CYRK ze zwierzętami w Jaśle

Wydarzenia i komentarze z Jasła
MartaW
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 63
Rejestracja: 26 grudnia 2011, 11:57

CYRK ze zwierzętami w Jaśle

Post autor: MartaW »

Widziałam w sklepach jakieś bilety zniżkowe (albo reklamy) do cyrku, który ma być w Jaśle za niedługo. Wydawało mi się, że mają być w nim dzikie zwierzęta. Czy ktoś wie, czy na pokazie będą zwierzęta? Pytam bo w całej Polsce, a także w Jaśle i Krośnie były ostatnio jakieś akcje "cyrk bez zwierząt", cała kampania była uświadamiająca ludzi, że cyrk i niewola to nie miejsce dla dzikich zwierząt. Byłam pewna, że już nie może być pokazów zwierząt w cyrkach, czy wiadomo Wam coś na temat tego występu w Jaśle? Będą zwierzęta?
Jeśli tak ma być to jestem zdziwiona, bo PIS ostatnio podał, że chce zmienić dużo w kwestii zwierząt, jak właśnie podnieść kary dla znęcających się do nawet 100 tys, a także zakazać trzymania psów na uwięzi no i zakazać wykorzystywania zwierząt w cyrkach.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18359
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: CYRK ze zwierzętami w Jaśle

Post autor: dragoness »

Było pismo skierowane do p. burmistrza w tej sprawie, p. Wice w kampanii wyborczej wypłakiwała oczy nad krzywdą zwierząt, no ale jak widać po dojściu do władzy mają to gdzieś. Jasło niestety nie zakazło wjazdu cyrkom z dzikimi zwierzętami.
Najlepsze wyjście to zbojkotować imprezę.
domka12
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 11 lipca 2016, 08:11

Re: CYRK ze zwierzętami w Jaśle

Post autor: domka12 »

Czyli jednak się pojawi cyrk ze zwięzetami u nas? Jest to dziwna sytuacja w której wezmię udział mnóstwo ludzi. Przykro że nadal nic się nie zmieniło w tej sprawie.
barbaraann
Debiutant
Debiutant
Posty: 6
Rejestracja: 24 października 2014, 08:55

Re: CYRK ze zwierzętami w Jaśle

Post autor: barbaraann »

Jestem załamana!!!! Przecież były petycje, prośby i przeróżne akcje przeciwko cyrkom w naszym mieście.. Zwierzęta dzikie nie powinny być trzymane w takich warunkach. Polecam każdemu oglądnięcie filmów zza kulisów. Wydawać by się mogło, że cyrkowcy, pałają miłością do tych zwierząt - tak tylko na scenie, po publiczkę. A to co się dzieje kiedy opadnie kurtyna, jest nie do pomyślenia. Przemoc, jaką stosują w stosunku do tych zwierząt, jest na prawdę nie do opisania. Mam nadzieje, że żaden cyrk się w naszym Jaśle więcej nie pojawi!!!!
n0timportant
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 25 lipca 2016, 11:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: CYRK ze zwierzętami w Jaśle

Post autor: n0timportant »

Ja również uważam to za skandal, że jednak cyrk się odbędzie.. Trzeba dalej protestować.
IzaBella
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 31 lipca 2016, 14:07

Re: CYRK ze zwierzętami w Jaśle

Post autor: IzaBella »

Trzeba coś z tym zrobić. Jasło nie może być wyjątkiem, gdzie będą mogły przyjeżdżać cyrki ze zwierzętami :(
Joziiiin
VIP
VIP
Posty: 1963
Rejestracja: 27 października 2015, 10:45

Re: CYRK ze zwierzętami w Jaśle

Post autor: Joziiiin »

Przecież wystarczy nie pójść....
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9458
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: CYRK ze zwierzętami w Jaśle

Post autor: Mosznicki »

Jak ktoś nie pójdzie, to te zwierzęta nagle przestaną być tresowane (czyt. dręczone)? Musiałby nikt nie chodzić, żeby cyrkom przestało się to opłacać, a na to raczej nie ma co liczyć. Edukacja- owszem, ale nie wolno czekać na li tylko jej efekt, bo się można z powodzeniem nie doczekać. Jak władzy brak dobrej woli, to ją trzeba naciskać. Żadna strata finansowa, bo cyrk jest rzadko, za to wizerunkowa jakaś jest. No, ale wiadomo- krótkowzroczność polityczna i puste deklaracje.
czarni-fan 1910
VIP
VIP
Posty: 1446
Rejestracja: 30 października 2011, 20:13

Re: CYRK ze zwierzętami w Jaśle

Post autor: czarni-fan 1910 »

mysle ze czas aby pojs do cyrku i zaczac tresowac tych tresujacych zwierzeta ,a nie na odwrot.
ODPOWIEDZ