Segregacja śmieci

Wydarzenia i komentarze z Jasła
Awatar użytkownika
serjtankian
VIP
VIP
Posty: 1176
Rejestracja: 28 marca 2007, 18:18
Lokalizacja: Jasło

Segregacja śmieci

Post autor: serjtankian »

Tak jak w temacie.
Segregujecie śmieci ?
Awatar użytkownika
e-l-a-n
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 346
Rejestracja: 6 września 2006, 20:55
Lokalizacja: Subcarpathia.

Re: Segregacja śmieci

Post autor: e-l-a-n »

Segregujemy. Co z tego jeżeli potem wrzucają wszystko do jednej śmieciarki. :/ Wstyd, naprawdę. :wstyd:
Przez pewien czas mieszkałam w Austrii i tam jest nie do pomyślenia aby nie segregować śmieci, nawet jak ktoś pomylił pojemnik to od razu sąsiedzi się burzyli i zgłaszali. Płaci się za to ogromne kary! Tam jednak worki i pojemniki do segregacji są za darmo lub za marne grosze, u nas trzeba za wszystko płacić, a potem się okazuje, że wszystko ląduje razem na kupie. Zginiemy we własnych śmieciach... Mam nadzieję, że kiedyś się to zmieni w naszym kraju.
Awatar użytkownika
Łysy
VIP
VIP
Posty: 789
Rejestracja: 10 sierpnia 2009, 21:06
Lokalizacja: Jasło

Re: Segregacja śmieci

Post autor: Łysy »

U mnie też śmieci segregujemy na klatce schodowej mamy worki na plastkik, papier itd... :)
N2N
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 442
Rejestracja: 2 marca 2010, 10:09

Re: Segregacja śmieci

Post autor: N2N »

e-l-a-n pisze:Segregujemy. Co z tego jeżeli potem wrzucają wszystko do jednej śmieciarki. :/ Wstyd, naprawdę. :wstyd:
Przez pewien czas mieszkałam w Austrii i tam jest nie do pomyślenia aby nie segregować śmieci, nawet jak ktoś pomylił pojemnik to od razu sąsiedzi się burzyli i zgłaszali. Płaci się za to ogromne kary! Tam jednak worki i pojemniki do segregacji są za darmo lub za marne grosze, u nas trzeba za wszystko płacić, a potem się okazuje, że wszystko ląduje razem na kupie. Zginiemy we własnych śmieciach... Mam nadzieję, że kiedyś się to zmieni w naszym kraju.

Mylisz się, tak samo jak ja się kiedyś myliłem, przestałem segregować śmieci, bo widziałem, że i szkoło i plastk wrzucają do jednej śmieciarki. Wkurzyłem się pewnego razu i podszedłem do panów ze śmieciarki i zapytałem po co ta segregacja jak wszystko idzie na kupe. Wtedy zaśmiali się i pokazali mi jak to działa :D Wsypują plastik z jednego kontenera, potem w śmicarce zasówa się taką przegrodę, i wsypuje się szkło. Także to, że ładują na jedną śmieciarke, nie znaczy, że to wszystko jest razem, bo wszystko jest posegregowane. Powiedzieli też, że potem w Wolicy, jest segregacja takich śmieci. Sprawdzają dokładnie plastik i szkło, czy przypadkiem nie ma tam czegoś innego.

Także segregować warto, bo nie jest tak, jak mówisz, że wszystko ląduje razem na kupie :)
Awatar użytkownika
grzybel
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 439
Rejestracja: 27 lutego 2007, 18:01
Lokalizacja: Jasło

Re: Segregacja śmieci

Post autor: grzybel »

A u nas (Niegłowice) też jest segregacja. I rzeczywiście panowie zbierają w różne dni niesegregowane, a po segregowane przyjeżdżają 2x osobno po szkło i osobno po resztę.
Może to zależy od danej firmy, która się śmieciami zajmuje.
Awatar użytkownika
serjtankian
VIP
VIP
Posty: 1176
Rejestracja: 28 marca 2007, 18:18
Lokalizacja: Jasło

Re: Segregacja śmieci

Post autor: serjtankian »

Też właśnie ostatnio widziałem jak to działa :)

ja osobiście również segreguje :) Warto :)
Grunwald
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 461
Rejestracja: 10 stycznia 2010, 12:54

Re: Segregacja śmieci

Post autor: Grunwald »

Ja segregowałem do czasy gdy zobaczyłem ze wszystkie osobne pojemniki <m.in.plaski,szkło> sa razem wrzucane na jedno autko Panów ekologicznych wtedy stwierdziłem ze niestety skoro oni tak robia niema to sensu......
T135
VIP
VIP
Posty: 1176
Rejestracja: 7 czerwca 2010, 17:33

Re: Segregacja śmieci

Post autor: T135 »

Grunwald pisze:Ja segregowałem do czasy gdy zobaczyłem ze wszystkie osobne pojemniki <m.in.plaski,szkło> sa razem wrzucane na jedno autko Panów ekologicznych wtedy stwierdziłem ze niestety skoro oni tak robia niema to sensu......
przeczytaj wyżej, opisałem jak to działa :) To że wrzucają na jedno auto, nie znaczy, że nie są segregowane.
Awatar użytkownika
e-l-a-n
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 346
Rejestracja: 6 września 2006, 20:55
Lokalizacja: Subcarpathia.

Re: Segregacja śmieci

Post autor: e-l-a-n »

N2N wiem, że tak jest i Bogu dzięki, że tak robią w Jaśle, może na terenie gminy Jasło też, nawet ludzie dostają jakieś kalendarze za segregacje śmieci. ;) Ale gorzej jest w innych gminach i wsiach gdzie zainteresowałam sprawą wrzucania wszystkiego do jednej śmieciarki, ale tam niestety nie mieli żadnych zasuw ani przegród była to zwykła śmieciara. Na dodatek panowie śmieciarze byli naprawdę nieuprzejmi. :wstyd: Nie wiem jak jest teraz, ale mam nadzieję, że to się zmieni lub zmieniło. Niestety jest to kwestia świadomości ekologicznej, z którą jest marnie.
N2N
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 442
Rejestracja: 2 marca 2010, 10:09

Re: Segregacja śmieci

Post autor: N2N »

e-l-a-n pisze:N2N wiem, że tak jest i Bogu dzięki, że tak robią w Jaśle, może na terenie gminy Jasło też, nawet ludzie dostają jakieś kalendarze za segregacje śmieci. ;) Ale gorzej jest w innych gminach i wsiach gdzie zainteresowałam sprawą wrzucania wszystkiego do jednej śmieciarki, ale tam niestety nie mieli żadnych zasuw ani przegród była to zwykła śmieciara. Na dodatek panowie śmieciarze byli naprawdę nieuprzejmi. :wstyd: Nie wiem jak jest teraz, ale mam nadzieję, że to się zmieni lub zmieniło. Niestety jest to kwestia świadomości ekologicznej, z którą jest marnie.
wiem, że w samym mieście Jasło są tak segregowane, są śmieciarki z takimi ściankami segregującymi i wszystko jest tak jak powinno być, tak samo jest w gminie Tarnowiec (17 wsi) Także nie jest tak zle, tyle, że ludzie, zwłaszcza starsi nie są zbyt chętni do zawracania sobie głowy segregacją.
W innych gminach nie wiem, ale podejrzewam, że teraz jest podobnie. A jeśli nie, to wystarczy to zgłosić :)
Awatar użytkownika
e-l-a-n
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 346
Rejestracja: 6 września 2006, 20:55
Lokalizacja: Subcarpathia.

Re: Segregacja śmieci

Post autor: e-l-a-n »

Wiem, zajmuję się w pewnym stopniu edukacją ekologiczną. ;) Mam nadzieję, że będzie coraz lepiej z naszą świadomością ekologiczną, bo w porównaniu z resztą świata idzie dość marnie. Ale jesteśmy na dobrej drodze. Pzdr!
T135
VIP
VIP
Posty: 1176
Rejestracja: 7 czerwca 2010, 17:33

Re: Segregacja śmieci

Post autor: T135 »

gdy byłem na wycieczce w Berlinie i mieszkałem tam przez jakiś czas. To zaciekawiło mnie to, że w domach, hotelach, urzędach są po trzy kosze na śmieci.
plastik, szkło, papier. I to jest na porządku dziennym, że się segreguje. W domu jest 3 kosze i do każdego wrzuca się dany materiał. Może kiedyś i u nas się doczekamy takiego zaangażowania i stanie się to czymś normalnym, a nie obciążeniem.
Awatar użytkownika
serjtankian
VIP
VIP
Posty: 1176
Rejestracja: 28 marca 2007, 18:18
Lokalizacja: Jasło

Re: Segregacja śmieci

Post autor: serjtankian »

No właśnie ciekawe czy mysie kiedyś czegoś takiego doczekamy. Osobiście bardzo bym chciał.
mala317
Ekspert
Ekspert
Posty: 85
Rejestracja: 23 lutego 2013, 18:47

Re: Segregacja śmieci

Post autor: mala317 »

No i si doczekaliśmy od 1 lipca :) mieszkam w Gminie Jasło, ale na wsi i nie mam pojecia jak ta selekcja ma wygladac ... Słyszałam że w niektorych wsiach są pakiety workow, ale u nas takiego czegos nie ma ...
ciapek125
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 66
Rejestracja: 2 października 2011, 01:07
Lokalizacja: Jasło

Re: Segregacja śmieci

Post autor: ciapek125 »

nikt nic nie informuje czy będziemy dostawać worki do segregacji czy mamy sami sobie kupować ... segregacja jest potrzebna tyle śmieci można przetworzyć a nie będą się walać po śmietniskach :)
ODPOWIEDZ