Wybory 2010 -Burmistrza i Rady Miejskiej Jasła

Wydarzenia i komentarze z Jasła
Awatar użytkownika
Homo Sapiens
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 317
Rejestracja: 13 października 2010, 17:44

Re: Wybory 2010 -Burmistrza i Rady Miejskiej Jasła

Post autor: Homo Sapiens »

Ypsilon pisze:Czyli jednak coś robią (komus pomogą), skoro mają listę oczekujących. Nalezało się chyba przede wszystkim udac do PUP-u (nie mylic z pupą :P ). Warunki płacowe by Cie chyba urządziły. A tak w ogóle to samo wykształcenie i kwalifikacje masz nie Ty jeden- konkurencja.
Wymieniłem już komu przede wszystkim pomagają, a w urzędzie pracy jest tak :
"proszę sobie wybrać oferty z korytarza i skontaktować się z pracodawcą " na tym się kończy pomoc urzędu, na moje pytanie czy prośbę w stylu "czy mogę liczyć na pomoc w znalezieniu pracy" w odpowiedzi dostałem zdziwienie niemalże oburzenie. Poza tym połowa jak nie większość ofert w PUPie to oferty wyjazdu za granicę więc koło się zamyka.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18434
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Wybory 2010 -Burmistrza i Rady Miejskiej Jasła

Post autor: dragoness »

Może nie czekać na wielkich inwestorów, ale postawić na małych, lokalnych? Nie zwiększać podatków od nieruchomości, ale utrzymać na stałym poziomie, albo nawet zmniejszyć. Na pewno też istnieją zwolnienia od podatków dla nowych inwestorów na pewien początkowy okres działalności. Należałoby się skonsultować z prawnikiem. Kandyduje jakiś?
MAGDAS
Obyty
Obyty
Posty: 54
Rejestracja: 19 lutego 2009, 20:45

Re: Wybory 2010 -Burmistrza i Rady Miejskiej Jasła

Post autor: MAGDAS »

Mili jaślanie i znów wybory, które nic nie zmienią jeśli sami nie postaramy się o to. Może już czas skończyć z bierną postawą? Nasza Pani w UM liczy, że znów obieca coś pięknego i będzie powtórka z rozrywki. Nie tędy droga! Kandydaci na burmistrza jak i radnych (ale nie Ci którzy starają się o ponowny wybór) dajcie się nam poznać. Pokarzcie co macie do zaoferowania, ale bez obietnic z kosmosu, tak prosto, zrozumiale dla przeciętnego mieszkańca, który nie ma pracy, zalała go woda w tym roku. Tacy ludzie w większości mieszkają w naszym mieście, bo Ci którzy maja stołki, dobrze płatne posady to nie mają się o co martwić. Panowie i Panie kandydaci dacie się poznać:)) Apel chyba wszystkich mieszkańców!!
malberg
Guru
Guru
Posty: 144
Rejestracja: 12 lipca 2009, 20:15

Re: Wybory 2010 -Burmistrza i Rady Miejskiej Jasła

Post autor: malberg »

do 21 listopada jeszcze jest czas naoglądacie się jeszcze kandydatów ze hoho aż wam bokiem wyjdą. Dajcie też czas na przygotowanie się i będzie ok.
jackisback
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 287
Rejestracja: 18 lutego 2010, 11:07

Re: Wybory 2010 -Burmistrza i Rady Miejskiej Jasła

Post autor: jackisback »

Ale tak patrząc z drugiej strony, to kto startuje na tego Burmistrza? Chyba osoby o kompetencji w gruncie rzeczy podobnej do Pani Kurowskiej. Tutaj też tkwi problem. Ta burmistrz moim zdaniem jest beznadziejna, ale z drugiej strony reszta kandydatów ponad poziom beznadziejności nie wychodzi. No to w takim razie mamy trudny problem...
Ypsilon
VIP
VIP
Posty: 522
Rejestracja: 31 marca 2009, 12:21

Re: Wybory 2010 -Burmistrza i Rady Miejskiej Jasła

Post autor: Ypsilon »

Homo Sapiens pisze:
Ypsilon pisze:Czyli jednak coś robią (komus pomogą), skoro mają listę oczekujących. Nalezało się chyba przede wszystkim udac do PUP-u (nie mylic z pupą :P ). Warunki płacowe by Cie chyba urządziły. A tak w ogóle to samo wykształcenie i kwalifikacje masz nie Ty jeden- konkurencja.
Wymieniłem już komu przede wszystkim pomagają, a w urzędzie pracy jest tak :
"proszę sobie wybrać oferty z korytarza i skontaktować się z pracodawcą " na tym się kończy pomoc urzędu, na moje pytanie czy prośbę w stylu "czy mogę liczyć na pomoc w znalezieniu pracy" w odpowiedzi dostałem zdziwienie niemalże oburzenie. Poza tym połowa jak nie większość ofert w PUPie to oferty wyjazdu za granicę więc koło się zamyka.
Bo sądzac po okolicznosciach, to tamte osoby sa w trudniejszej sytuacji niz Ty, wykształciuchu :P
PUP jedynie posredniczy. Nie wyczaruje nic nowego poza tym, co na korytarzu, jak piszesz. czy jego dzialalnosc nie rozszerza sie tez na jakies poradnictwo, szkolenia i pomoc wlasnie itp.? Może musisz zapukac do innych drzwi ( w tymze urzedzie)
Awatar użytkownika
Homo Sapiens
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 317
Rejestracja: 13 października 2010, 17:44

Re: Wybory 2010 -Burmistrza i Rady Miejskiej Jasła

Post autor: Homo Sapiens »

Ypsilon pisze:
Homo Sapiens pisze:
Ypsilon pisze:Czyli jednak coś robią (komus pomogą), skoro mają listę oczekujących. Nalezało się chyba przede wszystkim udac do PUP-u (nie mylic z pupą :P ). Warunki płacowe by Cie chyba urządziły. A tak w ogóle to samo wykształcenie i kwalifikacje masz nie Ty jeden- konkurencja.
Wymieniłem już komu przede wszystkim pomagają, a w urzędzie pracy jest tak :
"proszę sobie wybrać oferty z korytarza i skontaktować się z pracodawcą " na tym się kończy pomoc urzędu, na moje pytanie czy prośbę w stylu "czy mogę liczyć na pomoc w znalezieniu pracy" w odpowiedzi dostałem zdziwienie niemalże oburzenie. Poza tym połowa jak nie większość ofert w PUPie to oferty wyjazdu za granicę więc koło się zamyka.
Bo sądzac po okolicznosciach, to tamte osoby sa w trudniejszej sytuacji niz Ty, wykształciuchu :P
PUP jedynie posredniczy. Nie wyczaruje nic nowego poza tym, co na korytarzu, jak piszesz. czy jego dzialalnosc nie rozszerza sie tez na jakies poradnictwo, szkolenia i pomoc wlasnie itp.? Może musisz zapukac do innych drzwi ( w tymze urzedzie)
Być może są bardziej potrzebujący ale w takich momentach na myśl przychodzi stwierdzenie, że cały poświęcony na wykształcenie się czas był stratą i złą drogą, jeśli ludzie, którzy dostają większą pomoc ( np. panie z mopsu szukają pracy dla ludzi korzystających z tejże instytucji ) nigdy nie kiwnęli palcem by dojść do czegoś i zazwyczaj liczyli na pomoc od innych i ją dostawali. W międzyczasie sprawili sobie małe przedszkole bez uwzględnienia faktu iż ich na to nie stać i oczywiście obwiniają za to wszystko każdego tylko nie siebie samych - bo to inni są winni, że im nie chciało się kształcić i woleli się zabawiać, to innych wina że stali się alkoholikami i to innych wina że są biedni i rzekomo bezrobotni bo w gruncie rzeczy wolą korzystać z różnych zasiłków itp zamiast pracować.

I tak, pukałem do innych drzwi, np. do pokoju gdzie są udzielane porady na temat stanu rynku pracy w regionie, jakie są pożądane zawody itd. Ale generalnie na poradach się jedynie kończy gdy wykształcenie jest wyższe niż podstawowe.
jaselko
VIP
VIP
Posty: 752
Rejestracja: 15 września 2007, 22:41
Lokalizacja: Jasło

Re: Wybory 2010 -Burmistrza i Rady Miejskiej Jasła

Post autor: jaselko »

Awatar użytkownika
PYSIEK
VIP
VIP
Posty: 729
Rejestracja: 22 sierpnia 2006, 19:09
Lokalizacja: Jaslo/Gdańsk

Re: Wybory 2010 -Burmistrza i Rady Miejskiej Jasła

Post autor: PYSIEK »

czegos mi tu brakuje w tym miescie jest tyle do zrobuienia mamt takie braki w stosunku do miast takich jak K czy S wszyscy wiemy o co chidzi. A nasi przysli rzadzacy co porucz jednego pana nic czy oni mysla ze plakat wystarczy ludzie nie dajmy sie oglupic wybiezmy dobrze. Skoro kandydaci nie moga sami moze ich przedstawmy. Ja tym ktorzy byli mowie DOSC strefa ekonomiczna niedopilnowana, sport upada-upadl juz dawno nie wystarcza wstawic krzesełka na czarnych na 100, mozna by mnozyc i wyliczac nie wspomne o pielgrzymce i ratowaniu Bałtyku. Ludzie wy tam mieszkacie ja za jakis czas bede Naprawde zebysmy pozniej nie zalowali bo 4 lata juz mamy chyba w plecy na kolejne 4 niemozna sobie pozwolic.
Inna droga czy w srod tej plejady gwaiazd jest 100% dobry kandydat watpie wybierzmy chociaz dobrego w 70% moze takiego znajdziemy tylko porozmawiajmy merytorycznie
Ypsilon
VIP
VIP
Posty: 522
Rejestracja: 31 marca 2009, 12:21

Re: Wybory 2010 -Burmistrza i Rady Miejskiej Jasła

Post autor: Ypsilon »

Być może są bardziej potrzebujący ale w takich momentach na myśl przychodzi stwierdzenie, że cały poświęcony na wykształcenie się czas był stratą i złą drogą, jeśli ludzie, którzy dostają większą pomoc ( np. panie z mopsu szukają pracy dla ludzi korzystających z tejże instytucji ) nigdy nie kiwnęli palcem by dojść do czegoś i zazwyczaj liczyli na pomoc od innych i ją dostawali. W międzyczasie sprawili sobie małe przedszkole bez uwzględnienia faktu iż ich na to nie stać i oczywiście obwiniają za to wszystko każdego tylko nie siebie samych - bo to inni są winni, że im nie chciało się kształcić i woleli się zabawiać, to innych wina że stali się alkoholikami i to innych wina że są biedni i rzekomo bezrobotni bo w gruncie rzeczy wolą korzystać z różnych zasiłków itp zamiast pracować.
Niestety, ale nie wszyscy moga sie wyksztalcic, bo nie wszyscy maja ku temu intelektualne predyspzycje. Wiadomo, z enie mozna sobie tak poprostu zrobic dyplomu. A nawet jak sie uda, to pozniejsze zycie weryfikuje komptetencje. To mniej wiecej tak, jak by sie chcialo zostac ekonomista, prawnikiem, czy lekarzem, bo to intratne zawody. Niesttey gdyby to bylo takie proste, to nie mialby kto ulic zamiatać. Moge sie natomiast zgodzic co do nałogu- decyzje podejmujemy ostatecznie sami. Zgadzam sie tez co do wielodzietnosci. Nie fundujemy sobie psow czy kotow, gdy nas na to nie stac ale dzieci to i owszem, bo po prostu uprawiamy seks. Tyle ze to dotyczy takze tych troche lepiej sytuowanych niz ludzi opisanych.
I tak, pukałem do innych drzwi, np. do pokoju gdzie są udzielane porady na temat stanu rynku pracy w regionie, jakie są pożądane zawody itd. Ale generalnie na poradach się jedynie kończy gdy wykształcenie jest wyższe niż podstawowe.
Może i prawda zwazywszy na region. To nie duze miasto. Ofert atrakcyjnych jest mało, bo i mało zakladow parcy. A jak sa to- jak wspomnialem-konkurencja.
Ale jesli wyjżdżales za gbranice, to dlaczego nie do wiekszego miasta w PL? Domniema, ze za granica mogles nie wykonywac pracy zgodnej z twoimi kwalifikacjami i oczekiwaniami, bo pewnie nie zrobilbys sobe tak długiej przerwy. Ale moze sie mylę.
viking78
VIP
VIP
Posty: 1371
Rejestracja: 4 lipca 2006, 20:03
Lokalizacja: tarnowiec

Re: Wybory 2010 -Burmistrza i Rady Miejskiej Jasła

Post autor: viking78 »

Obrazek
Grunwald
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 461
Rejestracja: 10 stycznia 2010, 12:54

Re: Wybory 2010 -Burmistrza i Rady Miejskiej Jasła

Post autor: Grunwald »

Tym razem należy sie dobrze przypatrzeć w te twarze ich życie kim byli co obiecali co zrobili... to kolejne 4 lata.... pamiętajmy żeby niepopełnic błedu z przed 4 lat....
jaselko
VIP
VIP
Posty: 752
Rejestracja: 15 września 2007, 22:41
Lokalizacja: Jasło

Re: Wybory 2010 -Burmistrza i Rady Miejskiej Jasła

Post autor: jaselko »

Jeszcze nie wiem na kogo głosować ,ale z tej szóstki na "dzień dobry" skreślam -kobiety i wąsaczy.
adam
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 24
Rejestracja: 15 czerwca 2006, 21:35
Lokalizacja: Jasło

Re: Wybory 2010 -Burmistrza i Rady Miejskiej Jasła

Post autor: adam »

dąb hitlera, pielgrzymki za publiczna kase, ratowanie bałtyku, lizanie tyłka kaczynskiego na wałach, fontanna na rynku za 200 tys, obrazanie uczesnitków festiwalu o satanizm i narkotyki nie majac zadnych dowodów i wiele innnych.....jak chceice na nia głosowac to przepraszam....
Grunwald
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 461
Rejestracja: 10 stycznia 2010, 12:54

Re: Wybory 2010 -Burmistrza i Rady Miejskiej Jasła

Post autor: Grunwald »

Najbardziej smieszy nabijanie kom. jakiegoś zwolennika Kurowskiej wkoło.... i tak nie wygra... wiec daruj sobie jak Cie wepchała na ciepła posadkę... tak jak zniszczyła miasto w 4 lata tak nikt tego nie zrobił... chyba ze ktos jest na tyle głupi ze dla niego 4 parkingi to rozwój oczywiscie płatne gdzie inne miasta w cenie 1 naszego robia takich 10..... szkoda tutaj o niej pisac najwiekszy mocher chyba juz zdał sobie sprawe do czego sie ona nadaje.... mam nadzieje co nie raz słysze ze duzo osób pójdzie zagłosowac zeby tylko nie na Kurowska i bardzo dobrze tylko poznajcie chociaz troche ich programy... niestety wbór bardzo marny.... ALE KAZDY INNY NIZ M.K. to juz sukces dla JASŁA...... nie zapominajcie co ona zrobiła.... strefa przemysłowa.... Dni Jasła.... powódz... festyny Romów co tydzien.... fontanna... auto z kasy MOPS... sekretarek ile? teraz juz pewnie z 8.... pseudo parkingi.. wszystko płatne... moza tu wymieniac i wymieniac nie dajcie sobie zmydlic oczu....
ODPOWIEDZ