Kto odpala nocami fajerwerki w centrum Jasła?

Wydarzenia i komentarze z Jasła
michalpodroznik
Guru
Guru
Posty: 114
Rejestracja: 6 lipca 2013, 20:40

Kto odpala nocami fajerwerki w centrum Jasła?

Post autor: michalpodroznik »

Dzień dobry!
Temat j.w.

Od ponad dwóch tygodni co noc jakiś „artysta” odpala fajerwerki w Jaśle, w różnych częściach miasta, między innymi na ul. Floriańskiej w okolicach skrzyżowania z obwodnicą. Pisali już o tym na portalu Wirtualne Jasło:

http://www.wirtualnejaslo.pl/artykul/kultura/9384/

(w linku miejscu (...) należy wpisac nazwę ww. portalu z małych liter, łącznie)

Przy okazji apel do tego człowieka:

Człowieczku, skończ z tymi praktykami, bo to nie noc sylwestrowa. Jeśli masz jakieś problemy rodzinne, emocjonalne bądź psychiczne, to zgłoś się do najbliższej poradni zdrowia psychicznego. Tam na pewno ci pomogą.
Zapewniam cię, że nikt w Jaśle nie fascynuje się tym, co robisz. W mieście w nocy ludzie chcą spać, a nie budzić się w nerwach z powodu huków wystrzelonych ogni sztucznych. Policja i tak prędzej czy później na pewno cię złapie. Życzę zdrowia (psychicznego przede wszystkim).
Awatar użytkownika
mjyntki_mjetek
Mistrz
Mistrz
Posty: 93
Rejestracja: 26 października 2015, 16:29

Re: Kto odpala nocami fajerwerki w centrum Jasła?

Post autor: mjyntki_mjetek »

A czy taka zabawa jest zabroniona ? Można prosić o jakiś paragraf ?
Wydaje mi się ,że raczej chyba każdy może to robić ,kiedy chce ,gdzie chce ( no może nie w pomieszczeniach :P )
Pozatym gdyby każdy tak to odbierał ,to jakie było by Twoje ,moje czy innych dzieciństwo bez petard i fajerwerków ... toż to przecież odpustowi handlarze by musieli zmienić zawód :D
michalpodroznik
Guru
Guru
Posty: 114
Rejestracja: 6 lipca 2013, 20:40

Re: Kto odpala nocami fajerwerki w centrum Jasła?

Post autor: michalpodroznik »

Przepis art. 51 § 1 Kodeksu wykroczeń:
"Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny."

P.S. Jeśli nie masz nic merytorycznego do powiedzenia, to lepiej się nie odzywaj. I na koniec - lepiej "pozabawiaj" się u siebie w domu. W krajach typu Somalia albo Sierra Leone, tzn. tam, gdzie panuje anarchia i chaos, w przestrzeni publicznej "każdy może robić to co chce i gdzie chce"...

P.S. 2. Wiesz, co to jest kultura osobista?
Awatar użytkownika
mjyntki_mjetek
Mistrz
Mistrz
Posty: 93
Rejestracja: 26 października 2015, 16:29

Re: Kto odpala nocami fajerwerki w centrum Jasła?

Post autor: mjyntki_mjetek »

Noc jest od spania ,a nie od podsłuchiwania. Co byś zakompleksiony człowieku robił nocami gdyby zapadła błoga cisza :D
michalpodroznik
Guru
Guru
Posty: 114
Rejestracja: 6 lipca 2013, 20:40

Re: Kto odpala nocami fajerwerki w centrum Jasła?

Post autor: michalpodroznik »

Uwaga jak wyżej: jak nie masz nic merytorycznego do powiedzenia w sprawie, to albo zamilcz albo wynoś się z forum. Żegnam.
Awatar użytkownika
mjyntki_mjetek
Mistrz
Mistrz
Posty: 93
Rejestracja: 26 października 2015, 16:29

Re: Kto odpala nocami fajerwerki w centrum Jasła?

Post autor: mjyntki_mjetek »

michalpodroznik pisze:Uwaga jak wyżej: jak nie masz nic merytorycznego do powiedzenia w sprawie, to albo zamilcz albo wynoś się z forum. Żegnam.
Zakompleksiony człowieczku nie będziesz mi mówił co mam robić. Forum jest dla wszystkich ,nawet dla takich jak Ty :P
Chcesz rozwiązać sprawę ? Proponuję kupić kamerkę i latać po mieście nagrywając każdą podejrzaną osobę i licząc na łut szczęścia ,że nikt z nagrywanych nie obije ci facjaty :hyhy:
michalpodroznik
Guru
Guru
Posty: 114
Rejestracja: 6 lipca 2013, 20:40

Re: Kto odpala nocami fajerwerki w centrum Jasła?

Post autor: michalpodroznik »

Człowieku, sądząc po twoim awatarze, nicku i sposobach wypowiedzi mniemam, że masz kilkanaście lat i chodzisz do gimnazjum albo np. jesteś np. zawodowym bezrobotnym.

P.S. Prosiłem, abyś już nie odpisywał, a ty jeszcze się odzywasz? I po co? Pisałem ci kolego, że jak nie masz nic do powiedzenia w sprawie, to zamilcz i zmień forum. Nie nabijaj śmiesznych postów, bo to żałosne. I zmień przy okazji awatar oraz nick.

Forum jest dla ludzi, którzy mają cos do powiedzenia w sprawie. Ty nie masz nic do powiedzenia, tylko jakieś chore wyobrażenie o życiu w społeczności. Poziom gimnazjum jak się patrzy. Dorośnij, bo jak będziesz miał małe dziecko, potrzebujące snu, to sam będziesz się wkurzał, że ktoś zakłóca ci w nocy spokój. Dotarło?
Awatar użytkownika
mjyntki_mjetek
Mistrz
Mistrz
Posty: 93
Rejestracja: 26 października 2015, 16:29

Re: Kto odpala nocami fajerwerki w centrum Jasła?

Post autor: mjyntki_mjetek »

Pierw mówisz mi abym wyniósł się z forum ,po czym żegnasz się. Zaraz wracasz piszesz do mnie "kolego" i namawiasz na zmianę nicka i avatara... czym ja Tobie zawiniłem,że aż tak mnie nienawidzisz :P

Wiesz co się znajduje w pobliżu skrzyżowania Floriańskiej i obwodnicy, przyczaj się jak ludzie będą wychodzić i nagraj,po czym niezwłocznie udaj się na Kościuszki i zamelduj odpowiednim władzą .

Mam nadzieję,że pomogłem :D
michalpodroznik
Guru
Guru
Posty: 114
Rejestracja: 6 lipca 2013, 20:40

Re: Kto odpala nocami fajerwerki w centrum Jasła?

Post autor: michalpodroznik »

Poprzednia i dzisiejsza noc były najgorsze. Ludzie mają już dość huków.

P.S. Nikogo nie nienawidzę, nie mam też zamiaru "donosić" na gościa, który odpala fajerwerki, odpowiednim "władzom" (a nie władzą). Mam nadzieję, że gość po moim apelu pójdzie po rozum do głowy i zaprzestanie tych praktyk. Jeśli dalej w nocy (do tej pory wybuchy zdarzały się o godz. 1.30, 2.00, 2.30 i przed trzecią nad ranem) będą odpalane ognie sztuczne, to mieszkańcy sami się zbiorą i wymierzą autorowi przedmiotowych wybryków sprawiedliwość. Są na to "odpowiednie" sposoby.
krolik
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 398
Rejestracja: 14 września 2011, 21:54

Re: Kto odpala nocami fajerwerki w centrum Jasła?

Post autor: krolik »

Ja tam nie słyszę nic żadnych fajerwerków o 2 w nocy to ja z dziecmi śpię. Mieszkam niedaleko tamtych stron.
michalpodroznik
Guru
Guru
Posty: 114
Rejestracja: 6 lipca 2013, 20:40

Re: Kto odpala nocami fajerwerki w centrum Jasła?

Post autor: michalpodroznik »

@poczytna:

Wejdź na artykuł na /wjasło/. Link masz powyżej. Mieszkańcy Jasła zgłaszali nawet na policję te wybryki. Poczytaj też komentarze zamieszczane pod tym artykułem. Pozdrawiam.
michalpodroznik
Guru
Guru
Posty: 114
Rejestracja: 6 lipca 2013, 20:40

Re: Kto odpala nocami fajerwerki w centrum Jasła?

Post autor: michalpodroznik »

Odświeżam temat.

Noc z soboty na niedzielę, z 07.11. na 08.11. br. - wybuchy fajerwerków między godzinami 1.00 w nocy a 5.00 rano miały miejsce cztery razy.
Czy ktoś coś widział, cokolwiek wie na ten temat - proszę o wpisy!
only me
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 12 lipca 2013, 12:04

Re: Kto odpala nocami fajerwerki w centrum Jasła?

Post autor: only me »

Fajerwerki były odpalane nie tylko tej, ale i poprzedniej nocy, mniej więcej o tej samej porze czasu. Jak by je ktoś odpalał w okolicach Mosiru?? Dobrze słyszane w okolicsch Biedronki przy Szkolnej. Na tyle głośne, że wybijają ze snu dorosłych i dzieci...
xyz11
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 8 listopada 2015, 15:49

Re: Kto odpala nocami fajerwerki w centrum Jasła?

Post autor: xyz11 »

Dzisiejszej najgorszej nocy, najwięcej petard i ogni sztucznych było przy ul Rejtana przy szkieletorze oraz na uliczce łączącej Kochanowskiego i Rejtana (za PSS). Były 2 samochody. Od pół roku jest zakłócana cisza nocna i zupełny brak reakcji służb porządkowych. Kiedy znajdą czas na właściwą interwencję?
CYNGIEL
VIP
VIP
Posty: 1900
Rejestracja: 17 lipca 2011, 10:02

Re: Kto odpala nocami fajerwerki w centrum Jasła?

Post autor: CYNGIEL »

Służby porządkowe w nocy?Nie będą się narażać. :|
ODPOWIEDZ