Koronawirus - zamknięcie wszystkiego!!

Wydarzenia i komentarze z Jasła
Awatar użytkownika
wirgin
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 282
Rejestracja: 17 września 2010, 12:42
Lokalizacja: Jasło

Re: Koronawirus - zamknięcie wszystkiego!!

Post autor: wirgin »

Mosznicki pisze: 7 lutego 2021, 22:44 Zamknijmy fermy, otwórzmy serca i umysły:

Jeśli postępowy ruch społeczny zaczyna przypominać Ordo Iuris, to przestaje być postępowy. Rozróżnienie na bezprzemocowy umiar i siejący postrach radykalizm jest bardzo byle jakie. Umiar bywa przemocą, jeśli jest niewykorzystaniem możliwości, jakie daje radykalizm. A radykalizm może łączyć się z niechęcią do przemocy, być realistyczny, rozsądny i atrakcyjny dla wielu. Ruch prozwierzęcy z pewnością powinien pielęgnować taki radykalizm. Mądry ruch społeczny unika automatyzmu i umie stosować różne strategie, jeśli sytuacja tego wymaga.

https://podcastblog.pl/episode/weganizm ... zwoitosci/
Ciekawy temat i godny rozwinięcia ze względy na docenienie empatii i podniesienie świadomości. Może warto założyć nowy wątek niż mieszać go z tematem koronawirusa.
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9448
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: Koronawirus - zamknięcie wszystkiego!!

Post autor: Mosznicki »

Nie jest pomieszany, na co już zwracałem uwagę, a jako polityczny jest także w opozycji do polityki PiS. I tylko jako traktowany poważnie ma szansę przykuć uwagę.





(...)the first evidence that climate change could have played a direct role in the emergence of SARS-CoV-2, the virus that caused the COVID-19 pandemic.(...)

The study found that the number of coronaviruses in an area is closely linked to the number of different bat species present. An additional 40 bat species have moved into the southern Chinese Yunnan province in the past century, harboring around 100 more types of bat-borne coronavirus. This “global hotspot” is the region where genetic data suggests SARS-CoV-2 may have arisen.
https://www.hawaii.edu/news/2021/02/05/ ... s-covid19/
Czyli możliwa bezpośrednia rola globalnego ocieplenia w powstaniu wirusa.

Sobie grabimy... Ale po co o tym myśleć i psuć sobie apetyt na jakiegoś zwierzaka?🤷‍♂️
Awatar użytkownika
wirgin
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 282
Rejestracja: 17 września 2010, 12:42
Lokalizacja: Jasło

Re: Koronawirus - zamknięcie wszystkiego!!

Post autor: wirgin »

Z politycznego punktu widzenia - temat jedzenia mięsa w tym wątku służy do odciągnięcia uwagi od tematu głównego czyli pozbawianiu wolności i niezależności ludziom poprzez wprowadzanie lockdownów i pandemii.
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9448
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: Koronawirus - zamknięcie wszystkiego!!

Post autor: Mosznicki »

Nie zauważyłem, żebyś miał coś przeciwko szerzonym w nim teoriom spiskowym, którym - notabene - możesz poświęcić odrębny wątek.
Awatar użytkownika
wirgin
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 282
Rejestracja: 17 września 2010, 12:42
Lokalizacja: Jasło

Re: Koronawirus - zamknięcie wszystkiego!!

Post autor: wirgin »

Może nie zauważyłeś, że tzw. teorie spiskowe które w większości okazują się faktem wynikają z przeprowadzanej zmiany systemu, której czynnikiem jest wprowadzanie lockdownów i pandemii. Przemyślę sugestię.
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9448
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: Koronawirus - zamknięcie wszystkiego!!

Post autor: Mosznicki »

Niedyskutując już tego, co piszesz o teoriach spiskowych (każdy może sobie wyrobić własne zdanie), zauważ że uzurpujesz sobie prawo do decydowania o tym, czym można w tym wątku tłumaczyć powstanie całej sytuacji, a czym nie. To ma niewiele wspólnego z wolnością, której rzekomo chcesz dla ludzi. Jeśli chcesz ścisle trzymać się wątku, to pisz wyłącznie o tym, że zamknięcia wprowadza się bez wystarczających podstaw prawnych itp. Ale jeśli uważasz, że pisanie o wirusie, który „uciekł z laboratorium” jednak w jakiś sposób jest z tematem związane, to przedstawiana przeze mnie perspektywa również, a nawet - uważam - bardziej. Ja nie mam nic przeciwko Twoim teoriom spiskowym jako pojawiającym się w tym wątku. Swoje zdanie na ich temat wyraziłem i go nie zmieniłem, uważając ze uwagę należy raczej poświęcać rzeczom innym i racjonalnym, ale nie zabraniam nikomu tu o nich pisać.

PS Może pojawić się nowa teoria spiskowa o tym, ze szczepionki powodują cukrzyce tylu I, ponieważ u osób, które przebyly infekcje obserwuje się często tego rodzaju objawy. Od dawna naukowcy wiedzą, ze patogeny mogą wnikać do komórek trzustki i niszczyć je albo indukować odpowiedz autoimmunologiczną, więc to nie byłoby nieprawdopodobne. Potrzeba więcej badań, zeby to potwierdzić. Ale konspiracjonisci już mogą wiedziec swoje.
Awatar użytkownika
wirgin
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 282
Rejestracja: 17 września 2010, 12:42
Lokalizacja: Jasło

Re: Koronawirus - zamknięcie wszystkiego!!

Post autor: wirgin »

Prawnikiem nie jestem i nie mam zamiaru podawać podstaw prawnych gdyż takie informacje łatwo można wyłowić w sieci. Warto jednak uwypuklić treści na które nie ma dostępu większość społeczeństwa gdyż są blokowane przez system w mediach, YT czy FB. Dobrze wiesz, że nie mamy prawa nikomu zabraniać wyrażać swoich opinii gdyż nie jest to prywatne forum czy wątek zastrzeżony dla grupy osób.
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9448
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: Koronawirus - zamknięcie wszystkiego!!

Post autor: Mosznicki »

Dobrze wiesz, że nie trzeba być prawnikiem, by wiedziec pewne, najogólniejsze, rzeczy.

Więc nie sugeruj mi zakładania nowego wątku, bo zarówno Twoje jak i moje wpisy mieszczą się w zakresie tematu.

Te „blokowane” treści szerzą się niepohamowanie niczym prawdziwy wirus, a media właściwe muszą sie tylko potem jeszczę nad nimi pochylać. A osobiście wolałbym żeby czas antenowy nie musiał być poświęcany takim rzeczom. Jeśli coś tu nie może się przebić to akurat informacja i rzetelna wiedza.
Awatar użytkownika
grzeh
VIP
VIP
Posty: 3884
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:21

Re: Koronawirus - zamknięcie wszystkiego!!

Post autor: grzeh »

PILNE! 35 zgonów z powodu szczepionki? Czy mRNA zabija Polaków? Justyna Socha wRealu24!
https://www.youtube.com/watch?v=F3NQxkbg-Ew

warto wysłuchać, i to nie ze względu na tytuł
Jozin.1
VIP
VIP
Posty: 4306
Rejestracja: 18 grudnia 2017, 22:22

Re: Koronawirus - zamknięcie wszystkiego!!

Post autor: Jozin.1 »

JPRD, i znowu wRealu24 i to jeszcze z Sochą......
Awatar użytkownika
grzeh
VIP
VIP
Posty: 3884
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:21

Re: Koronawirus - zamknięcie wszystkiego!!

Post autor: grzeh »

ale coś merytorycznie jakbyś napisał to byłby chyba za duży wysiłek intelektualny?
postaraj się. wysłuchaj i powiedz z czym się nie zgadzasz. ja będę wdzięczny
Jozin.1
VIP
VIP
Posty: 4306
Rejestracja: 18 grudnia 2017, 22:22

Re: Koronawirus - zamknięcie wszystkiego!!

Post autor: Jozin.1 »

Przypomnij mi dzieciaku, jaką to specjalizację z medycyny ma Justyna Socha ????
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18309
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Koronawirus - zamknięcie wszystkiego!!

Post autor: dragoness »

Jozin.1 pisze: 8 lutego 2021, 23:19 Przypomnij mi dzieciaku, jaką to specjalizację z medycyny ma Justyna Socha ????
Taką jak Zięba.
Awatar użytkownika
grzeh
VIP
VIP
Posty: 3884
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:21

Re: Koronawirus - zamknięcie wszystkiego!!

Post autor: grzeh »

Jozin.1 & dragoness

jak widać Socha Was położyła :)
nie macie argumentów to trzeba przeciwnika dyskredytować.

a może zapytam tak jak dragoness i Mosznicki"

"Jest tam coś niezgodnego z faktami?" :)
ODPOWIEDZ