Liczba mieszkańców Jasła

Wydarzenia i komentarze z Jasła
Włos
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 358
Rejestracja: 12 czerwca 2015, 09:00

Liczba mieszkańców Jasła

Post autor: Włos »

2012- 36 641
2015 - 36001
2016 - 35713
2017 - 35445

Czyli co roku ubywa 200-300 osób

Wygląda na to że Jasło zeszło poniżej 35 000 mieszkańców. Oficjalnie bo jest jeszcze spora grupa niewymeldowanych, a mieszkających po za Jasłem.

realnie zostało ok 20 000 emerytów i 10 000 w wieku produkcyjnym.
Z tych 10 000 połowa "pracuje" w urzędach i szpitalu :szok:

Nic tego nie zatrzyma.
:szok:
Awatar użytkownika
Messer
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 418
Rejestracja: 29 kwietnia 2011, 15:09

Re: Liczba mieszkańców Jasła

Post autor: Messer »

Podobno stałych mieszkańców jest 25 tysięcy.
Włos
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 358
Rejestracja: 12 czerwca 2015, 09:00

Re: Liczba mieszkańców Jasła

Post autor: Włos »

Messer pisze: 22 kwietnia 2019, 18:59 Podobno stałych mieszkańców jest 25 tysięcy.
Bardzo możliwe, założyłem że jest ich 30 tysięcy . Ale równie dobrze może być tylko 25 tys. z tego będzie 15 tys emerytów i 10 tys aktywnych w urzędach i firmach :szok:
Nędznie to wygląda :szok:
Awatar użytkownika
grzeh
VIP
VIP
Posty: 3906
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:21

Re: Liczba mieszkańców Jasła

Post autor: grzeh »

Włos pisze: 22 kwietnia 2019, 19:30 Nędznie to wygląda :szok:
podzieliłeś Jaślan na grupy wiekowe: na emerytów i aktywnych (w sensie pracujących)
zapominasz o dzieciach i uczniach

oprócz spadku ludności (?) brakuje pewnego przedziału osób,
brakuje osób w wieku najbardziej efektywnym.
matrix
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 273
Rejestracja: 24 marca 2012, 08:25

Re: Liczba mieszkańców Jasła

Post autor: matrix »

Nie ma algorytmu liczby mieszkańców, a takowy winien być. Samorządowcy mają głęboko w czterech literach wszelkie statystyki, ich interesuje tylko pensja, tudzież dieta- oby jak najwyższa i tak do następnych wyborów.....Rozumiem, że sprawia to ogromną trudność wszelkiej maści urzędasom porównać roczne wskaźniki z urzędu pracy, zus-u, urzędu skarbowego, urzędu stanu cywilnego, wydziału od promocji i rozwoju miasta/nie wiem jak się teraz nazywa/ Oczywiście należy też uwzględnić dane z mpgk, z gazownictwa, elektryki i opłat za śmieci ! ! Mielibyśmy pełną jasność względem aktualnej sytuacji gospodarczej, demograficznej i co najważniejsze prognoz ! Darłem pysk naście lat temu w tym temacie, grochem o ścianę i rozmowa "dziada z obrazem" to mało powiedziane. Jak wybieramy - moi drodzy /ja też / tak mamy ......przykro.
Ad rem.... w Jaśle mieszka od poniedziałku do piątku ok. 25 max 27 tys. osób . Hm, jeżeli ktoś ma inne zdanie to bardzo proszę w oparciu o wskaźniki z firm wymienionych wyżej.
Gwoli przypomnienia, opracowanie "PAN"u na podstawie danych z 2014 r. warto przeczytać ! dzisiaj Jasło już zapewne jest na podium w skali kraju....
https://www.power.gov.pl/media/66970/De ... rcze_2.pdf
Awatar użytkownika
ser_dziurawiec
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 45
Rejestracja: 14 grudnia 2009, 18:29

Re: Liczba mieszkańców Jasła

Post autor: ser_dziurawiec »

Wg deklaracji śmieciowych, to parę lat temu, było ledwie 25 tys. Ale od tego czasu, każdy kto kończy szkołę średnią to wyjeżdża, do tego trzeba liczyć normalną śmiertelność.
Wystarczy popatrzeć na osiedla. Ile mieszkało ludzi w blokach ok 2000r a ile teraz. Praktycznie przez pół.
kuba12
Debiutant
Debiutant
Posty: 8
Rejestracja: 23 kwietnia 2019, 14:28

Re: Liczba mieszkańców Jasła

Post autor: kuba12 »

Młodzi wyjeżdżają za pracą do większych miast, za granicę. Takie czasy
ODPOWIEDZ