zakaz handlu w niedziele ??

Wydarzenia i komentarze z Jasła
adu28
Mistrz
Mistrz
Posty: 93
Rejestracja: 17 stycznia 2011, 11:50

zakaz handlu w niedziele ??

Post autor: adu28 »

Nasi kochani poslowie chca zakazu handlu w niedziele .Uwazaja ze niedziela jest swietem i powinno sie ten dzien spedzic z rodzina ,a nie szalec po centrach handlowych..Nikt mi nie bedzie dyktowal jak mam spedzic ten czas ,czy z rodzina czy na zakupach.A Ci co narzekaja ze musza pracowac w niedziele niech zmienia prace . :oczami:
Awatar użytkownika
Dziadek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 209
Rejestracja: 25 stycznia 2012, 12:47

Re: zakaz handlu w niedziele ??

Post autor: Dziadek »

No tak ,niech wszyscy zmienią pracę to se na Ukrainę bedziesz jeździł zakupy w niedziele robić :P

Takim jak Ty ,wydałbym nakaz pracy 365 dni w roku po 16 godzin ,może by Cię to czegoś nauczyło...
Chili
Ekspert
Ekspert
Posty: 86
Rejestracja: 9 czerwca 2012, 13:24

Re: zakaz handlu w niedziele ??

Post autor: Chili »

adu28 pisze:Nasi kochani poslowie chca zakazu handlu w niedziele .Uwazaja ze niedziela jest swietem i powinno sie ten dzien spedzic z rodzina ,a nie szalec po centrach handlowych..Nikt mi nie bedzie dyktowal jak mam spedzic ten czas ,czy z rodzina czy na zakupach.A Ci co narzekaja ze musza pracowac w niedziele niech zmienia prace . :oczami:
Jestem za !!! Jakoś w Niemczech dają radę ,w piatek pracujesz max do 14 nie we wszystkich firmach ale w wiekszosci w sobote sklepy też krócej otwarte a w niedziele jak coś braknie to smigaj na stacje i po temacie .Niedziela ma być na odpoczynek !!!!!!
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6277
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: zakaz handlu w niedziele ??

Post autor: Sun Tzu »

Nasi kochani poslowie chca zakazu handlu w niedziele .
Nie zakazu a ograniczenia! To dość istotna różnica. Nie sądzisz?
Awatar użytkownika
antykieckowy
VIP
VIP
Posty: 2992
Rejestracja: 21 stycznia 2011, 19:54

Re: zakaz handlu w niedziele ??

Post autor: antykieckowy »

Chili pisze:
adu28 pisze:Nasi kochani poslowie chca zakazu handlu w niedziele .Uwazaja ze niedziela jest swietem i powinno sie ten dzien spedzic z rodzina ,a nie szalec po centrach handlowych..Nikt mi nie bedzie dyktowal jak mam spedzic ten czas ,czy z rodzina czy na zakupach.A Ci co narzekaja ze musza pracowac w niedziele niech zmienia prace . :oczami:
Jestem za !!! Jakoś w Niemczech dają radę ,w piatek pracujesz max do 14 nie we wszystkich firmach ale w wiekszosci w sobote sklepy też krócej otwarte a w niedziele jak coś braknie to smigaj na stacje i po temacie .
W Niemczech jest też legalna aborcja i refundacja in vitro. Jeśli posłowie PiS biorą przykład z naszych zachodnich sąsiadów to robić to już na całego bo skoro jakoś w Niemczech dają radę to dlaczego w Polsce mieliby nie dać?
adu28 pisze:Niedziela ma być na odpoczynek !!!!!!
Kto ci zabrania odpoczywać w Niedzielę?
ruda33
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 254
Rejestracja: 9 grudnia 2012, 11:31

Re: zakaz handlu w niedziele ??

Post autor: ruda33 »

Calkowity zakaz handlu w niedziele na zakupy jest sobota .
Awatar użytkownika
ananasek
VIP
VIP
Posty: 630
Rejestracja: 15 marca 2010, 20:40

Re: zakaz handlu w niedziele ??

Post autor: ananasek »

Dziadek pisze: Takim jak Ty ,wydałbym nakaz pracy 365 dni w roku po 16 godzin ,może by Cię to czegoś nauczyło...
Awatar użytkownika
dziewczyna
Guru
Guru
Posty: 134
Rejestracja: 20 lutego 2012, 16:06

Re: zakaz handlu w niedziele ??

Post autor: dziewczyna »

Oczywiście, że handel w niedziele powinien być zakazany.
Nic przyjemnego pracować w niedzielę, ale niestety nie każdy to rozumie.
Przecież są inne wartości w życiu niż błąkanie się po sklepach w niedzielę.
Zakupy można zrobić w każdy inny dzień, cały tydzień jest na to ...
Niedziela powinna być dniem wolnym od handlu.
Ludzie dajcie żyć innym i dajcie sobie na wstrzymanie, przecież jak nie pójdziecie w niedziele do biedronki czy galerii, to chyba od tego nie umrzecie?
Chili
Ekspert
Ekspert
Posty: 86
Rejestracja: 9 czerwca 2012, 13:24

Re: zakaz handlu w niedziele ??

Post autor: Chili »

antykieckowy pisze:
Chili pisze:
adu28 pisze:Nasi kochani poslowie chca zakazu handlu w niedziele .Uwazaja ze niedziela jest swietem i powinno sie ten dzien spedzic z rodzina ,a nie szalec po centrach handlowych..Nikt mi nie bedzie dyktowal jak mam spedzic ten czas ,czy z rodzina czy na zakupach.A Ci co narzekaja ze musza pracowac w niedziele niech zmienia prace . :oczami:
Jestem za !!! Jakoś w Niemczech dają radę ,w piatek pracujesz max do 14 nie we wszystkich firmach ale w wiekszosci w sobote sklepy też krócej otwarte a w niedziele jak coś braknie to smigaj na stacje i po temacie .
W Niemczech jest też legalna aborcja i refundacja in vitro. Jeśli posłowie PiS biorą przykład z naszych zachodnich sąsiadów to robić to już na całego bo skoro jakoś w Niemczech dają radę to dlaczego w Polsce mieliby nie dać?
adu28 pisze:Niedziela ma być na odpoczynek !!!!!!
Kto ci zabrania odpoczywać w Niedzielę?

Mi akurat nikt ,mam na myśli te osoby które pracują w marketach czy też centrach handlowych .Niemcy dają rade i to w wielu kwestaich ,ale to już jest inny temat i po co tu mieszać in vitro czy aborcje?? temat jest o zakazie handlu w niedziele jakbyś zapomniał :cwaniak:
President
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 353
Rejestracja: 4 listopada 2012, 17:39

Re: zakaz handlu w niedziele ??

Post autor: President »

w niedziele wszystko powinno być pozamykane. Tak jak w Czechach czy Niemczech. Jest cały tydzień na zakupy, zamiast łazić jak smenty po galeriach i tesco lepiej się wybrać w góry, nad rzeke lub do lasu z rodziną.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: zakaz handlu w niedziele ??

Post autor: dragoness »

Wiem, że większość nie pamięta, ale za komuny ŻADEN sklep nie był czynny w niedzielę, a w sobotę tylko do 12 i ludzie dawali radę. Bez problemu. Po prostu trzeba wcześniej zaplanować, co trzeba kupić i już. A stringi to można kupić w dzieć powszedni :hyhy:
Hermann
Guru
Guru
Posty: 118
Rejestracja: 24 stycznia 2011, 12:59

Re: zakaz handlu w niedziele ??

Post autor: Hermann »

dziewczyna pisze:Oczywiście, że handel w niedziele powinien być zakazany.
Nic przyjemnego pracować w niedzielę, ale niestety nie każdy to rozumie.
Przecież są inne wartości w życiu niż błąkanie się po sklepach w niedzielę.
Zakupy można zrobić w każdy inny dzień, cały tydzień jest na to ...
Niedziela powinna być dniem wolnym od handlu.
Ludzie dajcie żyć innym i dajcie sobie na wstrzymanie, przecież jak nie pójdziecie w niedziele do biedronki czy galerii, to chyba od tego nie umrzecie?
A dlaczego dyskusja tyczy się tylko handlu w niedzielę, a czy kierowca autobusu, maszynista, kierowca karetki, strażak, dyspozytorzy pogotowia, energetyka, pracownicy telewizji itd... itd.. nie potrzebują wolnej niedzieli??????
Jednym słowem w niedziele nie powinno być niczego.
lepidopterologia
Guru
Guru
Posty: 188
Rejestracja: 22 kwietnia 2013, 04:39

Re: zakaz handlu w niedziele ??

Post autor: lepidopterologia »

Miałam podobną refleksję :)
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: zakaz handlu w niedziele ??

Post autor: dragoness »

Bo tylko tego dotyczy "kiełbasa wyborcza" PiSu, więc o tym dyskutujemy.
andrzej_ar
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 251
Rejestracja: 7 października 2011, 20:41

Re: zakaz handlu w niedziele ??

Post autor: andrzej_ar »

http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet? ... 9200020007

pod tym linkiem znajdziecie ustawę z 1919r o czasie pracy w przemyśle i handlu - prawie 100 lat temu w Polsce taki zakaz został wprowadzony i określone zostało kto nie może pracować w niedzielę . Co ciekawsze ustawa ta ma 4 strony - porównując do dzisiejszych zapisów to wręcz ascetyczna jest :)

Dzisiaj wg mnie nie ma szans na wprowadzenie takiego zakazu z kilku powodów :
1 i najważniejszy - nie zbliżają się żadne wybory więc nie trzeba kupować niczyich głosów
2 - wszechobecny kryzys gdzie co parę miesięcy dowiadujemy się że "prawdziwy kryzys" to dopiero nas czeka :)
3 - ryzyko zwolnień
4 - głupia argumentacja wnioskodawców - że niby zabronić ale tylko w marketach a w małych sklepach to już można - zaby mali mogli zarobić więcej - to pokazuje prawdziwe intencje wnioskodawców
5 - zbyt duża gotówka wchodzi w grę aby parę koncernów, organizacji pracodawców mogły sobie odpuścić
ODPOWIEDZ