Średnie wynagrodzenia nauczycieli szkół w Jaśle

Wydarzenia i komentarze z Jasła
Awatar użytkownika
HOWARD
Guru
Guru
Posty: 159
Rejestracja: 29 lipca 2010, 19:35
Lokalizacja: Załęże

Średnie wynagrodzenia nauczycieli szkół w Jaśle

Post autor: HOWARD »

We wniosku skierowanym do Gimnazjum nr 1 im. św. Jadwigi Królowej w Jaśle, Zespołu Szkół nr 4 w Jaśle, I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Stanisława Leszczyńskiego w Jaśle oraz II Liceum Ogólnokształcącego im. ppłk. J.Modrzejewskiego w Jaśle zapytaliśmy o:

- kwotę średniego miesięcznego wynagrodzenia w 2014 r. i w 2015 r. nauczycieli (z podziałem na wszystkie rodzaje: mianowani, kontraktowi, funkcje itd.) zatrudnionych w Państwa placówce, uwzględniając przy tym wszystkie dodatki funkcyjne, stażowe i składniki wynagrodzenia w rodzaju nagród uznaniowych, ekwiwalentów, itp., czyli po prostu wypłacana na konto nauczyciela kwota brutto.

Mamy już odpowiedź ze wszystkich czterech szkół w Jaśle, które zapytaliśmy o średnie wynagrodzenie nauczycieli w roku 2014 i 2015 r. (stażyści, kontraktowi, mianowani, dyplomowani). Pełne zestawienie znajdziecie w tabeli na dole artykułu.

http://www.zaleze.com/srednie-wynagrodz ... l-w-jasle/
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18477
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Średnie wynagrodzenia nauczycieli szkół w Jaśle

Post autor: dragoness »

No to teraz kolej na resztę szkół. Szczególnie na technika i zawodowe, o ktore tak dbają nasi rządzący.
Awatar użytkownika
mjyntki_mjetek
Mistrz
Mistrz
Posty: 93
Rejestracja: 26 października 2015, 16:29

Re: Średnie wynagrodzenia nauczycieli szkół w Jaśle

Post autor: mjyntki_mjetek »

Blisko 60 tys. zł brutto rocznie za dyplomowanego który ma tylko około 80 dni wolnych w roku od pracy - nie jest źle :D
landa
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 257
Rejestracja: 12 października 2015, 09:16

Re: Średnie wynagrodzenia nauczycieli szkół w Jaśle

Post autor: landa »

Jeśli można zapytać,czym spowodowane są różnice w zarobkach pomiędzy szkołami.Przykładowo dyplomowany w ZS nr 4- 5.518 zł. a ten sam dyplomowany 4.759zł. w II LO.Podobnie stażysta,w jednej szkole 2525 zł. a w innej 3155 zł.To są bardzo duże różnice.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18477
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Średnie wynagrodzenia nauczycieli szkół w Jaśle

Post autor: dragoness »

landa pisze:Jeśli można zapytać,czym spowodowane są różnice w zarobkach pomiędzy szkołami.Przykładowo dyplomowany w ZS nr 4- 5.518 zł. a ten sam dyplomowany 4.759zł. w II LO.Podobnie stażysta,w jednej szkole 2525 zł. a w innej 3155 zł.To są bardzo duże różnice.
Nagrody i dodatki. Czasem też godziny nadliczbowe. Zależy od budżetu szkoły. A pana Mjetka zapraszam do pracy. Zobaczymy ile wytrzyma z takimi "kokosami".
Awatar użytkownika
HOWARD
Guru
Guru
Posty: 159
Rejestracja: 29 lipca 2010, 19:35
Lokalizacja: Załęże

Re: Średnie wynagrodzenia nauczycieli szkół w Jaśle

Post autor: HOWARD »

dragoness pisze:No to teraz kolej na resztę szkół. Szczególnie na technika i zawodowe, o ktore tak dbają nasi rządzący.
Dokładnie, czas na inne szkoły. Mediów i dziennikarzy w Jaśle jest bardzo dużo, także na pewno ruszą z pytaniami do pozostałych szkół :ok:
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18477
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Średnie wynagrodzenia nauczycieli szkół w Jaśle

Post autor: dragoness »

HOWARD pisze:
dragoness pisze:No to teraz kolej na resztę szkół. Szczególnie na technika i zawodowe, o ktore tak dbają nasi rządzący.
Dokładnie, czas na inne szkoły. Mediów i dziennikarzy w Jaśle jest bardzo dużo, także na pewno ruszą z pytaniami do pozostałych szkół :ok:
Wątpię. :(
walentyna
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 204
Rejestracja: 5 grudnia 2013, 21:21

Re: Średnie wynagrodzenia nauczycieli szkół w Jaśle

Post autor: walentyna »

Uważam że stanowczo za dużo, za 18 godzin w tyg????? I nikt mi nie powie że nauczyciele po godzinach pracują przygotowując się do zajęć , może 1 na 20 tak robi a reszta? a np taki w-fista???
Awatar użytkownika
antykieckowy
VIP
VIP
Posty: 2992
Rejestracja: 21 stycznia 2011, 19:54

Re: Średnie wynagrodzenia nauczycieli szkół w Jaśle

Post autor: antykieckowy »

Takie bidule i tacy zapracowani :oczami:
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18477
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Średnie wynagrodzenia nauczycieli szkół w Jaśle

Post autor: dragoness »

walentyna pisze:Uważam że stanowczo za dużo, za 18 godzin w tyg????? I nikt mi nie powie że nauczyciele po godzinach pracują przygotowując się do zajęć , może 1 na 20 tak robi a reszta? a np taki w-fista???
Nikt Pani nie powie, bo Pani, jak widać, i tak nie uwierzy, więc po co się z koniem kopać :oczami: No więc tak. "Pracuję" 18 godzin, oczywiście polega to na odpytaniu nieszczęśników, a potem zadaniu kolejnej pracy domowej. Na lekcję przychodzę po dzwonku, wychodzę przed. Przed każdą klasyfikacją wręczam uczniom listę gratyfikacji, w zależności, jaką ocenę chcieliby dostać. Co by tu jeszcze dodać... aha, oczywiście sprawdziany wybieram z książek, sprawdzam według klucza, na lekcji trzymam się ściśle podręcznika i tylko takie odpowiedzi akceptuję. No i wisienka na torcie; ponieważ pracuję w szkole ponadgimnazjalnej z przewagą istot płci męskiej, mam nieograniczone możliwości molestowania i wymuszania seksu za oceny. CZy czuje się Pani usatysfakcjonowana "spowiedzią jasielskiego nauczyciela"? :rotfl: :rotfl: :rotfl: Miłego wieczoru, bo muszę wybrać ze swojej przestronnej szafy pełnej wzorów od Chanel, Diora i Blahnika odpowiednio wyzywający strój na jutro do pracy. Ach, pozdrawiam mojego ulubionego antagonistę, p. antykieckowego. I tak Cię lubię i żałuję, że nie mam takich więcej. Z reguły zdarza się taki jak Ty jeden na rocznik, albo rzadziej. I dla was warto się z końmi kopać :cool:
RSSCorpInvestment
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 23
Rejestracja: 21 sierpnia 2015, 22:28

Re: Średnie wynagrodzenia nauczycieli szkół w Jaśle

Post autor: RSSCorpInvestment »

Płace są w porządku, nie wiem o co nauczyciele mają pretensje. Proporcja jest zachowana. To wciąż granica ubóstwa jeśli chodzi o europejski, czyt. zachodni standard, ale ludzie - to Jasło. Tutaj chrom-styl już ma całą kupkę CV na wakaty typu fizol płatne 1350zł netto, a Pan Adam.K. (z całym szacunkiem) zaciera ręce, liczy ryzy gotówki i zbiera nagrody. Pomijając to, że kluczowy decyzyjny partner i shareholder pochodzi z... tak, zgadliście. - i zaciera ręce jeszcze bardziej, bo z tego co się orientuję, a orientuję się dobrze, główni figuranci holdingu już przenoszą swoje dotychczas niemieckie fabryki do Polski - tak, zgadliście dlaczego, i to nie wiecie jak bardzo - aktywa na siłę roboczą są tu siedmiokrotnie (7!) niższe, niż u naszych zachodnich sąsiadów.

To tak na przypomnienie gdzie żyjemy, cieszcie się że macie pracę, na kolejne pokolenia czeka już emigracja, bądź harówka w fabrykoobozach. Wy przynajmniej dociągnięcie na stabilnej budżetówce. A plany nowego rządu (nie oceniam), w szczególności "wygaszanie gimnazjów" nie zapowiadają zwiększenia wakatów.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6326
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: Średnie wynagrodzenia nauczycieli szkół w Jaśle

Post autor: Sun Tzu »

Boże - kto wymyślił to niesienie kagańca oświaty w lud ?!?
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18477
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Średnie wynagrodzenia nauczycieli szkół w Jaśle

Post autor: dragoness »

Płace są w porządku, nie wiem o co nauczyciele mają pretensje.
Znaczy, gdzie te pretensje? Bo ja się nie skarżę i nie narzekam. No może na głupotę społeczeństwa, które nie mając pojęcia o tym co robię, wyraża swoje "mądrości" , rodem z wirtualnej,czy innego pudelka. Widocznie z tym "kagańcem" coś mi nie wyszło.
piotrek
VIP
VIP
Posty: 1458
Rejestracja: 30 września 2010, 10:54

Re: Średnie wynagrodzenia nauczycieli szkół w Jaśle

Post autor: piotrek »

dragoness pisze:
walentyna pisze:Uważam że stanowczo za dużo, za 18 godzin w tyg????? I nikt mi nie powie że nauczyciele po godzinach pracują przygotowując się do zajęć , może 1 na 20 tak robi a reszta? a np taki w-fista???
Nikt Pani nie powie, bo Pani, jak widać, i tak nie uwierzy, więc po co się z koniem kopać :oczami: No więc tak. "Pracuję" 18 godzin, oczywiście polega to na odpytaniu nieszczęśników, a potem zadaniu kolejnej pracy domowej. Na lekcję przychodzę po dzwonku, wychodzę przed. Przed każdą klasyfikacją wręczam uczniom listę gratyfikacji, w zależności, jaką ocenę chcieliby dostać. Co by tu jeszcze dodać... aha, oczywiście sprawdziany wybieram z książek, sprawdzam według klucza, na lekcji trzymam się ściśle podręcznika i tylko takie odpowiedzi akceptuję. No i wisienka na torcie; ponieważ pracuję w szkole ponadgimnazjalnej z przewagą istot płci męskiej, mam nieograniczone możliwości molestowania i wymuszania seksu za oceny. CZy czuje się Pani usatysfakcjonowana "spowiedzią jasielskiego nauczyciela"? :rotfl: :rotfl: :rotfl: Miłego wieczoru, bo muszę wybrać ze swojej przestronnej szafy pełnej wzorów od Chanel, Diora i Blahnika odpowiednio wyzywający strój na jutro do pracy. Ach, pozdrawiam mojego ulubionego antagonistę, p. antykieckowego. I tak Cię lubię i żałuję, że nie mam takich więcej. Z reguły zdarza się taki jak Ty jeden na rocznik, albo rzadziej. I dla was warto się z końmi kopać :cool:
Bardzo ładna odpowiedź :) Trzeba przyznać, że się uśmiałem! Brawo - tak trzeba pisać!

I jeszcze jedno ws. powyższego postu. Znam kilka nauczycielek, żadna nie "skarży się na pensję"
Awatar użytkownika
HOWARD
Guru
Guru
Posty: 159
Rejestracja: 29 lipca 2010, 19:35
Lokalizacja: Załęże

Re: Średnie wynagrodzenia nauczycieli szkół w Jaśle

Post autor: HOWARD »

No dobrze, a jak gdyby to porównać z wynagrodzeniami pełnymi pielęgniarek zatrudnionych w Szpitalu w Jaśle, to wydaje się Wam, że wszystko jest w porządku? Czy akurat ta grupa zawodowa może czuć się usatysfakcjonowana?

Cyt.:
Podsumowując:

1. Kwota średniego miesięcznego wynagrodzenia za 2014 r. pielęgniarek (w tym położnych) zatrudnionych w Szpitalu Specjalistycznym w Jaśle, uwzględniając przy tym wszystkie dodatki funkcyjne, stażowe i składniki wynagrodzenia w rodzaju nagród uznaniowych, ekwiwalentów, itp. wynosi: 2821, 86 zł brutto miesięcznie.

2. Kwota średniego miesięcznego wynagrodzenia za 2014 r. lekarzy zatrudnionych w Szpitalu Specjalistycznym w Jaśle, uwzględniając przy tym wszystkie dodatki funkcyjne, stażowe i składniki wynagrodzenia w rodzaju nagród uznaniowych, ekwiwalentów, oraz dyżurów medycznych, itp. wynosi: 7585, 32 zł brutto miesięcznie.

- Kwota średniego miesięcznego wynagrodzenia za 2014 r. lekarzy tzw. „kontraktowych” zatrudnionych w Szpitalu Specjalistycznym w Jaśle, uwzględniając przy tym wszystkie dodatki funkcyjne, stażowe i składniki wynagrodzenia w rodzaju nagród uznaniowych, ekwiwalentów, oraz dyżurów medycznych, itp. wynosi: 4743, 92 zł brutto miesięcznie.

3. Kwota średniego miesięcznego wynagrodzenia za 2014 r. salowych zatrudnionych w Szpitalu Specjalistycznym w Jaśle, uwzględniając przy tym wszystkie dodatki funkcyjne, stażowe i składniki wynagrodzenia w rodzaju nagród uznaniowych, ekwiwalentów, itp. wynosi 1773, 42 zł brutto miesięcznie.

Całość tu: http://www.zaleze.com/srednie-zarobki-l ... m-w-jasle/
ODPOWIEDZ