Romowie (Cyganie) w Jaśle

Wydarzenia i komentarze z Jasła
konto usunięte

Romowie (Cyganie) w Jaśle

Post autor: konto usunięte »

Jaki jest wasz stosunek do dość licznej mniejszości romskiej w Jaśle? Czy uważacie że asymilują się oni z naszym społeczeństwem? Czy stanowią oni problem? Wszelkie opinie pozytywne jak i negatywne mile widziane.
Awatar użytkownika
clashtorny
VIP
VIP
Posty: 597
Rejestracja: 30 sierpnia 2009, 14:17
Lokalizacja: Jasło

Re: Romowie (Cyganie) w Jaśle

Post autor: clashtorny »

Mi tam nie przeszkadzają dopóki nie żebrają dzieci i kobiety. Rom tez człowiek, mi się podoba ich strona artystyczna a szkoda że nie wszyscy chcą tworzyć coś na wzór Don Wasyla.
Awatar użytkownika
ziarnko_piasku
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 231
Rejestracja: 25 września 2010, 14:15
Lokalizacja: Pomiędzy niebem a piekłem

Re: Romowie (Cyganie) w Jaśle

Post autor: ziarnko_piasku »

Mówisz o tych Naszych jasielskich?

Czy o tych przyjezdnych z Rumunii i Bułgarii co handlują piłami pod marketami;>
konto usunięte

Re: Romowie (Cyganie) w Jaśle

Post autor: konto usunięte »

Chodzi mi o mniejszość, czyli o tych co się tu osiedlili. Aczkolwiek opinie na temat tych co przyjeżdżają tu tylko w celach handlowych oraz żebraczych też są mile widziane.
Awatar użytkownika
KooKoszka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 252
Rejestracja: 22 września 2010, 15:55

Re: Romowie (Cyganie) w Jaśle

Post autor: KooKoszka »

Ja tam nic do nich nie mam bo nie mam z nimi styczności ale za równo w jaśle jak w innych miasteczkach czy miastach przykro mi się robi jak małe romskie dzieci muszą żebrać o pieniądze.Często widzę że ludzie tejże mniejszości zamiast kombinować na życie i fundusze żeby wyżywić rodzinę szlaja się w dresikach z fajka po mieście i udaje uj wie co.Niech robią co chcą ale jeśli chcą stworzyć naród z tradycjami i zasadami to wydaje mi się że to nie jest super pomysł na kreowanie mentalności małego roma.
The Nun

Re: Romowie (Cyganie) w Jaśle

Post autor: The Nun »

Mnie się to wszystko nie podoba. W naszym mieście Romów traktuje się lepiej niż Polaków. Nie muszą chodzić do pracy bo i tak mają z czego żyć. Miasto im opłaca rachunki, jak nie w całości to przynajmniej częściowo, miasto im funduje wymianę okien, wymianę drzwi. Pytam się: jakim prawem?? Jak nie mają gdzie mieszkać - przydziela im się mieszkanie zastępcze.. Specjalnie dla nich organizuje się Dni Romskie czy jak to się tam nazywa.. Dni Jasła nie było!! Za moje pieniądze cholera! Za pieniądze podatników!! I chodzą tacy po mieście i śmieją się. Jeszcze żeby umieli się zachować, to ok..
Ba, nawet nie umieją poszanować tego co mają.. Wstawi się im nowe drzwi za nasze pieniądze, a za kilka dni jest zgłoszenie, bo drzwi rozwalone. Pomaluje się im klatki schodowe, a za kilka dni wypaprane są gó**em!
Nie znoszę tej mniejszości, chciałabym aby powstało swego rodzaju getto, gdzie zostaliby wszyscy zgromadzeni do kupy. Żeby ich zabrać z naszego miasta. Denerwuje mnie ich widok. Wkurza mnie to.

Aha, chciałam jeszcze dodać, że w Jaśle jest jedna rodzina Cyganów, nie będę tu nazwiskami sypać, która jest "normalna". Są mili, uprzejmi, kulturalni. I oni mi akurat nie przeszkadzają... No ale niestety, większość Cyganów z Jasła niszczy to, co ta jedna rodzina chce pokazać - że Cyganie jednak nie są tacy źli. Sorry, ale tych złych jest więcej.

Romskie dzieci żebrają?? Kiedy i gdzie? Bo coś mi się wierzyć w to nie chce.
Ostatnio zmieniony 22 października 2010, 13:35 przez The Nun, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
ziarnko_piasku
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 231
Rejestracja: 25 września 2010, 14:15
Lokalizacja: Pomiędzy niebem a piekłem

Re: Romowie (Cyganie) w Jaśle

Post autor: ziarnko_piasku »

The Nun pisze:Nie znoszę tej mniejszości, chciałabym aby powstało swego rodzaju ghetto, gdzie zostaliby wszyscy zgromadzeni do kupy. Żeby ich zabrać z naszego miasta. Denerwuje mnie ich widok. Wkurza mnie to, bo zwykły człowiek musi brzydko mówiąc zapier*****ć na chleb, a oni mają za darmo! OD MIASTA.
O k.. to mnie zatkało;>
To może im zbudujemy takie warszawskie getto??
A może damy im malutką miejscowość, jak pod Łąckiem?
Wyalienujmy ich tak będzie najlepiej..Albo do komór gazowych..coo??
The Nun pisze:Romskie dzieci żebrają?? Kiedy i gdzie? Bo coś mi się wierzyć w to nie chce.
Wystarczyło oglądać jasielską telewizje,po powodzi..Pokazują pracowników MOPS-u a tuż obok nich cała rodzinka Romów..Wielcy poszkodowani:D
Awatar użytkownika
Homo Sapiens
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 317
Rejestracja: 13 października 2010, 17:44

Re: Romowie (Cyganie) w Jaśle

Post autor: Homo Sapiens »

Hmm, ciekawy temat.
Jeśli chodzi o mój stosunek do Romów w Jaśle to mam uczucia mieszane. Od razu zaznaczę, że miałem i w sumie dalej mam styczność, kontakt z Romami niemalże od dziecka.
Zgodzę się, że jest większość "tych złych" ale nie brakuje też tych, którzy próbują coś robić - starają się o uczciwą pracę itp.
Jak w każdym społeczeństwie są nieroby i są uczciwi ludzie, Romowie się niczym w tym nie różnią. Jeśli chodzi o pomoc dla Romów od państwa to nie są oni jedyni którym się pomaga, "Polakom" też się wymienia za darmo okna, drzwi, płaci rachunki i daje mieszkania. Co do Dni Romów w Jaśle zamiast Dni Jasła, to była to alternatywa z powodu powodzi, mniejsze koszty czy coś w tym rodzaju.
Problem z integracją leży po obydwu stronach więc nie można winić za to jednej ze stron.
Jeśli chodzi o tych żebrających to jako, że znam prawie wszystkich jasielskich Romów mogę powiedzieć , że nigdy nie widziałem by jakiś Rom z Jasła żebrał, Ci którzy żebrają i sprzedają różne badziewa nie są stąd a jasielscy Romowie nie są specjalnie zadowoleni z tego faktu iż przysłowiowy 'rumun" żebra na ulicy w Jaśle.
Awatar użytkownika
buła
VIP
VIP
Posty: 656
Rejestracja: 14 maja 2009, 07:32

Re: Romowie (Cyganie) w Jaśle

Post autor: buła »

The Nun pisze:, chciałabym aby powstało swego rodzaju ghetto, gdzie zostaliby wszyscy zgromadzeni do kupy.
również popieram to rozwiązanie.

co do cyganów to uważam ich za pasożytów żyjących z zasiłków socjalnych itp. typowo roszczeniowe plemię. zreszta niedawno ogladalem dokument na ich temat. sam przedstawiciel wspolnoty romskiej mówił że jesli będą nadal tak postępować to nie dziwi sie ze beda negatywnie odbierani przez społeczeństwo.
wkurzajace jest rowniez to że traktuje sie ich na specjalnych prawach. we Francji chcieli zrobić pozadek z nimi to się UE oburzyła. co za swiat.
inte
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 40
Rejestracja: 3 września 2010, 16:12

Re: Romowie (Cyganie) w Jaśle

Post autor: inte »

buła pisze:
The Nun pisze:, chciałabym aby powstało swego rodzaju ghetto, gdzie zostaliby wszyscy zgromadzeni do kupy.
również popieram to rozwiązanie.
Nie za bardzo dobry pomysł. Media miały by się czym żywić na dłuuugi czas, jaka to Polska nie jest rasistowska (notebene, po "burzy medialnej" gettowicze zostaliby przeniesieni do lokalów o jakich zwykły człowiek może pomarzyć). Zresztą, znasz kogoś kto by chciał mieszkać w okolicach ? ;)

A co do Romów, kojarzą mi się jedynie z chodzeniem po domach "za prośbą" i ostatnio z piłami motorowymi...
Marcinek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 364
Rejestracja: 1 lipca 2010, 10:19

Re: Romowie (Cyganie) w Jaśle

Post autor: Marcinek »

nie jestem rasistą, ale trzeba przyznać że 90% cyganów z Jasła to złodzieje, którzy patrzą na kim tu zrobić przekręt, albo co wynieść ze sklepu. Tacy już widać są, chcą dużo miec, ale się nie narobić. Dlatego socjalka, a pod blokiem mercedesy.
The Nun

Re: Romowie (Cyganie) w Jaśle

Post autor: The Nun »

Ja bardzo przepraszam jeżeli kogoś uraziłam. Wyraziłam po prostu swoje zdanie jakie mam na ten temat. I to wszystko.
lato
VIP
VIP
Posty: 2535
Rejestracja: 11 lipca 2006, 09:44
Lokalizacja: JASŁO

Re: Romowie (Cyganie) w Jaśle

Post autor: lato »

„Gdy Pan Bóg zszedł na ziemię nie mógł się dogadać z Cyganami i wrócił z powrotem”
konto usunięte

Re: Romowie (Cyganie) w Jaśle

Post autor: konto usunięte »

The Nun pisze:Ja bardzo przepraszam jeżeli kogoś uraziłam. Wyraziłam po prostu swoje zdanie jakie mam na ten temat. I to wszystko.
Nie ma za co przepraszać, o to chodzi żeby wyrazić swoje szczere zdanie na jakiś temat, jeżeli będziemy się czaić z pisaniem tego co myślimi to jaki miałaby sens dyskusja? Wiele ludzi w Europie nie lubi Romów i mają do tego prawo, prawo nie nakazuje lubieć Romów, samo nielubienie Romów nie jest też rasizmem.
The Nun pisze:Nie znoszę tej mniejszości, chciałabym aby powstało swego rodzaju ghetto, gdzie zostaliby wszyscy zgromadzeni do kupy. Żeby ich zabrać z naszego miasta. Denerwuje mnie ich widok. Wkurza mnie to, bo zwykły człowiek musi brzydko mówiąc[...] na chleb, a oni mają za darmo! OD MIASTA

PANI BURMISTRZ - PYTAM, JAKIM PRAWEM??!!!
Sarcozy ostatnio też kombinował z wyrzuceniem ich z Francji, nie udało mu się wygrać z naciskami UE i w końcu dał sobie spokój. Jeżeli nie udało się to prezydentowi Francji, bardzo wątpliwe żeby udało się to burmistrzowi Jasła.. :rotfl:


Apropo czy ktoś orientuje się co dzieje się z tą kamienicą przy ulicy Igielnej (na zdjęciu)? Tzn wiem że miasto ją gruntownie remontuje ale co dalej będzie się z nią działo? Do tej pory była zamieszkiwana przez Romów od wielu lat, czy miasto odkupiło ją od nich, czy po prostu remontuje im to żeby im się lepiej mieszkało?

Obrazek
Evcia
Guru
Guru
Posty: 159
Rejestracja: 4 marca 2010, 21:04

Re: Romowie (Cyganie) w Jaśle

Post autor: Evcia »

The Nun ostre ale jak najbardziej prawdziwe słowa. Rodziny Romskie mieszkają sobie w nowych mieszkaniach socjalnych kolo Kauflanda, za przysłowiowy psi grosz, a "szary" jaslanin czeka na socjake latai i się z dziećmi po wynajetych mieszkaniach tuła.
ODPOWIEDZ