Czego Wam brakuje w Jaśle?

Wydarzenia i komentarze z Jasła
Awatar użytkownika
winiarz171
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 414
Rejestracja: 28 marca 2008, 15:31
Lokalizacja: Jasło -okolice

Czego Wam brakuje w Jaśle?

Post autor: winiarz171 »

Jak w temacie.
Tak się zastanawiałem ostatnio nad jakimś własnym biznesem w naszym regionie..i jak myślicie? Co w Jaśle opłacałoby się otworzyć ?
Czego brakuje ludziom? Czego oczekują? ;)
qaz
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 28 lipca 2009, 11:29

Re: Czego Wam brakuje w Jaśle?

Post autor: qaz »

IMPREZY!!!!!!!!!!!!!!!! :super: WSTĘP OD 18 lat:) :padam: Takie coś warto otworzyć :P
Awatar użytkownika
Jaślanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 464
Rejestracja: 28 kwietnia 2008, 19:51
Lokalizacja: jaslo.

Re: Czego Wam brakuje w Jaśle?

Post autor: Jaślanka »

qaz pisze:IMPREZY!!!!!!!!!!!!!!!! :super: WSTĘP OD 18 lat:) :padam: Takie coś warto otworzyć :P
zgadzam się :]
poszukiwana
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 206
Rejestracja: 27 lipca 2010, 16:53

Re: Czego Wam brakuje w Jaśle?

Post autor: poszukiwana »

winiarz, to napisz w jakich granicach materialnych, bo co innego jak masz 20 tys a co innego jak masz 500 tys :D
Grunwald
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 461
Rejestracja: 10 stycznia 2010, 12:54

Re: Czego Wam brakuje w Jaśle?

Post autor: Grunwald »

Imprezowania w Jaśle z prawdziwego zdarzenia to koszt minimum 200 tysięcy złotych ... na poziomie oczywiście bo i za 120/150 można byłoby coś skromnego zrobić... więc pewnie nie szybko się doczekamy nowej...
Awatar użytkownika
winiarz171
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 414
Rejestracja: 28 marca 2008, 15:31
Lokalizacja: Jasło -okolice

Re: Czego Wam brakuje w Jaśle?

Post autor: winiarz171 »

Powiedzmy że 30 tys. Na więcej się nie dorobiłem jeszcze, dopiero mam to w planie :D Tak czy inaczej najpierw rozeznaje temat, wolałbym zacząć od czegoś co wymaga w miarę niskiego wkładu, jednak żeby przynosiło jakiś tam dobry obrót.
A słyszałem też, że można starać się o jakieś dofinansowanie z Urzędu Pracy...prawda to?


___
no i jak widać nie stać mnie na zrobienie dla Was imprezowni + 18 :D :dobani:
Grunwald
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 461
Rejestracja: 10 stycznia 2010, 12:54

Re: Czego Wam brakuje w Jaśle?

Post autor: Grunwald »

Zwie to sie dotacja lecz masz 3 formy zabezpieczenia kasy którą otrzymasz

1. Lokata
2. pożyczka w Banku któy pobiera przeważnie 1 procent w skali kwartalnej od sumy dotacji co daje Nam w przypadku 18 tysięcy 180 zł na kwartał plus w tym samym banku musisz prowadzić konto firmowe równiez tutaj ceny miedzy 15 zł 30 zł z tego co wiem w Jasle obecnie Bank PBS daje takie pożyczki do tego trzeba Ci dwóch poręczycieli którzy zarabiają chyba brutto 2 tysiące może tutaj coś uległo zmianie i Spłódzielczy bank też taka pożyczkę daje wtedy gdy prowadzisz u nich konto minimum dwa lata...
3. Dokładnie nie jestem pewien ale również jeżeli masz dwóch poręczycieli którzy zarabiają minimum brutto 3 tysiące złotych moga Ci poręczyć w Urzędzie ..
4. Musisz wywiązywać się z kosztorysów czyli jak napiszesz w biznesplanie rozwój tak Urząd będzie oczekiwał od Ciebie pokrycia w Rzeczywistości...
5. Frimę musisz prowadzić 12 miesięcy po czym jeżeli wywiążesz sie z warunków umowy lokata zostaje odblokowana i pieniążki możesz wybrać
6. Jeżeli chodzi o stażystę możesz się o niego starać po 6 m-c prowadzenia firmy i musisz go przyjąć na normalna umowe na taki sam czas jaki był u Ciebie na stażu.. można też mięc 2/3 ale zostawic musisz minimum 1 jeżeli chcesz miec kiedyś kiolejnych.. chyba że dana osoba niechce wtedy niemożesz jej zmusic do pracy u siebie po stażu.
7. Co miesiąc musisz przedstawiac w UP ksero płatności ZUS-u wynosi on około 250 czy 260 zł dokałdnie nie jestem pewien.. przy dotacji z PFRON 340 zł

Ps. mogło się coś pozmieniać, wiec jak widzisz przy takiej kwocie lepiej inwestować swoje włąsne pieniążki... fakt osoby pracujące w UP sa bardzo sympatyczne skrupulatne i na parwde można się od nich wszystko dokładnie dowiedzieć i o wszystko doradzić sa bardzo pomocni jak na Urzędników... ale to chyba wyjatki...
impreska
Debiutant
Debiutant
Posty: 8
Rejestracja: 15 września 2010, 08:31

Re: Czego Wam brakuje w Jaśle?

Post autor: impreska »

Grunwald pisze:
7. Co miesiąc musisz przedstawiac w UP ksero płatności ZUS-u wynosi on około 250 czy 260 zł dokałdnie nie jestem pewien..
prawie, że ;) tylko niski Zus wynosi ok. 350zł
i nie co miesiąc a raz na pół roku trzeba składać w Urzędzie potwierdzenie, dawniej było co miesiąc
(oczywiście płacisz co miesiąc)
Grunwald pisze: fakt osoby pracujące w UP sa bardzo sympatyczne skrupulatne i na parwde można się od nich wszystko dokładnie dowiedzieć i o wszystko doradzić sa bardzo pomocni jak na Urzędników... ale to chyba wyjatki...
z tym się zgodzę :)
arcybiskup
Mistrz
Mistrz
Posty: 91
Rejestracja: 10 lutego 2010, 18:05

Re: Czego Wam brakuje w Jaśle?

Post autor: arcybiskup »

jak dla mnie to stadion i 3 liga w Jaśle ! tego mi brakuje ! hala i jakiś sport na który można by pochodzić z ciekawością w zimie ! ogólnie sportu mi brakuje w naszym mieście !

imprezownia tez by się przydała , jak najbardziej
Jaślaneczka
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 69
Rejestracja: 13 sierpnia 2010, 18:45

Re: Czego Wam brakuje w Jaśle?

Post autor: Jaślaneczka »

Mc Donalda i dyskoteki oczywiście od 21 roku życia
Grześ
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 63
Rejestracja: 1 lipca 2010, 09:25

Re: Czego Wam brakuje w Jaśle?

Post autor: Grześ »

Mi brakuje dobrego KINA. Dobre kino w naszym rejonie jest jedynie w Rzeszowie.
Nie ma w Gorlicach, Sączu,Tarnowie, Krośnie kina z prawdziwego zdarzenia. Gdyby powstało u nas to naprawdę mógłby ktoś niezle na tym zarobić, bo przyjeżdżali by ludzie z baaardzo wielu miast.
Anuskaaa18
VIP
VIP
Posty: 502
Rejestracja: 27 maja 2009, 19:39
Lokalizacja: Trzeci wymiar

Re: Czego Wam brakuje w Jaśle?

Post autor: Anuskaaa18 »

Heh ja w tym temacie oryginalna nie będę :P
Najbardziej brakuje mi wspomnianego już wyżej kina. Niestety takie z prawdziwego zdarzenia to zapewne spoooora inwestycja :zalamany:
Ale o jakąs knajpke na poziomie mógłby się ktoś postarać :)
Awatar użytkownika
Why So Serious?
Guru
Guru
Posty: 134
Rejestracja: 4 września 2010, 14:55

Re: Czego Wam brakuje w Jaśle?

Post autor: Why So Serious? »

Pizzerii... żartuję oczywiście :rotfl:

Dobra impreza i kino, to na pewno.
Ale żeby być oryginalnym i wnieść coś od siebie do tego tematu to zaproponuję coś w stylu mini kasyna .



( Widać Niemiec jest specjalistą w każdej dziedzinie ^^ tego tematu nie ominął i podzielił się swoją specjalistyczną opinią na temat :hyhy: )
G-man
Mistrz
Mistrz
Posty: 91
Rejestracja: 18 kwietnia 2010, 21:09

Re: Czego Wam brakuje w Jaśle?

Post autor: G-man »

kręgielni :)
cullen
Mistrz
Mistrz
Posty: 97
Rejestracja: 2 kwietnia 2010, 13:09

Re: Czego Wam brakuje w Jaśle?

Post autor: cullen »

Kina nam brakuje, to byłaby dobra inwestycja, wreszcie coś innego niż nowa Biedronka by się pojawiło... :)
ODPOWIEDZ