Uwaga na ogłoszenie o prace na jaslo4u! Oszuści

Wydarzenia i komentarze z Jasła
T135
VIP
VIP
Posty: 1176
Rejestracja: 7 czerwca 2010, 17:33

Uwaga na ogłoszenie o prace na jaslo4u! Oszuści

Post autor: T135 »

Przestrzegam przed ogłoszeniem znajdującym się na jaslo4u:

PRACA NA PEŁEN ETAT DLA KAŻDEGO

Nowa polska firma z doświadczeniem zdobytym w Szwecji poszukuje pracowników do:
- wykonywania prac na budowie,
- praca magazynowych,
- do sprzatania,
- na kasie,
- przy roznoszeniu ulotek
- pracowników ochrony.
Oferujemy stałe zatrudnienie i dobre wynagrodzenie. Nie wymagamy doświadczenia. Prosimy wypełnić formularz i przesłać go na adres w nim podany
http://goo.gl/NKjTK4

Po kliknięciu w ten link, system prosi o podanie nr telefonu, gdy go podamy i zaakceptujemy, będzie nam codziennie przychodził sms za który zapłacimy prawie 40zł. Jeżeli ktoś ma abonament, to może naciąć się na gigantyczny rachunek. Dziwie się że redakcja pozwoliła na takie ogłoszenie na jaslo4u :szok: :szok: :szok:

Wiele osób napewno się nabierze i straci dużo pieniędzy, choć na pierwszy rzut oka widać że z ogłoszeniem jest coś nie tak.
Przekażcie znajomym..pozdrawiam
juve_fan
VIP
VIP
Posty: 4204
Rejestracja: 9 lutego 2011, 10:55
Lokalizacja: Brzyska

Re: Uwaga na ogłoszenie o prace na jaslo4u! Oszuści

Post autor: juve_fan »

Kto w internecie podaje takie dane jak numer telefonu czy numer konta bankowego?
T135
VIP
VIP
Posty: 1176
Rejestracja: 7 czerwca 2010, 17:33

Re: Uwaga na ogłoszenie o prace na jaslo4u! Oszuści

Post autor: T135 »

wierz mi że baaaardzo wiele naiwnych się znajdzie, pewnie 80% osób która to ogłoszenie przeczytała, podała swój nr.
mila87
Weteran
Weteran
Posty: 74
Rejestracja: 11 lutego 2014, 20:42

Re: Uwaga na ogłoszenie o prace na jaslo4u! Oszuści

Post autor: mila87 »

Niestety w dzisiejszych czasach każdy szuka pracy gdzie
się da. A są tacy którzy to perfidnie wykorzystują i zarabjają kosztem innych
T135
VIP
VIP
Posty: 1176
Rejestracja: 7 czerwca 2010, 17:33

Re: Uwaga na ogłoszenie o prace na jaslo4u! Oszuści

Post autor: T135 »

a ogłoszenie nadal wisi na portalu...
Chili
Ekspert
Ekspert
Posty: 86
Rejestracja: 9 czerwca 2012, 13:24

Re: Uwaga na ogłoszenie o prace na jaslo4u! Oszuści

Post autor: Chili »

Gdzie Ty żyjesz człowieku w kosmosie ??? Większość podaje numery tel.
T135
VIP
VIP
Posty: 1176
Rejestracja: 7 czerwca 2010, 17:33

Re: Uwaga na ogłoszenie o prace na jaslo4u! Oszuści

Post autor: T135 »

a potem bije się w głowe
wieśniak
VIP
VIP
Posty: 691
Rejestracja: 13 marca 2012, 10:52

Re: Uwaga na ogłoszenie o prace na jaslo4u! Oszuści

Post autor: wieśniak »

Naiwnych nie brakuje ... ale myślę ,że lepiej jest stracić 40 zł i mieć nauczkę ,niż dać się wyruchać na kilkaset złotych ,bo to jest już spora różnica. Takich ogłoszeń też było już kilka na j4y , wpłata na konto za przejazd czy za wynajęcie mieszkania ...
Najgorsze są takie gdy wszystko wydaje się OK , przedzwoni się ,wszystko pięknie ładnie ,każą zamówić bilet do danego miasta ,a dwa dni przed wyjazdem czy wylotem gdy już się ma bilet ,zadzwonią i powiedzą ,że należy zapłacić 500 E za mieszkanie na miesiąc z góry . Poznałem dwóch takich którzy w ten sposób polecieli do Barcelony . Na miejscu nikt ich nie odebrał ,pracy nie było ,kasa przepadła,numer tel. pod który dzwonili zniknął . Wtedy jest problem ,gdy się nie ma za co wrócić .Przed tym przestrzegam ,bo ambasada w niczym nie pomoże ,jedynie może wam powiedzieć w jaki sposób może wam rodzina przesłać pieniądze na powrót .
pomocny
Bywalec
Bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 26 lutego 2012, 20:35

Re: Uwaga na ogłoszenie o prace na jaslo4u! Oszuści

Post autor: pomocny »

To jest kpina.
Administrator strony jaslo4u powinien to sprawdzic bo on firmuje kazde ogloszenia swoja marka!
Skoro strona umieszcza ogloszenie to powinna brac za to odpowiedzialnosc a ogloszenia , ktore sa "niepewne" w ogole nie publikowac.
T135
VIP
VIP
Posty: 1176
Rejestracja: 7 czerwca 2010, 17:33

Re: Uwaga na ogłoszenie o prace na jaslo4u! Oszuści

Post autor: T135 »

wieśniak pisze:Naiwnych nie brakuje ... ale myślę ,że lepiej jest stracić 40 zł i mieć nauczkę ,niż dać się wyruchać na kilkaset złotych ,bo to jest już spora różnica. Takich ogłoszeń też było już kilka na j4y , wpłata na konto za przejazd czy za wynajęcie mieszkania ...
Najgorsze są takie gdy wszystko wydaje się OK , przedzwoni się ,wszystko pięknie ładnie ,każą zamówić bilet do danego miasta ,a dwa dni przed wyjazdem czy wylotem gdy już się ma bilet ,zadzwonią i powiedzą ,że należy zapłacić 500 E za mieszkanie na miesiąc z góry . Poznałem dwóch takich którzy w ten sposób polecieli do Barcelony . Na miejscu nikt ich nie odebrał ,pracy nie było ,kasa przepadła,numer tel. pod który dzwonili zniknął . Wtedy jest problem ,gdy się nie ma za co wrócić .Przed tym przestrzegam ,bo ambasada w niczym nie pomoże ,jedynie może wam powiedzieć w jaki sposób może wam rodzina przesłać pieniądze na powrót .
Ale podanie tam swojego numeru telefonu nie kosztuje Cię jednorazowo 40zł, tylko codziennie przychodzi Ci sms za który biorą Ci 40zł !! Miesięcznie daje ogromną sumę..
Awatar użytkownika
zielony87
VIP
VIP
Posty: 1395
Rejestracja: 27 lutego 2013, 22:08

Re: Uwaga na ogłoszenie o prace na jaslo4u! Oszuści

Post autor: zielony87 »

Juve Fan pisze:Kto w internecie podaje takie dane jak numer telefonu czy numer konta bankowego?
Osoby zdesperowane.Ok.Ja nie podaję może na takich podejrzanych stronach danych ale rozesłałem tyle CV,że już miałem trochę telefonów reklamowych.Zazwyczaj pytam się skąd mają moje dane itd...
juve_fan
VIP
VIP
Posty: 4204
Rejestracja: 9 lutego 2011, 10:55
Lokalizacja: Brzyska

Re: Uwaga na ogłoszenie o prace na jaslo4u! Oszuści

Post autor: juve_fan »

zielony87 pisze:
Juve Fan pisze:Kto w internecie podaje takie dane jak numer telefonu czy numer konta bankowego?
Osoby zdesperowane.Ok.Ja nie podaję może na takich podejrzanych stronach danych ale rozesłałem tyle CV,że już miałem trochę telefonów reklamowych.Zazwyczaj pytam się skąd mają moje dane itd...
Co innego wysyłanie takich danych w formie CV, a co innego wypełnianie podejrzanego formularza na niesprawdzonej stronie internetowej.
Awatar użytkownika
zielony87
VIP
VIP
Posty: 1395
Rejestracja: 27 lutego 2013, 22:08

Re: Uwaga na ogłoszenie o prace na jaslo4u! Oszuści

Post autor: zielony87 »

Tak z ciekawości jak długo byłeś osobą bezrobotną ? Jak długo byłeś kompletnie bez kasy ? Jako politykier nie masz raczej pojęcia co przechodzą obecnie ludzie i na co się godzą w tym regionie.
juve_fan
VIP
VIP
Posty: 4204
Rejestracja: 9 lutego 2011, 10:55
Lokalizacja: Brzyska

Re: Uwaga na ogłoszenie o prace na jaslo4u! Oszuści

Post autor: juve_fan »

zielony87 pisze:Tak z ciekawości jak długo byłeś osobą bezrobotną ? Jak długo byłeś kompletnie bez kasy ? Jako politykier nie masz raczej pojęcia co przechodzą obecnie ludzie i na co się godzą w tym regionie.
ŁAŁ. Co ma wspólnego bezrobocie z elementarnym kanonem bezpieczeństwem w internecie? :szok:
Awatar użytkownika
zielony87
VIP
VIP
Posty: 1395
Rejestracja: 27 lutego 2013, 22:08

Re: Uwaga na ogłoszenie o prace na jaslo4u! Oszuści

Post autor: zielony87 »

A to,że osobom które długotrwale nie mają pracy zaczyna "odbijać" - albo apatia albo chwytanie się każdej brzytwy na horyzoncie byle tylko nie "utonąć".A skutki są jakie są.

Dane nie tylko z kraju:
http://www.praca.wnp.pl/55-proc-polskic ... 1_0_0.html
http://www.ekonomia.rp.pl/artykul/591683.html
http://wyborcza.pl/1,75477,14213239,His ... egasz.html

Sprawa jest prosta.Jak ktoś umiera z głodu,to może odważyć się nawet spróbować wyciągać piranie z Amazonki gołymi rękami,czy bić się o mięso z aligatorem.Tu tak samo.Rozsądek pada,włącza się instynkt przetrwania...
ODPOWIEDZ