Mieszkaniec Skołyszyna nagrwa kierowców i donosi

Wydarzenia i komentarze z Jasła
Awatar użytkownika
Kulfon
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 280
Rejestracja: 10 sierpnia 2014, 13:10

Re: Mieszkaniec Skołyszyna nagrwa kierowców i donosi

Post autor: Kulfon »

sam zainteresowany wysłał pierwsze lepsze zdjęcie hondy na zmyłkę a pelikan łyknął
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18429
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Mieszkaniec Skołyszyna nagrwa kierowców i donosi

Post autor: dragoness »

stop agresji pisze:
dragoness pisze:Można zgłosić na policję spowodowanie utrudnień w ruchu drogowym, bo takie stwarza, poruszając się ze ślimaczą prędkością.
A MASZ DOWÓD ŻE ŚLIMACZY??? BO WŁAŚNIE JEDEN NAPISAŁ A RESZTA POWTARZA JAK MAŁPY W CYRKU :zdegustowany:
Czemu się czepiasz akurat mnie? To moda jakaś jest? Skoro on według Ciebie jedzie z prędkością dozwoloną, to wyprzedzanie jest jej przekroczeniem, a więc wykroczeniem drogowym i wtedy ma rację, że wysyła. I nie krzycz, bo to nieładnie.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18429
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Mieszkaniec Skołyszyna nagrwa kierowców i donosi

Post autor: dragoness »

stop agresji pisze:NIE CZEPIAM SIE AKURAT CIEBIE TYLKO SPOTKAŁEM SIĘ Z INFORMACJAMI ŻE TEN CO NAGRYWA JEDZIE 30 KM/H A NIKT TEGO NIE UDOWODNIŁ .BARDZO DOBRZE ZE NAGRYWA ,JAK KTOS ZROBIŁ PRAWO JAZDY ZA MASŁO TO SZYBKO BEDZIE MIAŁ POPRAWKĘ HEHE A TAKIE KONSEKWENCJE NAUCZĄ GO KULTURY JAZDY
Też jestem tego zdania, ale jeśli jest to prowokacja, to stwarza zagrożenie dla ruchu. Wyłącz CapsLocka.
walidziura
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 67
Rejestracja: 14 kwietnia 2011, 07:25

Re: Mieszkaniec Skołyszyna nagrwa kierowców i donosi

Post autor: walidziura »

Jeśli była by to prowokacja to przecież wszystko było by widać na materialnie wideo wysłanym na policję... Przecież tam jest wskazanie prędkości, a nikt nie wyśle filmu o długości jednej sekundy na którym widać auto przed nim po drugiej stronie linii ciągłej... A skoro ktoś wysyła (bo musi) np. 20 czy 30 sekund filmu no to NIE DA SIĘ na takim materiale ukryć prowokacji (gdyby ona miała miejsce)... Poza tym - gdyby policja podejrzewała o takie działania - zawsze może poprosić zawiadamiającego o dłuższy fragment filmu, i co wtedy ???? Skucha... Więc jak by się tak lepiej zastanowić to owszem sprowokować da się, ale nie da się tego ukryć, a po drugie PO CO to robić, ryzykować zarówno bezpieczeństwem swoim jak i ewentualnym mandatem, nie mając z tego NIC ????
Poza tym - wykroczenia nie polegają tylko na wyprzedzaniu pojazdu osoby która nagrywa... Równie dobrze ktoś może wysłać film na którym widać pirata który jedzie PRZED NIM i wyprzedza kolejnego "z przodu", albo np. jedzie z przeciwka i wyprzedza w miejscu niedozwolonym powodując zagrożenie kolizji z osobą która nagrywa, albo też stoi na czerwonym świetle na lewym pasie i nagrywa przejazd osoby z prawego pasa która przejeżdża na czerwonym, świetle, albo też osoby jadącej PRZED nią która wjeżdża na czerwonym świetle, albo ujawnia parkowanie w miejscu niedozwolonym lub rozmowę przez telefon komórkowy - i GDZIE TU PROWOKACJA ????
Nie można wkładać wszystkiego do jednego worka - "jechał 30 i prowokował"... Oczywiście, łatwo powiedzieć... Nie mówię że tak nie jest, być może jakiś szaleniec tak robi, ale nie można oceniać wszystkich posiadających kamery jedną miarą... Dlatego jeśli ktoś nie ma dowodów, nie widział a tylko słyszał :) niech nie doprawia rogów niewinnym ludziom...
T135
VIP
VIP
Posty: 1176
Rejestracja: 7 czerwca 2010, 17:33

Re: Mieszkaniec Skołyszyna nagrwa kierowców i donosi

Post autor: T135 »

Po pierwsze to jest screen i podałem źródło tego zdjęcia ;) Nie jest moje.

Po drugie, niech mnie pozwie, czekam na to z wielką chęcią pójdę do sądu i poznam jego dane adresowe ;)
T135
VIP
VIP
Posty: 1176
Rejestracja: 7 czerwca 2010, 17:33

Re: Mieszkaniec Skołyszyna nagrwa kierowców i donosi

Post autor: T135 »

Z niecierpliwością czekam na wezwanie :D :D
Awatar użytkownika
obiektywnyObserwator
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 491
Rejestracja: 27 maja 2010, 16:16

Re: Mieszkaniec Skołyszyna nagrwa kierowców i donosi

Post autor: obiektywnyObserwator »

Ja mam kamery i na razie cisza, już nie mam gdzie tych filmów upychać.
Tak jak pisałem, dostanę wezwanie to od razu do archiwum i będę patrzył co wtedy wyprzedałem i gdzie :hyhy:
Nie omieszkam także forumowiczów poinformować.

A gdyby ktoś miał rozprawę to dajcie znać o terminie na pewno znajdzie się duuuuużo chętnych do przysłuchiwania się procesowi,
szczególnie kiedy będzie obecny autor filmów.
walidziura
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 67
Rejestracja: 14 kwietnia 2011, 07:25

Re: Mieszkaniec Skołyszyna nagrwa kierowców i donosi

Post autor: walidziura »

To widocznie popełniasz wykroczenia skoro czekasz na wezwanie :) bo bez powodu cię nie wezwą :)
Więc poinformuj wtedy forumowiczów jakie zagrożenie stworzyłeś - przy okazji napisz czym jechałeś - będzie wiadomo na jakiego pirata drogowego należy uważać...
walidziura
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 67
Rejestracja: 14 kwietnia 2011, 07:25

Re: Mieszkaniec Skołyszyna nagrwa kierowców i donosi

Post autor: walidziura »

T135 pisze:Z niecierpliwością czekam na wezwanie :D :D
Nie "kozacz" bo kiedyś ktoś może "przez pomyłkę" zamieścić zdjęcie twojego samochodu i nagle ty staniesz się "konfiturką", i też inni będą "z niecierpliwością" czekać na wezwanie... Szukacie kozła ofiarnego, a największymi ofiarami losu jesteście sami.... Myślicie że jedna osoba nagrywa ??? Skoro ich jest np. 10 to zanim wszystkich "zindentyfikujecie" to pojawi się kolejnych 20-tu a mandaty będą się sypały dopóki nie zaczniecie jeździć przepisowo...
- A nawet jak będziesz znał wszystkie samochody "konfidentów" to co - powiesisz sobie ich listę na szybie - popatrzysz - hmmm srebrny Yaris KR... tego nie mam na liście, to dawaj.,.. wyprzedzam go na ciągłej... Żałosne... Ooooo granatowy passat B5 RDE - konfident - muszę jechać przepisowo... :rotfl:
walidziura
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 67
Rejestracja: 14 kwietnia 2011, 07:25

Re: Mieszkaniec Skołyszyna nagrwa kierowców i donosi

Post autor: walidziura »

obiektywnyObserwator pisze:Ja mam kamery i na razie cisza, już nie mam gdzie tych filmów upychać.
Tak jak pisałem, dostanę wezwanie to od razu do archiwum i będę patrzył co wtedy wyprzedałem i gdzie :hyhy:
Nie omieszkam także forumowiczów poinformować. .
... a świstak siedzi i zawija te filmiki w sreberka...
Jeździsz tylko w niedzielę do kościoła czy jeszcze gdzieś częściej ??? Bo z tego co to bredzisz to wnioskuję że nie masz bladego pojęcia o komplikacji takiego procederu nagrywania i magazynowania tych danych... Nawet gdybyś miał największe karty jakie obsługują popularne kamery - czyli 32GB - w wiedz że takie kamery nie wykorzystują pełnej pamięci bo musi zostać zapas na dane "wypadkowe", parking itp. itd. - to na 32GB zmieści ci się jakieś 3 godziny nagrania. Musiał byś więc co 3 godziny robić postój i zgrywać dane na dysk (no chyba że jeździsz tylko po bułki do GS-u i potem to kopiujesz). Przez 3 godziny przejedziesz - zakładając średnią przejazdową 60km/h - 180-200km... więc na tysiąc kilometrów masz 160GB danych z jednej kamery - a ty oczywiście piszesz że masz ich więcej, zapewne z tyłu i po bokach też :rotfl: więc musisz sobie kupić kilka dużych dysków żeby to pomieścić i mieć "na czarną godzinę"... Bo jeśli byś np. był kierowcą tira to pewnie ze dwa dyski 1TB na miesiąc byś zapełnił :rotfl: No ale tam do tyłu kamery nie założysz to chociaż tyle :P
A co z nocą ??? Jak ktoś cię nagra w nocy i wyśle - to guzik będziesz na tym swoim filmie widział :) światła i auto w nieznanym kolorze (może poznasz że było czarne, czerwone albo białe i czy kombi czy sedan :)
Na pewno wystraszyłeś wszystkich "konfidentów" tak że zaprzestaną procederu a kamery oddadzą w darze na Caritas...
Awatar użytkownika
obiektywnyObserwator
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 491
Rejestracja: 27 maja 2010, 16:16

Re: Mieszkaniec Skołyszyna nagrwa kierowców i donosi

Post autor: obiektywnyObserwator »

Hau, hau, hau....
A ja jadę dalej.
Pozdrawiam walidziuro :)
T135
VIP
VIP
Posty: 1176
Rejestracja: 7 czerwca 2010, 17:33

Re: Mieszkaniec Skołyszyna nagrwa kierowców i donosi

Post autor: T135 »

Walidziura, dzięki, że się tak o mnie troszczysz ale poradze sobie. PS nie madz prawojazdy, albo jezdzisz tylko do kosciola i do cioci na imieniny, jesli takie bzdury piszesz
Awatar użytkownika
Bandit
Guru
Guru
Posty: 120
Rejestracja: 30 listopada 2010, 22:27
Lokalizacja: włączam GPS......

Re: Mieszkaniec Skołyszyna nagrwa kierowców i donosi

Post autor: Bandit »

obiektywnyObserwator pisze:Spotkaliście się z tym, że w dni robocze ktoś w okolicach Brzostku wyraża się jak ostatni prymityw i cham na 19 kanale CB?
Czepia się wszystkiego i wszystkich, najczęściej to jednak beka...
Najlepiej go słyszę gdzieś tak od początku tej prostej przed Brzostkiem aż po rynek w Brzostku, potem sygnał słabnie.
Wie, ktoś coś? Z chęcią bym go chciał poznać :)
https://www.youtube.com/watch?v=YblwFsnKwvQ
Masz tam dane autora, a co za tym idzie, jest to jego prawdziwe nazwisko. Jest to też osoba która robi te nagrania. Nie raz słyszałem na radiu, jak mu ktoś mówił po nazwisku, jak i słyszałem rozmowy kierowców, że zwalnia kierowców, lub pod podjazdem do Brzostka, wyhamowuje samochody ciężarowe. Później taki załadowany TIR, ma spore problemy, żeby się wydrapać pod górkę. Na portalu pisze swoje brednie pod nickiem Tarzan-zan, a tutaj pewnie też się produkuje, jednak nick pozostaje tylko domysłem. Po jego wypowiedziach, Honda pasuje do niego bardzo dobrze. Dawniej jeździł czerwonym Clio "jedynką", ale obecnie nie wiem. Z racji tego że rzadko bywam już w Jaśle, ciężko coś więcej powiedzieć, ale jeszcze kilka informacji mogę udzielić na PW.
Awatar użytkownika
obiektywnyObserwator
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 491
Rejestracja: 27 maja 2010, 16:16

Re: Mieszkaniec Skołyszyna nagrwa kierowców i donosi

Post autor: obiektywnyObserwator »

stop agresji pisze:
obiektywnyObserwator pisze:Hau, hau, hau....
A ja jadę dalej.
Pozdrawiam walidziuro :)

yyyyyyy uuuuu aaaa zatkało kakao gosc nie wie co napisać ale dobre i co :szok:
i NIC. I ja Ci mam teraz udowadniać, że dużo jeżdżę i nie jestem niedzielnym kierowcą??
Sorry ale nie. Liczę, że będę Cie miał na swojej kamerze i z przyjemnością się tym nagraniem
na forum podzielę. Już Ty się o moje gigabajty nie bój.
A mandat jak czasem dostanę, no to trudno, wkurzam się i płace, zasłużyłem nie jestem święty.
Ale żeby jeden na drugiego donosił i policję w robocie wyręczał to mi się po prostu W PALE NIE MIEŚCI!
Już jesteśmy grubo po czasach "CZEKA" a niektórzy dalej w tkwią w ustroju słusznie minionym.
wibar
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 438
Rejestracja: 18 kwietnia 2013, 18:11

Re: Mieszkaniec Skołyszyna nagrwa kierowców i donosi

Post autor: wibar »

"stop agresji" pochwalił się że kupił kamerę i już wysłał PŁYTĘ na policję.Czyżby kamerki samochodowe były na płyty?Bo zdawało mi się że są tylko na karty pamięci.Chyba że kupił w sklepie "wszystko po 2.50" :szok:
ODPOWIEDZ