Nowy Styl - światowa firma - opinie

Wydarzenia i komentarze z Jasła
Jocke
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 412
Rejestracja: 16 września 2009, 12:40

Re: Nowy Styl - światowa firma - opinie

Post autor: Jocke »

Zarobki w Nowym Stylu są wręcz śmieszne. Nie są adekwatne do wykonywanej pracy przez pracowników. Pracownicy są traktowani jak tania siła robocza i to wszystko. Pracownicy wykonujący w tej firmie tą samą prace ale w innych krajach, zarabiają wielokrotnie więcej niż osoby pracujące w Jaśle... TANIA SIŁA ROBOCZA........ do światowej firmy im daleko.
johny3050
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 241
Rejestracja: 19 czerwca 2009, 05:24

Re: Nowy Styl - światowa firma - opinie

Post autor: johny3050 »

To ile taki zwykły pracownik na produkcji tam zarobi, że tak wszyscy narzekają?
luc_ponownie
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 473
Rejestracja: 4 lipca 2018, 17:48

Re: Nowy Styl - światowa firma - opinie

Post autor: luc_ponownie »

Zależy od stanowiska,ale z tego co moi krewni mówili co do produkcji: minimalna + premia do 200 zł (dość rzadko tyle),bo rzadko ta firma daje więcej jak musi.

Nie są to najmniejsze stawki w okolicy,można zarobić więcej niż w niektórych firmach tylko kluczem jest pytanie: ZA CO się tą kasę zarabia ! Otóż Nowy Styl - podobnie jak inne duże fabryki to miejsce gdzie trzeba zap...lać w pośpiechu by wyrobić normę.Tyle że w Nowym Stylu ma miejsce seryjna produkcja mebli i krzeseł,a to nie są lekkie rzeczy. Ja osobiście przez jakiś czas robiłem ale w BWI na produkcji i powiem tyle - fabryka a mała firma to duża różnica,bo w małej firmie tempo czy możliwość odlania się nie stanowi problemu,żaden majster czy brygadzista ci za plecami nie stoi. No i kwestia zmian - chodzenie na nocki do fabryk nie jest warte tych 2 złotych dodatku do płacy godzinowej.
T135
VIP
VIP
Posty: 1176
Rejestracja: 7 czerwca 2010, 17:33

Re: Nowy Styl - światowa firma - opinie

Post autor: T135 »

Ciągle są oferty. Po wsiach zawieszają na tablicach ogłoszeń ogromne plakaty, że światowa firma poszukuje pracowników. Zadzwoń..ja zadzwoniłem - zaproponowali uwaga......... 11 zł na godzinę BRUTTO + 250zł BRUTTO stałej premii. I to praca w systemie czterozmianowym. To jest jakieś nieporozumienie. Mam nadzieję, że ludzie nie są tak głupi, żeby za takie grosze iść pracować :wstyd: :wstyd: Może są inne działy gdzie zarabia się lepiej, nie wiem. Ale możecie sobie sami złożyć CV i sprawdzić co zaproponują. Po prostu porażka.
Jozin.1
VIP
VIP
Posty: 4306
Rejestracja: 18 grudnia 2017, 22:22

Re: Nowy Styl - światowa firma - opinie

Post autor: Jozin.1 »

Będą oferować takie warunki dopóki będą chętni by je brać.... Trzeba ich przeczekać....Za te pieniądze nawet Ukraińcy już nie pracują.

Czekaj, czekaj, jakie 11 pln brutto na godzinę ?? Przecież w tym roku jest 13,70..................
zapytanie
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 269
Rejestracja: 19 lutego 2010, 17:20

Re: Nowy Styl - światowa firma - opinie

Post autor: zapytanie »

Bo to ściema z tymi 11pln i nigdzie pewnie nie dzwonił :) NS płaci może faktycznie nienajlepiej ale i nie najgorzej. Do tego nie ma czegoś takiego jak stała premia. Czy to w biurze czy jako fizyczny masz % premii na który składa się kilka czynników, nie tylko to ile krzeseł skrecisz :) narzekają najwięcej Ci co nie byli a słyszeli.
T135
VIP
VIP
Posty: 1176
Rejestracja: 7 czerwca 2010, 17:33

Re: Nowy Styl - światowa firma - opinie

Post autor: T135 »

Jozin, Zapytanie:

Żadna ściema z tymi 11zł. Złóżcie CV, oddzwonią do Was jeszcze tego samego dnia i zapytajcie o stawkę a sami zobaczycie ;)
Poniżej umowa z poprzedniego roku, wtedy było 10.40 zł, teraz jest 11 :)
na zdj screen z umowy znajomego który tam pracował w ubiegłym roku.
Wygląda to tak, że do tego dają 250zł stałej premii i w przeliczeniu - wychodzi najniższa krajowa. W systemie 4-brygadowym nie musisz mieć w umowie ustawowej minimalnej stawki 13.70zł, bo do najniższej krajowej dobijasz dodatkami z pracę w nocy, premię itd.. Doczytajcie sobie :)

Przepracowałem tam parę miesięcy, i żałuję straconego czasu.

CYRK w tym NS, żeby taką jałmużnę płacić... tak jak wspomniałem, nie wiem czy na wszystkich działach tak jest, może gdzieś zarabia się lepiej, ale są działy gdzie jest totalny wyzysk.

"światowa firma" :rotfl: :rotfl: :mur:
Załączniki
37598936_429558584207276_17403190303522816_n.jpg
37598936_429558584207276_17403190303522816_n.jpg (35.45 KiB) Przejrzano 3717 razy
Jozin.1
VIP
VIP
Posty: 4306
Rejestracja: 18 grudnia 2017, 22:22

Re: Nowy Styl - światowa firma - opinie

Post autor: Jozin.1 »

T135 pisze: Przepracowałem tam parę miesięcy, i żałuję straconego czasu.
Czyli zgadzałeś się na te warunki. A im o to właśnie chodziło.... Jak w końcu przestaniecie się na to zgadzać to będzie musiało się to zmienić..... :cisza:
T135
VIP
VIP
Posty: 1176
Rejestracja: 7 czerwca 2010, 17:33

Re: Nowy Styl - światowa firma - opinie

Post autor: T135 »

Jakbym się zgadzał, to bym tam dalej pracował. Dla Ciebie też wszystko jest takie proste, nie pracować i już. Są ludzie którzy nieraz sa bezrobotnymi, mają długi, kogoś na utrzymaniu np. chorego i nie maja mozliwosci chocby wyjechac by lepiej zarobic. Zamiast sie załamać to haruja nawet za te 11zł żeby związać koniec z końcem. Nie zwalaj calej winy na pracowników, bo winne jest to dziadostwo jakie mamy w Jaśle, pseudoburmistrzowie i starości którzy zamiast rozwijać miasto o inwestycje by powiekszac rynek pracy, i stwarzać na nim konkurencje, to zadłużają tylko miasto i wydają pieniądze na głupoty.
Jozin.1
VIP
VIP
Posty: 4306
Rejestracja: 18 grudnia 2017, 22:22

Re: Nowy Styl - światowa firma - opinie

Post autor: Jozin.1 »

Kolego, nie rozumiesz widzę sposobu myślenia przedsiębiorców. W skrócie wygląda to tak : po co płacić więcej skoro nie trzeba ? Innymi słowy, jeśli za te stawki ludzie pracują to widać im to odpowiada... Pracodawca ma gdzieś Twoją sytuację, interesuje go tylko za jakie najniższe pieniądze zgodzisz się dla niego pracować.... Zrozumcie w końcu, że firmy są dla nich a nie dla was...
luc_ponownie
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 473
Rejestracja: 4 lipca 2018, 17:48

Re: Nowy Styl - światowa firma - opinie

Post autor: luc_ponownie »

po co płacić więcej skoro nie trzeba ?
Można zrozumieć takie podejście ale zaakceptować ? No i jednak to jest ewidentne dymanie na kasę i to,że firma tak robi to nie znaczy,że należy przejść nad tym do porządku dziennego.

No i Jozin.Ja od krewnych którzy tam pracowali/pracują słyszałem o skrajnym żydowaniu na kasę i to kuzyna ci zacytuję (sens): "w każdej firmie pracownikowi skąpią kasy,ale żyd ze stylu to pilnuje żeby nawet grosika więcej niż musi nie dać, a przewalać musisz góry,tam nawet odlać się nie ma czasu [daruj sobie styl]".W sensie,że u byle prywaciarza robić na czarno lepiej jak w Stylu bo kasa prawie ta sama,a się tak nie narobisz.

Co do 10,40... No kuzyn robił jednak na innym dziale,takim większą rotacją w tamtym roku.No i mówił,że to było 11/h,w tym roku to nie wiem - on się dawno zwolnił,ja się do NS nie wybieram. Co do premii i dodatków @T135 to pewnie kombinacje zależą od działu - jemu wyszło więcej jak minimalna,ale mówił że niedużo więcej bo 1600 do 1700 na rękę, i że na godzinach ich bardziej kroili bo na tej 4-brygadówce wszystkie urlopy mu zabrali na poczet przerw w pracy zakładu/świąt itd. Mówił coś nawet,że musieli do roboty iść 11 listopada :szok:

Co do wieku pracowników: kuzyn mówił też,że tam gdzie był to prawie same dziadki powyżej 40-tki robią,młodych prawie wcale a jak są to po trzech miesiącach próbnego max uciekają.
Czy to w biurze czy jako fizyczny masz % premii na który składa się kilka czynników, nie tylko to ile krzeseł skrecisz
Z tego co słyszałem premia produkcji to podobno faktycznie zależy od przerobu (co jest pozytywne) i od dyrekcji (a to mniej,bo dyrekcja kombinuje by dać mniej).A biuro to oczywiście krzeseł nie skręca,ale kto tam trafi do biura ? Do biura rekrutują :?: :D Może niech biuro porobi na produkcji ? Krewniacy mówili,że chcieli by "tych geniuszy z biura zobaczyć na linii" - może to jest rozwiązanie ?
zapytanie
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 269
Rejestracja: 19 lutego 2010, 17:20

Re: Nowy Styl - światowa firma - opinie

Post autor: zapytanie »

luc_ponownie pisze: Może niech biuro porobi na produkcji ? Krewniacy mówili,że chcieli by "tych geniuszy z biura zobaczyć na linii" - może to jest rozwiązanie ?
nawet nie wiesz ilu pracowników biurowych (konstruktorzy, technolodzy itp.) pracowało na produkcji :)
Pracowałem tam kiedyś na produkcji, nie narzekałem, robota pod domem w sumie, kasa wystarczająca by żyć jak człowiek.
Dobrze się mówi "krewniacy mówili", "kuzyn robił" nie mając z czymś osobiście styczności.

Owszem faktem jest, że kasa jest taka jaka jest, ale jak piszą inni, to korporacja gdzie płacą tyle ile im się opłaca i nikogo się nie zmusza do roboty. W tym przypadku od garażowców u których robisz na czarno różni ich to, że w interesie Państwa jest by ta firma nie upadła i płaci na czas a ogłoszenie upadłości z dnia na dzień nie grozi ;)

Premia chyba od czasu odejścia od akordu produkcji NS zależy tak samo od przerobu, przestrzegania bhp, ilości zaległości itp. a nie dyrekcji :)
T135
VIP
VIP
Posty: 1176
Rejestracja: 7 czerwca 2010, 17:33

Re: Nowy Styl - światowa firma - opinie

Post autor: T135 »

Jozin.1 pisze:Kolego, nie rozumiesz widzę sposobu myślenia przedsiębiorców. W skrócie wygląda to tak : po co płacić więcej skoro nie trzeba ? Innymi słowy, jeśli za te stawki ludzie pracują to widać im to odpowiada... Pracodawca ma gdzieś Twoją sytuację, interesuje go tylko za jakie najniższe pieniądze zgodzisz się dla niego pracować.... Zrozumcie w końcu, że firmy są dla nich a nie dla was...
Mylisz się. Obecnie pracuję u przedsiębiorcy, który mógłby płacić najniższą,ale i tak miałby ludzi do pracy. Jednak płaci prawie 1000zł więcej niż "musi" bo jego zdaniem zadowolony, wydajny i dobry pracownik to usatysfakcjonowany pracownik :) Wpływa to też na opinię i prestiż firmy. Inaczej myśli sie o firmie o której wie sie, że płaci solidnie pracownikowi..wiadomo że to stabilna, dobra firma.. niż takiej która płaci najmniej ile sie da, ludzi traktuje jako tania siła robocza, i jeszcze wysyła na bezpłatne urlopy bo jest taj jak to sie nazywa w NS "stójka".
Jozin.1
VIP
VIP
Posty: 4306
Rejestracja: 18 grudnia 2017, 22:22

Re: Nowy Styl - światowa firma - opinie

Post autor: Jozin.1 »

T135 pisze: Mylisz się. Obecnie pracuję u przedsiębiorcy, który mógłby płacić najniższą,ale i tak miałby ludzi do pracy. Jednak płaci prawie 1000zł więcej niż "musi" bo jego zdaniem zadowolony, wydajny i dobry pracownik to usatysfakcjonowany pracownik :) Wpływa to też na opinię i prestiż firmy. Inaczej myśli sie o firmie o której wie sie, że płaci solidnie pracownikowi..wiadomo że to stabilna, dobra firma.. niż takiej która płaci najmniej ile sie da, ludzi traktuje jako tania siła robocza, i jeszcze wysyła na bezpłatne urlopy bo jest taj jak to sie nazywa w NS "stójka".
Wybacz ale większych bzdur dawno już nie czytałem..... Nie znam firmy do której ludzie by się garnęli za najniższą.... Po prostu trafiłeś do pracodawcy, który już zrozumiał, że to jedyny sposób by zatrzymać pracownika, a nie żaden ludzki Pan....nie bądź naiwny....albo bądź, skoro czyni Cię to szczęśliwym...
T135
VIP
VIP
Posty: 1176
Rejestracja: 7 czerwca 2010, 17:33

Re: Nowy Styl - światowa firma - opinie

Post autor: T135 »

Do pracodawcy, który zrozumiał...że usatysfakcjonowany pracownik, to wydajny i dobry pracownik ;) jednak niektórzy pracodawcy jak NS myślą że nadal mamy czasy że pracownik błaga na kolanach o prace. Ty czasów już nie ma,a polityka zatrudniania w NS nadal tak wygląda choć jest tam już ogromny problem z pracownikami.
ODPOWIEDZ