Nowy Styl - światowa firma - opinie

Wydarzenia i komentarze z Jasła
jjaa18+
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 326
Rejestracja: 22 października 2011, 15:32

Re: Nowy Styl - światowa firma - opinie

Post autor: jjaa18+ »

T135 pisze:ten cały kronospan, też może i cudów nie ma, ale za samo to że pracuje sie na czterobrygadówce dopłaca 700zł stałego dodatku. + godz nocne, nadloczbowe itd. W stylu nie ma ani centa.
No jak nie ma ani centa jak się zdarza nadliczbowe czy nocne to płacą dodatki co ty piszesz! Zdarzy się raz na rok 12h to płacą przeważnie jeszcze nocne dochodzą bo się zostaje na 12 po drugiej zmianie.. Ludzie zastanówcie się jak mogą nie płacić. Zresztą ja się nie będę licytować, kłócić jak jest tak jest, komu nie pasuje nie pracuje. Pozdrawiam serdecznie
T135
VIP
VIP
Posty: 1176
Rejestracja: 7 czerwca 2010, 17:33

Re: Nowy Styl - światowa firma - opinie

Post autor: T135 »

Płacą to co muszą ustawowo. Ale np w Kronospanie, za samo to, że pracuje się w systemie 4-brygadowym dopłacają prawie 1000zł do wypłaty dodatku. W Nowym Stylu nie ma nic takiego.
Jocke
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 412
Rejestracja: 16 września 2009, 12:40

Re: Nowy Styl - światowa firma - opinie

Post autor: Jocke »

brat 3 miesiące temu przeszedł z NS do kronospanu i ma praktycznie ponad 1000zł więcej na wypłatę i kultura pracy, poszanowanie pracownika itd. o wiele lepsze niż w Stylu.
Awatar użytkownika
Charlie_P
VIP
VIP
Posty: 979
Rejestracja: 20 października 2009, 17:51
Lokalizacja: ziemia

Re: Nowy Styl - światowa firma - opinie

Post autor: Charlie_P »

Moi przedmówcy mają rację. Płace w Nowym Stylu są zależne tylko i wyłącznie od pracowników. Weźcie się zbierzcie, weźcie przykład z pielęgniarek z Tarnobrzega, Mielca, Rzeszowa - idźcie na tydzień chorobowego w kilkaset osób... przecież każdy z Was jest przemęczony, wykończony psychicznie i fizycznie... nie będzie to żadne udawania, tylko faktyczne zapotrzebowanie na podratowanie zdrowia... a pracodawca może przy okazji będzie miał czas na przemyśleni, że czasy się zmieniły i w Jaśle też trzeba zacząć płacić więcej niż najmniej ile się da.... :) Jesli narzekacie, że za mało zarabiacie, to pamiętajcie sami jesteście sobie winni! Gdybyście zatrzymali firmę na jeden dzień, to gwarantuję, że dostaniecie podwyżki bo na wasze miejsca nie ma NIKOGO, to nie te czasy, że na Twoje miejsce jest 50 chętnyc...! I teraz to wy dyktujecie warunki. Wystarczy chcieć... Warto brać przykład z młodych, nowych pracowników którzy nie dają sobą pomiatać, nie dają się wyzyskiwać niestety w przeciwieństwie do pracowników którzy w danej firmie pracują od lat i myślą, że to że są poniewierani przez pracodawce to normalne... otrząśnijcie się ludzie, czasy się zmieniły. Z tego co mi wiadomo, gdyby ktoś w kronospanie na sam początek zaproponował pracownikowi taką stawkę jak proponuje nowy styl, to zostałby po prostu wyśmiany... dobrze, że w Jaśle taka firma powstaje, bo to tworzy konkurencje na rynku pracy i oby tak dalej. Ale jeszcze raz powtarzam, wszystko zależy od Was pracownicy, czy godzicie się na takie traktowanie, na takie prace...czy się temu przeciwstawicie.. ;)
Awatar użytkownika
Charlie_P
VIP
VIP
Posty: 979
Rejestracja: 20 października 2009, 17:51
Lokalizacja: ziemia

Re: Nowy Styl - światowa firma - opinie

Post autor: Charlie_P »

ludzie sami sobie pozwalaja na takie płace.
Jozin.1
VIP
VIP
Posty: 4306
Rejestracja: 18 grudnia 2017, 22:22

Re: Nowy Styl - światowa firma - opinie

Post autor: Jozin.1 »

Kurcze, zaczyna to wyglądać jakby ktoś wyłamał się że zmowy płacowej.....w końcu.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18362
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Nowy Styl - światowa firma - opinie

Post autor: dragoness »

Jozin.1 pisze:Kurcze, zaczyna to wyglądać jakby ktoś wyłamał się że zmowy płacowej.....w końcu.
I nie dziwią w związku z tym negatywne opinie.
luc_ponownie
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 473
Rejestracja: 4 lipca 2018, 17:48

Re: Nowy Styl - światowa firma - opinie

Post autor: luc_ponownie »

Jozin.1 pisze:Kurcze, zaczyna to wyglądać jakby ktoś wyłamał się że zmowy płacowej.....w końcu.
Tak,w Stylu ci się wyłamią i jeszcze zakończy się to zwycięstwem pracownikow... Jozin,proszę ja ciebie... Kuzyn mówił,że na innym dość "obciążonym" dziale była kilka lat temu taka brygada co się zmówiła by nie przyjść któregoś dnia,chyba w sobotę czy coś.No i nie przyszli.Później też nie mieli już po co pójść...

Cały zakład by się musiał zbuntować.A tam dominują ludzie po 40-tce podobno.Aha.Jest jeszcze taki dowcip.Nazywa się "związek zawodowy" w Nowym Stylu. Podobno coś takiego tam nawet istniało.Ale tylko podczas zwolnień grupowych. Kuzyn długo tam pracował i pracuje,więcej w tym wątku nie napiszę,bo jeszcze by go mogli zidentyfikować jak coś powiem za dużo.
Ostatnio zmieniony 11 sierpnia 2018, 19:00 przez luc_ponownie, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18362
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Nowy Styl - światowa firma - opinie

Post autor: dragoness »

To raczej Kronospan wyłamuje się ze zmowy.
Jozin.1
VIP
VIP
Posty: 4306
Rejestracja: 18 grudnia 2017, 22:22

Re: Nowy Styl - światowa firma - opinie

Post autor: Jozin.1 »

luc_ponownie pisze:
Jozin.1 pisze:Kurcze, zaczyna to wyglądać jakby ktoś wyłamał się że zmowy płacowej.....w końcu.
Tak,w Stylu ci się wyłamią i jeszcze zakończy się to zwycięstwem pracownikow... Jozin,proszę ja ciebie...
Rusz czasem głową i postaraj się zrozumieć co autor miał na myśli....

Skoro Kronospan płaci 1000 więcej niż NS to kto tu się wyłamuje ? NS ???
m-mmr
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 29 stycznia 2015, 14:10

Re: Nowy Styl - światowa firma - opinie

Post autor: m-mmr »

Praca w tej firmie to porażka, coraz więcej osób się zwalnia bo płaca marne grosze. Raz na jakiś czas rzucą jakąś premię i myślą, że ludzie ich będą po rękach całować. Premia zależy od humoru kierownika czy brygdzisty, możesz pracować na premię przez prawie cały miesiąc bardzo ciężko a w ostatnim dniu brygadzista ci sie przyczepi do jakiejś głupoty i po premi. O podwyżce nie ma mowy, w umowie dają 11 zł na godzinę, cyrk na kołach! A starzy "wyjadacze" może z tego i zadowoleni, bo nie wiedzą, że można normalnie więcej zarobić, ale trzeba by o swoje powalczyć, a nie lizać tyłki kierownictwu i dyrekcji. Zresztą jak tak dalej będzie, to w Nowym Stylu nawet ukraińcy nie będą chcieli pracować.
jjaa18+
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 326
Rejestracja: 22 października 2011, 15:32

Re: Nowy Styl - światowa firma - opinie

Post autor: jjaa18+ »

Odkąd tam pracuje na mojej hali z mojej zmiany, ale nie z mojego działu zwolniły się 4 czytaj CZTERY osoby! Od pierwszego dnia pracy. Teraz Przyjęli STO osób na dwie hale na Zakład produkcji foteli i krzesel jak widać ludzie nawet za te 11zl na h chcą pracować. Dawniej trzeba było pracować trzy miesiące na umowę o pracę ("była umowa próbna) teraz po miesiącu pracy dają umowę od roku do dwóch i pół pnormalna o pracę. Może i chcą zatrzymać pracowników, ale teraz już po pół roku masz podwyżkę, gdyby było tak źle jak mówią to by tyle ludzi nie przychodziło do pracy.. Skąd te sto osób? Widocznie chcą pracować nawet za 11zl. Nie będę już się odzywać na ten temat, bo widzę że krzykaczy nie przekrzycze każdy wie lepiej. Ja piszę tutaj tylko i wyłącznie o zakładzie produkcji foteli i krzesel nie wiem jak jest gdzie indziej nie byłam, więc się nie wypowiadam.. Pracuje tam i widzę jak jest i co jest. Kuzyn ani wujek mi nie mówili! Koniec!
sstory99
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 44
Rejestracja: 8 stycznia 2015, 23:07

Re: Nowy Styl - światowa firma - opinie

Post autor: sstory99 »

jjaa18+ pisze:Odkąd tam pracuje na mojej hali z mojej zmiany, ale nie z mojego działu zwolniły się 4 czytaj CZTERY osoby! Od pierwszego dnia pracy. Teraz Przyjęli STO osób na dwie hale na Zakład produkcji foteli i krzesel jak widać ludzie nawet za te 11zl na h chcą pracować. Dawniej trzeba było pracować trzy miesiące na umowę o pracę ("była umowa próbna) teraz po miesiącu pracy dają umowę od roku do dwóch i pół pnormalna o pracę. Może i chcą zatrzymać pracowników, ale teraz już po pół roku masz podwyżkę, gdyby było tak źle jak mówią to by tyle ludzi nie przychodziło do pracy.. Skąd te sto osób? Widocznie chcą pracować nawet za 11zl. Nie będę już się odzywać na ten temat, bo widzę że krzykaczy nie przekrzycze każdy wie lepiej. Ja piszę tutaj tylko i wyłącznie o zakładzie produkcji foteli i krzesel nie wiem jak jest gdzie indziej nie byłam, więc się nie wypowiadam.. Pracuje tam i widzę jak jest i co jest. Kuzyn ani wujek mi nie mówili! Koniec!
Grunt to być zadowolonym z wykonywanej pracy i wynagrodzenia jakie otrzymujemy za nią :)
leśmian.pl
Bywalec
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 18 września 2016, 09:22

Re: Nowy Styl - światowa firma - opinie

Post autor: leśmian.pl »

Z jednej strony ,światowa firma,właściciele milionerami,a z drugiej strony wyciągają łapę do burmistrza Jasła (niebogatego miasta),o umorzenie podatku od nieruchomości.I o dziwo,burmistrz wspaniałomyślnie umarza.Okazuje się,że wpływy do budżetu miasta nie są "oczkiem w głowie" burmistrza",natomiast finanse Nowego Stylu ,dla milionerów? A jakże... :dobani:
m-mmr
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 29 stycznia 2015, 14:10

Re: Nowy Styl - światowa firma - opinie

Post autor: m-mmr »

do jja18. Takich pracowników jak Ty właśnie im trzeba. Którzy robią za marne grosze a i tak są zadowoleni :super:
ODPOWIEDZ