W Jaśle wszystko na sprzedaż i wynajęcia

Wydarzenia i komentarze z Jasła
Zubrówka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 274
Rejestracja: 2 lutego 2014, 18:33

W Jaśle wszystko na sprzedaż i wynajęcia

Post autor: Zubrówka »

Chodząc na spacer po Naszym mieście można odnieść wrażenie , że wszystko jest albo do wynajęcia albo na sprzedaż. Co witryna sklepu lub lokalu to oferta do wynajęcia...

Kto to ma wynajmować jak wszyscy ci co mogli by to zrobić wyjechali z Jasła. Emeryci ?
Przecież Nasze miasto zwija się w zastraszającym tempie.. :szok: :zalamany: :dobani:
piotrek
VIP
VIP
Posty: 1458
Rejestracja: 30 września 2010, 10:54

Re: W Jaśle wszystko na sprzedaż i wynajęcia

Post autor: piotrek »

Witam, Twój post zapewne trochę koresponduje z treścią dzisiejszego artykułu http://biznes.pl/magazyny/nieruchomosci ... detal.html
Niestety, trzeba uwierzyć że klient już nie chodzi do sklepu bo go odstrasza nachalny sprzedawca po "szkoleniach" który nie da wyjść bez przysłowiowego pudełka zapałek, ale kupuje to co chce w Internecie. Niestety, życzę mocnych nerwów właścicielom takich przybytków. Teraz w Warszawie wisi duży baner na kamienicy Jagiellońska ...? "tylko duże metraże" (pewnie ponad 100m) "tylko 6500PLN/m" :), "idealne na kancelarię". I mam pytanie: czy znajdą się idioci gotowi wyłożyć bańkę na biuro w zrujnowanej kamienicy które możesz mieć w domu a klient i tak znajdzie w Internecie? cena, cena, cena - tylko ktoś kto nie ma I-netu wchodzi "z ulicy" i płaci jak za ... Ale tych ludzi coraz mniej ...
Ostatnio zmieniony 8 marca 2014, 09:49 przez piotrek, łącznie zmieniany 1 raz.
Zubrówka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 274
Rejestracja: 2 lutego 2014, 18:33

Re: W Jaśle wszystko na sprzedaż i wynajęcia

Post autor: Zubrówka »

Dokładnie tak,
w dużych miastach też taka tendencja, ale to nic w porównaniu do Jasła.
Demografia Jasła i okolic jest taka, że się wyludnia, a ci co zostają to ludzie liczący od 1 do 31 każdy grosz.
Młodzi kupują w internecie, to największa siła nabywcza , więc te sklepy i lokale opustoszeją coraz bardziej. Utrzymanie pustego lokalu to też ogromne koszty - podatek, trzeba troszkę ogrzać bo zagrzybieje itd.
piotrek
VIP
VIP
Posty: 1458
Rejestracja: 30 września 2010, 10:54

Re: W Jaśle wszystko na sprzedaż i wynajęcia

Post autor: piotrek »

problem jest taki że banda donAldu Tusku obniża POdatki dochodowe do 30% (to jest medialne) jednocześnie podnosząc wszystkie inne - lub nie wiem o jakimś innym obniżonym. Czyli podniesiemy POdatek od pieluch, dołożymy POdatek od deszczu, dowallimy podatki wszędzie od wszystkiego (woda, prąd, pieluchy, proszki, widelce jednorazowe) itp dla żłobków przedszkoli szkół, a następnie POlityk zarabiający ca 50 tys/m-c (legalnie, nie piszę o lewiznach i łapówkach) zdziwi się że ludzi nie stać na dzieci.
Mnie kiedyś (1998) rok na stacji PKP w Jaśle kolega powiedział: tu kiedyś będzie wszędzie las i ku...a wszystko do zaorania. Prorok?
Zubrówka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 274
Rejestracja: 2 lutego 2014, 18:33

Re: W Jaśle wszystko na sprzedaż i wynajęcia

Post autor: Zubrówka »

Zgadza się w Jaśle politycy typu Starosta ze Skodą Superb za ponad 100 tys zł i Burmistrz zarabiają po 13 tys zł podstawy, a zwykli ludzie i emeryci dostają do 1,5 tys zł na rękę. Jak żyć ?????
Co takiego dla Jasła zrobili ci "politycy" oprócz zapewneinia likwidacji zakładów pracy i wyludnienia ?

odp
nic
piotrek
VIP
VIP
Posty: 1458
Rejestracja: 30 września 2010, 10:54

Re: W Jaśle wszystko na sprzedaż i wynajęcia

Post autor: piotrek »

nie pytaj co POlityk zrobił dla ludzi w tym rejonie - on tego nie ma w programie. Niestety
Awatar użytkownika
Tulix
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 295
Rejestracja: 15 lipca 2011, 23:07

Re: W Jaśle wszystko na sprzedaż i wynajęcia

Post autor: Tulix »

Wielu moich znajomych w tej okolicy nastawiło się na jak najszybsze "ustawienie się" - budowa domu tak szybko jak to możliwe; jeszcze przed - albo w okolicach 'trzydziestki'; pracując fizycznie i nie patrząc na sytuację rynkową. Szczęśliwy ten, kto ma w Jaśle dochód ponad najniższą krajową, najlepiej ponad ten magiczny próg 2000zł netto za miesiąc (chyba tylko budżetówka i prawdziwi specjaliści/właściciele lokalnych firm - a na takim rynku prowadzić firmę z profitem to na prawdę sztuka). Mieszka sobie w pięknej okolicy, kilkadziesiąt minut do pięknych Bieszczadów i dosłownie parę godzin do naszych Tatr i ma jakąś perspektywę na przyszłość.
Niestety to wszystko się kończy i zaczynają się bardzo niepewne czasy, a nikt przecież nie chce budować "zamków na piasku"... Ale jest w tym dobra rzecz - ceny nieruchomości spadają, i jeśli ktoś dobrze ruszy głową i nie zainwestuje tu, ale w bardziej "owocodajnym" terenie, może tu tanio zacząć żyć mając własny dach nad głową i fajną przyrodę w koło (o ile Ruscy nie nawojarzą w najbliższych latach...)

Jasło to przepiękna okolica (nie pochodzę z tych stron, ale coby nie wylewać sentymentów napiszę krótko: bliska mojemu sercu. Jestem teraz na emigracji nie jestem na tym Forum bez powodu) a widziałem już trochę świata.
Trzeba płynąć z prądem i szukać dobrej okazji. Jasielskie społeczeństwo się starzeje? No tak, wartościowa młodzież zapier**dziela przy zbiorach za granicą. Ale czasy się ciągle zmieniają, a za ciężką pracę ktoś nam w końcu dobrze zapłaci; czyż nie tak jest?

Byłoby cudownie, gdybym kiedyś mógł zamieszkać w tym mieście bez obaw o dochód; oprowadzać moje dzieci w koło tej Jasielskiej ślicznej fontanny w parku (serio - jest na prawdę ładna; Brytyjczycy na takich lokalizacjach zarabiają dobre pieniążki bez żadnego zastanawiania się, że ich Państwo (sorry za wyrażenie) za to wydoi) ...No bo u nas płaci się za wszystko..

Jaślanie, głowa do góry.

Przy okazji chciałem podziękować dwóm Kolegom, którzy zapobiegli katastrofie mojego białego Renault Clio w Polsce w zimie w 2012 - (byłem na urlopie w zimie 2012) na Górce Gajowej - wszędzie pełno śniegu i lodu, a ja się zawiesiłem moim Clio na podjeździe do domu na szczycie górki Gajowej, blisko Dworu - ni z tąd ni z owąd wyrośli dwaj ludzie i wepchali moje auto na drogę pośród zasp. Panowie, odjeżdżając z miejsca nie słyszeliście mojego "dziękuję" - macie mój szacunek, a wiem że w Jaśle jest znacznie więcej ludzi jak Wy. Dziękuję serdecznie i nigdy Wam tego nie zapomnę! Jeśli to czytacie, to życzę Wam wszystkiego dobrego!
Awatar użytkownika
rjarek
VIP
VIP
Posty: 579
Rejestracja: 23 sierpnia 2009, 09:18

Re: W Jaśle wszystko na sprzedaż i wynajęcia

Post autor: rjarek »

piotrek pisze:nie pytaj co POlityk zrobił dla ludzi w tym rejonie - on tego nie ma w programie. Niestety
Nie zwalajcie na polityków, ludzie nie związani z polityka też sprzedają Jasło za przysłowiową czapkę gruszek.
czarny2962
Guru
Guru
Posty: 179
Rejestracja: 23 kwietnia 2010, 16:35

Re: W Jaśle wszystko na sprzedaż i wynajęcia

Post autor: czarny2962 »

Mieszkam 5 km od Jasla na odcinko okolo 2 km liczylem kiedys z kolega tych co znamy to ponad 70 osob pracuje gdzies w kraju lub za granica i na tych wlasnie 2 km jest juz okolo 15 pustych domow juz teraz!!!!!!!!Niech kazdy zyje jak najdluzej ale jak bedzie tak dalej to za 15 lat juz co drugi dom bedzie pusty !Mam znajomych co nawet domy wybudowali ale nie mysla tutaj wracac bo niema normalnej pracy
krolik
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 398
Rejestracja: 14 września 2011, 21:54

Re: W Jaśle wszystko na sprzedaż i wynajęcia

Post autor: krolik »

Mieszkam kilometr od Jasła i w co drugim domu ktos jest po za granicami Polski.
kelizan33
Debiutant
Debiutant
Posty: 6
Rejestracja: 11 marca 2014, 21:07

Re: W Jaśle wszystko na sprzedaż i wynajęcia

Post autor: kelizan33 »

Ludzie uciekaja w poszukiwaniu pracy i lepszego bytu.
czeszka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 367
Rejestracja: 23 lutego 2014, 13:28

Re: W Jaśle wszystko na sprzedaż i wynajęcia

Post autor: czeszka »

ludzi w wieku ,,produktywnym " nie ma...
piotrek
VIP
VIP
Posty: 1458
Rejestracja: 30 września 2010, 10:54

Re: W Jaśle wszystko na sprzedaż i wynajęcia

Post autor: piotrek »

dlatego umknąłem wiele lat temu .... ale chętnie wrócę :)
Awatar użytkownika
COCONUT
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 246
Rejestracja: 20 kwietnia 2010, 09:10

Re: W Jaśle wszystko na sprzedaż i wynajęcia

Post autor: COCONUT »

nie tylko w jasle... to samo jest w Krosnie- w rynku same banki i ubezpieczenia - tylko to sie teraz utrzyma- bo ludzie nie maja za co zyc i biora kredyty... straszne czasy ... albo ktos jest bogaty do osrania albo bieda piszczy... :mur:
Awatar użytkownika
Public Enemy
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 311
Rejestracja: 17 grudnia 2012, 18:58

Re: W Jaśle wszystko na sprzedaż i wynajęcia

Post autor: Public Enemy »

Biedronki wszystkich kończą.O tym ze wszystko dookoła upada nowi sie już na głos w sklepach przy ludziach.
ODPOWIEDZ