Koronawirus - zamknięcie wszystkiego!!

Wydarzenia i komentarze z Jasła
imchotep
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 15 stycznia 2018, 14:32

Koronawirus - zamknięcie wszystkiego!!

Post autor: imchotep »

Żeby zwalczyć to "coś" trzeba radykalnych kroków - pozamykać wszystkie sklepy!! Bez wyjątku!!! Wiadomo spożywcze czy drogerie muszą być czynne, stacje benzynowe też. Zastanawiam się co da zamknięcie sklepów w galerii skoro jak ktoś będzie chciał ciuchy czy buty pooglądać to pójdzie do mniejszego sklepu. Czy tam zagrożenie będzie mniejsze niż w galerii? Bardzo wątpię... Sklepy meblowe typu Black Red White, Relax i inne też są jak galerie gdzie jest duża powierzchnia a ludzie jak będą siedzieć w domu to z nudy pójdą tam "pooglądać" dla zabicia czasu bo im się nudzi w domu. Niestety pracownicy tam muszą iść do pracy i wypełniać swoje obowiązki bo maja rodziny i muszą z czegoś żyć, ale z tyłu głowy gdzieś mają to żeby nie zarazić się i pewnie nie jeden będzie ze strachem tam szedł bo skoro powracają z emigracji ludzie to coś muszą robić.... a kto wie czy nie będzie wśród nich ludzi zarażonych. Szkoda że nie ma osoby która by nie bała się podjąć radykalnych decyzji i nakazać zamknięcie wszystkich sklepów - oprócz spożywczych, aptek, stacji benzynowych i innych naprawdę potrzebnych w tej sytuacji.
Grzmotomocna
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 21 stycznia 2020, 17:18

Re: Koronawirus - zamknięcie wszystkiego!!

Post autor: Grzmotomocna »

Zgadzam sie, masz dużo racji. Sama pracuje w dużym markecie spożywczym i jestem przerażona o swoje zdrowie i mojej rodziny. W domu czeka na mnie mąż z coreczka. Siedząc na kasie i widząc kaszlących na mnie klientów, śmiejących się że co za czasy że nie ma papieru czy makaronu i że pracownicy powinni się cieszyć bo ruch duży i premię będziemy mieć, łzy napływają mi do oczu. Mam gdzies premie. Ludzie dużo rzeczy jeszcze nie rozumieja. Zmądrzeją jak będzie za późno.
driver1234
Ekspert
Ekspert
Posty: 82
Rejestracja: 16 stycznia 2016, 18:24

Re: Koronawirus - zamknięcie wszystkiego!!

Post autor: driver1234 »

Przykro mi że masz taka pracę ...ale jedyne co w tej sytuacji mogę ci doradzić to zwolnienie L4 na czas kwarantanny ...
Tadla
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 29
Rejestracja: 27 listopada 2013, 00:46

Re: Koronawirus - zamknięcie wszystkiego!!

Post autor: Tadla »

Wygląda na to , że w Jaśle to tylko Galerię zamknęli, a pozostałe sklepy typu Majster, AES , MERKURY są otwarte.... także Jasło widocznie się nie boi :/
Powinni wszystko pozamykać wtedy byłaby jakaś szansa "to" zatrzymać.
krzysztof1
VIP
VIP
Posty: 2178
Rejestracja: 16 stycznia 2019, 15:45

Re: Koronawirus - zamknięcie wszystkiego!!

Post autor: krzysztof1 »

Jeżeli zamkniemy wszystko to będzie oznaczało paraliż kraju. Ponadto firmy muszą zarobić na swoje utrzymanie. Właściciel firmy musi mieć kasę na podatki, zus i na inne opłaty. Nie będzie miał kasy to firmę zamknie, a pracownicy pójdą na bezrobocie. Pracownikom też musi zapłacić. Sklepy spożywcze czy apteki muszą być otwarte, bo przecież ludzie muszą mieć gdzie kupić jedzenie. Galerie zamknęli tylko dlatego ,że gimbaza chodziła tam tłumnie, po tym jak dostali dodatkowe ferie.
luc_ponownie
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 473
Rejestracja: 4 lipca 2018, 17:48

Re: Koronawirus - zamknięcie wszystkiego!!

Post autor: luc_ponownie »

Jeżeli zamkniemy wszystko to będzie oznaczało paraliż kraju.

Jeśli nie zamkniemy również będzie to oznaczało prędzej czy później paraliż kraju i może nawet 2-8 milionów trupów w skrajnym wypadku. Tak to wygląda.
Zgadzam sie, masz dużo racji. Sama pracuje w dużym markecie spożywczym i jestem przerażona o swoje zdrowie i mojej rodziny. W domu czeka na mnie mąż z coreczka. Siedząc na kasie i widząc kaszlących na mnie klientów, śmiejących się że co za czasy że nie ma papieru czy makaronu i że pracownicy powinni się cieszyć bo ruch duży i premię będziemy mieć, łzy napływają mi do oczu. Mam gdzies premie. Ludzie dużo rzeczy jeszcze nie rozumieja. Zmądrzeją jak będzie za późno.
Pozdrowienia i wyrazy współczucia.Wy kasjerki jesteście jak lekarze na pierwszej linii frontu i to w samych rękawiczkach (lepsze one jak nic,ale to mało) ,zero maseczek,zero okularów. Źle to wygląda. Masz termometr w domu to mierz temperaturę z bliskimi za dużo nie przebywać.
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9448
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: Koronawirus - zamknięcie wszystkiego!!

Post autor: Mosznicki »

PSL na pewno zaradzi. Tylko, chopy, wybierzcie.
Jozin.1
VIP
VIP
Posty: 4306
Rejestracja: 18 grudnia 2017, 22:22

Re: Koronawirus - zamknięcie wszystkiego!!

Post autor: Jozin.1 »

taa, zamknąć wszystko i nie będzie niczego. Viva Kononowicz !!!!
luc_ponownie
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 473
Rejestracja: 4 lipca 2018, 17:48

Re: Koronawirus - zamknięcie wszystkiego!!

Post autor: luc_ponownie »

Jozin.1 pisze: 17 marca 2020, 22:30 taa, zamknąć wszystko i nie będzie niczego. Viva Kononowicz !!!!
Majątek można odzyskać Jozinie.Życie nie.

A w razie czego to na tamtą stronę i tak pójdziesz boso, a tu na ziemi potrzebny ci będzie tylko ułamek metra kwadratowego... Weź to pod rozwagę...
łysyszogun
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 18 marca 2020, 09:26

Re: Koronawirus - zamknięcie wszystkiego!!

Post autor: łysyszogun »

Wirus jest straszny i przede wszystkim panika którą wywołuje.... Oczywiście niektórzy umrą niestety ale zdecydowana większość przeżyje i w tym czasie gospodarka padnie. I jeśli ktoś nie ma oszczędności (a wiele osób nie ma) to z czego będzie żył? Za co kupi jedzenie? Nie mówiąc o rachunkach.... Małe firmy/sklepy upadną bo nie będzie ruchu, więc zwolnią swoich pracowników i właściciele też nie będą mieć pieniędzy... I tak, rekcją łańcuchową. Myślicie, że państwo pomoże?
Jozin.1
VIP
VIP
Posty: 4306
Rejestracja: 18 grudnia 2017, 22:22

Re: Koronawirus - zamknięcie wszystkiego!!

Post autor: Jozin.1 »

luc_ponownie pisze: 18 marca 2020, 08:22
Jozin.1 pisze: 17 marca 2020, 22:30 taa, zamknąć wszystko i nie będzie niczego. Viva Kononowicz !!!!
Majątek można odzyskać Jozinie.Życie nie.

A w razie czego to na tamtą stronę i tak pójdziesz boso, a tu na ziemi potrzebny ci będzie tylko ułamek metra kwadratowego... Weź to pod rozwagę...
Czy zdajesz sobie sprawę, że gdyby tak zamknąć wszystko to w ciągu tygodnia mamy.....totalny chaos i brutalna walkę o przeżycie ??? Tak trudno to sobie wyobrazić ??? Mnie nie chodzi o żaden majątek drogi lucu tylko o zwykłe warunki do egzystencji, kiedy nie musisz iść na polowanie, dosłownie, by przeżyć, bo państwo ma cie głęboko w doopie.......
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9448
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: Koronawirus - zamknięcie wszystkiego!!

Post autor: Mosznicki »

Nie nakręcajcie się. A byle firmy, które płaca grosze? Pewien ekonomista powiedział raz, ze lepiej zeby takie upadły. I były to czasy niewyjątkowe.
luc_ponownie
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 473
Rejestracja: 4 lipca 2018, 17:48

Re: Koronawirus - zamknięcie wszystkiego!!

Post autor: luc_ponownie »

Czy zdajesz sobie sprawę, że gdyby tak zamknąć wszystko to w ciągu tygodnia mamy.....totalny chaos i brutalna walkę o przeżycie ???
Zdaję sobie sprawę,że jeśli zrobić to tak jak opisujesz jest taka groźba. Ale i tak było by warto.

Ponieważ zdaję też sobie sprawę,że takie dantejskie sceny grożą nam i tak jeżeli za niecały miesiąc no maksimum dwa podążymy drogą Włoską ? Zdajesz sobie sprawę,że dziś lekarze,sprzedawcy,policja,listonosze itp są i tak na pierwszej linii ? Bez nich ten burdel będzie ZNACZNIE gorszy, już nie do ogarnięcia.

Istnieje poważne zagrożenie że PiS tego nie opanuje (opozycja zresztą też by nie opanowała). Przecież oni nie potrafią ogarnąć do końca swojego bezpieczeństwa,to co mówić o naszym na które mają głęboko wyj...ne ?!
krzysztof1
VIP
VIP
Posty: 2178
Rejestracja: 16 stycznia 2019, 15:45

Re: Koronawirus - zamknięcie wszystkiego!!

Post autor: krzysztof1 »

Nie siej paniki.
Misiunia020293
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 24 lipca 2017, 11:57

Re: Koronawirus - zamknięcie wszystkiego!!

Post autor: Misiunia020293 »

Chyba wszystko jeszcze przed nami kiedy rodacy będą wracać z zagranicy na Swięta i zarazać ( Włochy , Niemcy i inne). Kwarantanna jednego a co z rodziną?
ODPOWIEDZ