Podatek od deszczu w Jaśle - 800zł

Wydarzenia i komentarze z Jasła
człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1851
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: Podatek od deszczu w Jaśle - 800zł

Post autor: człowiek z lasu »

Czytając projekt ustawy i artykuły na jej temat przeprowadziłem kilka rażycia symulacje wysokości tego podatku dla bloku mojego taty. Typowy blok w Jaśle . W żaden sposób nie udało mi się zbliżyć do kwoty 800 zł podanej na fejsbukach przez konfederację. Pomożecie konfederaci?
T135
VIP
VIP
Posty: 1176
Rejestracja: 7 czerwca 2010, 17:33

Re: Podatek od deszczu w Jaśle - 800zł

Post autor: T135 »

Kwota została wyliczona przez Związek Miast Polskich i są to oficjalne wyliczenia. Oczywiście kwota zależy również od powierzchni budynku i działki. Spółdzielnie potwierdziły te wyliczenia.


https://biznes.radiozet.pl/News/Podatek ... sza-stawke

O sprawie piszą również fakty jasielskie w piątkowym wydaniu.
człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1851
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: Podatek od deszczu w Jaśle - 800zł

Post autor: człowiek z lasu »

T135 pisze: 11 października 2020, 13:14 Kwota została wyliczona przez Związek Miast Polskich i są to oficjalne wyliczenia. Oczywiście kwota zależy również od powierzchni budynku i działki. Spółdzielnie potwierdziły te wyliczenia.


https://biznes.radiozet.pl/News/Podatek ... sza-stawke

O sprawie piszą również fakty jasielskie w piątkowym wydaniu.
To może inaczej. W jaki sposób przemnożone zostało 10zł razy 12 miesięcy, żeby z tego uzyskać kwotę powyżej 800 zł? Czy to inny wymiar matematyki? Konfederacja buduje swoją popularność jeżdżąc po płazie miecza. Wydaje się tym chłopcom, bo poważnego tam nie zauwazylem mężczyzny, że ostrze jest zawsze z drugiej strony, poniewaz oni sa wyksztalceni i inteligentni i tylko im prxysluguje prawo ataku. Nie mają racji. Nie są atakowani ponieważ rewolucyjna natura do której się odwołują nie leży w charakterze Polaków. Tylko niektóre grupy społeczne, w pewnych okolicznościach ruszały się u nas do boju. Nie jesteśmy buntownikami. Dlatego piarowcy innych partii lekceważą kogoś kto atakuje niedźwiedzia za pomocą plastikowej trąbki. Ja do partii żadnej nie należę i należał nie będę ponieważ brzydzę się tym typem ludzi, których polityka obecnie przyciąga, ale swoje wnioski wyciągać potrafię. Zatem...
Czy lokalni propagatorzy tej kwoty z Konfederacji mogą mi to wyjaśnić? Nie chcę z góry zakładać ze antypisizm jest ich jedynym motorem napędowym i w tym celu każda broń dobra, ale powoli skłaniam się ku temu wnioskowi, że chodzi jedynie o władzę. Mam prawo? Zastanawiam się nad tym i czytam z zainteresowaniem kolejne wystąpienia o tym jak dobrze mają zwierzęta futerkowe w obozach śmierci czy o tym podatku na przykład. Czyżby ochrona środowiska przestała być naszym celem? Czy wybetonowanie hektara ziemi nie ma wpływu na środowisko? Czy kraje zachodnie nie mają racji wprowadzając taki podatek by skłaniać do niebetonowania wszystkiego jak leci tylko retencji wody?
Przypuszczam że jasielscy Konfederaci nie czytają jasielskich forów i wolą instagram i fb jak resza dzieciaków oraz przywódców partii politycznych, wiec odpowiedzi na pytanie nie będzie. Czytają za to ludzie, którzy mają coś do powiedzenia i wyciągną wnioski
człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1851
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: Podatek od deszczu w Jaśle - 800zł

Post autor: człowiek z lasu »

Dokładnie Krzysiu. To właśnie miałem na myśli. Jeszcze cos o eskimosach i beur'ach i kilka modelek 40 plus z Jasła wyśle serduszko na fb z podpisem lofciam ju. Connivence'jacja :serce:
Mężczyzna na pytanie kobiety o której wszyscy marzą : widziałeś w lesie dzika? Odpowie: nie, ale się wysikałem, więc na jedno wychodzi. A chłopiec odpowie: widziałem szczęśliwe lisy hodowane na futerko w SPA u dobrego rolnika. I tak to postrzegają ludzie myślący Homo sapiens sapiens.
T135
VIP
VIP
Posty: 1176
Rejestracja: 7 czerwca 2010, 17:33

Re: Podatek od deszczu w Jaśle - 800zł

Post autor: T135 »

"Według wyliczeń Związku Miast Polskich będzie to oznaczać podatek od deszczu w wysokości od 10 do 70 zł miesięcznie od jednego mieszkania, w zależności od rozmiarów bloku i liczby mieszkań. Rocznie daje to nawet 840 zł dodatkowych opłat, które będą musieli pokryć mieszkający w blokach."

Są widełki, niestety jasielskie bloki łapią się na ten górny próg 70zł , tak twierdzą same spółdzielnie.

PS. To nie konfederacja stworzyła ten temat, każde ogólnopolskie media, także te lokalne podają takie same wyliczenia.

Ale jeżeli już tak bardzo chcesz dyskutować z konfederatami to jest spotkanie gdzie możesz przedstawić swoje wyliczenia.
Załączniki
okladka_max.png
FB_IMG_1602318446363.jpg
człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1851
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: Podatek od deszczu w Jaśle - 800zł

Post autor: człowiek z lasu »

Pomyłka
Ostatnio zmieniony 11 października 2020, 18:07 przez człowiek z lasu, łącznie zmieniany 1 raz.
człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1851
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: Podatek od deszczu w Jaśle - 800zł

Post autor: człowiek z lasu »

No właśnie chętnie bym zobaczył to wyliczenie jasielskich spółdzielni na które powołują się konfederaci. Powierzchnia działki, powierzchnia zabudomy, liczba mieszkańców, poziom retencji i algorytm plus jego wynik. Skoro się powołują to chyba łatwo go przytaczą. Ja osobiście widziałem te informacje na stronach konfederacji wklejanie przez znajomych z fb. Co do spotkania z przedstawicielami Konfederacji. Znając mój esprit de contradiction zostałbym juz w trakcie pierwszego pytania poproszony o opuszczenie sali a jeśli nie to dokonałbym mentalnego zgrillowania bo dla polityków jakiejś wielkiej empatii nie mam . Nie wykluczam, że będę chodził na takie spotkania o ile zrealizuje mój plan powrotu juz wkrótce.
człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1851
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: Podatek od deszczu w Jaśle - 800zł

Post autor: człowiek z lasu »

Pomyłka
T135
VIP
VIP
Posty: 1176
Rejestracja: 7 czerwca 2010, 17:33

Re: Podatek od deszczu w Jaśle - 800zł

Post autor: T135 »

Jeśli Pan nie dowierza a nie może być na spotkaniu to proszę zwrócić się do Związku Miast Polskich i chętnie Panu te obliczenia udostępnią. Rzetelne i fachowe , wykonane przez specjalistów w swoich dziedzinach.

PS. Na spotkaniach Konfederacji nikt nikogo nie linczuje za odmienne zdanie, można merytorycznie podyskutować. To nie PiS czy PO gdzie są sami fanatycy nie potrafiący rozmawiać na argumenty.
Jozin.1
VIP
VIP
Posty: 4306
Rejestracja: 18 grudnia 2017, 22:22

Re: Podatek od deszczu w Jaśle - 800zł

Post autor: Jozin.1 »

człowiek z lasu pisze: 11 października 2020, 18:05 No właśnie chętnie bym zobaczył to wyliczenie jasielskich spółdzielni na które powołują się konfederaci. Powierzchnia działki, powierzchnia zabudomy, liczba mieszkańców, poziom retencji i algorytm plus jego wynik. Skoro się powołują to chyba łatwo go przytaczą. Ja osobiście widziałem te informacje na stronach konfederacji wklejanie przez znajomych z fb. Co do spotkania z przedstawicielami Konfederacji. Znając mój esprit de contradiction zostałbym juz w trakcie pierwszego pytania poproszony o opuszczenie sali a jeśli nie to dokonałbym mentalnego zgrillowania bo dla polityków jakiejś wielkiej empatii nie mam . Nie wykluczam, że będę chodził na takie spotkania o ile zrealizuje mój plan powrotu juz wkrótce.
Wow, mentalne zgrillowanie prze OIROpatriotycznego wykładowcę glazury na usługach obcego kapitału - to dla polityków Konfederacji z pewnością było by niezapomniane wrażenie....

p.s.
Nie realizuj planu powrotu, PiS niedługo straci władzę, kogo będziesz wielbił ???

To tak na rozruszanie tego smutnego jak pidza poniedziałku :hyhy: :hyhy: :hyhy:
człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1851
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: Podatek od deszczu w Jaśle - 800zł

Post autor: człowiek z lasu »

Chodzi Ci o to, ze realizuje swoje plany z powodzeniem, zarobiłem sobie na własne przedsięwzięcie własną pracą, bez pchania się w polityczne garnitury i podgryzania silniejszego w nadziei, ze sie wykrwawi? Tak. To mogłoby być mocne przeżycie dla niektórych.
Jozin.1
VIP
VIP
Posty: 4306
Rejestracja: 18 grudnia 2017, 22:22

Re: Podatek od deszczu w Jaśle - 800zł

Post autor: Jozin.1 »

Wow, urzekła mnie twoja historia choć o wiele ciekawsze było gdy tu PiSałeś, jak to opowiadałeś francuzom w ich ojczystym języku historię Piastów, układając im jednocześnie glazurę...
człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1851
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: Podatek od deszczu w Jaśle - 800zł

Post autor: człowiek z lasu »

Jozin.1 pisze: 12 października 2020, 15:32 Wow, urzekła mnie twoja historia choć o wiele ciekawsze było gdy tu PiSałeś, jak to opowiadałeś francuzom w ich ojczystym języku historię Piastów, układając im jednocześnie glazurę...
Cóż. Ucz się i Ty, a zdobędziesz wiele umiejętności.
Jozin.1
VIP
VIP
Posty: 4306
Rejestracja: 18 grudnia 2017, 22:22

Re: Podatek od deszczu w Jaśle - 800zł

Post autor: Jozin.1 »

Dzięki temu co potrafię stać mnie na glazurnika-gawędziarza na emigracji zarobkowej :hyhy: :hyhy: :hyhy:
ODPOWIEDZ