Dworzec PKS Jasło

Wydarzenia i komentarze z Jasła
konto usunięte

Dworzec PKS Jasło

Post autor: konto usunięte »

Chciałbym poruszyć temat modernizacji naszego dworca PKS. Jak pamiętamy mniej więcej w kwietniu 2008 nasze władze wraz z władzami PKS Jasło szczyciły się wybudowaniem nowego budynku z poczekalnią, kasami i informacją. Z rozpędu obiecywano nam także w niedługim czasie nowe budki, kioski, odnowienie stanowisk dla autobusów oraz nowe autobusy PKS. Od tego czasu niestety nic się już nie zmieniło. Według mnie nasze władze działają bardzo niekonsekwentnie oraz budują wszystko w odwrotnej kolejności - wybudowano nowe przejście podziemne (stan obecny tragiczny) oraz nowy budynek dworca (trochę ciasnawy wg mnie), natomiast to co jest największą wizytówką miasta - czyli wygląd zewnętrzny dworca - pozostaje wciąż w stanie w jakim pozostawił go PRL. Szalety na dworcu również nie robią szału - płatne 1 zł u babci klozetowej, czynne w określonych godzinach, stan średni z akcentem na zły. Być może po prostu nie opłaca się inwestować już pieniędzy w PKS ponieważ coraz mniej ludzi jeździ tymi autobusami, ale z drugiej strony czemu się dziwić - widok komunistycznego dworca odstrasza a jazda niewygodnymi autobusami bez klimatyzacji i dobrego ogrzewania po zakorkowanych drogach nie należy do przyjemności. Myślę że PKS ma szansę jednak odżyć jak doprowadzą A4 do Pilzna, wtedy będzie można w miarę szybko dojechać autobusem do Tarnowa, Krakowa, Katowic, Opola, Wrocławia i Niemiec oczywiście pod warunkiem że obecne mękole są w stanie jechać 100 km/h. Myślę że warto byłoby przygotować PKS Jasło na ten szok cywilizacyjny w Polsce jakim będzie autostrada.
Marcinek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 364
Rejestracja: 1 lipca 2010, 10:19

Re: Dworzec PKS Jasło

Post autor: Marcinek »

przecież PKS jest sprywatyzowany, więc nie rozumiem czemu masz pretensje do miasta??

Co do tej poczekalni, to jest bardzo ładna, nie można nic zarzucić, jak na Jasło jest ok. Ale najdziwniejsze jest to, że jest czynna do 20.00 a nie całą dobę?
Bez sensu, dużo ludzi w zimie marznie czekając np do 23.00 na autobus, bo poczekalnia jest zamknięta...idiotyzm. Powinien tam być monitoring 24/h albo ochroniarza zatrudnić i niech to będzie czynne całą dobę!
konto usunięte

Re: Dworzec PKS Jasło

Post autor: konto usunięte »

Marcinek pisze:przecież PKS jest sprywatyzowany, więc nie rozumiem czemu masz pretensje do miasta??

Co do tej poczekalni, to jest bardzo ładna, nie można nic zarzucić, jak na Jasło jest ok. Ale najdziwniejsze jest to, że jest czynna do 20.00 a nie całą dobę?
Bez sensu, dużo ludzi w zimie marznie czekając np do 23.00 na autobus, bo poczekalnia jest zamknięta...idiotyzm. Powinien tam być monitoring 24/h albo ochroniarza zatrudnić i niech to będzie czynne całą dobę!
Nie ma pretensji do miasta, to są raczej sugestie dla władz PKS Jasło a ci przecież też współpracują z władzami miasta. Zgadzam się, poczekalnia jest bardzo ładna tylko mogłaby być troszkę większa według mnie. Myślę że o ile PKP Jasło nie ma przed sobą wielkiej przyszłości z ich wolnymi pociągami oraz coraz mniejszą liczbą połączeń, o tyle PKS Jasło ma szansę pod warunkiem że pójdą trochę z duchem czasu.
pastel
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 66
Rejestracja: 4 kwietnia 2009, 22:23

Re: Dworzec PKS Jasło

Post autor: pastel »

prostak pisze:Z rozpędu obiecywano nam także w niedługim czasie nowe budki, kioski, odnowienie stanowisk dla autobusów oraz nowe autobusy PKS.
Szalety na dworcu również nie robią szału - płatne 1 zł u babci klozetowej.
Być może po prostu nie opłaca się inwestować już pieniędzy w PKS ponieważ coraz mniej ludzi jeździ tymi autobusami.
Myślę że PKS ma szansę jednak odżyć jak doprowadzą A4 do Pilzna, wtedy będzie można w miarę szybko dojechać autobusem do Tarnowa, Krakowa, Katowic, Opola, Wrocławia i Niemiec oczywiście pod warunkiem że obecne mękole są w stanie jechać 100 km/h.
Pewnie nie zauważyłeś ale zostały zakupione autobusy. Przecież nie wymienią od razu wszystkich autousów. Jak masz na to kase to to zrób.
Proponuje przejśc się do szalet na placu Żwirki i Wigury. Poza tym 1zł płacisz dodatkowe 1zł za mycie rąk i w dodatku bez mydła.
Czemu uważasz, że coraz mniej ludzi jeździ PKSami? Co prawda troche ludzi rozbiło się po mniejszych firmach przewozowych ale wciąż masa ludzi jeździ PKSami. Mam wrażenie że totalnie nie wiesz o czym piszesz i piszesz żeby napisac. PKSy są jedynym środkiem transportu do wielu miejs. Co prawda nie było by źle gdyby wyeliminowano już te stare pojazdy ale trudno wszystko na raz zrobic (w końcu mieszkamy w Polsce).
Nie pojadą 100km/h bo po prostu nie mogą. Na autostradzie mogą jechac z prędkością 80km/h chyba że mają specjalne pozwolenie to wtedy szybciej. Tak, że może najpierw trochę przemyśl co piszesz a potem pisz.
konto usunięte

Re: Dworzec PKS Jasło

Post autor: konto usunięte »

pastel pisze:Pewnie nie zauważyłeś ale zostały zakupione autobusy. Przecież nie wymienią od razu wszystkich autousów. Jak masz na to kase to to zrób.
Proponuje przejśc się do szalet na placu Żwirki i Wigury. Poza tym 1zł płacisz dodatkowe 1zł za mycie rąk i w dodatku bez mydła.
Czemu uważasz, że coraz mniej ludzi jeździ PKSami? Co prawda troche ludzi rozbiło się po mniejszych firmach przewozowych ale wciąż masa ludzi jeździ PKSami. Mam wrażenie że totalnie nie wiesz o czym piszesz i piszesz żeby napisac. PKSy są jedynym środkiem transportu do wielu miejs. Co prawda nie było by źle gdyby wyeliminowano już te stare pojazdy ale trudno wszystko na raz zrobic (w końcu mieszkamy w Polsce).
Nie pojadą 100km/h bo po prostu nie mogą. Na autostradzie mogą jechac z prędkością 80km/h chyba że mają specjalne pozwolenie to wtedy szybciej. Tak, że może najpierw trochę przemyśl co piszesz a potem pisz.
Dzięki za info o nowych autobusach, o tym rzeczywiście nie wiedziałem, natomiast wiedziałem o planach ich zakupu, w sumie przechodziłem tam ostatnio i wszystkie wyglądały mi na stare:) Uważam że coraz mniej osób jeździ autobusami choćby dlatego że coraz więcej osób posiada własne samochody, ja często jeżdzę do Krakowa swoim autem chociaż autobusem byłoby taniej ale komfort jazdy PKSem w upale i korkach jest niski..
pastel
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 66
Rejestracja: 4 kwietnia 2009, 22:23

Re: Dworzec PKS Jasło

Post autor: pastel »

Te lepsze autobusy jeżdżą w dłuższe trasy a nie po tych naszych dziurach. Nie każdy ma samochód a nawet jak ma to często korzysta z PKS. Piszesz, że przechodziłeś i jeździsz swoim samochodem to skąd możesz wiedziec ile osób jeździ autobusami. Popatrz sobie w weekendy ile studentów jeździ. W tygodniu ile osób wraca czy jedzie do pracy. Uczniowie też muszą czyms dojeżdżac do szkół.
Awatar użytkownika
Pemek94
VIP
VIP
Posty: 1137
Rejestracja: 24 kwietnia 2008, 22:30
Lokalizacja: Jasło

Re: Dworzec PKS Jasło

Post autor: Pemek94 »

Powiem, że wg mnie dużo nie trzeba, wystarczyłby lekki face lifting i poprawa stanu nawierzchni placu i już by to inaczej wyglądało bo zadaszenie jest nad całym dworcem co na prawdę stawia nas w lepszej sytuacji niż np. w Tarnobrzegu ;] Jeszcze do niedawna dworca PKS mógł nam pozazdrościć Kraków dopóki nie wybudowali nowego ;P A jeśli chodzi o autobusy to ja nie mam zastrzeżeń do nich, co z tego że są stare, dla mnie są wygodne a jeśli ktoś jedzie na dłuższą trasę chociażby do Gorlic to już jedzie lepszym :)
Alicjaa
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 19 sierpnia 2010, 00:46

Re: Dworzec PKS Jasło

Post autor: Alicjaa »

Ciesze sie ze ktos poruszyl ten temat, rowniez pamietam obiecanki prezesa PKS - pana Wygody sprzed prawie trzech lat o modernizacji dworca. Jak do tej pory nic sie nie zmienilo wiec mamy chyba prawo spytac sie po co byly te obiecanki i kiedy powstanie jakis projekt przebudowy tego paskudnego, starodawnego dworca...?

do 'Marcinek': co z tego ze jest sprywatyzowany, dworzec PKS to wizytowka calego miasta wiec lezy rowniez w interesie wladz miasta zeby jakos wygladal.

do 'pastel': dobrze ze nie wszyscy mysla takimi kategoriami jak ty, widze ze tesknisz do PRL skoro dajesz za przyklad szalety miejskie w Jasle. Widac ze nie jezdzisz za wiele na zachod od Polski bo gdybys jezdzil wiedzial bys jak wygladaja ubikacje na dworcach, lotniskach itp w zachodniej Europie. Kiedys jak wrocilam PKS-em z Katowic, spocona po paru godzinach meczarni w dusznym autobusie poszedlam do tych szalet na dworcu zeby sie troche oplukac ale niestety osoba z okienka caly czas sie na mnie patrzyla czy aby nie zuzywam za duzo wody i czulam sie jak w polskiej komedii "Mis". Ciekawe co powiedzieli by np. Niemcy gdyby poszli skorzystac z tej ubikacji, na pewno mieliby spory ubaw. Apropo, skoro tak duzo wiesz, moglbys mi powiedziec kiedy, ile i jakie autobusy kupilo ostatnio PKS Jaslo i na jakich jezdza trasach?
konto usunięte

Re: Dworzec PKS Jasło

Post autor: konto usunięte »

pastel pisze:Te lepsze autobusy jeżdżą w dłuższe trasy a nie po tych naszych dziurach. Nie każdy ma samochód a nawet jak ma to często korzysta z PKS. Piszesz, że przechodziłeś i jeździsz swoim samochodem to skąd możesz wiedziec ile osób jeździ autobusami. Popatrz sobie w weekendy ile studentów jeździ. W tygodniu ile osób wraca czy jedzie do pracy. Uczniowie też muszą czyms dojeżdżac do szkół.
A czy ja napisałem gdzieś że jeździ "mało" osób? Napisałem że "coraz mniej". Sam napisałeś wyżej, że trochę osób rozbiło się po prywatnych firmach transportowych więc sam się ze mną zgodziłeś.
Alicjaa pisze: Apropo, skoro tak duzo wiesz, moglbys mi powiedziec kiedy, ile i jakie autobusy kupilo ostatnio PKS Jaslo i na jakich jezdza trasach?
ciekawe też czy są one klimatyzowane bo to lato pokazało nam że klimatyzacja w naszym regionie nie powinna być już luksusem.
bartek15
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 45
Rejestracja: 18 września 2007, 18:21
Lokalizacja: Jasło

Re: Dworzec PKS Jasło

Post autor: bartek15 »

Ostatnie autobusy jakie zakupił PKS Jasło to dwie sztuki Iveco Eurobus rocznik 2005, obydwa klimatyzowane, zakupione dokładnie rok temu. Obsługują głównie kursy do Krakowa, czasem do Rzeszowa. W zimie 2009 został zakupiony Autosan A1010T Lider z początku lat 2000, obsługuje głównie kursy dalekobieżne, w 2008 3 autobusy, 2x Bova Futura FLD12-300 i Autosan A1010T Lider, również obsługują głównie kursy dalekobieżne. Zaznaczam, że autobusy te były używane. Ponadto PKS Jasło uruchomił ostatnio nową linię Gorlice-Rzeszów-Gorlice. Jeżeli macie jakieś pytania odnośnie PKSów, służę ;)
Marcinek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 364
Rejestracja: 1 lipca 2010, 10:19

Re: Dworzec PKS Jasło

Post autor: Marcinek »

to kim Ty jesteś? Kierowcą? :D
Awatar użytkownika
serjtankian
VIP
VIP
Posty: 1176
Rejestracja: 28 marca 2007, 18:18
Lokalizacja: Jasło

Re: Dworzec PKS Jasło

Post autor: serjtankian »

Dworzec w Jaśle nie jest zły. Mamy i tak dużo lepszy od innych okolicznych (i nie tylko) miejscowości .Wystarczy (jak ktoś wcześniej napisał) lekki lifting i będzie bardzo dobrze :)
pitak
Guru
Guru
Posty: 115
Rejestracja: 28 marca 2010, 22:26

Re: Dworzec PKS Jasło

Post autor: pitak »

Poczekalnia wygląda przyzwoicie. A przy okazji, ma ktoś może fotki Placu Żwirki z czasów kiedy pełnił on rolę dworca? :)
Grunwald
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 461
Rejestracja: 10 stycznia 2010, 12:54

Re: Dworzec PKS Jasło

Post autor: Grunwald »

Moim zdaniem Nasz Dworzec wcale w złym stanie nie jest w porównaniu do okolicznych Dworców bardzo dobrze oswietlony wieczorem w miare czysto... torszke odmalowac go i mysle ze prezentuje sie całkiem całekiem tutaj wazniejsze byłyby kursy wieczorne i nocne.... wiecej duzo duzo wiecej ich....
bartek15
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 45
Rejestracja: 18 września 2007, 18:21
Lokalizacja: Jasło

Re: Dworzec PKS Jasło

Post autor: bartek15 »

Myśle, że na dworzec w Jaśle nie ma co narzekać, miasta takie jak Krosno, Tarnów, Bytom czy nawet Katowice i Warszawa Dworzec Autobusowy Zachodni nie powalają dworcami. Z wymienionych przeze mnie miast to chyba Jasło ma najlepiej utrzymaną poczekalnię. Wszędzie wieje komuną.
ODPOWIEDZ