Wybory 2010 -Burmistrza i Rady Miejskiej Jasła

Wydarzenia i komentarze z Jasła
grafos
Guru
Guru
Posty: 147
Rejestracja: 16 czerwca 2007, 13:15
Lokalizacja: Jasło

Re: Wybory 2010 -Burmistrza i Rady Miejskiej Jasła

Post autor: grafos »

Wiekszosc startujacych to jakas wielka zgraja partyzantow - przychodza zrobic zdjecie do plakatu a jak sie czlowiek takiego pyta do czego to mowi do dowodu czy cos takiego a po paru minutach nieskromnie mowi "to do plakatu" jak tak ma wygladac wasze rzadzenie to wezcie sie grubo zastanowcie ludzie
jesli tak ciezko wykrzesac wam pare slow prawdy u fotografa to jak mozecie starac sie o jakas wladze i rzadzenie czymkolwiek jesli tu sie czaicie powiedziec prawde to jak mozecie cokolwiek obiecywac ludziom to jest wasza i ludzka tragedia ze wlasnie takich ludzi sie wybiera ale coz jak nik inny sie do wladzy nie rwie to sie bierze co sie ma ....

to tyle moich skromnych przemyslen
jaslanin
007
Guru
Guru
Posty: 190
Rejestracja: 2 sierpnia 2010, 14:50

Re: Wybory 2010 -Burmistrza i Rady Miejskiej Jasła

Post autor: 007 »

Grafos masz rację i wina jest tu ordynacji wyborczej,że nie ma okręgów jedno mandatowych.A dlaczego nie ma? Bo wtedy liderzy partii politycznych tracą wpływ na głosy oddane przez wyborców oraz władzę w samorządach.Zobaczcie jak ustawiane są listy wyborcze w partiach lub komitetach lokalnych (udających,że nie są partiami w Jaśle to może być SLD i PSL) ci co mają wejść zdaniem liderów ustawiani są na miejscach 1 , 2 i ostatnim miejscu na liście.A dlaczego tak ustawiają listy ? bo ludzie z zasady tak głosują gdy nie znają żadnego kandydata na liście.Reszta to tz."mięso armatnie" na uzupełnienie,które ma zdobywać głosy na listę wyborczą i właśnie o nich wspomina Grafos.
Slawomir Kozlowski
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 18 października 2010, 13:09

Re: Wybory 2010 -Burmistrza i Rady Miejskiej Jasła

Post autor: Slawomir Kozlowski »

Witam panie Ryszard L.S.
Tak ma pan racje, że w Radzie Miasta decyduje większość i zdaje sobie z tego sprawę że to nie jest prosta sprawa, i dlatego tez jestem za tym żeby robić wszystko co możliwe, aby umożliwiać takich inwestycji, a przynajmniej starać się bardziej. O pracę ciężko a młodzi ludzie uciekają, bo nie można tu znaleźć pracy, nawet tej za 1000zł.
A co Pan sądzi o tym kompleksie handlowym na przeciwko Grosar-u? Powinien Powstać czy nie?
Ryszard L.S.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 410
Rejestracja: 20 czerwca 2009, 17:10
Lokalizacja: z piwnicy sąsiada

Re: Wybory 2010 -Burmistrza i Rady Miejskiej Jasła

Post autor: Ryszard L.S. »

Nie startuje w wyborach, ale jako konsument w pełni popieram rozwój placówek handlowych w Jaśle z prostych przyczyn: im będzie ich więcej tym będzie większa konkurencja zarówno pod wzgledem ceny jak i jakości. Może, gdyby w Jaśle było więcej sklepów firmowych to buty reebooka by nie kosztowały 329 zł tylko kilkadziesiąt złotych mniej? :mad: Ale pan mi nie udzielił odpowiedzi na postawione pytania, a pan startuje w wyborach... ;)
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18434
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Wybory 2010 -Burmistrza i Rady Miejskiej Jasła

Post autor: dragoness »

Większość takich deklaracji p.t. obwodnica, strefa przemysłowa, czy wzrost inwestycyjny, to są ogólne hasła, które działają ludziom na nerwy. Ludzie chcą żyć lepiej w całym Jaśle, nie tylko oglądać kwiatki w centrum. Radzie Miasta potrzebni są fachowi doradcy z różnych dziedzin, np. prawa, czy ekonomii. Nie można się znać na wszystkim, ale trzeba wiedzieć, gdzie się dowiedzieć.
Awatar użytkownika
Homo Sapiens
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 317
Rejestracja: 13 października 2010, 17:44

Re: Wybory 2010 -Burmistrza i Rady Miejskiej Jasła

Post autor: Homo Sapiens »

Slawomir Kozlowski pisze:O pracę ciężko a młodzi ludzie uciekają, bo nie można tu znaleźć pracy, nawet tej za 1000zł.
A co Pan sądzi o tym kompleksie handlowym na przeciwko Grosar-u? Powinien Powstać czy nie?
Po powrocie zza granicy pół roku temu, do dzisiaj nie mogę znaleźć pracy mimo iż mam kwalifikacje i wykształcenie. Rozwiązanie dla mnie jest stosunkowo proste, już niedługo znowu wyjeżdżam bo tu się nie zapowiada bym znalazł jakąkolwiek pracę. A radni nic z tym nie robią - mało tego, wpadłem na pomysł, że do czasu aż wyjadę znowu znajdę sobie byle jaką pracę, nawet za te 800zł netto. Poszedłem do pani Burmistrz co by doradziła i pomogła mi zatrudnić się w pracach interwencyjnych - odpowiedź jaką dostałem to : Nie mogę pomóc bo zbyt wielu ludzi jest na liście oczekujących ( między innymi więźniowie, ludzie którzy wyszli dopiero co z więzienia, alkoholicy itd. )
007
Guru
Guru
Posty: 190
Rejestracja: 2 sierpnia 2010, 14:50

Re: Wybory 2010 -Burmistrza i Rady Miejskiej Jasła

Post autor: 007 »

Homo Sapiens pisze:
Slawomir Kozlowski pisze:O pracę ciężko a młodzi ludzie uciekają, bo nie można tu znaleźć pracy, nawet tej za 1000zł.
A co Pan sądzi o tym kompleksie handlowym na przeciwko Grosar-u? Powinien Powstać czy nie?
Po powrocie zza granicy pół roku temu, do dzisiaj nie mogę znaleźć pracy mimo iż mam kwalifikacje i wykształcenie. Rozwiązanie dla mnie jest stosunkowo proste, już niedługo znowu wyjeżdżam bo tu się nie zapowiada bym znalazł jakąkolwiek pracę. A radni nic z tym nie robią - mało tego, wpadłem na pomysł, że do czasu aż wyjadę znowu znajdę sobie byle jaką pracę, nawet za te 800zł netto. Poszedłem do pani Burmistrz co by doradziła i pomogła mi zatrudnić się w pracach interwencyjnych - odpowiedź jaką dostałem to : Nie mogę pomóc bo zbyt wielu ludzi jest na liście oczekujących ( między innymi więźniowie, ludzie którzy wyszli dopiero co z więzienia, alkoholicy itd. )
To zaczekaj i nie wyjeżdżaj do wyborów to "podziękujesz" pani Burmistrz. :dobani:
Ostatnio zmieniony 20 października 2010, 18:38 przez 007, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18434
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Wybory 2010 -Burmistrza i Rady Miejskiej Jasła

Post autor: dragoness »

http://www.polskatimes.pl/fakty/wyborys ... material_1
I dopóki to się nie zmieni, to będziemy sobie mogli "pogdybać". Na pierrwszych miejscach list na pewno znajdą się "etatowi" radni, a reszta (między innymi ja) będzie im tylko nabijać poparcie.
Slawomir Kozlowski
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 18 października 2010, 13:09

Re: Wybory 2010 -Burmistrza i Rady Miejskiej Jasła

Post autor: Slawomir Kozlowski »

Ryszard L.S. pisze:Co pan panie Słwomirze Kozłowski rozumie przez pojęcie "umożliwienia inwestorom inwestowania na terenie Jasła"? Czy mam przez to rozumieć, że w chwili obecnej władze miasta utrudniają czy wręcz uniemożliwiają potencjalnym inwestorom dokonywania inwestycji na terenie miasta? Jakie pan proponuje konkretne rozwiązania prawne mające zachęcić do inwestowania w Jaśle? :rotfl:
Panie "Ryszard L.S." z wypowiedzi wynika ze jest pan inteligentnym człowiekiem i na-pewno pan postawi na odpowiedniego kandydata, o ile pan pójdzie do wyborów, (zachęcam pana do startowania wyborach bo takich ludzi jak pan, miastu potrzeba) Bardzo chętnie odpowiem panu na pytania, które pana nurtują, co do rozwiązań prawnych to od tego są radcy prawni i prawnicy w Urzędzie Miasta który biorą za to pieniądze, (trudno żebym ja jeszcze myślał za nich). Co miałem na myśli pisząc "umożliwienia inwestorom inwestowania na terenie Jasła" to że chętnie będę popierał takie wystawione propozycje.
A co do pytania czy: (w chwili obecnej władze miasta utrudniają czy wręcz uniemożliwiają potencjalnym inwestorom dokonywania inwestycji na terenie miasta) nie umiem panu dokładnie odpowiedzieć bo (mógłbym skłamać a nie oto tu chodzi) dla mnie jako szarego obywatela miasta niema widocznych inwestycji z których moglibyśmy być dumni.
Pozdrawiam i życzę wszystkim moim konkurentom udanej kampanii wyborczej, by przebiegła w spokojnej i miłej atmosferze.
Sławomir Kozłowski
Awatar użytkownika
wolf
Bywalec
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 5 grudnia 2009, 19:03

Re: Wybory 2010 -Burmistrza i Rady Miejskiej Jasła

Post autor: wolf »

Slawomir Kozlowski pisze:
Ryszard L.S. pisze:Co pan panie Słwomirze Kozłowski rozumie przez pojęcie "umożliwienia inwestorom inwestowania na terenie Jasła"? Czy mam przez to rozumieć, że w chwili obecnej władze miasta utrudniają czy wręcz uniemożliwiają potencjalnym inwestorom dokonywania inwestycji na terenie miasta? Jakie pan proponuje konkretne rozwiązania prawne mające zachęcić do inwestowania w Jaśle? :rotfl:
Panie "Ryszard L.S." z wypowiedzi wynika ze jest pan inteligentnym człowiekiem i na-pewno pan postawi na odpowiedniego kandydata, o ile pan pójdzie do wyborów, (zachęcam pana do startowania wyborach bo takich ludzi jak pan, miastu potrzeba) Bardzo chętnie odpowiem panu na pytania, które pana nurtują, co do rozwiązań prawnych to od tego są radcy prawni i prawnicy w Urzędzie Miasta który biorą za to pieniądze, (trudno żebym ja jeszcze myślał za nich). Co miałem na myśli pisząc "umożliwienia inwestorom inwestowania na terenie Jasła" to że chętnie będę popierał takie wystawione propozycje.
A co do pytania czy: (w chwili obecnej władze miasta utrudniają czy wręcz uniemożliwiają potencjalnym inwestorom dokonywania inwestycji na terenie miasta) nie umiem panu dokładnie odpowiedzieć bo (mógłbym skłamać a nie oto tu chodzi) dla mnie jako szarego obywatela miasta niema widocznych inwestycji z których moglibyśmy być dumni.
Pozdrawiam i życzę wszystkim moim konkurentom udanej kampanii wyborczej, by przebiegła w spokojnej i miłej atmosferze.
Sławomir Kozłowski
Panie Sławomirze, proszę się nie obrazić ale Pana wypowiedzi są dalej "o niczym". Pewnie niejedna osoba się ze mną zgodzi. Postawił Pan na kampanie forumową i dobrze ale musi Pan jeszcze coś konstruktywnego tutaj napisać. Troszkę za słabym uzasadnieniem jak na przyszłego radnego jest stwierdzenie "...będę popierał takie wystawione propozycje..." do wcześniejszej deklaracji "...umożliwe inwestorom inwestowanie na terenie miasta". Tego typu argumentacje miał nawet niezapomniany Krzysztof Kononowicz, który jak wiadomo inteligencją nie grzeszy, więc proszę się troszkę wysilić ;)
Nie chcę aby Pan odebrał mój post jako złośliwość ale proszę mi wierzyć, nawet ja w tej chwili mogę wypisać całą litanię propozycji "pod uchwałę" z argumentacją, a nie deklaruje się jako kandydat. Mam świadomość, że wiele propozycji byłoby nietrafionych lub nieosiągalnych ale wywołane wokół nich dyskusje mogłby wygenerować jakieś inne ciekawe pomysły. Od ludzi którzy chcą zdobyć nasze popracie oczekujemy czegoś więcej niż pustych sloganów i stuningowanych życiorysów.
Zależy mi aby społeczność jasielska była reprezentowana w radzie przez rzetelnych, sumiennych ale przede wszystkim fachowych ludzi. Radni mają być "czynni" - nastawieni na działanie i dawanie czegoś od siebie, a nie jak dotychczasowo w większości przypadków "bierni" z nastawieniem wyłącznie na branie (oczywiście diet).
Pozdrawiam!
lato
VIP
VIP
Posty: 2535
Rejestracja: 11 lipca 2006, 09:44
Lokalizacja: JASŁO

Re: Wybory 2010 -Burmistrza i Rady Miejskiej Jasła

Post autor: lato »

zagłosuje na kazdego nawet diabła świeconego który da gwarancje budowy nowoczesnego kompleksu sportowego do godziwego organizowania i obserwowania zmagań sportowych.skoro w tym miescie jest jak jest każdy widzi wszyscy czekaja juz tylko na kogos kto da chleba i igrzysk.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18434
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Wybory 2010 -Burmistrza i Rady Miejskiej Jasła

Post autor: dragoness »

lato pisze:zagłosuje na kazdego nawet diabła świeconego który da gwarancje budowy nowoczesnego kompleksu sportowego do godziwego organizowania i obserwowania zmagań sportowych.skoro w tym miescie jest jak jest każdy widzi wszyscy czekaja juz tylko na kogos kto da chleba i igrzysk.
Nikt ci niestety nie da takich gwarancji, bo "tak krawiec kraje, jak mu materii staje", a na taką inwestycję potrzebne są środki i to olbrzymie. Nawet diabeł święcony tu nic nie poradzi.
lato
VIP
VIP
Posty: 2535
Rejestracja: 11 lipca 2006, 09:44
Lokalizacja: JASŁO

Re: Wybory 2010 -Burmistrza i Rady Miejskiej Jasła

Post autor: lato »

No diabeł świecony to nie ale operatywny człowiek typu p.Przytocki czy jego zastępca p.Baran-władze Krosna wystarczyliby mi w zupełnosci.
jaska
Bywalec
Bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 16 marca 2010, 17:02

Re: Wybory 2010 -Burmistrza i Rady Miejskiej Jasła

Post autor: jaska »

Dobrze by było "odmłodzić" Ratusz, z tego co obserwuje to ciągle te same osoby, które na sesji się kłócą a po razem bawią. Myśle że nowa obsada mogłaby wnieść coś dobrego do naszego "zapyziałego" Jasełka
Ypsilon
VIP
VIP
Posty: 522
Rejestracja: 31 marca 2009, 12:21

Re: Wybory 2010 -Burmistrza i Rady Miejskiej Jasła

Post autor: Ypsilon »

Homo Sapiens pisze:
Slawomir Kozlowski pisze:O pracę ciężko a młodzi ludzie uciekają, bo nie można tu znaleźć pracy, nawet tej za 1000zł.
A co Pan sądzi o tym kompleksie handlowym na przeciwko Grosar-u? Powinien Powstać czy nie?
Po powrocie zza granicy pół roku temu, do dzisiaj nie mogę znaleźć pracy mimo iż mam kwalifikacje i wykształcenie. Rozwiązanie dla mnie jest stosunkowo proste, już niedługo znowu wyjeżdżam bo tu się nie zapowiada bym znalazł jakąkolwiek pracę. A radni nic z tym nie robią - mało tego, wpadłem na pomysł, że do czasu aż wyjadę znowu znajdę sobie byle jaką pracę, nawet za te 800zł netto. Poszedłem do pani Burmistrz co by doradziła i pomogła mi zatrudnić się w pracach interwencyjnych - odpowiedź jaką dostałem to : Nie mogę pomóc bo zbyt wielu ludzi jest na liście oczekujących ( między innymi więźniowie, ludzie którzy wyszli dopiero co z więzienia, alkoholicy itd. )
Czyli jednak coś robią (komus pomogą), skoro mają listę oczekujących. Nalezało się chyba przede wszystkim udac do PUP-u (nie mylic z pupą :P ). Warunki płacowe by Cie chyba urządziły. A tak w ogóle to samo wykształcenie i kwalifikacje masz nie Ty jeden- konkurencja.
ODPOWIEDZ