czy np. kubańskich co druga osoba prowadzi jakąś nielegalną aktywność. Te rozprawy sądowe co widać na filmach mają się do rzeczywistości nijak. Ale w USA rzeczywiście cała czwórka dostałaby jednakowy wyrok bo tam nikt by się nie fatygował ustalaniem tego jaki to wszystko miało przebieg, no chyba że oskarżeni byliby dziećmi bogatych lub wpływowych rodziców. Oczywiście mówię z dużych miastach w USA. Poza tym dlaczego w Polsce mamy brać przykład z jakiegoś USA?

Apropo, skoro już jesteśmy przy tematyce amerykańskiej to polecam bardzo film "Sleepers". Jeden z moich ulubionych amerykańskich filmów, nawiązuje do analogicznej sytuacji o jakiej tu dyskutujemy, mianowicie czterech młodych chłopaków idzie siedzieć za zabójstwo starszej osoby. Nawet tam padają racjonalne wyroki, 18 miesięcy z tego co pamiętam, a nie 15 lat, ale działo się to w czasach kiedy Ameryka była jeszcze dobrym miejscem do życia. Cały film bardzo dobry, oglądnijcie, może zmienicie trochę swój punkt widzenia na tą sytuację.
Marcinek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 364
Rejestracja: 1 lipca 2010, 10:19

Re: wmieszani w zabójstwo

Post autor: Marcinek »

Powinna cała czwórka gnić w pierdlu, mordercy bezwzględne dożywocie, a Ci którzy pomagali ukrywać zwłoki, co najmniej 15 lat! Ci co ich bronią są dziwni. wystarczy wczuć się np. w syna zamordowanej. Wyobrazcie sobie, że waszą mamę ktoś morduje, nie ma jej przez 8 miesięcy niewiadomo co się dzieje, nagle zostaje aresztowanych 4 dzieciaków, dwóch za mord, a dwóch za pomoc w ukryciu zwłok (ci dwaj ostatni wychodzą nast. dnia po aresztowaniu) jakbyście się czuli? Teź pisalibyście durne posty, ze powinni dostać mniejszą kare? Nie róbcie z nich aniołków, bo to zwykłe tchurze, nawet bandytami ich nie można nazwać, bo prawdziwy bandyta ma jakieś zasady i szacunek, przynajmniej do kobiet, tym bardziej starszych...? A oni, to jest totalne ścierwo i inaczej tego nie można nazwać, tak się spodlić... do końca życia cała czwórka zostanie NIKIM
fil13
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 62
Rejestracja: 19 stycznia 2007, 22:56
Lokalizacja: jasło

Re: wmieszani w zabójstwo

Post autor: fil13 »

Twój opis filmu troche odbiega od tego co w nim było
Czterech chłopców – Lorenzo, Michael, John i Tommy – zostają umieszczeni w zakładzie poprawczym za napad na sprzedawcę hot-dogów. Podczas pobytu są torturowani i gwałceni przez strażników, którymi dowodzi Sean Nokes. Po jedenastu latach John i Tommy spotykają swojego oprawcę w barze i mordują na oczach świadków.Dwóch pozostałych – dziennikarz Lorenzo oraz prawnik Michael postanawiają ratować przyjaciół.
Ale motyw troche podobny niepomijając tego że oni mieli motyw zemsty a Tomasz N. i Grzegorz S. Zabili bez powodu
ODPOWIEDZ