Jak Wygląda Praca Jasielskiej Policji

Wydarzenia i komentarze z Jasła
MalcolmX
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 349
Rejestracja: 17 kwietnia 2010, 09:39

Re: Jak Wygląda Praca Jasielskiej Policji

Post autor: MalcolmX »

Na 1 miejscu zawsze był biznes, na drugim cwaniakowanie i daleko daleko potem bezpieczeństwo - dowodem są videorejestratoty działające na zasadzie kumulacji a nie po 1 razie stop. To nie nowość, tak działa cała Policja w Polsce od wielu wielu lat.

Wracając do tematu CZARNE CHMURY zawisły nad jasielską Policją.
Domyślam się, że już debatują wyżej nad wietrzeniem tego budynku.
byku89
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 262
Rejestracja: 11 kwietnia 2010, 21:08

Re: Jak Wygląda Praca Jasielskiej Policji

Post autor: byku89 »

krzysi1991ek pisze:Uderzę w stronę drogówki. Szlag mnie trafia jak widzę jak i gdzie się ustawiają.

1. Koło szkoły w Trzcinicy. Radiowóz schowany za drzewami, kompletnie go nie widać. Miejsce świetne, koło szkoły, przejście dla pieszych. Ale niech staną w miejscu widocznym. Wtedy wszyscy zwolnią !

2. Trzcinica, Topoliny. Stoją tam czasem auta do sprzedania. No i wpadli na genialny patent. Wjeżdżają radiowozem między te auta i oczywiście ich nie widać.

3. Droga na Dębowiec, koło Naftobudowy. Jak wyżej. Parking. Stoją elegancko między samochodami.

Osobiście bardzo denerwuje mnie ta praktyka. Nie jest to dbanie o bezpieczeństwo, a chęć wypisania jak największej ilości mandatów i to jeszcze wg. mnie w bardzo chamski sposób.
Masz rację, pamiętajmy jakie są przepisy. Dane skopiowałem ze strony głównej policji:

23. Czy policjant może w dowolnym miejscu prowadzić kontrolę przy użyciu radaru ręcznego i czy mam prawo żądać okazania legalizacji takiego urządzenia?

Przedmiotową kwestię reguluje rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 18 lipca 2008 r. w sprawie kontroli ruchu drogowego (Dz. U. Nr 132, poz. 841) oraz zarządzenie nr 609 z dnia 25 czerwca 2007 r. w sprawie sposobu pełnienia służby na drogach przez policjantów -

http://www.policja.pl/portal/pol/73/761 ... z_pol.html

Zgodnie z zarządzeniem nr 609, podczas pełnienia służby w sposób statyczny radiowóz powinien być ustawiony w miejscu bezpiecznym i widocznym dla uczestników ruchu.

W myśl § 15 pkt 8 wskazanego zarządzenia, policjant, pełniąc służbę na drodze, jest obowiązany posiadać przy sobie potwierdzoną kopię świadectwa legalizacji przyrządów kontrolno-pomiarowych, używanych w służbie i okazać ją na prośbę osoby kontrolowanej.

Dodatkowo należy wskazać, że policjanci używający radarów ręcznych są przeszkoleni oraz stosują się do instrukcji danego urządzenia.

Ponadto, jeżeli wystąpią wątpliwości co do zasadności nałożenia mandatu istnieje możliwość odmowy jego przyjęcia, co powoduje skierowanie wniosku o ukaranie do sądu, gdzie badana będzie m.in. kwestia zgodnego z prawem użycia urządzenia pomiarowego.


24. Czy kierujący radiowozem policjant może nie stosować się do przepisów prawa o ruchu drogowym?

Podczas rutynowego patrolu policjant zobowiązany jest do przestrzegania przepisów ruchu drogowego, jednak w sytuacji podjęcia interwencji lub np. dążenia do ujęcia sprawcy policjant korzysta z wyłączenia odpowiedzialności za naruszenie przepisów ruchu drogowego.

Zgodnie z art. 1 ustawy o Policji do podstawowych zadań Policji należą m.in. ochrona bezpieczeństwa i porządku publicznego, w tym zapewnienie spokoju w miejscach publicznych oraz w środkach publicznego transportu i komunikacji publicznej, w ruchu drogowym i na wodach przeznaczonych do powszechnego korzystania, wykrywanie przestępstw i wykroczeń oraz ściganie ich sprawców.

Policjanci, naruszając przepisy dotyczące ruchu drogowego podczas realizowania swoich zadań, podlegają wyłączeniu odpowiedzialności za wykroczenie w związku z występującymi kontratypami, które mogą mieć zastosowanie w prawie o wykroczeniach. Należy do nich zaliczyć kontratyp działania w granicach swojego uprawnienia lub obowiązku. Jeżeli chodzi o kontratyp tzw. działań prawnych, to w myśl zasady obowiązującej w prawie karnym i w prawie o wykroczeniach - kto działa prawnie, nie może być za to pociągnięty do odpowiedzialności za wykroczenie nawet wtedy, gdy czyn jego wyczerpuje formalnie znamiona jakiegoś wykroczenia.

Ponadto, zgodnie z art. 53 ustawy Prawo o ruchu drogowym, kierujący pojazdem uprzywilejowanym może, pod warunkiem zachowania szczególnej ostrożności, nie stosować się do przepisów o ruchu pojazdów, zatrzymaniu i postoju oraz do znaków i sygnałów drogowych tylko w razie, gdy:
1) uczestniczy:
a) w akcji związanej z ratowaniem życia, zdrowia ludzkiego lub mienia albo koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa lub porządku publicznego albo
b) w przejeździe kolumny pojazdów uprzywilejowanych,
c) w wykonywaniu zadań związanych bezpośrednio z zapewnieniem bezpieczeństwa osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe, którym na mocy odrębnych przepisów przysługuje ochrona;
2) pojazd wysyła jednocześnie sygnały świetlny i dźwiękowy; po zatrzymaniu pojazdu nie wymaga się używania sygnału dźwiękowego;
3) w pojeździe włączone są światła drogowe lub mijania.


Radiowóz MUSI być widoczny. A punkt 24 zamieściłem gdyż jeszcze nigdy nie widziałem żeby srebrny fiat ducato używał kiedykolwiek kierunkowskazów.
rpd8
Ekspert
Ekspert
Posty: 84
Rejestracja: 12 października 2008, 23:33

Re: Jak Wygląda Praca Jasielskiej Policji

Post autor: rpd8 »

ich praca polega na spaniu za garazami koło stacji paliw energopal, pobiciach ludzi,szukaniu zaczepek u ludzi,i ŁAPÓWKI!!!!!hahahahha :hurra: :hurra:
szybki5151
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 253
Rejestracja: 31 grudnia 2009, 14:59

Re: Jak Wygląda Praca Jasielskiej Policji

Post autor: szybki5151 »

Jocke
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 412
Rejestracja: 16 września 2009, 12:40

Re: Jak Wygląda Praca Jasielskiej Policji

Post autor: Jocke »

wkońcu ktoś pokazuje prawdziwe oblicze policji w Jaśle
MalcolmX
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 349
Rejestracja: 17 kwietnia 2010, 09:39

Re: Jak Wygląda Praca Jasielskiej Policji

Post autor: MalcolmX »

Czarnecki z Kmiecikiem powinni już pukać do Rzeszowa i Warszawy, żeby zrobić tu wietrzenie - nowy komendant, nowi przełożeni. Przy dobrej kadrze zarządzającej nie ma takich numerów - przypominam - mamy czarną serię. Oczywiście kumoterstwo w regionie to standard w budżetówce i wiedzą o tym również wspomnieni Panowie, ale tak być nie może!!!
Wymienić Komendanta i połowę niepełnosprytnych milicjantów!
Awatar użytkownika
obiektywnyObserwator
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 491
Rejestracja: 27 maja 2010, 16:16

Re: Jak Wygląda Praca Jasielskiej Policji

Post autor: obiektywnyObserwator »

i jak tu, nawet podczas zwykłej kontroli drogowej, czuć jakikolwiek szacunek lub respekt przed policjantem z Jasła?
Straciliście Panowie w moich oczach bardzo bardzo dużo.
Jak statek tonie, kapitan idzie razem z nim na dno, a odkąd te wszystkie sprawy się zaczęły ani razu nie widziałem,
wypowiadającego się naszego Komendanta...
chyba, że jestem w błędzie to mnie poprawcie
Jocke
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 412
Rejestracja: 16 września 2009, 12:40

Re: Jak Wygląda Praca Jasielskiej Policji

Post autor: Jocke »

http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/ar ... /264195953

teraz wychodzą różne sprawy, może teraz zacznie się zgłaszać więcej osób skrzywdzonych przez jasielską policję. komendant do zwolniena!! to chore że przymykał oko na takie sprawy, jeżeli nie wiedział co się dzieje w komendzie, to co to za komendant? czemu zawsze gdy media przyjeżdżają na komendę do jasła to komendanta nigdy nie ma? to gdzie on pracuje? może nie w jaśle? reporteży tvn czekali 15 godzin na komendanta który się nie pojawił, nigdy go nie ma, ciekawe czy jego przełożeni wiedzą o tym?
Awatar użytkownika
KooKoszka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 252
Rejestracja: 22 września 2010, 15:55

Re: Jak Wygląda Praca Jasielskiej Policji

Post autor: KooKoszka »

W ogóle ten komendant to jakiś małomówny jest. Nigdy go nie ma nikt go nie widział. Jeśli nie zaprzecza to potwierdza.Jednostka policji w Jaśle to jedno wielkie zapytanie.KTO DO CHOLERY TAM PRACUJE? Ja wiem że to ciężki zawód stresujący bo się chłopina napatrzy na wypadki, na patologie, na trupów, ale do cholery jak ktoś nie radzi sobie na stanowisku to może czas odstąpić miejsca młodszym silniejszym psychicznie.Tylko kasa kasa i świadomość że społeczeństwo jest chore i nieudolne co się im powie to uwierzą to złe dążenie do życiowych sukcesów.Ahh to Polska dziadostwo i nic więcej.
Grunwald
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 461
Rejestracja: 10 stycznia 2010, 12:54

Re: Jak Wygląda Praca Jasielskiej Policji

Post autor: Grunwald »

Kokoszka tyle że pobicia tych chłopaków dopuścili sie 3 w miare powiedzmy młodzi funkcjonaiusze ... których staz prace nie wiem czy wynosi 5 lat wiec reasumujac powinni byc w kwiecie wieku "swojej pracy" przynajmniej cieszy fakt że juz wiekszośc osob zna nazwiska zbyt nadpobudliwych milicjantów po % .... może ludzie zaczna rozumieć jak milicja wykorzystuje ich podtaki Ty ciezko pracujesz on pije imprezki i milion przykładów ich bydlecego zahcowania... aaa kazdy podtanik niech sie zastanowi a co gdyby to było moje dziecko pobite... hm....
Awatar użytkownika
KooKoszka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 252
Rejestracja: 22 września 2010, 15:55

Re: Jak Wygląda Praca Jasielskiej Policji

Post autor: KooKoszka »

Grunwald zgodzę się z Tobą ale nie każdy młody policjant ma tak nawalone we łbie żeby prać młodych bo co to wiek 19 - 21 niektórzy w tym wieku to nie wiedzą co to życie.Ja jestem bezstronna gdyż mnie tam nie było nie wiem, nie widziałam ale takowa sytuacja to nie pierwsza i pewnie nie ostatnia.Po pijaku to każdy mądry i cwany bo odważny.A jak wytrzeźwieje to "o k... co ja narobiłem/łam". Jeśli wiadomo którzy to policjanci po %% nie panują nad emocjami i agresją to myślę że komendant wyciągnie odpowiednie wnioski do zaistniałej sytuacji. A tym bardziej że to widać, tylko trzeba dobrze się przyglądnąć.No ale jak się nie chce to się wymówkę znajdzie.Proste :)
rpd8
Ekspert
Ekspert
Posty: 84
Rejestracja: 12 października 2008, 23:33

Re: Jak Wygląda Praca Jasielskiej Policji

Post autor: rpd8 »

No ja łasnie jutro ide do adwokata i tez składam sprawe:P
niech kazdy robi sprawe i wkoncu bd porzadek z tą policja w jasle :krzeslem:
9kasica2
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 223
Rejestracja: 10 kwietnia 2010, 19:17
Lokalizacja: Jasło

Re: Jak Wygląda Praca Jasielskiej Policji

Post autor: 9kasica2 »

oby wyciągnęli odpowiednie wnioski, bo to co się u nas dzieje to już przesada!!
Marcinek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 364
Rejestracja: 1 lipca 2010, 10:19

Re: Jak Wygląda Praca Jasielskiej Policji

Post autor: Marcinek »

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/pijani-p ... omosc.html

http://www.tvn24.pl/-1,1707891,0,1,pija ... omosc.html

http://www.tvn24.pl/12690,1694453,0,1,z ... omosc.html

http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/ar ... /264195953

Na powyższe tematy, jasielski komendant Robert Woźnik się nie potrafi wypowiedzieć, skomentować. Po tylu reakcjach nie potrafi wpłynąć na swoich podwładnych, żeby przestali łamać prawo.
Za to świetnie potrafi opowiadać, jak to jest bezpiecznie w Jaśle:
http://www.jaslo4u.pl/czy-w-powiecie-ja ... aslo-10328

Proponuję zmienić też rzecznika prasowego jasielskiej komendy, który ogranicza się jedynie do wpisów na stronie podkarpackapolicja.gov.pl , czasami opowie dla jasielskiego portalu, ilu zatrzymano pijanych rowerzystów. A jak przyjdzie się wypowiadać na poważne sprawy, pomyłki policji, pobicia przez policjantów, to pan rzecznik Gliwa się nie wypowie i odsyłają do Rzeszowa. Panowie policjanci, trzeba umieć się do błędu przyznać a nie dwa strusie chować głowe w piasek, na waszym miejscu też byłoby mi wstyd, no ale policjant chyba powinien jakiś honor mieć? Na stronie podkarpackapolicja piszą o pijanych rowerzystach, o wypadkach, czesto o mało znaczących rzeczach, a jak jest powazna sprawa, pobicie i to przez policjantów, to tego już nie napiszą. I jak tu wierzyć, ufać policji?
Mam nadzieje, że po tych całych aferach ostatnich na komendzie w Jaśle będzie wielkie sitkowanie, i Ci którzy dostali się do policji po znajomości, zostaną dobrze przecedzeni przez to sitko, a "policjanci" którzy mieli pobić tych nastolatków, nie tylko stracą pracę, ale dostaną wyroki za to co zrobili. Prace społeczne, bo w więzieniu za wygodnie... za pobicie policjanta odpowiada się i wiele surowiej niż za zwykłego obywatela, i odwrotnie jeżeli to policjant pobije i to po pijaku - nie ważne że poza służbą, to też powinien odpowiadać surowiej niż zwykły obywatel. Przez takich ludzi, straciłem szacunek do policji, zwłaszcza do tej jasielskiej. I jestem pewien, że wielu ludzi razem ze mną. Przykre.
ODPOWIEDZ