Nowa sygnalizacja świetlna

Wydarzenia i komentarze z Jasła
mikas15
Obyty
Obyty
Posty: 54
Rejestracja: 4 sierpnia 2011, 18:06

Re: Nowa sygnalizacja świetlna

Post autor: mikas15 »

Bo mieszkam w nim prawdopodobnie dłużej, niż ty żyjesz.

To że jesteś nauczycielką w podeszłym wieku wiedzą wszyscy forumowicze. Natomiast możesz tu mieszkać i 50 lat a i tak nie będziesz Jaślanką.
Awatar użytkownika
antykieckowy
VIP
VIP
Posty: 2992
Rejestracja: 21 stycznia 2011, 19:54

Re: Nowa sygnalizacja świetlna

Post autor: antykieckowy »

mikas15 pisze: To że jesteś nauczycielką w podeszłym wieku wiedzą wszyscy forumowicze. Natomiast możesz tu mieszkać i 50 lat a i tak nie będziesz Jaślanką.
O, a wytłumaczysz dlaczego?
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18441
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Nowa sygnalizacja świetlna

Post autor: dragoness »

Natomiast możesz tu mieszkać i 50 lat a i tak nie będziesz Jaślanką.
Jeśli jesteś modelowym egzemplarzem Jaślanina, to chyba nawet nie chcę. Co do wieku, cóż, żaden nie predestynuje do mądrości i kultury osobistej, jak widać. Dobrze chociaż, że nie słychać i nie czuć.
Awatar użytkownika
Laura Diaz
VIP
VIP
Posty: 500
Rejestracja: 10 października 2007, 11:45
Lokalizacja: Jasło

Re: Nowa sygnalizacja świetlna

Post autor: Laura Diaz »

makatka pisze:Za to Jasło to takie miasto, że hoho, jest się też czym chwalić i zwalać wszystko na stare babki, ciekawe ile tych babek to mieszkanki MIASTA a nie wsi :rotfl: Ostatnio normalna młoda baba mi wlazła prawie na tych pasach pod koła na czerwonym i to nie dlatego, że była babą ze wsi, tylko wyraźnie było widać, że lezie na pamięć, to co dopiero starym babkom się dziwić.

Że stare baby nie patrzą na światła i ładują się pod koła gdzie bądź, mając w d.. pasy, to ja się nei dziwię - Ok, kiedyś przejechało te parę furmanek dziennie i tyle, nie nauczone kobity.
Ale jak widzę, jak taka młoda matka ciągnie jedno dziecko za rękę i drugie jeszcze w wózku na drugą stronę na oślep w najbardziej ruchliwym miejscu, mimo że pasy 20 metrów dalej, to nie wiem czy się bać czy wkurzać :orany: I tak rośnie kolejne pokolenie włażących pod koła, bo tak uczone od małego...
makatka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 270
Rejestracja: 18 października 2012, 19:53

Re: Nowa sygnalizacja świetlna

Post autor: makatka »

Laura Diaz matek z dziećmi nic nie usprawiedliwia, taka powinna mieć oczy w koło głowy mimo wszystko.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18441
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Nowa sygnalizacja świetlna

Post autor: dragoness »

Dopóki ludzie będą traktowali przepisy jak coś, co jest zamachem na ich wolność osobistą i obrazą, to takie sytuacje będą się powtarzać. Wczoraj w telewizorni był filmik z kamery ustawionej bez wiedzy kierowców w Rumii pod Gdańskiem. Tam kierowcy wjeżdżali na przejście na czerwonym, dosłownie przepłaszając z niego pieszych :szok: A przykład z naszego poletka? Elegancko ubrana mamusia wciąga protestującego przedszkolaka na przejście na czerwonym. Mały krzyczy: Mamusiu, jest czerwone, trzeba czekać!. Zwrócona przeze mnie uwaga spowodowała gigantycznego focha; No co!? Ja się spieszę! Jak matka glupsza od czterolatka, to już po prostu ręce opadają.
osiołek
Bywalec
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 31 maja 2012, 19:06

Re: Nowa sygnalizacja świetlna

Post autor: osiołek »

Mam pytanie. Kto ma pierszeństwo na swiatłch od strony rynku koło pepcko. Jesli ja jade od strony rynku i mam jechac prosto, a babka od strony szajnochy i skrecała w lewo??????? to kto powinien pierwszy przejechać???????????????co????
magnesik19
Guru
Guru
Posty: 164
Rejestracja: 29 lipca 2009, 20:16

Re: Nowa sygnalizacja świetlna

Post autor: magnesik19 »

wyjechales od pepco i chcialeś jechać prosto w kierunku centrum, tak? tam jest tak, że jak mają zielone światło kierowcy (będący na głównej ulicy) chcący jechać prosto, to ci z tych bocznych, tj od szajnochy i uliczki od rynku (tu jak piekarnia) mają wtedy czerwone.

Gdy sygnalizacja już jest wyłączona to naturalne że Ty miałes jechać, bowiem jest to główna ulica.
rkoh
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 321
Rejestracja: 24 września 2011, 11:31

Re: Nowa sygnalizacja świetlna

Post autor: rkoh »

osiołek pisze:Mam pytanie. Kto ma pierszeństwo na swiatłch od strony rynku koło pepcko. Jesli ja jade od strony rynku i mam jechac prosto, a babka od strony szajnochy i skrecała w lewo??????? to kto powinien pierwszy przejechać???????????????co????
Strzelasz tylko bulwersa, bo babka wryła ci się na czerwonym, czy serio nie wiesz i pytasz? Jeżeli to drugie, to lepiej oddaj prawko ;)
Awatar użytkownika
ananasek
VIP
VIP
Posty: 630
Rejestracja: 15 marca 2010, 20:40

Re: Nowa sygnalizacja świetlna

Post autor: ananasek »

osiołek pisze:Mam pytanie. Kto ma pierszeństwo na swiatłch od strony rynku koło pepcko. Jesli ja jade od strony rynku i mam jechac prosto, a babka od strony szajnochy i skrecała w lewo??????? to kto powinien pierwszy przejechać???????????????co????
Kto Ci dał prawo jazdy?
Awatar użytkownika
Laura Diaz
VIP
VIP
Posty: 500
Rejestracja: 10 października 2007, 11:45
Lokalizacja: Jasło

Re: Nowa sygnalizacja świetlna

Post autor: Laura Diaz »

Dał albo sprzedał ;)

Moim zdaniem, takie rozwiązanie jest nierealne. Nie może być, że zarówno ty, jak i ta babka obie macie zielone. Jeżeli ty masz zielone i jedziesz prosto od Rynku (w sensie od centrum), to zawsze masz pierwszeństwo. Tamta babka mogłaby co najwyżej w tym samym czasie skręcać w prawo na strzałce warunkowej.

A jeżeli jedziesz od rynku (w sensie targowicy) i jedziesz prosto na Szajnochy, to ta baba musi cię przepuścić, bo to ona przekracza twój pas ruchu, nie ty jej.
ODPOWIEDZ