Wybory 2010 -Burmistrza i Rady Miejskiej Jasła

Wydarzenia i komentarze z Jasła
007
Guru
Guru
Posty: 190
Rejestracja: 2 sierpnia 2010, 14:50

Wybory 2010 -Burmistrza i Rady Miejskiej Jasła

Post autor: 007 »

21 listopada 2010 roku odbędzie głosowanie na Burmistrza (najprawdopodobniej I tura) i Radnych Rady Miejskiej Jasła.Ja będę głosował na kandydatów (Burmistrz i Radny ) z komitetów lokalnych i zachęcam wszystkich nie głosować na ŻADNYCH kandydatów z partii politycznych.CZERWONA KARTKA DLA WSZYSTKICH PARTII. Jakie są Wasze preferencje wyborcze?
piotrek
VIP
VIP
Posty: 1458
Rejestracja: 30 września 2010, 10:54

Re: Wybory 2010 -Burmistrza i Rady Miejskiej Jasła

Post autor: piotrek »

Nie będę głosował bo jestem daleko. Mój głos wart byłby człowieka który to miasto wyciągnie z beznadziei, marazmu, upadających fabryk, obiecanek i klęczenia (+ opłat za to). Jeśli taki ktoś jest - ma mój głos, nawet wirtualny. Jeśli nie macie pomysłu oby to miasto nie skończyło jak w kieleckim Jędrzejów, Pińsk, Nowe Miasto n/Pilicą (teraz w mediach) gdzie ludzie jeżdżą w 18 w VW transporterze płacąc za przejazd do pracy 5 zeta a na fontanne jest 205 tys + VAT. Howgh!
Awatar użytkownika
Homo Sapiens
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 317
Rejestracja: 13 października 2010, 17:44

Re: Wybory 2010 -Burmistrza i Rady Miejskiej Jasła

Post autor: Homo Sapiens »

Nie będę głosował mimo iż jestem blisko w przeciwieństwie do przedmówcy. Powód jest prosty - nie znam programu żadnego z kandydatów, ba! poza obecnym burmistrzem nie znam innych kandydatów. Jeśli kandydaci postarają się wystarczająco by dotrzeć do mnie, szarego jaślanina, ze swoim programem to może dostaną mój głos jeśli ich plany będą mi odpowiadały. A jak nie no to nie :cool:
jaselko
VIP
VIP
Posty: 752
Rejestracja: 15 września 2007, 22:41
Lokalizacja: Jasło

Re: Wybory 2010 -Burmistrza i Rady Miejskiej Jasła

Post autor: jaselko »

Myślę ,że czas na odmłodzenie "kadry z Ratusza" napewno pójdę i zagłosuję na kogoś młodego (oczywiście jeśli chodzi o Radę Miasta) .
I będzie to kandydat z lokalnego komitetu wyborczego ,a nie z jakiejś partii.
Jeśli chodzi natomiast o wybór Burmistrza to głosuje na Pana Tadeusza Baniaka.
Wszystko rozegra się w II turze .
007
Guru
Guru
Posty: 190
Rejestracja: 2 sierpnia 2010, 14:50

Re: Wybory 2010 -Burmistrza i Rady Miejskiej Jasła

Post autor: 007 »

Z nazwisk które pojawją się na giełdzie do burmistrzowania Baniak to chyba najstarszy kandydat choć z wyglądu dałbym pierwszeństwo Kurowskiej.Odmłodzenie "kadry z Ratusza" bez burmistrza nic nie da.
Ypsilon
VIP
VIP
Posty: 522
Rejestracja: 31 marca 2009, 12:21

Re: Wybory 2010 -Burmistrza i Rady Miejskiej Jasła

Post autor: Ypsilon »

Bo sie kobieta za biurkiem załamie! Zamiast robic lifting miasta, to cała kasa pójdzie na lifting twarzy. W końcu jest jego wizytówką/twarzą. :rotfl:
Awatar użytkownika
clashtorny
VIP
VIP
Posty: 597
Rejestracja: 30 sierpnia 2009, 14:17
Lokalizacja: Jasło

Re: Wybory 2010 -Burmistrza i Rady Miejskiej Jasła

Post autor: clashtorny »

Homo Sapiens pisze:Nie będę głosował mimo iż jestem blisko w przeciwieństwie do przedmówcy. Powód jest prosty - nie znam programu żadnego z kandydatów, ba! poza obecnym burmistrzem nie znam innych kandydatów. Jeśli kandydaci postarają się wystarczająco by dotrzeć do mnie, szarego jaślanina, ze swoim programem to może dostaną mój głos jeśli ich plany będą mi odpowiadały. A jak nie no to nie :cool:
Nie martw się inni zagłosują za ciebie podczas gdy ty będziesz dumał :rotfl:
Awatar użytkownika
Homo Sapiens
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 317
Rejestracja: 13 października 2010, 17:44

Re: Wybory 2010 -Burmistrza i Rady Miejskiej Jasła

Post autor: Homo Sapiens »

Nie martw się inni zagłosują za ciebie podczas gdy ty będziesz dumał :rotfl:[/quote]
Głosować za mnie nie mogą ;) Jeśli dobrze wiem to żeby głos był zaliczony, trzeba się stawić osobiście ( nie wiem czy już są wprowadzone w życie ustawy w przypadkach gdy osoba jest np. niepełnosprawna i pisze upoważnienie ).
Ale z drugiej strony gdy podążać za Twoim tokiem myślenia to muszę stwierdzić, że mało mnie to obchodzi jak " inni zagłosują za mnie" w co wątpię. 50% społeczeństwa zazwyczaj chodzi na wszelakie wybory ( samorządowe pewnie jeszcze mniejszą frekwencję mają ) więc wybrani kandydaci nie mogą się pochwalić tym, że "popiera ich WIĘKSZOŚĆ" społeczeństwa.

Poza tym demokracja myli się w jednym punkcie. Mianowicie w twierdzeniu iż WIĘKSZOŚĆ jest mądrzejsza. Co jest oczywiście smutnym nieporozumieniem.
007
Guru
Guru
Posty: 190
Rejestracja: 2 sierpnia 2010, 14:50

Re: Wybory 2010 -Burmistrza i Rady Miejskiej Jasła

Post autor: 007 »

Ypsilon pisze:Bo sie kobieta za biurkiem załamie! Zamiast robic lifting miasta, to cała kasa pójdzie na lifting twarzy. W końcu jest jego wizytówką/twarzą. :rotfl:
Nigdy więcej takich wizytówek. :wsciekly:
rozyczka
Obyty
Obyty
Posty: 50
Rejestracja: 27 marca 2010, 08:23

Re: Wybory 2010 -Burmistrza i Rady Miejskiej Jasła

Post autor: rozyczka »

007 mam takie samo zdanie. Moj cenny glos oddam napewno nie na obecnie rzadzaca Pania
Grunwald
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 461
Rejestracja: 10 stycznia 2010, 12:54

Re: Wybory 2010 -Burmistrza i Rady Miejskiej Jasła

Post autor: Grunwald »

Pada dużo określeń ja nie będe głosował bo to czy tamto.... tylko później nie miej " ale" że jest tak w mieście jak jest.... pakiet kandydatów może nie doprowadza do szału ale jednak coś zrobić trzeba nie mozna pozostać biernym wobec obecnych rządów chyba że chcemy kolejne lata pogrążania miasta przez nieudolna "nienachlana" władze.... w tym momencie Jasło nie stara się dorównać Krosnu czy Sanokowi obecnie Jasło wyrównuje sie z Leskiem Brzostkiem Pilznem Brzozowem.... niestety taka prawda.... jak dla mnie większość ludzi z Urzedu powinno wyleciec z wielkim hukiem i nigdy juz progu go nie przekroczyć chyba że w sprawach gdzie wizyta w Urzedzie jest wymagana... odmłodzenie jak najbardziej ja jestem za.... i życze każdemu trzeźwego spoglądu na sprawe... nie pozostańcie bierni bo każdy wie jak ostatnie lata wyglądały i co z Naszym miaste władza zrobiła... na błędach się powinno uczyć...
malberg
Guru
Guru
Posty: 144
Rejestracja: 12 lipca 2009, 20:15

Re: Wybory 2010 -Burmistrza i Rady Miejskiej Jasła

Post autor: malberg »

nie pojawiają tu sie kandydaci na radnych dziwne a pewnie czytają ten temat i to nie raz. Być może ja będę kandydował jak ten młody ale z opcji poltycznej nie z lokalnego komitetu heh
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18434
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Wybory 2010 -Burmistrza i Rady Miejskiej Jasła

Post autor: dragoness »

Na pewno czytają, no ale czego się spodziewasz? Kolejnych obietnic nie do realizacji? Obwodnicy północnej i strefy ekonomiczno-przemysłowej? To by był strzał w stopę! Ale może pieszych patroli policji i straży miejskiej na osiedlach, a nie tylko w centrum? Koszy na śmieci nie tylko w centrum? Rzucajcie propozycje.
jackisback
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 287
Rejestracja: 18 lutego 2010, 11:07

Re: Wybory 2010 -Burmistrza i Rady Miejskiej Jasła

Post autor: jackisback »

007 pisze:21 listopada 2010 roku odbędzie głosowanie na Burmistrza (najprawdopodobniej I tura) i Radnych Rady Miejskiej Jasła.Ja będę głosował na kandydatów (Burmistrz i Radny ) z komitetów lokalnych i zachęcam wszystkich nie głosować na ŻADNYCH kandydatów z partii politycznych.CZERWONA KARTKA DLA WSZYSTKICH PARTII. Jakie są Wasze preferencje wyborcze?
No wiesz, być może i masz rację. Obecna rada to w większości banda nie... powiem kogo, bo znajdę się w prokuraturze, a nie chcę. Owszem, jest część ludzi, którzy sumiennie wykonują swoje obowiązki, ale na tle większości się nie przebiją.

Może w partiach są jacyś przyzwoici ludzie, ale jak to bywa z partiami na szczytach są "starzy wyjadacze", którzy zgarniają wszystko.

Może i lepiej głosować na kogoś spoza partii, ale na kogo? Kto będzie startował, jaki ma program etc. tego nie wiemy.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18434
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Wybory 2010 -Burmistrza i Rady Miejskiej Jasła

Post autor: dragoness »

No to może głosować na takich, którzy jeszcze nie mieli okazji się sprawdzić, nie ubabranych w układy i układziki?
ODPOWIEDZ