DUZE Koszty za ogrzewanie os.Na Kotlinę-JSM podzielnik ISTA

Wydarzenia i komentarze z Jasła
MieszkaniecKotlina
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 9 stycznia 2017, 17:53

DUZE Koszty za ogrzewanie os.Na Kotlinę-JSM podzielnik ISTA

Post autor: MieszkaniecKotlina »

Witam wszystkich jestem jednym z mieszkańców osiedla Na Kotlinę w Jaśle które to podlega pod Jasielską Spółdzielnie Mieszkaniową.
Założenie przeze mnie tego tematu dotyczy dużych kosztów ogrzewania za miniony rok 2015 mianowicie wynikająca z dopłaty ok. 580zł
i z odczytu podzielnika ogrzewania ISTA za rok 2016 który to wskazuje podobne wyniki, tak wiec szykuje sie kolejna dopłata.

Na wstępie podam wam jaki odczyt podzielników wskazywało w roku 2015
Grzejnik 5 żeberek - 46,00 jednostek
Grzejnik 9 żeberek - 1309,00 jednostek
Grzejnik 5 żeberek - 245,00 jednostek
Grzejnik 6 żeberek - 477,00 jednostek
Łącznie - 2077 jednostek wyniosła 2377zł

Miesięcznie płace prawie 150zł za centralne ogrzewanie 56m2 czyli rocznie 1800zł
Wiec różnica za jaka kwotę zużyłem to dokładnie 577zł jaka musiałem wyrównać z czego szczerze mówiąc w domu nie grzałem niewiadomo jak mam małe dzieci które bawią sie po ziemi wiec nie wyobrażam sobie żeby miało być im zimno podczas zabawy jak i w ogóle.
Z moich obliczeń wynika ze rocznie na moje mieszanie mogę zużyć jedynie około 1000 Jednostek żeby nie było dopłaty, a teraz ciekawostka mamy 9 styczeń a na moim jednym z podzielników jest juz 100 jednostek na innym 70 jednostek wiadomo było - 20C na zewnątrz wiec w mieszkaniu ciężej nagrzać lekko odkręcisz pokrętło a grzejnik ma juz 60C a podzielnik nalicza opłatę jeśli temp przekroczy 23C grzejnika i wyczuwa różnice temp. otoczenia.

Do czego zmierzam mam rodzinę która mieszka w bloku która ma swoja własna spółdzielnie i grzeją naprawdę bardzo mocno z czego maja mieszkanie ok 70m2 miesięcznie płaca tez około 150zl ale za to zawsze maja zwrot około 300zł i nie maja żadnych podzielników
z czego wypytałem paru mieszkańców os. Kotlina którzy oszczędzali na ogrzewaniu nie mając zbyt optymalnej temperatury w mieszkaniu również mieli zwrot jedynie około 300-400zł. Tak wiec zmierzam do tego jaki sens i gdzie tu oszczędzamy przy tych podzielnikach kosztów ogrzewania Ista a tak naprawdę gdzie idą nasze pieniądze skoro w domu mamy zimno płacimy tyle samo co inne osiedla które nie należą do JSM a maja ciepło w domu a na dodatek jeszcze maja zwroty.
Tutaj zwracam sie z prośbą abyście sie wypowiadali jak u was wyglądają rozliczenia a zwłaszcza mieszkańców JSM bo mam wrażenie ze dobrze było by zebrać podpisy i polikwidować te urządzenia!
Włos
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 358
Rejestracja: 12 czerwca 2015, 09:00

Re: DUZE Koszty za ogrzewanie os.Na Kotlinę-JSM podzielnik I

Post autor: Włos »

A wynagrodzenie Prezesa i pracowników to za co niby? ??

I jeszcze ta " udana " inwestycja w domki JSM Na Kotlinie hehe
MieszkaniecKotlina
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 9 stycznia 2017, 17:53

Re: DUZE Koszty za ogrzewanie os.Na Kotlinę-JSM podzielnik I

Post autor: MieszkaniecKotlina »

Dziekuje za odpowiedz ale mimo wszystko prosił bym za odp które pomogly by rozwiazać ten problem. Panie/ Pani Włos tez nalezysz do JSM? Jesli tak to wypowiedz sie w jak u Ciebie wyglada sprawa z centralnym ogrzewaniem . Pozdrawiam
MalcolmX
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 349
Rejestracja: 17 kwietnia 2010, 09:39

Re: DUZE Koszty za ogrzewanie os.Na Kotlinę-JSM podzielnik I

Post autor: MalcolmX »

Jeśli to są podzielniki na "rureczki z płynem" to jest to fikcja - nie działają prawidłowo (spore zużycie pokazywały nawet na kaloryferze wyłączonym w 100%). U nas 2 lata temu wymienili na elektroniczne Metrona i te są OK. Nagle z niedopłat pojawiły się nadpłaty.

Drugi temat to fakt, że to podzielniki, więc jeśli na blok przypada kwota np. 5000 zł a Ty jako jedyny nie oszczędzasz i nie siedzisz w swetrze - to zgarniesz największą pulę z tych 5000 zł "do podziału". To nie licznik tylko podzielnik i im więcej fanatycznie oszczędzających z soplami na nosie tym większe i absurdalne kwoty będziesz płacił.

Który z tych czynników u Ciebie waży więcej nie wiem.
Joziiiin
VIP
VIP
Posty: 1963
Rejestracja: 27 października 2015, 10:45

Re: DUZE Koszty za ogrzewanie os.Na Kotlinę-JSM podzielnik I

Post autor: Joziiiin »

Zawiążcie wspólnotę i odłączcie się od JSM i Prezesa, co jak mówi to wie... ;)
Wind
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 255
Rejestracja: 5 grudnia 2014, 13:15
Lokalizacja: jasło i okolice

Re: DUZE Koszty za ogrzewanie os.Na Kotlinę-JSM podzielnik I

Post autor: Wind »

Kutwa duże koszty ogrzewania.No bo sie posikam.150 zł na miecha szok..W domu jednorodzinnym ludzie płaca za tone 700zł która ledwo na miesiac starczy.I tak przez 6 miesiecy...
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: DUZE Koszty za ogrzewanie os.Na Kotlinę-JSM podzielnik I

Post autor: dragoness »

Wind pisze:Kutwa duże koszty ogrzewania.No bo sie posikam.150 zł na miecha szok..W domu jednorodzinnym ludzie płaca za tone 700zł która ledwo na miesiac starczy.I tak przez 6 miesiecy...
Tona węgla na miesiąc... ciekawe. Nota bene w bloku płaci się za ogrzewanie przez cały rok. Proszę sobie wyliczyć, ile to wynosi.
Wind
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 255
Rejestracja: 5 grudnia 2014, 13:15
Lokalizacja: jasło i okolice

Re: DUZE Koszty za ogrzewanie os.Na Kotlinę-JSM podzielnik I

Post autor: Wind »

No to napisane zostało,1800zł.Tyle to ludzie wywalaja na węgiel przez 3miesiace w sezonie.
ajaks1
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 459
Rejestracja: 6 marca 2012, 15:03

Re: DUZE Koszty za ogrzewanie os.Na Kotlinę-JSM podzielnik I

Post autor: ajaks1 »

Pamiętajcie o tym, iż Pan Prezes Przetacznik, notabene mój idol ma zawsze rację i za miskę ryżu nie będzie siedział na swoim prezesowskim stołku :rotfl:
mała123
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 1 stycznia 2017, 15:46

Re: DUZE Koszty za ogrzewanie os.Na Kotlinę-JSM podzielnik I

Post autor: mała123 »

Co to jest 180 zł/m-c ?
Joziiiin
VIP
VIP
Posty: 1963
Rejestracja: 27 października 2015, 10:45

Re: DUZE Koszty za ogrzewanie os.Na Kotlinę-JSM podzielnik I

Post autor: Joziiiin »

ajaks1 pisze:Pamiętajcie o tym, iż Pan Prezes Przetacznik, notabene mój idol ma zawsze rację i za miskę ryżu nie będzie siedział na swoim prezesowskim stołku :rotfl:
Chyba chciałeś napisać, że za skrzynkę ryżu... :hyhy:
angelterz
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 203
Rejestracja: 14 października 2011, 22:47
Lokalizacja: House of pain

Re: DUZE Koszty za ogrzewanie os.Na Kotlinę-JSM podzielnik I

Post autor: angelterz »

Pamiętam że był tu taki jeden z JSM co mi o ogrzewaniu pisał,jak się temat rozwinie myśle że się pojawi.
Ja mieszkałem na jednym z bloków w centrum i tez mi ogrzewanie drogo wychodziło,podzielniki radiowe a i tak zawsze jakiś ,,pijoczyna" chodził i sprawdzał bo im sie odczyty nie zgadzały.

Wiele zależy od tego gdzie masz mieszkanie ulokowane,wtedy inaczej rozliczany jesteś niż Ci co np maja mieszkanie narożne.

Rodzice moi mieszkaja w wieżowcach i płaczą ryczałtowo cały rok i grzeją do woli,ja miałem dość i tych złodziei z JSM opuściłem.

Panie Marku specjalną prośbę potrzeba?
Za to pieniądze dostajesz z czynszu..
MieszkaniecKotlina
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 9 stycznia 2017, 17:53

Re: DUZE Koszty za ogrzewanie os.Na Kotlinę-JSM podzielnik I

Post autor: MieszkaniecKotlina »

Wind pisze:Kutwa duże koszty ogrzewania.No bo sie posikam.150 zł na miecha szok..W domu jednorodzinnym ludzie płaca za tone 700zł która ledwo na miesiac starczy.I tak przez 6 miesiecy...
Dobrze tylko w domu jednorodzinnym przeważnie masz okolo zalerzy jaki jest dom 120m2 do ogrzania a nie 60m2 wiec sobie już zwieksz koszt 1800zł razy 2 i dodaj sobie to że w domu jednorodzinnym odrazu ogrzewasz sobie już wode przez te 6 miesiecy no zalrzy jaki masz piec itd. a ja płace kolejne 100zł miesiecznie za ogrzanie wody. Wogule pomijajac to ze w domu jednorodzinnym nie płacisz 480zł miesiecznie za czynsz.
Wind
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 255
Rejestracja: 5 grudnia 2014, 13:15
Lokalizacja: jasło i okolice

Re: DUZE Koszty za ogrzewanie os.Na Kotlinę-JSM podzielnik I

Post autor: Wind »

No o czynszach nie gadamy.Ludzie juz od listopada spalili po 5 ton po 780zł.Konca zimy nie widac.
Włos
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 358
Rejestracja: 12 czerwca 2015, 09:00

Re: DUZE Koszty za ogrzewanie os.Na Kotlinę-JSM podzielnik I

Post autor: Włos »

MieszkaniecKotlina pisze:Dziekuje za odpowiedz ale mimo wszystko prosił bym za odp które pomogly by rozwiazać ten problem. Panie/ Pani Włos tez nalezysz do JSM? Jesli tak to wypowiedz sie w jak u Ciebie wyglada sprawa z centralnym ogrzewaniem . Pozdrawiam
Tak jak u ciebie. Kotlina nadal nie ocieplona
ODPOWIEDZ